Jump to content



Καλώς ήρθατε στο ανανεωμένο TheLab.gr!


Recommended Posts

  • Replies 332
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Δεν μπορείτε γιατί το tapatalk υποστηρίζει μόνο το forum τμήμα. 

 

Οι ειδήσεις, τα reviews, οι αγγελίες, gallery και τα υπόλοιπα δεν φαίνονται στο tapatalk.

 

Για τα κινητά σας διαθέτουμε το Mobile Theme (επιλογή κάτω αριστερά) :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποιες εβδομάδας χρήσης μπορώ να πω οτι τα πάντα είναι άψογα. Τακτοποιημένα, ξεκούραστα και πολύ γρήγορα σε οτιδήποτε και αν ζητήσεις.

 

Μοναδικό ψεγάδι οι νέες Αγγελίες που έγιναν δύσχρηστες και που τις προτιμούσα όπως παλιά. Μπορεί να φαίνονται κι αυτές πιο αυτοματοποιημένες σα διαδικασία, αλλά παραέγιναν δυσκίνητες.

Λογικά θα το έχετε παρατηρήσει με την κίνηση που έχουν αλλά και με την απουσία ερωτήσεων απαντήσεων.

Προσωπικά τις χρησιμοποίησα 2 φορές για πώληση και αγορά και σε καμία από τις 2 περίπτώσεις δεν υπήρξε ανταπόκριση από άλλο μέλος έστω και στο ελάχιστο.....κρίμα :(

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντήσω με μια αναφορά που έχει γίνει σχετικά πρόσφατα.
 

...
Τις αγγελίες τις έχουμε ως ένα μέσο διευκόλυνσης των μελών μας για να μπορούν να πουλήσουν τα πράγματα που δεν τους χρειάζονται...

Καλός ή κακός όπως όλοι έχουμε καταλάβει, το TheLab δεν στηρίζεται στις αγγελίες,δεν περιμένει και φυσικά δεν θέλει

η επισκεψιμότητα του να οφείλεται σε αυτές.

Ευτυχώς υπάρχουν πολλές σελίδες που ασχολούνται με αυτές και άλλες που επιβιώνουν αποκλειστικά από αυτές.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλός ή κακός όπως όλοι έχουμε καταλάβει, το TheLab δεν στηρίζεται στις αγγελίες,δεν περιμένει και φυσικά δεν θέλει

η επισκεψιμότητα του να οφείλεται σε αυτές.

Ευτυχώς υπάρχουν πολλές σελίδες που ασχολούνται με αυτές και άλλες που επιβιώνουν αποκλειστικά από αυτές.

To οτι "υπαρχουν κι αλλου πορτοκαλιες" δεν καταλαβαινω πως βγηκε ετσι αβιαστα απο εκπροσωπο της ομαδας.

Ειμαι χρηστης του lab. Γνωριζω 100 ατομα απο δω που εχουμε αλλαξει 10 κουβεντες και αποψεις στο forum.

Οταν θα θελω να αναζητησω κατι μεταχειρισμενο σε αγγελια, δεν θελω να παω στις πολλές σελίδες που ασχολούνται με αυτές.

Θα προτιμουσα να το βρω εδω απο ατομα που, τηρουμενων των αναλογιων, γνωριζω κι εμπιστευομαι. :)

 

 

Επισης η παραπανω απαντηση θα ειχε καποια βαση αν το σχολιο του @greekfragma συγκρινε τις αγγελιες του lab με άλλα site.

Εδω η συγκριση γινεται με τις αγγελιες του V2.

Ουτε στο V2 νομιζω οτι πονταρε κανεις στις αγγελιες για επισκεψιμοτητα.

Ηταν ομως χρηστικες και ειχαν μια στοιχειωδη κινηση για τους χρηστες του site. ;)

 

Οι δε κινησεις για την αναπτυξη των αγγελιων οπως κατηγοριοποιηση/συστημα αξιολογησεων/link στην μπαρα περιηγησης κτλ,  διαψευδουν το οτι ειναι κατι αδιαφορο στο lab.

 

Να συμφωνησω λοιπον κι εγω με τον greekfragma, και να προσθεσω και τις Ειδησεις στην λιστα.

Νομιζω πως και τα δυο, αγγελιες και ειδησεις, ηταν πολυ πιο ευχρηστα σαν τοπικς σε φορουμ και ειχαν και πολυ μεγαλυτερη συμμετοχη απο τα μελη του site.

Aν το συμπερασμα μου επαληθευεται και απο στατιστικα ισως θα επρεπε να προβληματισει, και να γινει σκεψη για επαναφορα των φορουμς.

 

Παντα με φιλικη διαθεση και επικοδομητικη κριτικη.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε αναφέρει αρκετές φορές πως το v2 ήταν πάρα πολύ καλό και τώρα πάμε στο v3 για να το κάνουμε ακόμα καλύτερο.

Ας μην ξεχνάμε οτι βρισκόμαστε σε μια εντελώς διαφορετική πλατφόρμα,είχαμε μια μετάβαση με απόλυτη επιτυχία χωρίς απώλειες και άλλα

σοβαρά προβλήματα.Σαφώς και υπάρχουν διαφορές που κάποιους δεν τους βολεύουν ή δεν τους αρέσουν αλλά είναι ακόμα στους πρώτους μήνες λειτουργίας του

παίρνει πολλές διορθώσεις και συχνά πυκνά ακούγονται νέες προτάσεις από τα μέλη.

Οι αγγέλιες παρόλο που είναι ακόμα προς συζήτηση οι όροι τους κάποιους δεν τους βολεύουν και κάποιους άλλους δεν θα τους βολέψουν ποτέ όπως και να τροποποιηθούν.

Αν και έχει ξαναναφερθεί θα το πω και εγώ για μια ακόμη φορά.Δυο αγγελίες τον μήνα και χωρίς περιορισμό για ενα προιόν ανα αγγελία δεν είναι αρκετό ?

Δηλαδή πόσα πράγματα έχουμε ανάγκη να πουλήσουμε-αγοράσουμε μέσα στον μήνα?Δεν αρκεί το εβδομαδιαίο bump?

Τα 200 posts ναι ίσως είναι πολλά αλλά μαζί με τις αξιολογήσεις και τα αλλα καλούδια που αναφέρεις έχουν οριστεί για να προστατευουν τα μέλη από τους καλοθελητές.

 

Δώστε χρόνο λοιπόν στο v3 να εξελιχθεί και κάντε τις προτάσεις σας. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

.

.

.

Οι αγγέλιες παρόλο που είναι ακόμα προς συζήτηση οι όροι τους κάποιους δεν τους βολεύουν και κάποιους άλλους δεν θα τους βολέψουν ποτέ όπως και να τροποποιηθούν.

Αν και έχει ξαναναφερθεί θα το πω και εγώ για μια ακόμη φορά.Δυο αγγελίες τον μήνα και χωρίς περιορισμό για ενα προιόν ανα αγγελία δεν είναι αρκετό ?

Δηλαδή πόσα πράγματα έχουμε ανάγκη να πουλήσουμε-αγοράσουμε μέσα στον μήνα?Δεν αρκεί το εβδομαδιαίο bump?

Τα 200 posts ναι ίσως είναι πολλά αλλά μαζί με τις αξιολογήσεις και τα αλλα καλούδια που αναφέρεις έχουν οριστεί για να προστατευουν τα μέλη από τους καλοθελητές.

 

Δώστε χρόνο λοιπόν στο v3 να εξελιχθεί και κάντε τις προτάσεις σας. :)

 

Από ότι κατάλαβα τα παιδιά κάτι άλλο ήθελαν να περάσουν σχετικά με τις αγγελίες. Ότι χάθηκε η αμεσότητα και το ενδιαφέρον που υπήρχε στον παλιό Λάμπη λόγο της μορφής που έλαβαν τώρα. 

 

Τα νέα στοιχεία κατηγοριοποιηση/σύστημα αξιολογήσεων/link στην μπάρα περιήγησης κτλ που αναφέρθηκαν προφανώς είναι θετικά στοιχεία στην εξέλιξη των Αγγελιών και δεν νομίζω η προσθήκη τους να πειράζει κανέναν αλλά χάθηκαν κάποια άλλα  "θετικά" στοιχεία που υπήρχαν στις αγγελίες του παλιού Λάμπη.

Τα στοιχεία αυτά κατά την γνώμη μου ήταν:

  • Σειρά προτεραιότητας στους ενδιαφερόμενους.
  • Η πιο αβίαστη και εύκολη συμμετοχή κάποιου στα ποστ.
  • Οι "χαζές" απορίες που έγραφε ο καθένας βοηθούσαν στην κατανόηση της κατάστασης του αντικειμένου και μπορούσες να σχηματίσεις μια εικόνα γύρω από αυτό, σε αντίθεση με τις δύσχρηστες Ερωτήσεις/Απαντήσεις όπου σε ωθεί ουσιαστικά σε πμ προς το πωλητή.
  • Υπήρχε μια καλύτερη  "εξέλιξη" παρακολούθηση των αγγελιών.

Τα παραπάνω στοιχεία πιστεύω ότι προάσπιζαν την θέση του Λάμπη ότι δεν στηρίζεται στις αγγελίες,δεν περιμένει και φυσικά δεν θέλει η επισκεψιμότητα του να οφείλεται σε αυτές,σε αντίθεση με την τυποποιημένη μορφή που πήραν τώρα.

 

Πιστεύω αν οι αγγελίες έπαιρναν την μορφή των Ειδήσεων (δηλαδή να υπάρχει η δυνατότητα άμεσου σχολιασμού όπως στις ειδήσεις) θα μπορούσαν να συνδυαστούν τα θετικά στοιχεία και του παλιού και του νέου Λάμπη.

 

Αυτή είναι μια άποψη που προέκυψε διαβάζοντας τα τελευταία ποστ :)

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Για να μην χαλάτε το σάλιο σας, έχουμε συζητήσει τα θέματα που αναφέρετε και όπως σας έχω ξαναπεί, θέλουμε να βελτιωνόμαστε συνεχώς. 
 
Τώρα βρισκόμαστε σε συννενόηση με τους εταίρους μας (ώπα, αυτό είναι απ'αλλού sorry).

 

Έχουν πέσει κάποιες ιδέες στο τραπέζι και θα σας ενημερώσουμε μόλις έχουμε καταλήξει. :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Να συμφωνησω λοιπον κι εγω με τον greekfragma, και να προσθεσω και τις Ειδησεις στην λιστα.

Νομιζω πως και τα δυο, αγγελιες και ειδησεις, ηταν πολυ πιο ευχρηστα σαν τοπικς σε φορουμ και ειχαν και πολυ μεγαλυτερη συμμετοχη απο τα μελη του site.

Aν το συμπερασμα μου επαληθευεται και απο στατιστικα ισως θα επρεπε να προβληματισει, και να γινει σκεψη για επαναφορα των φορουμς.

 

Παντα με φιλικη διαθεση και επικοδομητικη κριτικη.

 

 

Ακριβώς αυτό. Τα 2 αυτά τμήματα φαίνονται εντελώς παράταιρα σε σχέση με το υπόλοιπο φόρουμ, Ίσως αυτός να ήταν ο στόχος, αλλά η υλοποίηση - τουλάχιστον προσωπικά (και απότι βλέπω και -αρκετούς;- άλλους) δεν δικαιώνει την απόφαση.

 

Απλά βάζω κ γω το λιθαράκι μου στην όπως προείπατε προσπάθεια για συνεχή βελτίωση. Ακούστε τα πλήθη κ επαναφέρετε το good old layout!! :p

Έγινε επεξεργασία από Spirosssss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.