Jump to content



Official ΦαγητοThread v2.0


astrolabos

Recommended Posts

25 minutes ago, spH3RiCal said:

Κοιτα, το γιαουρτι που εχει το τζατζικι παει με το βυσσινο εδω που τα λεμε.


? σκόρδο και αγγούρι όμως; Το γιαούρτι είναι κλασικός, παραδοσιακός συνδυασμός με γλυκές γέυσεις (μέλι, σιρόπια, φρούτα, γλυκά κουταλιού κλπ)

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος Stelios13 έγραψε:

Οι πρωτες πηγαν ακλαφτες  σε 2 μερες ....

IMG_5674.thumb.JPG.d3e2ebc566f247fab6fd366f577d87d3.JPG

Οποτε 2η δοση ....ποιο καλες αυτη τη φορα.

IMG_5675.thumb.JPG.c2fa92fcaaaf37f1c5edcf5fe12023cf.JPGIMG_5677.thumb.JPG.f4c5db97e76d3133ab9fd646ad6209a5.JPGIMG_5678.thumb.JPG.d687617ee8a95f1e6db014b2ea1f7a5c.JPGIMG_5679.thumb.JPG.9c965e5034489c9dff9e7f0e57131f7b.JPG

  

Πληροφοριακα θα ειμαι στη δουλεια μεχρι τις 9 το βραδυ :p

 

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, karmen1983 said:

Πληροφοριακα θα ειμαι στη δουλεια μεχρι τις 9 το βραδυ

Και πάντα προς χάριν της .. . . επιστήμης!  :T: 
Μεγάλο πράμα η γευσιγνωσία!  :D

Και άμα είναι και "επαναληπτική"  . . . δε παίζεται! 
Συνονόματε, το "γάντι ερρίφθη!" . . . ξά σου ! ! !   :p

 

Έγινε επεξεργασία από Seafalco
  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 46 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Πληροφοριακα θα ειμαι στη δουλεια μεχρι τις 9 το βραδυ :p

 

Που σημαίνει ότι προλαβαίνει να σου φέρει μερικές αν και τις καταναλώνουν σε χρόνο dt... 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ εμφανίζεται ανάγλυφα εμπρός μας ένα σπάνιο φυσικό φαινόμενο: ο κύριος Seafalco να είναι ασαφής. Εντοπίζει μεν ορθώς ότι η κίνηση της κυρίας Κάρμεν συνιστά πρόκληση προς τον Στέλιο13, ουχί πρόΣκληση («φέρε καμια δίπλα»), αφήνει αιωρούμενο όμως για τι είδους πρόκληση μιλάμε. Πρόκληση όπως «φέρε ρε καμιά δίπλα να αποδείξεις ότι μας αγαπάς» ή όπως «φέρε τις δίπλες σου θαρραλέε, αφελή Λάκωνα, έχω φτιάξει 3 8  (φθάνοντας στο τέλος του πορίσματος αντιληφθήκαμε ότι το 3 δεν είναι καλή ιδέα) κιλά δικές μου, να τρέξουμε ένα μίνι συγκριτικό ποιος φτιάχνει τις καλύτερες».

Γνωρίζοντας ότι το αληθινό όνομα της Κάρμεν είναι Καρμενάκη πριν την παρασύρουν οι κρέμες γάλακτος, τα γκάουντα, τα εμμεντάλα (ερ) και τα φοντύ, καταλαβαίνουμε αμέσως τι είδους πρόκληση εννοούσε. Δε φαντάζομαι να πέρασε έστω και για ένα δευτερόλεπτο από το μυαλό κανενός ότι μια αληθινή, περήφανη, ρεθυμνιώτισσα (οκ στο περίπου) θα καταδεχόταν ποτέ να ζηλέψει δίπλα ή ξεροτήγανο άλλου νοικοκύρη.

Οπότε κύριε Seafalco, αναμένουμε με αγωνία την τιτανομαχία. Δίπλες Λακωνίας ή ξεροτήγανα Ψηλορείτη; (αρχηγούλη, επειδή είσαι μεγάλη λατρεία, επιτρέπουμε και σε σένα να συμμετέχεις αν θες, ως ΜΑΓΕΙΡΑΣ. Παρότι ένας μικρός είλωτας, σώγαμπρος, σου αναγνωρίζουμε ότι ΚΑΙ ΕΣΥ έχεις δικαίωμα συμμετοχής, guest star με καλαματιανές δίπλες).

Seafalco, π55, Λάκιςςς, Άργος, ο ΠΕΤΑ, Μπέρτσεν, η αφεντιά μου, θα θυσιαστούμε να χάσουμε την Δόξα του Δημιουργού, περιοριζόμενοι στον ταπεινό κι άχαρο ρόλο του Ντεγκιστατέρ κριτή (Χόντα σε συμβουλεύω να είσαι ταπεινός και να έρθεις να βοηθήσεις στο χαμαλίκι, μια φορά στη ζωή σου μην πας για την Δόξα).

Τα παιδιά από Βορρά, νησιά κι εξωτερικό, κρίμα αλλά είστε μακρυά. Στελλάκος-Καρμενάκη-Αστρολαβόπουλος το νέο χιτ.

Να προειδοποιήσω τους διαγωνιζόμενους, σίγουρα εγώ, υποψιάζομαι κι άλλοι συνάδελφοι ντεγκιστατέρ, θα δυσκολευτούμε να διαλέξουμε, θα είμαστε στην δύσκολη θέση να δοκιμάζουμε απανωτά. «Χμμμ, δεν μπορώ να αποφασίσω ποια μ' αρέσει περισσότερο, κάτσε να δοκιμάσω άλλη μια φορά».
 

 

  • Agree 1
  • Wow 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, minast said:

Pizza mode δεν βλέπω


μαντέμι mode θέλαμε να δούμε :p Πόσο γρήγορα κατεβάζει την θερμοκρασία και πόσο πρέπει να περιμένουμε για να ξανανέβει στο επιθυμητό ώστε να μην βάλουμε την δεύτερη πίτσα πρόωρα κλπ κλπ
(δεν κάνω τέτοια αλλά είπα μήπως η μαστόρισσα είχε και τέτοιο θερμόμετρο, τελικά να που έχει ο μάστορας).

 

Link to comment
Share on other sites

Θέλω! ΝΑΙ! Τι κρέας είναι; Χοιρινό, μοσχάρι γάλακτος, κοτόπουλο; Αππρουβντ κι η σαλάτα. Σε παρακαλώ αν έχεις κάνα γλυκό, μην το βάλεις στο φόρουμ. Παλεύω με τις δίπλες του άλλου ακόμη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Στελάρα !

Έτσι είπαμε . . . ?
Έχουμε τη δεσποσύνη να μας πιλατεύει με τα εδέσματα σε κοντινό πλάνο, τώρα μας έβαλες και εσύ στα δυο στενά ! ! !  :wall:

Πές μου σε παρακαλώ, τι να κάνω η τρίτη ηλικία ! ! !

Αλλά ξέρω !
Δε ξαναμπαίνω εδώ μέσα . . . μέχρι να το ξεχάσω ! ! !  ?

  • Like 2
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.