Jump to content



Ας κάνουμε το εργαστήρι καλύτερο - V3 Edition


DJD

Recommended Posts

Eμενα παιδια δεν μ'αρεσει το καινουργιο look.. Θυμιζει κατι ετοιματζιδικο τυπου insomnia. To προηγουμενο ηταν μοναδικο.

 

Τεσπα καλοριζικο και ευχομαι απειρα posts!

 

Φτιαξτε μια το mention @csaris.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Eμενα παιδια δεν μ'αρεσει το καινουργιο look.. Θυμιζει κατι ετοιματζιδικο τυπου insomnia. To προηγουμενο ηταν μοναδικο.

 

Τεσπα καλοριζικο και ευχομαι απειρα posts!

 

Φτιαξτε μια το mention @csaris.

Φίλε μου δεν ξέρω τι σου θυμίζει, αλλά να σε πληροφορήσω ότι έχω φάει άπειρες ώρες πάνω στο skin ακριβώς για να μην είναι ετοιματζίδικο. Έχουμε αλλάξει τα πετρέλαια στο default skin για να μην θυμίζει τίποτα άλλο.

 

Θα μπορούσαμε να βάλουμε ένα ετοιματζίδικο αλλά δεν το κάναμε γιατί θέλουμε να είναι μοναδικό το style. Ομοιότητες υπάρχουν με άλλα IPB, όπως, guess what, ομοιότητες υπήρχαν και πριν με τα άλλα VB3 forums. 

 

Ακόμα δεν έχουμε τελειώσει, απλά περάσαμε στη νέα version και έχουμε δρόμο, λειτουργικά και οπτικά βέβαια. Ο στόχος μας είναι να είμαστε πάντα καλύτεροι του εαυτού μας, οπότε κοιτάμε μπροστά :T:

 

Για το mention, κάνε select ένα κομμάτι text από το post μου και θα σου βγει το mention, αλλάζεις και το nickname αν θέλεις και είσαι έτοιμος.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα εάν γίνεται να ξεχωρίζουν με κάποιον επιπλέον τρόπο τα Sticky threads από τα κοινά.

Μέχρι στιγμής απλά εμφανίζονται με ένα αστέρι αριστερά.

Μήπως θα ήταν καλό να μπει μια γραμμή στο τελευταίο Sticky;

 

Καλά εεε... το φτιάξατε κιόλας! Τώρα το είδα!

Αγνοήστε με!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 λογικο ειναι σε καποιους να μην αρεσει η αλλαγη..η να μην ειναι ενθουσιασμενοι.
η δυναμη της συνηθειας δυστηχως υπερτερει ολων των υπολοιπων.Αλλα αλλαγες πρεπει να γινονται για να σπαμε την μονοτονια  :D
ανεξαρτητα με τα bugs που βρισκουμε κατα καιρους και λογικο , πιστευω πως:

1)μειωση σε υψος (πανω-κατω)στο μεσαιο layer που γραφει thelab.αυτο που ειναι με μπλε χρωμα.να εχει λιγοτερο αερα δλδ απο τα fonts.πιανει αρκετο χωρο σε μικρες αναλυσεις οπως στο λαπτοπ μου.(θα ανεβασω φωτο απο κινητο ,αργοτερα)

2)μειωση παλι σε υψος η απο κατω ακριβως μπαρα χρωματος γκρι που αναγραφονται ολα τα home / forum / νεο περιεοχομενο.
να μη γινει ιδια σε υψος οπως η πανω πανω ομως..

 

3) το πιο σημαντικο για μενα ειναι το μεγεθος της γραμματοσειρας πατωντας το νεο περιεχομενο.λιγο μικροτερα σε μεγεθος για να χωραει παραπανω θεματα και να μη χρειαζεται να σκρολαρεις τοσο.Ειανι αρκετα μεγαλα σε σχεση με το υπολοιπο του φορουμ.
πανω σε αυτο , υπαρχει αρκετος αδειος χωρος στο δεξια frame , που δειχνει την ωρα της τελευταιας απαντησης.
τραβηξτε τα τερμα δεξια , για να ανοιξει παραπανω ο τιτλος των μηνυματων.
Ισως αν γινει αυτο , ανεραισει την προταση μου για μειωση μεγεθους γιατι θα λιγοστεψει και το υψος για το καθε θεμα.

4)δοκιμαστε ενα τονο πιο σκουρο ασπρο στο background των μηνυματων.

πιστευω να συμφωνουν και αλλοι με τις προτασεις μου για να γινουν :D

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2)μειωση παλι σε υψος η απο κατω ακριβως μπαρα χρωματος γκρι που αναγραφονται ολα τα home / forum / νεο περιεοχομενο. να μη γινει ιδια σε υψος οπως η πανω πανω ομως..
 

 

Γκρι είναι αυτό ε;Εγώ το βλέπω ανοιχτό γαλάζιο...Οθονααααααάρα μου! :p

Θα συμφωνήσω με τη μείωση μεγέθους της γραμματοσειράς στο νέο περιεχόμενο.Όποιος δε βλέπει καλά ctrl+.

Στη θέση του λευκού ένα f2f2f2 είναι ότι πρέπει για να μη ξεστραβονόμαστε... Και πάει και με τη παλετα χρωμάτων που έχετε επιλέξει.

 

Εγώ μια άλλη απορία έχω.Και δεν ξέρω αν μπορεί να λειτουργήσει στην υπάρχουσα πλατφόρμα.

Με κάποιο CSS και τη χρησιμοποίηση του stylish addon π.χ μπορούμε να δημιουργήσουμε κάποιο έξτρα θέμα;

Αν γίνεται και κάποιος μπορεί να το φτιάξει θα ήταν χρήσιμο. :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα thread που εχουμε διαβασει πως παμε παλι στο τελευταιο post ; δε βλεπω καποιο κουμπακι.

Ενώ είσαι μέσα στο thread;

 

Έξω από το thread εκεί που γράφει δεξιά ποιος έγραψε την τελευταία δημοσίευση έχει και ένα βελάκι που δείχνει προς τα κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Βλεπωντας το thread απο το νεο περιεχομενο αναφερομουν, αλλα το βρηκα, πατας πανω στη ημερομηνια κατω απο το ονομα αυτου που εγραψε τελευταιος.

 

βελακι δε βλεπω πουθενα :p

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μαρκάρουμε όλα τα fora σαν διαβασμένα όπως στο παλιό; Ξέρω ότι υπάρχει ανά subforum.

Κάτω κάτω κάτω αριστερά, σημειώστε σαν διαβασμένη.

 

Επίσης, στη σελίδα με το τι κάνει ο καθένας, όταν κάποιος συνδέεται, γράφει "ΣυνδέετΕ".

 

Οι αγγελίες δεν είναι ακόμα έτοιμες να υποθέσω?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το interface, αλλά δεν μπορώ να βρω το Rss.

RIt6ivK.png

Παίζει να γίνουν το ίδιο μέγεθος; Όχι πως είναι τίποτα σπουδαίο αλλά βαράει στο μάτι

8zdHPBA.png

Edit: Merge someone

Έγινε επεξεργασία από DJD
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δυσκολεύομαι να προσαρμοστώ στο νέο theme, ίσως φταίνε και τα χρόνια. Παίζει να προσθέσετε κάποιο theme που να μοιάζει στο προηγούμενο; Πιο συγκεκριμένα δεν μπορώ να καταλάβω αν ένα νήμα είναι αδιάβαστο ή διαβασμένο και αν έχω γράψει σε αυτό ή όχι. Η τονισμένη γραμματοσειρά δε βοηθάει και πολύ. Στο προηγούμενο τα εικονίδια ήταν κάπως πιο κατατοπιστικά.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις γράψει σε ένα θέμα τότε αριστερά θα έχει ένα εικονίδιο με ένα check σε ένα κυκλάκι. Ίσως βέβαια θα ήθελε να είναι μεγαλύτερο.

Έγινε επεξεργασία από tragikos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.