Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

http://www.huffingtonpost.gr/2014/11/30/glezos-churchill_n_6243128.html?utm_hp_ref=diethnes

όταν τα στερνά δεν τιμούν τα πρώτα...

Απλά ενώ να θυμίσω ότι το μέτωπο στην Ευρώπη δεν είχε κλείσει. Επι τοις ουσίας οι αγνοί αυτοί πατριώτες ήθελαν να πλήξουν σύμμαχο της Ελλάδας και αντίπαλο της Γερμανίας ενώ ο πόλεμος ακόμα ήταν σε εξέλιξη. Τι κάνει ρε πστ μου ο έρωτας για τον Πατερούλη

http://pitsirikos.net/2014/11/%CE%BF-%CE%BD%CE%AF%CE%BA%CE%BF%CF%82-%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%B1%CE%BD%CF%8C%CF%82-%CE%B8%CE%B1-%CF%83%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%B4%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9-%CE%AE-%CE%B8%CE%B1-%CF%80%CE%B5%CE%B8%CE%AC%CE%BD/

Ψοφος

Έγινε επεξεργασία από LL_NEO
Link to comment
Share on other sites

^^ 

Μετά από 70 χρόνια θα λέω και εγώ ότι εγώ έφερα το μνημόνιο

 

πιτσιρίκος | Ο Νίκος Ρωμανός θα σπουδάσει ή θα πεθάνει

Ψοφος

Πριν από όλα ο Ρωμανός είναι άνθρωπος και δε πρέπει σε καμία περίπτωση να επιθυμούμε "ψόφο" συνανθρώπου μας όσο και αν διαφωνούμε μαζί του. Αυτό βεβαία πάει προς όλες τις κατευθύνσεις,
Link to comment
Share on other sites

 

^^ 

Μετά από 70 χρόνια θα λέω και εγώ ότι εγώ έφερα το μνημόνιο

 

 

 

Πριν από όλα ο Ρωμανός είναι άνθρωπος και δε πρέπει σε καμία περίπτωση να επιθυμούμε "ψόφο" συνανθρώπου μας όσο και αν διαφωνούμε μαζί του. Αυτό βεβαία πάει προς όλες τις κατευθύνσεις,

 

Δεν επιθυμώ το θάνατο κανενός σε πρώτη φάση. Αλλά όταν αμετανόητος εγκληματίας (κατα δηλωσή του) ζητα ως πρόφαση (πάλι όπβς ο ίδιος λέει) άδεια που ξέρουμε όλοι πως θα καταλήξει και λέει ή με αφήνετε ή πεθαίνω τότε εγω επιλέγω το κουτί 2.

Έγινε επεξεργασία από LL_NEO
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν επιθυμώ το θάνατο κανενός σε πρώτη φάση. Αλλά όταν αμετανόητος εγκληματίας (κατα δηλωσή του) ζητα ως πρόφαση (πάλι όπβς ο ίδιος λέει) άδεια που ξέρουμε όλοι πως θα καταλήξει και λέει ή με αφήνετε ή πεθαίνω τότε εγω επιλέγω το κουτί 2.

τότε να παραδεχτείς ότι έχεις ένα κοινό με το Ρωμανό κι εσύ. Δε γουστάρετε την αστική δημοκρατία.

 

Αλλιώς το να το παίζεις δημοκρατης έχει και μερικά κακά. Πρέπει να σεβεσαι τα δικαιώματα όλων (καόμα και των κρατουμένων) .Ένα απο αυτά ειναι η εκπαιδευτικές άδειες.

Επίσης το ψόφος και γενικά η θανατική ποινή ενάντια σε αυτούς που τελούν αδικήματα που εσενα σε σοκάρουν (το αδίκημα του συγκεκρημένου ειναι... ληστεία ) δεν αρμόζει σε μία δυτικοευρωπαική χώρα όπως η Ελλάδα

 

Τέλος σχετικά με τον "αμετανόητο" εγκληματία ακόμη και ο εισαγγελέας κάπου διάβασα ότι εξεπλάγην απο το γεγονός ότι οι κρατούμενοι είχαν όπλα και δεν τα χρησιμοποίησαν.

 

Μπορει λοιπόν να διαφωνείς (όπως κι εγώ ) με τη δράση τους αλλά το να θέλεις την εξόντωσή τους ρίχνει τη μάσκα σχετικά με τα διαφορα περι δημοκρατίας και νόμων που μας τζαμπουνάς κατα καιρούς.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απλά ενώ να θυμίσω ότι το μέτωπο στην Ευρώπη δεν είχε κλείσει. Επι τοις ουσίας οι αγνοί αυτοί πατριώτες ήθελαν να πλήξουν σύμμαχο της Ελλάδας και αντίπαλο της Γερμανίας ενώ ο πόλεμος ακόμα ήταν σε εξέλιξη.

 

Δεν ξέρω πώς ορίζεις τον σύμμαχο, αλλά την περίοδο που προγραμματίστηκε αυτή η επιχείρηση (23-24 Δεκ '44) οι Βρετανοί είχαν ξεκινήσει ήδη από έναν μήνα να διεξάγουν στο Λεκανοπέδιο πολεμικές επιχειρήσεις (συμπεριλαμβανομένων αεροπορικών βομβαρδισμών), αφήνοντας πίσω τους νεκρούς Έλληνες και ολόκληρες συνοικίες ισοπεδωμένες.

 

Από τον καναπέ μας και 70 χρόνια μετά μπορεί να μένει η ανάμνηση της συμμαχίας κατά του Άξονα, αλλά τότε ήταν στρατός κατοχής. Και ειδικά  το γεγονός ότι η επιχείρηση αναβλήθηκε για να μην κινδυνεύσει ο Τσώρτσιλ, μαρτυρά κάτι διαφορετικό από την αγάπη για τον Πατερούλη που περιγράφεις.

 

Μπορεί να διαφωνείς πολιτικά με το χώρο του, αλλλά όπως και να ζυγίσεις τον Γλέζο με τον Scobie, δε γίνεται να βγάλεις τον πρώτο λειψό...

 

@3likos, εγώ θα πω απλά ότι κάθε φυλακισμένος έχει δικαίωμα να αιτηθεί άδεια και η κοινωνία δια των εντεταλμένων εκπροσώπων της έχει δικαίωμα να του την αρνηθεί. Προσωπικά θεωρώ κατάπτυστο το σύστημα των αδειών σε ποινές κάθειρξης και ειδικά για βίαια αδικήματα. Όποιος εγκληματίας θέλει να μορφωθεί, ας το κάνει στη βιβλιοθήκη της φυλακής.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

@acct

Χμμμ... εξαρτάται πόσο βίαιο είναι το αδίκημα της ληστείας.

Ας πούμε πιστεύω ότι αν κάποιος έκανε μία ληστεία για όφελός του και έμπαινε φυλακή μάλλον θα έπαιρνε άδεια εκπαιδευτική αν ζητούσε.

Αυτό που διαφοροποιεί την περίπτωση που συζητάμε είναι η σύνδεσή του με "τρομοκρατία". Αν δεν κάνω λάθος ωστόσο δεν υπάρχει καταδίκη για αυτό το αδίκημα. (δεν ειμαι 100% σίγουρος βέβαια μιας και δεν το έχω παρακολουθήσει το θέμα).

Επομένως αυτή η "εκ των προτέρων" καταδίκη ενός ανθρώπου, χωρίς καν να έχει αποφανθει ακομα και η "ανεξάρτητη" δικαιοσύνη εμένα μου φαίνεται επικίνδυνη και με κάνει να αναρωτιέμαι που βαδίζει η δημοκρατία στη χώρα μας όταν βασικά συστατικά της έχουν χαθεί.(απόδοση δικαιοσύνης στην προκειμένη, αλλά και τα υπόλοιπα κατα διαόλου πάνε : νομοθετικη (βλ. πράξεις νομοθετικού περιεχομένου) εκτελεστική (βλ.αστυνομική βία και κουκουλωμα υποθέσεων)

Έγινε επεξεργασία από 3likos
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν απατώμαι, η ληστεία ήταν ένοπλη Ο μόνος τρόπος να γίνει βιαιότερη ήταν να υπάρξουν τραυματίες ή νεκροί. Για την κατάσταση της νομοθετικής, εκτελεστικής και δικαστικής εξουσίας, δεν έχω ελαφρυντικά. Έχω όμως μια δήλωση που αποδίδεται στον αιτούντα την άδεια:

 

Γι' αυτό και η επιλογή που κάνω θέλω να είναι όσο το δυνατόν πιο ξεκάθαρη: δεν υπερασπίζομαι τη νομιμότητά τους• αντίθετα, απευθύνω έναν πολιτικό εκβιασμό ώστε να κερδίσω ανάσες ελευθερίας από την ισοπεδωτική συνθήκη του εγκλεισμού.

(http://www.newsbomb.gr/ellada/dikaiosynh/story/519509/apergia-peinas-xekinaei-o-nikos-romanos)

 

Το ξέρω ότι είναι σκληρό, αλλά η Δημοκρατία που θέλω είναι εκείνη που απαντά στους εκβιασμούς με υψωμένο το μεσαίο δάχτυλο... Αρκεί να το κάνει πάντα, κι όχι μόνο όταν είναι σε θέση ισχύος, όπως πχ απέναντι σε 21χρονους κρατούμενους. Οπότε, ελπίζω αυτό να το θυμούνται και την επόμενη φορά που καλοθρεμμένοι αγροτοσυνδικαλιστές θα κλείσουν καμιά εθνική οδό.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Σορυ κιολας, αλλά έχουμε ξεφύγει τελείως ;

Προσπαθούμε να κάνουμε ήρωα το κ*λοπαίδι που αν ήταν έξω, κατά δήλωσή του θα έκανε τα ίδια και χειρότερα για να εκφράσει τη δήθεν πολιτική του διαφωνία ; Wtf δλδ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Μπορεί να διαφωνείς πολιτικά με το χώρο του, αλλλά όπως και να ζυγίσεις τον Γλέζο με τον Scobie, δε γίνεται να βγάλεις τον πρώτο λειψό...

 

 

 

O Σκόμπι μπορεί να ήταν καθήκι, αλλά ήταν αυτό που λένε ''κομμένο μούτρο'' Ήρθε ξεκάθαρα σαν τοποτηρητής και δεν πούλαγε φούμαρα. Και υπο αυτό το πρίσμα προτιμώ κάποιον να είναι έντιμος και συνεπής στα λόγια και τις πράξεις του, παρά να γίνεται γυρολόγος επαιτώντας ή απαιτώντας σεβασμό. Στο τέλος τέλος θα μας πεί ότι μόνος του κέρδισε τον Β'ππ καθαρίζοντας όλους τους ναζήδες. Λίγο μέτρο και λίγη συστολή δεν βλάπτει. Άλλωστε ότι ήταν να εξαργυρώσει το εξαργύρωσε. Νισάφι πια.

Link to comment
Share on other sites

O Σκόμπι μπορεί να ήταν καθήκι, αλλά ήταν αυτό που λένε ''κομμένο μούτρο'' Ήρθε ξεκάθαρα σαν τοποτηρητής και δεν πούλαγε φούμαρα. Και υπο αυτό το πρίσμα προτιμώ κάποιον να είναι έντιμος και συνεπής στα λόγια και τις πράξεις του, παρά να γίνεται γυρολόγος επαιτώντας ή απαιτώντας σεβασμό. Στο τέλος τέλος θα μας πεί ότι μόνος του κέρδισε τον Β'ππ καθαρίζοντας όλους τους ναζήδες. Λίγο μέτρο και λίγη συστολή δεν βλάπτει. Άλλωστε ότι ήταν να εξαργυρώσει το εξαργύρωσε. Νισάφι πια.

 

Σου εύχομαι να φτάσεις την ηλικία του και να μιλάς λογικά όπως αυτός. Αν και το πιθανότερο είναι αφενός να μην τα καταφέρεις  αφετέρου να λες όλη μέρα ασυνάρτητες  μλκς όπως οι περισσότεροι μετά τα 80.

Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι να φτάσεις την ηλικία του και να μιλάς λογικά όπως αυτός. Αν και το πιθανότερο είναι αφενός να μην τα καταφέρεις  αφετέρου να λες όλη μέρα ασυνάρτητες  μλκς όπως οι περισσότεροι μετά τα 80.

 

 

Εις μάτην ''ευχές'' σου.

Έχει αποδειχθεί πως η μακροζωία είναι συνέπεια της καλοζωίας. Και ο λατρεμένος σου ως ''δημοσιογράφος'' βουλευτής του ΠΑΣΟΚ και τώρα του ΣΥΡΙΖΑ, έχει όλα τα φόντα ώστε να καβατζάρει τα 110 και να ξεπεράσει και τον Επίτιμο, ο οποίος ειρήσθω εν παρόδω ΠΟΛΕΜΗΣΕ κιόλας τους Γερμανούς. Για εμάς τους υπόλοιπους κοινούς θνητούς ο αγαπημένος σου φροντίσε αλλιώς (μάθε αν θέλεις σε ποιό κόμμα ήταν βουλευτής όταν ψέκαζαν όλο το νησί με lebaycid για τον δάκο, μετατρέποντάς το σε πρωταθλητή στις νεοπλασίες)

 

Αν τώρα θες οπωσδήποτε να ευχηθείς , έ ! ευχή σου του ''ο θεός να του δίνει χρόνια''. Και ας κόβει μέρες απο αυτόυς τους μλκς τους 80ρηδες που λόγω της ασθένειας, έχουν πεισθεί ότι πολέμησαν μαζί, και τον ψηφίζουν. Έτσι και αλλιώς τα τελευταία 40 χρόνια τέτοιοι μλκς (και πολλοί αρκετά νεότεροι) ψηφίζουν τις κυβερνήσεις που έχουμε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

@3likos, εγώ θα πω απλά ότι κάθε φυλακισμένος έχει δικαίωμα να αιτηθεί άδεια και η κοινωνία δια των εντεταλμένων εκπροσώπων της έχει δικαίωμα να του την αρνηθεί. Προσωπικά θεωρώ κατάπτυστο το σύστημα των αδειών σε ποινές κάθειρξης και ειδικά για βίαια αδικήματα. Όποιος εγκληματίας θέλει να μορφωθεί, ας το κάνει στη βιβλιοθήκη της φυλακής.

 

Τruest words EVER.

 

Αυτό ακριβώς. 

Καμία έξοδος.

 

Να κάτσει μέσα να μορφωθεί εκεί και να δώσει εξετάσεις εκεί για ότι θέλει.

 

Δεν υπάρχει ΚΑΝΕΙΣ που δεν ξέρει ΤΙ θα γίνει αν βγει έξω "για να διαβάσει, δώσει εξετάσεις κλπ".

 

Ας μην φάει για 200 χρόνια, είναι φυλακή, όχι άδικα, έχει συνέπειες. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τruest words EVER.

 

Αυτό ακριβώς. 

Καμία έξοδος.

 

Να κάτσει μέσα να μορφωθεί εκεί και να δώσει εξετάσεις εκεί για ότι θέλει.

 

Δεν υπάρχει ΚΑΝΕΙΣ που δεν ξέρει ΤΙ θα γίνει αν βγει έξω "για να διαβάσει, δώσει εξετάσεις κλπ".

 

Ας μην φάει για 200 χρόνια, είναι φυλακή, όχι άδικα, έχει συνέπειες. 

 

 

Αυτο που οταν οι εταιριες εκμεταλλευονται τα "παραθυρα" στο νομο, προς (ξεκαθαρο) οφελος τους, για να κανουν τα δικα τους ειναι "well done" ή "meh" αλλα οταν τα εκμεταλλευεται ο εκαστοτε αλλος ειναι "φουστης και αλητης" και "καλα του κανουνε" ποτε δεν καταλαβα με ποια λογικη δουλευει...

Αμα σας αρεσει εσας, πασσο.

 

 

JaguarOne :

Εκατσα χτες να απαντησω μονο και μονο λογω ολων αυτων των προσωπικων χαρακτηρισμων που αραδιασες αλλα να σου πω την αληθεια για τον ιδιο ακριβως λογο ξενερωσα και ειπα οτι τιποτα καλο δεν προκειται να βγει απο το να δωσω τοση πολυ αξια οποτε εκατσα και εφτιαξα μια καρμποναρα να φαω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ΚΑΝΕΙΣ που δεν ξέρει ΤΙ θα γίνει αν βγει έξω "για να διαβάσει, δώσει εξετάσεις κλπ".

 

ο Ηρακλής Κωστάρης έπαιρνε κανονικά τις άδειες για σπουδές του, και δεν έγινε κάτι περίεργο.

 

ον δι άδερ χάντ, τον Σακκά, παρ'ότι είχε αφεθεί ελεύθερος, τον παρακολουθούσαν, και μάθανε ότι μετά από μεθύσι δε γύρισε σπίτι του αλλά κοιμήθηκε στην κοπέλα του. Αν τους κρίνουν ύποπτους φυγής, γιατί δεν τους παρακολουθούν κι αυτούς; Μόνο οι μη καταδικασμένοι προβλέπεται να παρακολουθούνται;

Link to comment
Share on other sites

τότε να παραδεχτείς ότι έχεις ένα κοινό με το Ρωμανό κι εσύ. Δε γουστάρετε την αστική δημοκρατία.

 

Αλλιώς το να το παίζεις δημοκρατης έχει και μερικά κακά. Πρέπει να σεβεσαι τα δικαιώματα όλων (καόμα και των κρατουμένων) .Ένα απο αυτά ειναι η εκπαιδευτικές άδειες.

Επίσης το ψόφος και γενικά η θανατική ποινή ενάντια σε αυτούς που τελούν αδικήματα που εσενα σε σοκάρουν (το αδίκημα του συγκεκρημένου ειναι... ληστεία ) δεν αρμόζει σε μία δυτικοευρωπαική χώρα όπως η Ελλάδα

 

Τέλος σχετικά με τον "αμετανόητο" εγκληματία ακόμη και ο εισαγγελέας κάπου διάβασα ότι εξεπλάγην απο το γεγονός ότι οι κρατούμενοι είχαν όπλα και δεν τα χρησιμοποίησαν.

 

Μπορει λοιπόν να διαφωνείς (όπως κι εγώ ) με τη δράση τους αλλά το να θέλεις την εξόντωσή τους ρίχνει τη μάσκα σχετικά με τα διαφορα περι δημοκρατίας και νόμων που μας τζαμπουνάς κατα καιρούς.

 

 

Όλα αυτα που λες παίζει να ήταν σωστά αν δεν είχες ξεχάσει μια μικρηηηηηηηηηη τοοοοοοοοοοοοοση δα λεπτομέρεια. Αγαπητέ μου η πολιτεία αποφάσισε να μη του δώσει άδεια. Σέβομαι αυτήν την απόφαση με την οποία προφανώς και συμφωνώ, όπως και σέβομαι την αποφασή της να τον καταδικάσει ως κοινό εγκληματία και όχι ως τρομοκράτη παρόλο που δε συμφωνώ μαζί της. Οπότε τον α λα καρτ σεβασμό προς τις αποφάσεις της δικαιοσύνης και τους θεσμούς στους επιστρέφω. Καλά μέχρι εδώ; Πολύ ωραία

 

Το εν λόγω τσουτσέκι λοιπόν αποφάσισε να προχωρήσει σε εκβιασμό της Πολιτείας και κατέβηκε σε απεργία πείνας. Η σύντομη εκδοχή της απαντησης μου είναι "Ψόφος" η δε λίγο πιο μακροσκελής είναι ότι " δε μπορώ να δεχτώ ότι κάθε φορά που μια απόφαση δε θα τη γουστάρουμε θα κατεβαίνει ο καθένας σε απεργία πείνας, εκβιάζοντας έτσι την πολιτεία. Ως εκ τούτου και πάντα με γνώμονα το σεβασμό προς το δικαίωμα του καθενός στην απεργία του εύχομαι καλή επιτυχία στον αγώνα του και να μην ενδώσει στις λιγούρες του στομαχιού του"

 

Επίσης κάτι βασικό. Αντιλαμβάνεστε φαντάζομαι ότι αν οι άδειες δίνονται ελαφρά την καρδία και συνεχίσουμε να έχουμε φαινόμενα Ξηρού κτλ, ότι κάποια στιγμή θα φτάσουμε νομοτελειακά  στο άλλο άκρο και άνθρωποι που ΚΑΙ χρειάζονται την άδεια  ΚΑΙ που με βάση το υπάρχον καθεστώς θα έπρεπε δίχως αμφιβολία να την πάρουν, δε θα μπορούν διότι οι κανονισμοί θα έχουν γίνει πολύ πιο αυστηροί έτσι;

Έγινε επεξεργασία από LL_NEO
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που οταν οι εταιριες εκμεταλλευονται τα "παραθυρα" στο νομο, προς (ξεκαθαρο) οφελος τους, για να κανουν τα δικα τους ειναι "well done" ή "meh" αλλα οταν τα εκμεταλλευεται ο εκαστοτε αλλος ειναι "φουστης και αλητης" και "καλα του κανουνε" ποτε δεν καταλαβα με ποια λογικη δουλευει...

Αμα σας αρεσει εσας, πασσο.

 

 

Σόλωνα δεν διαφωνώ απλά έχει τεράστια διαφορά ο τύπος που είναι στις φυλακές γιατί έκλεψε απο τον κοσμάκη λεφτά στα CDS Και άλλος που όταν βαριόταν με τους φίλους του έβγαινε και σάρωνε με τα καλάζνικοφ. 

Και οι 2 θέλω να σαπίσουν στην φυλακή, και δεν συμφωνώ να βγει κανείς έξω, ποτέ , απλά ο 2ος έχει ένα έξτρα ρίσκο εκτός του να φύγει απο την χώρα που εμπεριέχει νεκρούς. 

 

ο Ηρακλής Κωστάρης έπαιρνε κανονικά τις άδειες για σπουδές του, και δεν έγινε κάτι περίεργο.

 

Σίγουρα υπάρχουν πολλοί, και πολλοί άλλοι που βγήκαν για να επισκεφτούν την μάνα τους που πέθαινε και δεν γύρισαν ποτέ.

Δεν κρίνω αναγκαστικά ατομικά την εν λόγο απαίτηση, την κρίνω συλλογικά, και φυλακισμένος για βαριά αδικήματα ΔΕΝ πρέπει να βγαίνει τελεία. 

Σε σωφρονιστικά ιδρύματα ανά τον κόσμο η εκπαίδευση γίνεται εντός των τοιχών, και ειδικά με τον εν λόγο κύριο που έχει δηλώσει αμετανόητος, να πεθάνουν όλοι κλπ κλπ, όχι δεν θα το άφηνα έξω για ΚΑΝΕΝΑ λόγο. Γιατί κάποιος τρελός θα έλεγε πως ΙΣΩΣ ένα 21έτων παλικάρι υποκεινέιτε απο κάποιους που δεν θα τους χάλαγε να βγει σε ένα νέο killing spree. 

Link to comment
Share on other sites

@acct, Ανοίγεις μεγάλο θέμα (οκ για να είμαι δίκαιος εγώ το άνοιξα) για τα του εμφυλίου. Θεωρώ ότι καλύτερα να ανοίξει ξεχωριστό τόπικ διότι όπως καταλαβαίνεις και σεντόνια θα γραφτούν, και πολλές απαντήσεις θα υπάρξουν.

 

@ΓιαγκΤ, Μιλάει λογικά ο Γλέζος; Απο πότε;

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ δε θα άφηνα για κανένα λόγο να κυκλοφορεί ελεύθερος ο παπαντωνίου, ο σημίτης, ο στουρνάρας, ο βενιζέλος, ο βορίδης. τι να κάνουμε που ο νόμος τους δίνει το δικαίωμα να κυκλοφορούν ελεύθεροι;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.