Jump to content



TheLab.gr V3 Bugs


DJD

Recommended Posts

^^ 

 

Αγαπητά μέλη, ενδέχεται να παρατηρήσετε καθυστερήσεις ή κολλήματα στις σελίδες μας. Αν ξαφνικά χαθούμε μην ανησυχήσετε, να παρακολουθείτε το Facebookγια ενημερώσεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Παρόλο που έχω απενεργοποίηση το adblock εδώ και καιρό το παραθυράκι με την ειδοποίηση δεν σταματάει να πετάγεται. Μπορεί να γίνει κάτι γι'αυτό ?

Έγινε επεξεργασία από Peter Parker
Link to comment
Share on other sites

Το δε σταματαει να πεταγεται σημαινει οτι στο κανει συνεχεια ή μια στο τοσο; 

Τη στιγμη που σου πεταει το παραθυρακι αν κοιταξεις το εικονιδιο του adblock εχει καποιον αριθμο;

Αν ναι ειναι κολλημα του adblock που αργησε να απενεργοποιηθει. Μου εχει συμβεί 2 φορες μονο απο τοτε που μπηκε το μηνυμα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το ABP το εχω και εγω απενεργοποιημενο στο Λαμπη, αλλα ενιοτε μου πεταγεται και εμενα το μηνυμα. Οχι ομως παντα. Σημερα ανοιξα browser και δεν πεταχτηκε ας πουμε. Ειναι που το ιντερνετ μου, ειναι γρηγοροτερο απο το φως, γι'αυτο το λογο μαλλον :hehe: 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, karmen1983 said:

Το δε σταματαει να πεταγεται σημαινει οτι στο κανει συνεχεια ή μια στο τοσο; 

Τη στιγμη που σου πεταει το παραθυρακι αν κοιταξεις το εικονιδιο του adblock εχει καποιον αριθμο;

Αν ναι ειναι κολλημα του adblock που αργησε να απενεργοποιηθει. Μου εχει συμβεί 2 φορες μονο απο τοτε που μπηκε το μηνυμα.

 

 

Το κάνει πάντα όταν μπαίνω στο forum και κάποιες φορές το κάνει και όταν αλλάζω θέμα. Όχι δεν έχει κανέναν αριθμό. Είμαι με chrome αν παίζει κάποιο ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

... Και ένα screen που μόλις τράβηξα 3η φορά popup μέσα σε λίγα λεπτά από αλλαγές σε θέματα. Δεξιά επάνω το adblock απενεργοποιημένο.

Για ριχτέ καμιά ιδέα γιατί καταντάει κουραστικό.

 

adblock popup.JPG

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Εχεις το Adblock pro?

Μπορείς να κάνεις μία δοκιμή με ABP να δούμε αν είναι ή όχι πρόβλημα του add on σε παρακαλώ; 

Εχω αναφερει και εγω πιο πισω το ιδιο προβλημα. Με ΑΒΡ μου το κανει και εμενα, ενω το'χω ανενεργο. ΟΧΙ ομως παντα, οποτε του "καπνισει" βλεπω να το κανει...

Link to comment
Share on other sites

Το είχε κάνει μια δυο φορές και εμένα και είχα παρατηρήσει έναν αριθμό που σημαίνει ότι άργησε να ενεργοποιηθεί το add on.

Βασικά είναι λίγο Long shot η φάση για το τι ακριβώς φταίει.... Θα το δουμε ομως

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, karmen1983 said:

Το είχε κάνει μια δυο φορές και εμένα και είχα παρατηρήσει έναν αριθμό που σημαίνει ότι άργησε να ενεργοποιηθεί το add on.

Βασικά είναι λίγο Long shot η φάση για το τι ακριβώς φταίει.... Θα το δουμε ομως

Δεν ξέρω τι ελέγχει το Popup πριν βγει, αλλά είναι σύνηθες φαινόμενο να ελέγχει αν έχουν φορτωθεί όλα τα JS, γιατί αυτά δίνουν τις διαφημίσεις.

Πολλές φορές, μέτριες ή κακές συνδέσεις δεν τα φέρνουν όλα, με αποτέλεσμα να ενεργοποιούνται αντίστοιχες διαδικασίες. 

Είναι εύκολο να γίνει debug, αν με GC, πατήσεις F12 και δεις τι έχει γίνει στο πάνω μέρος που έχει τα tabs, τέρμα δεξιά, αν έχει error/warnings.

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Μου δίνεις λινκ σε παρακαλώ γιατί έχουμε άλλη αρίθμηση επειδή βλέπουμε και τα κρυφά; 

Δοκιμάζω κάτι και επανέρχομαι!

 

Ναι, βρήκα τι συμβαίνει...

Όταν κάνω νέο ποστ, αριθμείτε με το #15141, ενώ αν ξαναμπώ στο thread είναι σωστά αριθμημένο.

Έγινε επεξεργασία από UltraB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.