Jump to content



Official ΦαγητοThread v2.0


astrolabos

Recommended Posts

10 hours ago, sstav said:

κόλιανδρο ; βάλατε;

Ευκολακι, σε σένα ειδικα :p Μια λέξη μόνο: Άμπελ!

Μαγειρίτσα: ξέρω κι άλλο κόσμο που την αναζητά εκτός εθίμου. Btw καλώς ορίσατε και καλά να περάσετε. Το μπέργκερ ήταν όσο καλό δείχνει η φωτογραφία;

Αρχηγέ: αν κάποτε τύχει να το θέλεις χωρίς αυγό, δοκίμασε alla gricia. Δεν το 'ξερα, το βρήκα τυχαία εκεί που έψαχνα το λινκ για την Calimera σου, νομίζω μας ταιριάζει. Πάρε και δεύτερο τυχαίο λινκ, θα βρεις κι άλλα στο γκουγκλ αν σε ενδιαφέρει.

20181017-pasta-gricia-vicky-wasik-21-150
WWW.SERIOUSEATS.COM

A quintessential Roman pasta dish finally gets the respect and attention it deserves.


Να κόψεις και τα ψόφια με τον Κόκκαλη, ο λαός απαιτεί να μας δείξεις κι εσύ δίπλες, πάνω που τις είχα ξεχάσει θα με κατεστρέψετε με τον άτιμο τον Στέλιο.

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος salde έγραψε:

Ευκολακι, σε σένα ειδικα :p Μια λέξη μόνο: Άμπελ!

Μαγειρίτσα: ξέρω κι άλλο κόσμο που την αναζητά εκτός εθίμου. Btw καλώς ορίσατε και καλά να περάσετε. Το μπέργκερ ήταν όσο καλό δείχνει η φωτογραφία;

Αρχηγέ: αν κάποτε τύχει να το θέλεις χωρίς αυγό, δοκίμασε alla gricia. Δεν το 'ξερα, το βρήκα τυχαία εκεί που έψαχνα το λινκ για την Calimera σου, νομίζω μας ταιριάζει. Πάρε και δεύτερο τυχαίο λινκ, θα βρεις κι άλλα στο γκουγκλ αν σε ενδιαφέρει.

20181017-pasta-gricia-vicky-wasik-21-150
WWW.SERIOUSEATS.COM

A quintessential Roman pasta dish finally gets the respect and attention it deserves.


Να κόψεις και τα ψόφια με τον Κόκκαλη, ο λαός απαιτεί να μας δείξεις κι εσύ δίπλες, πάνω που τις είχα ξεχάσει θα με κατεστρέψετε με τον άτιμο τον Στέλιο.

 

Αυτό είναι το συνηθισμένο που φτιάχνω. Χωρίς γκουαντσάλε βέβαια. Μερικές φορές τη φτιάχνω και μανιάτικη, με ένα αυγό τηγανητό από πάνω. Άλλο επίπεδο :p 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, salde said:

Μαγειρίτσα: ξέρω κι άλλο κόσμο που την αναζητά εκτός εθίμου. Btw καλώς ορίσατε και καλά να περάσετε. Το μπέργκερ ήταν όσο καλό δείχνει η φωτογραφία;

 

Την είχα καημό απο το Πάσχα που δεν ήρθαμε.

Εχουμε φύγει ήδη. Καθίσαμε 25 μέρες.

Το μπέργκερ ήταν ευχάριστη έκπληξη. Πολύ ανώτερο απ'ότι δείχνει στην φωτό. Όλα τα πιάτα είναι από Ελλάδα. Το πρώτο αν και πολύ καλό, η τιμή δεν το δικαιολογούσε σαν πιάτο. Ήταν περίπου 2 κιλά κρέας, ψαγμένες ποικιλίες (USDA certified prime cuts).

Έγινε επεξεργασία από jax7480
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

@karmen1983 Τουλάχιστον αυτό το "φάτε μάτια ψάρια" , το έχεις φροντίσει καλά! :suicide:

Κάνεις zoom στη φωτογραφία . . . .

20200830_152920.jpg.80f3b1e9eec4d9b24b36e37f7e32a8b3.jpg (JPEG Image, 4032 × 3024 pixels)

. . .και σου έρχεται να πάρεις το πιρούνι και να ορμήξεις !  :hehe:

Αγάπη -να 'ταν κι' άλλα θα μου πεις- αλλά . . . καλοχώνευτα! 

Άντε πάντα τέτοια ! !  :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.