Jump to content



Official ΦαγητοThread v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Στο τηγάνι να σφραγίσει πρώτα με τα αρωματικά και λίγο λάδι. Μετά έριξα μέσα κρεμμύδια χοντροκομμένα και κρασί αν και στο χοιρινό ταιριάζει πολύ και η μπύρα.

Το σκέπασα (χρησιμοποιώ τέτοια μπολ γυρνώντας τα ανάποδα στο τηγάνι μιας και δεν έχω πάρει γάστρα)

Στο φούρνο στους 180 μπήκε για 40 λεπτά με το μπολ και 15 λεπτά χωρίς αυτό.

 

Εβγαλα τα ρολάκια και στράγγισα το ζωμό που είχε μείνει. Επεστρεψα το ζωμό στο τηγάνι και έδεσα τη σάλτσα με λίγο βούτυρο.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Να μου χαθείτε λαμόγια :)

Pizza-Restaurant Mario λέγεται το μαγαζί στη Β. Κωνσταντίνου, κοντά στο Εν Αρτη αν γνωρίζεις γείτονα.

Περιττό να πω πως πλέον έχω σταματήσει να τρώω πίτσα από όλους τους υπόλοιπους εδώ στην Αρτα. Ο άνθρωπος ειναι τοπ.

Αν βρεθείς ποτέ στα μέρη μας μπορείς να πάρεις ότι θέλεις πακέτο.

Μωρέ θα βρεθώ. Μόνιμος κάτοικος θα γίνω.

 

Πακέτο στα μέρη μου γίνεται?  :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

φιλέτο χοιρινού σήμερα γεμιστό με ολόκληρα, κολοκυθάκια mini και φέτα σε μπαστουνάκια.

 

attachicon.gif_MG_8829.JPGattachicon.gif_MG_8831.JPG

attachicon.gif_MG_8835.JPGattachicon.gif_MG_8836.JPG

 

Έχεις καμιά θειά που δεν τη συμπαθείς να σου τη βρίσω ;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από το γυμναστήριο κι είχα να φάω από τις 12... τσάκισα μια μπριζόλα στο τηγάνι και ενα βαθυ πιατο τορτελίνια με τυρι και σπανάκι και έξτρα παρμεζάνα απο πάνω. Και πεινάω ακόμα  :mellow:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.