Jump to content


Official ΦαγητοThread v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Φέρανε οι γονείς φρέσκια μυζήθρα, και είπα να φτιάξουμε λυχναράκια, που τα έχω άχτι εδώ και χρόνια :p

 

Βγήκαν μια χαρά, γευστικά, αλλά άνοιξαν τελειώς (είναι σαν δισκάκια με τυρί :/)

 

ΥΓ Μελομακάρονα + λυχναράκια = μάλλον πρέπει να αρχίσω ξανά τρέξιμο :hehe:

IMG_20161229_134731.jpg

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

fyi η πολωνική κουζίνα είναι για τα πανηγύρια. Το μονο που άξιζε ήταν το white borscht το οποίο έφαγα σε φρατζόλακι σαν αυτο που έφτιαξε η @Olianna από πάνω 

 

IMG_2862.JPG

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, astrolabos said:

fyi η πολωνική κουζίνα είναι για τα πανηγύρια. Το μονο που άξιζε ήταν το white borscht το οποίο έφαγα σε φρατζόλακι σαν αυτο που έφτιαξε η @Olianna από πάνω 

 

IMG_2862.JPG

Εμένα πάντως μου θύμισε αυτό (δεν είναι φαγητό, μην το ανοίξετε αν σιχαίνεστε εύκολα).

02_dm_02.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος astrolabos έγραψε:

fyi η πολωνική κουζίνα είναι για τα πανηγύρια. Το μονο που άξιζε ήταν το white borscht το οποίο έφαγα σε φρατζόλακι σαν αυτο που έφτιαξε η @Olianna από πάνω 

 

IMG_2862.JPG

δεν ήξερες. δε ρώταγες;

Link to comment
Share on other sites

πριν 19 ώρες, το μέλος astrolabos έγραψε:

fyi η πολωνική κουζίνα είναι για τα πανηγύρια. Το μονο που άξιζε ήταν το white borscht το οποίο έφαγα σε φρατζόλακι σαν αυτο που έφτιαξε η @Olianna από πάνω 

 

IMG_2862.JPG

Να μην πω τι μου θυμίζει :fie:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/13/2016 at 2:22 ΜΜ, το μέλος Papakitou έγραψε:

Ρακι αμαν Μεζέ λέγεται το μαγαζακι, εχω πάει μερικες φορες..

Καλο ειναι, παρασκευη και σαββατο στο ενα απο τα δυο, (γιατι ειναι δυο μαγαζια διπλα διπλα) εχει και λαιβ μουσικη με 2 παιδια που παιζουν και τραγουδανε

Φθηνο ειναι σχετικα, η ποικιλια αυτη η μεγαλη εχει 25 αν θυμαμαι καλα..

Τωρα απο θεμα ποιοτητας, τιποτα το τρομερο, ενταξει οτι παιζει συνηθως στις ποικιλιες τετοιων μαγαζιων. 

Γινεται ενας χαμος παντως απο κοσμο τα σαββατα συνηθως, και οχι μονο εκει, σε ολο τον πεζοδρομο στο Αιγαλεω. Αλλα αξιζει ναι

Είμαι στο μαγαζί. Αν δε μου αρέσει θα φας Ban όταν γυρίσω 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα παράπονα γενικώς :p το ρακόμελο ήταν κακό. Παραγγείλαμε μεγάλη ποικιλία κρεατικών, και εκτός του ότι μας ξεχάσανε τελείως, όταν τους ρωτήσαμε αν τα σφάζανε εκείνη την ώρα τα ζα, μας είπαν ότι "νομίζαμε ότι την είχαμε φέρει" (ναι, και φάγαμε και την πιατέλα...), και τελικά μας έφεραν τη μικρή. Δε μας βγήκε σε κακό, γιατί μετά τα ορεκτικά, και με μία+ ώρα αναμονή, είχε κοπεί η πείνα στους περισσότερους, αλλά και πάλι, ήταν λάθος τους. όχι ότι βγαίνω συχνά στο Αιγάλεω, αλλά δε νομίζω ότι θα ξαναπάω

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.. δεν εχει τυχει να μας αργησουν ποτε κι ας γινεται χαμος..

Αλλα και εγω ενω βγαινω συχνα στο αιγαλεω, θα μπαινοβγαινω σε κουζινες μου φαινεται μεχρι να πετυχω πιο τιμιο φαι, αν και λιγο πολυ ολοι ιδια μετρια ποιοτητα εχουν 

Link to comment
Share on other sites

πριν 19 λεπτά, το μέλος Papakitou έγραψε:

αν και λιγο πολυ ολοι ιδια μετρια ποιοτητα εχουν 

αυτό. Αν κρίνω από αυτά που έχω δει, όλοι στα ίδια κινούνται. Καρτέλ :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ε ολοι παιρνουν τα ιδια κατεψυγμενα/κονσερβες/προπαρασκευασμενα γιαυτο. Το ιδιο συμβαινει και στο 90% των delivery κινεζικων πχ.

 

Βρηκα και λιγο χρονο επιτελους για μαγειρεμα: ταρτα αχλαδι-γκοργονζολα, σαλτσα raspberries, φουντουκια,προσουτο και λιγη ροκα :p 

Pear gorgonzola pie, prochiutto, raspberry sauce, rocket.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.