Jump to content



Καλώς ήρθατε στο ανανεωμένο TheLab.gr!


Recommended Posts

  • Replies 332
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

δε γκρινιαζω , δε σε δουλευω και σε παρακαλω ηρεμησε.σου εξηγω οτι δε μου εχει τυχει σε κανενα φορουμ.ουτε στο ινσομνια.με το που γραφω δλδ σε ενα ποστ να νου στελνουν ειδοποιησεις για νεες απαντησεις.εκτος αν εννοειτε κατι αλλο και ειμαι εκτος τοπου καο χρονου.

αλλα σε οχι I am not kidding you

Ιάσωνα μια χαρά ήρεμη είμαι και αν δεν είχα και το θάρρος επειδή σε ξέρω δε θα το έγραφα το are you kidding me. Λάθος τελικά, συγνώμη το παίρνω πίσω.

 

Απλά όπως αναφέρατε 30 φόρα ο ένας και 18 χρόνια εμπειρίας στα φόρα ο άλλος σας ανέφερα κάποια φόρα και εγώ με όνομα. Το Insomnia ας το αφήσω μιας και ίσως να μη θυμάμαι καλά. ΑΛΛΑ hwbox μόλις έκανα λογαριασμό για να ανοίξω ένα θέμα τσουπ ειδοποίηση στην απάντηση. Ετυχε? TPU το ίδιο. Overclock.net το ίδιο και ειδικά στο τελευταίο σε κάνει αυτόματα subscribe στα newsletters του.

 

Ok ίσως να μην είστε μέλη σε αυτά τα sites και απλά να έτυχε να είμαι εγώ. Αλλά ειδικά τα 2 τελευταία είναι απο τα μεγαλύτερα.

Αν δεν σας αρέσει η επιλογή μπορεί να βγει όπως είπα, είτε από εσάς αν είστε μερικά άτομα, είτε καθολικά αν μαζευτείτε πολλοι με παράπονα από το σπάμμινγκ στο email σας.

Link to comment
Share on other sites

Αν μου το ελεγες σε μενα μονο βρε Αγαπη , θα πιστευα πως θα το ελεγες επειδη με ξερεις..
απαντησες και στους δυο ομως και για αυτο θεωρησα πως ειχες μια ενταση.
πραγματικα το λιγοτερο που με νοιαζει ειναι να λογομαχησω με τον απεναντι μου για ενα "κλικ" δουλεια..
απλα ειχα ενσταση για την by default επιλογη και οχι για την λυση αυτου :)
Ισως και εγω απο μεριας μου ολα αυτα τα χρονια , να ηταν και πιο παλια version η αλλου τυπου φορουμς και να μην υπηρχε η προεπιλογη η γενικα να μην υπηρχε καν σαν επιλογη.Δε ξερω.
παντως προσωπικα δε μου εχει τυχει ποτε.
anyway , 
φιλοι ξανα; :p

 

@astrolabos

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και γω τον καινούργιο Λάμπη , συγχαρητήρια για την προσπάθεια. Θα πάρει λίγο χρόνο να μάθω και να συνηθίσω το καινούργιο κουστούμι βέβαια αλλά όπως και να 'χει αυτά υπάρχουν σε κάθε ανανέωση.

Κάτι που θέλω να παρατηρήσω  - είδα ότι οι δημοσιέυσεις μου είναι 736. Τί σημαίνει αυτό;  γιατί εγώ πριν την αλλαγή είχα περίπου 340 post. 

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο το νεο φορουμ!
Η υποστηριξη mobile ειναι μεγαλο βημα σε σχεση με πριν.

Τα χρωματα μια χαρα (θα ηθελα και ενα dark theme σε δευτερο χρονο), ενω η πλατφορμα γνωριμη απο διπλα.

Τα οποια προβληματα υπαρχουν ειμαι σιγουρος οτι θα λυθουν αμεσα.

 

Οι αγγελιες που πηγαν ομως βρε παιδια?  :redface:

Link to comment
Share on other sites

Θα το δούμε μέσα στις επόμενες μέρες το θέμα των χρωμάτων, αν μπορούμε να αλλάξουμε οτιδήποτε προς το καλύτερο θα το αλλάξουμε, αλλά ποτέ δε θα έχεις 100% σύμφωνη γνώμη. Άλλοι προτιμούν το κάτασπρο στυλ της apple άλλοι κατάμαυρο

Aν υπαρξει δυνατοτητα να ικανοποιηθουν ολοι με themes θα ηταν ευχαριστο.

Ωστοσο εφοσον δεν ειναι κατι τετοιο δυνατο, το μονο που θα ζητουσα ειναι να πλησιασει η νεα πλατφορμα οσο γινεται την παλια, χρωματικα.

 

Δεν με ενοχλουν τα τωρινα χρωματα ουτε ειναι θεμα γουστου.

Το ανεφερα καθαρα απο πρακτικη μερια. Το v2 προσωπικα δεν κουραζε να διαβαζω για ωρες.

Δυστυχως δεν εχω κρατησει κανενα screenshot απο το παλιο να κανω συγκριση σκιασεων και να γινω πιο συγκεκριμενος.

Το νεο εχει τοσο φωτεινα background χρωματα που κουραζει στην αναγνωση, σε συνδιασμο με τα μεγαλα πλαισια/κενα δεξια-αριστερα που στενευουν την πλατφορμα και κατ'επεκταση το κειμενο.

 

 

Επισης κατι ακομα που θα ηθελα να προστεθει, αν δεν ειναι ηδη στα πλανα,  το dropdown list με παραπομπες στα φορουμς που υπηρχε στο κατω δεξι μερος της σελιδας, και ακομα σημαντικοτερα στα reviews το dropdown list με παραπομπες σε εκαστη σελιδα με τον τιτλο της.

 

 

Φιλε ειλικρινα χαιρομαι που εισαι διαλλακτικος και ανοιχτος σε συζητηση.

Ευχομαι να αντιλαμβανεσαι το υφος και την διαθεση της κριτικης που γινεται.

Οκ, μπορει να μην αρεσε σε ολους μας η επιλογη της νεας πλατφορμας αλλα θα το παλεψουμε.

Ειναι διαθεση συμμετοχης στην βελτιωση και οχι διαθεση για απαξιωση.

 

Καλα κουραγια για την συνεχεια. :)

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Το γκρί θα επανέλθει στη μόδα εντός των ημερών :)

 

Το dropdown κάτω δεξιά το ξεχνάτε, υπάρχει όμως το quick navigation επάνω δεξιά, λίαν συντόμως όμως θα γίνει ακόμα πιο λειτουργικό.

 

Ξέρω ότι τα σχόλια σας είναι πολλά, το ίδιο είναι και τα σχέδια μας, πολλά.

 

Επίσης, πολλές είναι και οι υποχρεώσεις μας και έχουμε δρόμο μέχρι να πούμε "τελειώσαμε".

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω σαν πιο νέος στην παρέα σας και χωρίς παρεξηγήση??

 

Έγινε μια αλλαγή για το καλό όλων!!

 

Ας ξεχάσουμε τα παλιά και ας προσαρμοστούμε στα νέα.

 

Η συγκεκριμένη πλατφόρμα είναι πιο λειτουργική και κλάσεις ανώτερη από την vb τόσο σε θέματα χρήστη όσο και σε θεματα admin.

 

H ομάδα διαχείρισης προσπαθεί να μας δώσει το καλύτερο δυνατό αποτελεσμα που μπορεί!!

 

Εεεε δεν θα τα χαλάσουμε αν το "like πήγε από πάνω κάτω" και το "νέα θέματα" ονομάζεται πλεον "νεο περιεχόμενο"( το οποίο δίνει αμέτρητες δυνατότες στο απλό search)

 

Στο κάτω κάτω τo thelab δεν είναι η πλατφόρμα αλλά οι ΧΡΗΣΤΕΣ του !!

 

Φιλικά

Βασίλης

:)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο το νεο φορουμ!

Η υποστηριξη mobile ειναι μεγαλο βημα σε σχεση με πριν.

Τα χρωματα μια χαρα (θα ηθελα και ενα dark theme σε δευτερο χρονο), ενω η πλατφορμα γνωριμη απο διπλα.

Τα οποια προβληματα υπαρχουν ειμαι σιγουρος οτι θα λυθουν αμεσα.

 

Οι αγγελιες που πηγαν ομως βρε παιδια?  :redface:

 

 

Επειδή εγώ μόλις χτες σας ανακάλυψα (στα σοβαρα)

έχω μεινει άφωνος:

 

έχει κι εδώ Αγγελίες;;;

:rubik:  :rubik:  :rubik: 

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΛΑ WOW !!!!

 

My respect στην θαυμάσια δουλειά που κάνατε και στην αναίμακτη διαδικασία του migration.

Έχω κάνει 14 migration μέχρι τώρα σε διάφορα sites (μαζί με τα δικά μου) και γνωρίζω τους κινδύνους και όλες τις διαδικασίες πόσο προσοχή χρειάζεται για την σωστή ολοκλήρωσή τους.

 

Μία ένσταση έχω μόνο !!!

Το μπλέ χρώμα του background με χαλάει λιγάκι, καθ΄ότι ως γνωστόν μου θυμίζει Intell, και εγώ Amdάκιας γαρ, θα το προτιμούσα προς το πράσινο μεριά... :D 

 

Mετά από τόσα χρόνια στο παλιό Vbulletin, νομίζω πως άξιζε στον Λάμπη να φορέσει καινούργιο κουστουμάκι...... ;)  :happy:  

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.