Jump to content




greekfragma

Recommended Posts

9 hours ago, Thresh86 said:

Καλοβολτο, πάντα όρθιος! 

 

Πολύ παιχνιδιάρικο! 

Χιλια ευχαριστω αδερφε μου..........και εσυ ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΣ.......

 

παμε ενα update :

 

IMG_20200614_184615.thumb.jpg.34600dbfb731e60fadeff6d4b52edff4.jpgIMG_20200614_184644.thumb.jpg.83d2f72b7686f2d4c76cf9913a835c8b.jpg

 

το μηχανακι ειναι πολυ καλο και δυνατο.............

μου αρεσει τρελα σε εμφανιση και απο παπακι που ειχα τοοοοοοοοοσα χρονια(25+)

μου φαινεται σαν ρουκετα...........???

 

 

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Proteas said:

Φτου, καλοταξιδο και χαλαρα.

Χιλια ευχαριστω αδερφε..........

αμα δεις ποσο χαλαρα παω θα πεις που παει η θεια με το ktm???????μονο το τσεμπερι μου λειπει ???

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

έβαλα αυτά στο PCX 125 ,  

 

https://www.metzeler.com/en-ww/products/tyres/sportec-shttps://www.metzeler.com/en-ww/products/tyres/sportec-street-scootertreet-scooter

 

sportec_street_scooter.png

 

φορούσε ένα Heidenau του 2011 (μνημονιακό δηλαδή full) και ένα Michelin City Grip 2ετίας :tomato:

Λόγω CBS σταματούσε χωρίς δράματα αλλά με απότομο μπροστινό σε γλιστερό δρόμο πόλης ,

μπλόκαρε άνετα και εύκολα παντού :p

 

Με τα Metzeler , έχω μια λίγο πιο βαριά αίσθηση η οποία έχει εξαφανιστεί πλέον. Μου αρέσει η σταθερότητα

που έχει , δύσκολα μπλοκάρει και το μπροστινό , ακόμα και στην πόλη αλλά περισσότερο βασίζομαι στο CBS και πάλι.

Καλό κράτημα λοιπόν και σταθερότητα, αυτά ήθελα για μέσα στην πόλη και λίγο παραέξω που βγαίνω.

Ένα 90άρι κόστισαν.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2020 at 2:09 ΜΜ, το μέλος Thresh86 έγραψε:

 

ΥΓ ξέρει κανείς με μεταφορικές τις παίζει ? Δηλαδή να στείλεις μοτοσυκλέτα ή να λάβεις αντίστοιχα ? Κόστη κλπα ?

 

Oσο θυμαμαι στελνεις κανονικα σαν να εστελνες δεμα.Μερικες οσο με ειχανε ενημερωσει δεν παραλαμβανουν αλλες ναι.

Την προστατευεις οσο μπορεις τους την πηγαινεις η εκτος αν ερχονται στο χωρο σου (θεμα μεταφορικης) και εφυγε.

Ετσι εστειλα το FMX με κοστισε τιποτα γιατι συνεργαζομαστε με την συγκεκριμενη χρονια εφτασε αψογη και με εστειλε το VTR

με μια αλλη δικια τουτην οποια πληρωσα 18 ~ 20 ευρω.Για να φανταστεις οταν εστειλα την δικια μου με λεει ο μεταφορεας οτι ειχαν

ενα πελατη που την Ducati του την εστελνε ετσι Αθηνα για τα service της.(προσωπικα εαν ντε και καλα δεν εβρισκα ατομο εδω πανω

θα κατεβαινα οδικως..εχεις ducati και την στελνεις με μια νταλικα που παει με 80χλμ την ωρα... )

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 21 λεπτά, το μέλος 2cpu έγραψε:

 

προσωπικα εαν ντε και καλα δεν εβρισκα ατομο εδω πανω

θα κατεβαινα οδικως..εχεις ducati και την στελνεις με μια νταλικα που παει με 80χλμ την ωρα... )

 

Ίσως ήθελε να αποφύγει να γίνει kuduni με τη ducati του μέχρι την Αθήνα  :hehe:

 

Ειχα πάει διακοπές με ένα Shadow 400, μέχρι τη Θάσο, γύρο του νησιού και πίσω, ακούραστος.

Όσο περνούν τα χρόνια τόσο πιο πολύ θες η μηχανή να είναι καλή, ο εξοπλισμός άψογος, η σέλα ανατομική κλπα 

(ποιος είπε τη λέξη γεράματα? ποιος λέω? :tongueout: ) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος 2cpu έγραψε:

Για να φανταστεις οταν εστειλα την δικια μου με λεει ο μεταφορεας οτι ειχαν

ενα πελατη που την Ducati του την εστελνε ετσι Αθηνα για τα service της.(προσωπικα εαν ντε και καλα δεν εβρισκα ατομο εδω πανω

θα κατεβαινα οδικως..εχεις ducati και την στελνεις με μια νταλικα που παει με 80χλμ την ωρα... )

Αν ειναι αυτη που κουδουνιζει στο ρελαντι, μονο σβηστή θελω να τη βλεπω

Link to comment
Share on other sites

Tα περισσοτερα απο δαυτα κουδουνιζουν.Και ξες το καλυτερο?

Οσα δεν κουδουνιζουν απο το εργοστασιο τα βαζουν κιτακι (aka μετατροπη σε ξηροκαμπανο)

για να κουδουνιζουν.Με λεγε ενας που ειχε το περιβοητο μουλτιστραντα.

"Καλο χρυσο αλλα το δωσα για 2 λογους , δεν εβρισκες ΠΟΤΕ νεκρα και ρελαντι στον πλαγιο επεφτε"

:tomato:

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος 2cpu έγραψε:

Tα περισσοτερα απο δαυτα κουδουνιζουν.Και ξες το καλυτερο?

Οσα δεν κουδουνιζουν απο το εργοστασιο τα βαζουν κιτακι (aka μετατροπη σε ξηροκαμπανο)

για να κουδουνιζουν.

 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

On 14/6/2020 at 8:17 ΜΜ, το μέλος alexcrx έγραψε:

Χιλια ευχαριστω αδερφε μου..........και εσυ ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΣ.......

 

παμε ενα update :

 

IMG_20200614_184615.thumb.jpg.34600dbfb731e60fadeff6d4b52edff4.jpgIMG_20200614_184644.thumb.jpg.83d2f72b7686f2d4c76cf9913a835c8b.jpg

 

το μηχανακι ειναι πολυ καλο και δυνατο.............

μου αρεσει τρελα σε εμφανιση και απο παπακι που ειχα τοοοοοοοοοσα χρονια(25+)

μου φαινεται σαν ρουκετα...........???

 

 

 

 

Ψηνομαι πολυ για το Husqvarna svartpilen 401 που ειναι το ιδιο πραγμα με αλλα πλατικα στα 150 κιλα. Εχω ακουσει τα καλυτερα για οδηγικη συμπεριφορα αλλα δεν γνωριζω τιποτα απο αξιοπιστια.

Εχεις ακουσει τιποτα η αν εχει εμπειρια απο ktm καποιος αλλος?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fatalara said:

Ψηνομαι πολυ για το Husqvarna svartpilen 401 που ειναι το ιδιο πραγμα με αλλα πλατικα στα 150 κιλα. Εχω ακουσει τα καλυτερα για οδηγικη συμπεριφορα αλλα δεν γνωριζω τιποτα απο αξιοπιστια.

Εχεις ακουσει τιποτα η αν εχει εμπειρια απο ktm καποιος αλλος?

κοιτα αν εχει το ιδιο μοτερ με το ktm τοτε λογικα ειναι καλο.......................

εγω ακομα 2000 χιλιομετρα εχω κανει οποτε δεν μπορω να σου πω κατι............

και εγω με οσα διαβαζω τουμπανο ειναι..........

αμα το γουσταρεις και σε εμφανιση τοτε με το καλο σου ευχομαι και παντα ορθιος

εχε κατα νου οτι ανταλακτικα δεν υπαρχουν ευκολα τουλαχιστον για την ktm και εξηγω........

μια καλη κυρια μου το εριξε κατω πριν 2 βδομαδες.........

ακομα περιμενω να ερθουν τα πραγματα και μη φανταστεις τπτ τρελα..

καθρεφτης,φλας,σταντ,τιμονι και αντιβαρα............οποτε κανε μια ερευνα απο αυτη την αποψη..........

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, slalom said:

Στο εγκαινιασε δηλαδη

αδερφε μου ναι αλλα ας ειμαστε εμεις καλα και αυτη μακαρι να της παρουν το διπλωμα γιατι πραγματικα θα φαει κοσμο........

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 35 λεπτά, το μέλος alexcrx έγραψε:

κοιτα αν εχει το ιδιο μοτερ με το ktm τοτε λογικα ειναι καλο.......................

εγω ακομα 2000 χιλιομετρα εχω κανει οποτε δεν μπορω να σου πω κατι............

και εγω με οσα διαβαζω τουμπανο ειναι..........

αμα το γουσταρεις και σε εμφανιση τοτε με το καλο σου ευχομαι και παντα ορθιος

εχε κατα νου οτι ανταλακτικα δεν υπαρχουν ευκολα τουλαχιστον για την ktm και εξηγω........

μια καλη κυρια μου το εριξε κατω πριν 2 βδομαδες.........

ακομα περιμενω να ερθουν τα πραγματα και μη φανταστεις τπτ τρελα..

καθρεφτης,φλας,σταντ,τιμονι και αντιβαρα............οποτε κανε μια ερευνα απο αυτη την αποψη..........

Ολο το μηχανημα ειναι duke μεταμφιεσμενο. Εχουν τα ιδια εξαρτηματα, αναρτησεις, κινητηρα ολα. Οποτε εχει και τα ιδια θεμετα στα ανταλακτικα. Ιδια αντιπροσωπεια ειναι, την εχει αγορασει η ktm οποτε πανω κατω τα ιδια θα ισχυουν.

 

Η αληθεια ειναι πως εχω χαθει λιγο. Εχω στο μυαλο μου το svartpilen το triumph street twin και το tiger 900 gt pro. Διαφορετικα πραγματα το καθε ενα αλλα τα θελω ΟΛΑ ?.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, fatalara said:

Ολο το μηχανημα ειναι duke μεταμφιεσμενο. Εχουν τα ιδια εξαρτηματα, αναρτησεις, κινητηρα ολα. Οποτε εχει και τα ιδια θεμετα στα ανταλακτικα. Ιδια αντιπροσωπεια ειναι, την εχει αγορασει η ktm οποτε πανω κατω τα ιδια θα ισχυουν.

 

Η αληθεια ειναι πως εχω χαθει λιγο. Εχω στο μυαλο μου το svartpilen το triumph street twin και το tiger 900 gt pro. Διαφορετικα πραγματα το καθε ενα αλλα τα θελω ΟΛΑ ?.

κοιτα με αυτα που βαζεις εμενα μου αρεσει το tiger 900 gt pro...............

αν το μηχανακι το κοιτας και σου λεει κατι τοτε παρτο............

εγω κοιταω τους δουκες και μου τα λενε 2 απο αυτους...............

ο 390 και ο 1290..............

αν ειχα το μαρουλι θα πηγαινα για το 1290............

λεω παλι καλα που μπορεσα και πηρα το 390.............

οταν το βλεπω ρε φιλε μου μιλαει..................(αρχες τρελας???????)

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος alexcrx έγραψε:

κοιτα με αυτα που βαζεις εμενα μου αρεσει το tiger 900 gt pro...............

αν το μηχανακι το κοιτας και σου λεει κατι τοτε παρτο............

εγω κοιταω τους δουκες και μου τα λενε 2 απο αυτους...............

ο 390 και ο 1290..............

αν ειχα το μαρουλι θα πηγαινα για το 1290............

λεω παλι καλα που μπορεσα και πηρα το 390.............

οταν το βλεπω ρε φιλε μου μιλαει..................(αρχες τρελας???????)

Ας ειναι οτι θελει. 
Κοιτα, θελω κατι εντος πολης και να κινουμαι για μπανιο δεξια αριστερα σε αποσταση μεχρι 100 χιλιομετρων. 
Το svartpilen, που ειναι scrambler φαση, τα κανει αυτα με ανεση. Το tiger απο την αλλη σε παει παντου, μεχρι και εξωτερικο. Το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει η παρεα για κατι τετοιο. Βεβαια το χειμωνα εχεις καλυτερη προστασια απο αερα, κρυο, βροχη κλπ με το tiger απο οτι με τα αλλα δυο. 
Δυσκολα πραγματα πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.