Jump to content


Official ΦαγητοThread v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Κρεμα τυριου αρωματισμενη με μαστιχα, γλυκο του κουταλιου τριανταφυλλο, σιροπι δυοσμου, μαρενγκες, λευκη σοκολατα (δε φαινεται :( ) και βαση απο κρητικα παξιμαδια χαρουπιου και φυστικι. ?

Mastic, rose pistachio mint cheesecake.jpg

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτά; Γλυκά φτιάχνετε ωρέ;

Που είναι τα κοκορετσάκια; Τα φρυγαδέλια; Τα παϊδάκια και οι μπριζόλες με τα μπιφτέκια;

Βάλτε καμιά ψαρούκλα και κανένα καλαμάρι στη σχάρα και φέρε κολοκυθοκεφτεδες, ντοματοκεφτέδες και μια χόρτα.

 

Μπορείτε να βάζετε και φωτογραφίες από μαγαζιά που πήγατε παλιότερα με τη σήμανση, ότι πρόκειται για επανάληψη, δεν θα με πειράξει.

 

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

1. όνομα έχει το γλυκάκι; Μπας και ζήλεψες τους σαμουσάδες του Stelios13; Ή το βλέπω λάθος για σιροπιαστό;

2. εμείς με την νέα κατάσταση μάλλον λύσαμε το πρόβλημα δεκαετιών: σ' όλη μας την ζωή ψάχναμε να βρούμε την μαρμίτα που έπεσε μέσα ο Οβελίξ. Είχαμε καταφέρει να του μοιάσουμε βουτώντας σε χιλιάδες παραπλήσιες μαρμίτες αλλά η αυθεντική παρέμενε άλυτο μυστήριο. Αν συνεχίσουμε με τον ίδιο ρυθμό μάλλον την βρήκαμε. Φάιβ του νάιν, δυο σοκολατίτσες από τις τρεις που αγοράσαμε για τις δύσκολες μέρες τις καταφέραμε. Ευτυχώς δεν έχω αγοράσει ακόμα οινοπνευματώδη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, karmen1983 said:

Εχουμε κοψει τα delivery οποτε...

 

20200325_202522_copy_2016x1134.jpg20200325_202921_copy_2016x1134.jpg20200325_203130_copy_2016x1134.jpg20200325_204656_copy_2016x1134.jpg

 

Το εδωσα το like και το πηρα πισω. Τα υλικα μπαινουν πανω απο το τυρακι για να ψηθουν. Αλλιως αναμεσα στο τυρακι και τη σαλτσα, βραζουν. Αιντε, ανεπροκοπη... πως θα σε παντρεψουμε με αυτα και αυτα... ?

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Lakisss said:

Ο καιρός σηκώνει ξιδάτη φασολάδα με full ντομάτα, γλυκιά πάπρικα, χωριάτικο λουκάνικο και λίγη τριμμένη φέτα. 

Θεός.
Πρόσεχε όμως τι αναρτήσεις κάνεις εδώ γιατί μάλλον είσαι στην ακτίνα δράσης μου όταν ζομπιοποιηθώ και βγω στη γύρα, σε έχω ήδη βάλει στο πλαν Μπι μόλις μου τελειώσει το χαβιάρι, δε λέει να το πολυδιακινδυνεύεις.
Έγραψε την άλλη μέρα ο αρχηγός αυτά με τα πιστόλια (αν αγόρασες πιστόλι) και πάει να μου χαλάσει το σχέδιο αλλά ελπίζω να μην πρόσεξαν πολλοί τι ήθελε να πει ο ποιητής.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.