Jump to content


Official ΦαγητοThread v2.0


astrolabos

Recommended Posts


3 μπανάνες, 1 1/2 κούπα μερέντα/νουτέλα/νουκρέμα  (ότι θέλει ο καθένας), 3 μεγάλα αυγά, 2 κουταλιές σούπας κακάο και 1 1/2 κουταλιά γλυκού baking soda.
ΑΛΛΑ
Εμείς βάλαμε 2 μπανάνες, περισσότερη μερέντα και 2πλάσιο κακάο και πάλι η γεύση θυμίζει μπανάνα και όχι σοκολάτα.
Μπορείτε να βάλετε 1 μπανάνα και και να αυξήσετε την ποσότητα κακάο/μερέντας για να θυμίζει σοκολατομπάουνιζ.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι δεν προοριζόταν για εδώ η φωτογραφία γι αυτό και λίγο πρόχειρη, αλλά τέτοιο εξαιρετικό φαγητό θέλω να το μοιραστώ μαζί σας.

Γεια στα χέρια σου '''πολυαγαπημένη''' μου πεθερούλα!!!!!!!!!:D

WhatsApp Image 2017-02-21 at 13.39.05.jpeg

Έγινε επεξεργασία από akilleas
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Και να σκεφτείς τους έφαγα για πρώτη φορά στην ζωή μου σε ηλικία 28 ετών, δεν τα έφτιαχνε ποτέ η μαμά μου, και έκτοτε είναι το μοναδικό φαγητό που ζητάω από την πεθερά.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος akilleas έγραψε:

Και να σκεφτείς τους έφαγα για πρώτη φορά στην ζωή μου σε ηλικία 28 ετών, δεν τα έφτιαχνε ποτέ η μαμά μου, και έκτοτε είναι το μοναδικό φαγητό που ζητάω από την πεθερά.

 

Εχω να φαω μια δεκαετια, τους εχω πεθυμησει πολυ ! ! 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος astrolabos έγραψε:

Δεν είναι μνημονιακό φαί οι λαχανοντολμάδες :p 

Δε φτιαχνουν εδω που ειμαι, δε τους αρεσουν :( Εφτιαχνε η νονα μου και σπανιοτατα η μανα μου. :p 

Link to comment
Share on other sites

Μπα μάλλον βαριούνται την φασαρία που θέλουν :p 

Ειναι από τα πιο νόστιμα φαγητά αλλά η κουζίνα γίνεται άνω κάτω μέχρι να ετοιμαστούν.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και η γυναίκα μου που της έχει δείξει πάρα πολλές φορές η μάνα της πω γίνονται δεν τα έχει καταφέρει ακόμη ή ίσως δεν θέλει να τα καταφέρει...

Αν και δεν μου φαίνεται και πολύ δύσκολο ως φαγητό. Υπομονή χρειάζεται και λίγη μαεστρία με τα φύλλα.

Όπως και να χει είναι ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΦΑΓΗΤΟ!!!!

 

Έγινε επεξεργασία από akilleas
Link to comment
Share on other sites

Οχι , στα αληθεια δε τους αρεσει! Και εγω δε γινεται να τους φτιαξω απο μονος μου για να τους φαω και μονος μου. Λογικα θα ειναι για τα σκουπιδια, οσο και αν προσπαθησω! 

Η μανα μου πχ, δε  τους εκανε σε καμμια περιπτωση σα τη νονα μου! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 23 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Ειναι από τα πιο νόστιμα φαγητά αλλά η κουζίνα γίνεται άνω κάτω μέχρι να ετοιμαστούν.

και βρωμάει πάρα πολύ το σπίτι, με το ρημαδολάχανο.

 

Σε άλλα νέα, κι εγώ λαχανοντολμάδες έχω σήμερα :hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.