Jump to content



Official ΦαγητοThread v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Pizza hut χθες βράδυ μετά από 2 χρόνια.

Ακόμα χειρότερα!!!!

Όσο πάει και γίνεται και πιο χάλια. Είπα να δώσω ευκαιρία αλλά τζίφος. Η επόμενη μόνο κατόπιν καλής κριτικής από συγγενή πρώτου βαθμού και ζήτημα είναι...

 

 

Έχει ακουστά κανείς το rock and balls στην πλατεία Αγίας Ειρήνης???

Link to comment
Share on other sites

Rock and balls feedback

 

Ιδιαίτερη διακόσμηση (industrial style) με αρκετή άνεση χώρου.

Φαγητό πολύ καλό που είπε κ ο @greekfragma,

Το μόνο που με χάλασε, ήταν ότι και στα burger δεν υπήρχε μπιφτέκι αλλά κεφτεδάκια με αποτέλεσμα να είναι δύσκολο στο φάγωμα.

Γεύση όμως πολύ καλή, ευκολοχώνευτα σε σχετικά καλές τιμές.

Θα ξαναπάω σίγουρα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

photos or it didn't happen  :p

 

δεν τράβηξα κάτι φωτό, αλλά μπορώ να τραβάω φωτό τη ζυγαριά ανα 2 εβδομάδες, γιατί με το ρυθμό που τρώω απ'εξω θα γίνω χονδρος.

 

Πεμπτη - pizza hut

Παρασκευή - 'τσι τσι' (αγία παρασκευή - καινούριο σουβλακομάγαζο)

Σάββατο - birra birra

Σήμερα - rock and balls

 

Καλά το πάω!!! Ευτυχώ ακόμα το μοτερ τα καιει τα περισσότερα

Link to comment
Share on other sites

για τσικουλάτες -ειδικά για δώρο- δύο είναι οι επιλογές: Läderach και Sprüngli. Καλός κι ο Παρλιάρος, αλλά παρακολουθεί από μακριά.

 

Καλή ήταν...

 

730-albums470-picture38029.jpg

 

730-albums470-picture38030.jpg

 

730-albums470-picture38031.jpg

 

Value for money δεν τη λες πάντως.

5.5€ τα 40γραμμάρια...

 

4 κομμάτια μέσα. Τα 2 σοκολάτα, τα 2 σοκολάτα γάλακτος. Ειδικά η δεύτερη ήταν σαν αφρός...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

vfm σε καμία περίπτωση δεν είναι, ούτε τα πρότεινα ως τέτοια :p

τις συγκεκριμένες που πήρες δεν τις έχω δοκιμάσει, αλλά μπορώ να βεβαιώσω ότι οι τρούφες τους σπέρνουν -επίσης πανάκριβες, δεν τις πας δώρο σε λαίμαργο :p-

 

Επίσης, πολύ δυνατό γλυκό είναι το truffles cake τους, ενώ καλά λόγια έχω ακούσει -αλλά δεν έχω ιδία άποψη- για τα luxemburgerli (που οι Γάλλοι τα λένε κάπως αλλιώς)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλά βλαμμένος είσαι...; Ένα ένα μας τα λες... Δεν τα έλεγες στο προηγούμενο ποστ να μας τα φέρει ο άλλος μαζεμένα;

Τώρα το καλοκαίρι θα έρθει πάλι... (θα πάω βέβαια κι εγώ το Μάρτη για το Motor Show) αλλά και πάλι...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Καλά βλαμμένος είσαι...; Ένα ένα μας τα λες... Δεν τα έλεγες στο προηγούμενο ποστ να μας τα φέρει ο άλλος μαζεμένα;

Τώρα το καλοκαίρι θα έρθει πάλι... (θα πάω βέβαια κι εγώ το Μάρτη για το Motor Show) αλλά και πάλι...

 

Ναι :p Δεν το ήξερα ότι θα είχατε κόσμο να σας φέρει πράγματα

 

Αν πας Ζυρίχη, πέρα από τη βόλτα σε Sprungli ή/και Läderach (στον ίδιο δρόμο), να πας και μια βόλτα από το Zeughauskeller για λουκάνικα και μπύρα :) Αν το αποφασίσεις, κλείσε τραπέζι από πιο πριν, γιατί αλλιώς έχει πολλή αναμονή.

Για Γενεύη δεν ξέρω, δεν έχω πάει, αλλά μπορώ να μάθω αν χρειαστείς πληροφορίες

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι :p Δεν το ήξερα ότι θα είχατε κόσμο να σας φέρει πράγματα

 

Αν πας Ζυρίχη, πέρα από τη βόλτα σε Sprungli ή/και Läderach (στον ίδιο δρόμο), να πας και μια βόλτα από το Zeughauskeller για λουκάνικα και μπύρα :) Αν το αποφασίσεις, κλείσε τραπέζι από πιο πριν, γιατί αλλιώς έχει πολλή αναμονή.

Για Γενεύη δεν ξέρω, δεν έχω πάει, αλλά μπορώ να μάθω αν χρειαστείς πληροφορίες

 

Γενεύη μόνο. Εκεί υπάρχει συγγενής, εκεί πηγαίνουμε. Γενεύη αν έχεις γνωστό, να προτείνεις να πάει στην Luigia

Τέτοια pizza, δεν έχω φάει ούτε στα καλύτερα της Ρώμης.

Έγινε επεξεργασία από jax7480
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γενεύη έχει ένα διάσημο με φιλετάκι Καφέ ντε Παρί και πατατούλες καλές.

astrolabos επειδή jax, deninho & Co. (dolly, λουκι λουκ) έχουν αρχίσει να ξεφεύγουν μήπως να οργανωθούν δυναμικές ομάδες κρούσεις με ρόπαλα, κράνη κ.λ.π. να ρίχνουν ξύλο εντός και εκτός έδρας;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.