Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

ektakti-epikairotita-new-eikona.jpg?itok
WWW.IEFIMERIDA.GR

Πληροφορίες από την Αργεντινή αλλά και δημοσιεύματα από την χώρα, αναφέρουν ότι πέθανε ο Ντιέγκο Μαραντόνα! |...

 

  • Like 2
  • Haha 1
  • Sad 3
Link to comment
Share on other sites

Είναι στο bbc, άργησε λίγο στον αγγλόφωνο κόσμο αλλά είναι γεγονός :(

 

 

_115642056_maradonagetty.jpg
WWW.BBC.COM

Argentina legend Diego Maradona, one of the greatest footballers of all time, dies at the age of 60.

 

  • Like 1
  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

On 24/11/2020 at 6:21 ΜΜ, το μέλος colt3003 έγραψε:

Όταν η ελευθερία και το εμπόριο, περιορίζονται και ελέγχονται απο το νόμο, τότε ο νομοθέτης θα είναι ο πρώτος που θα εξαγοραστεί. 

 

Ο νόμος για αυτό δεν γράφεται όμως; Για να μην είναι κάποιος ελεύθερος να κάνει ότι θέλει και αν το κάνει να ελέγχεται για αυτό; 

Δεν κατάλαβα το πνεύμα σας, που λέει και ο Βασίλης...

==========.

 

Μαραντόνα. Πάει κι αυτός.  Άιντε, σε λίγο θα ρθει και η σειρά μας. Γεράσαμε κυρ Στέφανε.

Έγινε επεξεργασία από Snips
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Snips said:

 

Ο νόμος για αυτό δεν γράφεται όμως; Για να μην είναι κάποιος ελεύθερος να κάνει ότι θέλει και αν το κάνει να ελέγχεται για αυτό; 

 

 

Ναι. Ο νόμος για αυτό που λές γράφεται. Εφαρμόζεται όμως για αυτό που λές ? Φιλοσοφικό ερώτημα, και δεν θα επεκταθώ, όχι γιατί σνομπάρω, αλλά γιατί είναι κουβέντα πολλών ωρών. Η εντελώς δική μου αντίληψη στο παραπάνω ερώτημα πάντως, έχει αρχίσει να διαβρώνει την -μέχρι τώρα-  πίστη μου στο νόμο. Ο Αρκάς στο προφίλ μου, είναι αρκούντως επεξηγηματικός.  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Snips said:

Μαραντόνα. Πάει κι αυτός.  Άιντε, σε λίγο θα ρθει και η σειρά μας. Γεράσαμε


αν και σκέφτηκα ακριβώς το ίδιο, δε νομίζω εσύ να γέρασες. Τι πληκτρολόγιο έχεις/σου αρέσει;

Link to comment
Share on other sites

Πανόραμα Ευρωπαϊκού Κινηματογράφου

Παράθεση


Φέτος θα δείτε τις ταινίες μας διαδικτυακά, δωρεάν, στην πλατφόρμα cinesquare.

Kάντε εγγραφή στη σελίδα του φεστιβάλ στο Cinesquare, εντοπίστε την σελίδα της ταινίας που θέλετε, και πατήστε το Play.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, tommybertsen said:

NG OmniKey 101

να μου βάζεις φωτογραφία άλλη φορά να μην κουράζομαι να ψάχνω. Περίμενε να μου απαντήσει ο Σνιπς το δικό του και θα σου πω γιατί.

Αυτό που μπορώ σε σένα να απαντήσω από τώρα, ε΄ναι ότι έχω πέσει 100% μέσα:
1. είσαι οπαδός (αυτό αποδε΄χθηκε σε προηγούμενο ποστ, δεν έχει σχέση το πληκτρολόγιο)
2. ήσουν ένα άκακο, γλυκό αρνί. Πέρασες ποτάμι, μεταμορφώθηκες σε περιστέρι. Κρατώντας το σωμα αρνιού. Ένα γιγάντιο περιστέρι. Αν είχα αυτοκίνητο κάτω απ' τα Τέμπη έως Χουργκάντα, θα είχα αγοράσει ήδη στεγασμένο, κλειστό γκαράζ.
Το χειρότερο από όλα: δεν μπορώ να σου πω κουβέντα γιατί γλύτωσες τα λεωφορεία. Άθλος με σωστό τάιμιγκ. Χαλάλι η δυτική όχθη.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος salde έγραψε:

να μου βάζεις φωτογραφία άλλη φορά να μην κουράζομαι να ψάχνω. Περίμενε να μου απαντήσει ο Σνιπς το δικό του και θα σου πω γιατί.

Αυτό που μπορώ σε σένα να απαντήσω από τώρα, ε΄ναι ότι έχω πέσει 100% μέσα:
1. είσαι οπαδός (αυτό αποδε΄χθηκε σε προηγούμενο ποστ, δεν έχει σχέση το πληκτρολόγιο)
2. ήσουν ένα άκακο, γλυκό αρνί. Πέρασες ποτάμι, μεταμορφώθηκες σε περιστέρι. Κρατώντας το σωμα αρνιού. Ένα γιγάντιο περιστέρι. Αν είχα αυτοκίνητο κάτω απ' τα Τέμπη έως Χουργκάντα, θα είχα αγοράσει ήδη στεγασμένο, κλειστό γκαράζ.
Το χειρότερο από όλα: δεν μπορώ να σου πω κουβέντα γιατί γλύτωσες τα λεωφορεία. Άθλος με σωστό τάιμιγκ. Χαλάλι η δυτική όχθη.

Spoiler

Northgate_OmniKey_101-top_view.jpg

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kilian-jornet-phantasm-24-foto-suunto-5-
RUNNINGMAGAZINE.GR

Ο Kilian Hornet ξεκινάει τη σημερινή του προσπάθεια να τρέξει τα περισσότερα χιλιόμετρα που μπορεί σε ένα 24ωρο με στόχο να ξεπεράσει το “αξεπέραστο ρεκόρ” του Γιάννη Κούρου με 303 km...

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Οπτική ίνα από τη ΔΕΗ. Όνειρο ζω...

Ο Φωτόπουλος θα είναι τσέο ή όχι;

Ήρεμα ρωτάω.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, p55 said:

Η ΔΕΗ δεν είχε ασχοληθεί ξανά με τηλεπικοινωνίες με την Tellas?


φυσικά. Επειδή είχε στύλους, καλώδια, προσωπικό να απλώσει καλώδιο. Ήταν η προσπάθεια τμήματος της ΔΕΗ να μείνει κρατική, προσπαθώντας να λειτουργήσει με επιχειρηματικά κριτήρια. (εννοείται ότι θα το γείωναν στη συνέχεια αλλά ως ιδέα δεν ήταν άθλια). Προσπαθω να θυμηθώ κιόλας, νομίζω αρχικά ήθελαν να πάνε σε οπτική κατευθείαν.

Εξέλιξη της Tellas, η Wind πλέον.

Τους γείωσαν οι οτετζήδες. Αν θέλετε σταυροφορίες ενωθείτε μαζί μου (κανονικά θα έπρεπε δίπλα μου να στέκεται κι ο Ούλτρας αλλά είναι προδότης) να βρίζουμε τον ΟΤΕ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

87c1a26e60824df7b11947569d87e03a.JPG
WWW.CAPITAL.GR

Σε εξέλιξη επαφές με τους πειρατές για να εξασφαλιστεί η απελευθέρωση των τριών απαχθέντων ναυτικών.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ε οχι δε το πιστεύω :p

 

 

notis-sfakianakis-pista-fota.jpg?itok=0E
WWW.IEFIMERIDA.GR

Στη σύλληψη του Νότη Σφακιανάκη προχώρησε το βράδυ της Κυριακής η Ελληνική Αστυνομία. | ΕΛΛΑΔΑ |...

 

  • Like 2
  • Haha 2
  • Wow 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Ε οχι δε το πιστεύω :p

 

 

notis-sfakianakis-pista-fota.jpg?itok=0E
WWW.IEFIMERIDA.GR

Στη σύλληψη του Νότη Σφακιανάκη προχώρησε το βράδυ της Κυριακής η Ελληνική...

 

Μια μυτιά σου μόνο φτάνει:hehe:...

  • Like 3
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.