Jump to content




greekfragma

Recommended Posts

Ε ναι , η αλήθεια είναι οτι τέτοια κλούβα δεν έχει καλή αεροδυναμική. :shifty:

 

Καλό! Εντάξει, βρήκα ότι το λένε βαλίτσα, τουλάχιστον έτσι γράφει στην ιστοσελίδα της Kawasaki.

 

Κάτι χαζό: αν θέλω να αφήνω τη μηχανή μου σε χώρο στάθμευσης χρεώνομαι κανονικά σαν να ήταν αυτοκίνητο ή υπάρχουν μικρότερες θέσεις με χαμηλότερο κόστος;

Link to comment
Share on other sites

το h2r είναι απλά τρελό .. ας μην ξεχνάμε βέβαια την υποχρεωτική συντήρηση με ώρες που είναι ιδιαίτερα αυστηρή(κάθε 15 ώρες)

αα και φοράει slicks

όποιος το πάρει εδώ(εαν το πάρει)
καλό θα ήταν να κλείσει καμία συμφωνία απεριοριστων διαδρομών ελλάδα-ιταλία γιατί αλλιώς δεν το βλέπω να μπορεί να το οδηγήσει πουθενά(άντε ίσως σέρρες, μέγαρα ούτε στον χειρότερο εχθρό μου)

 

το "αστείο" με το  video δεν είναι τόσο η ωμή δύναμη στις ευθείες,

είναι η ροπή του κινητήρα ... σχεδόν ανεξαρτήτως στροφών απλά "τραβάει σαν δαιμονισμένο" (εδώ σε μερικά άλλα vid κάποιοι πάνε με μία ταχύτητα πάνω για να γλυτώσουν την πτώση)

Link to comment
Share on other sites

Οι αγωνιστικές μοτοσυκλέτες έτσι έχουν τα service τους και όχι με χιλιόμετρα.

 

Στην φάση που είναι τώρα, όχι σε δρόμο, ούτε σε πολλές πίστες δεν επιτρέπεται το H2R

 

Είναι καθαρά αγωνιστική μοτοσυκλέτα με πολύ άγριο setup (κάτω απο τις 5κ σκορτσάρει)

η οποία σε άνοιγμα θα "κάψει" τα decibelόμετρα με τα 170 db (!) ενώ για να οδηγηθεί

σε πίστα με τα νόμιμα 126db , πρέπει να παραγγελθεί με έξτρα εξάτμιση που θα το φιμώσει

λίγο.

Ο φίλος 2cpu με το περιποιημένο VTR του καταλαβαίνει απόλυτα τα ανωτέρω νούμερα :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει, αλλά δε θέλω να πάω σε κάποιο που δεν είναι καλό, δεν το ξέρω (ΟΛΟΙ παινεύουν τις επιχειρήσεις τους) και να την πατήσω. Υποτίθεται ότι γι'αυτό μπαίνουμε εδώ: για να πάρουμε πληροφορίες και γνώμες από άτομα που ήδη έχουν γνώση/εμπειρία. Εγώ ρωτάω για ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ, όχι ποια και πόσα είναι. Ποιος μού λέει ότι σε άν εξ αυτών δεν πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες ή μαϊμού προϊόντα; Οι αρχάριοι πολύ δύσκολα μπορούν να καταλάβουν τη διαφορά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.motomarket.gr/epikoinwnia.html

 

Με τα παιδιά στην Αθήνα έχω πολύ καλή σχέση και φέρνουν μεγάλη ποικιλία και με καλές τιμές. Το σημαντικό όμως είναι αν χρειαστείς υποστήριξη δε σε ξεχνάνε αφού φύγεις από το ταμείο.

Φαντάζομαι το ίδιο θα ισχύει και στο κατάστημα στη Θεσσαλονίκη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.motomarket.gr/epikoinwnia.html

 

Με τα παιδιά στην Αθήνα έχω πολύ καλή σχέση και φέρνουν μεγάλη ποικιλία και με καλές τιμές. Το σημαντικό όμως είναι αν χρειαστείς υποστήριξη δε σε ξεχνάνε αφού φύγεις από το ταμείο.

Φαντάζομαι το ίδιο θα ισχύει και στο κατάστημα στη Θεσσαλονίκη.

 

Greekfragma, είσαι θεός!

Link to comment
Share on other sites

^ Πολύ ωραίο site, ενδιαφέροντα τα μηχανάκια.

 

Αν σου αρέσει πάντως η όλη φάση new age cafe racer-custom και λοιπά,

το κατώθι είναι επικεντρωμένο στην όλη κουλτούρα και έχει διαμαντάκια

 

http://www.motomucci.com/

 

Yamaha_VMax_Custom_JVB_Moto_Moto-Mucci%2

-

ICON_1000_Suzuki_Katana_Custom_New_Jack_

-

10923467_334184176774133_691431895251147

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι μάλλον θα διαφωνήσω...

δεν ξέρω αυτά τα new age /mad max φάση / rat rods δεν μου κάθονται καλά(και όχι μόνο αισθητικά)
δεν μου αρέσει το "πήρα μπροστινά απο supersport το έβαλα σε σκελετό και κινητήρα του ~70 ,πίσω ανάρτηση ανάλογα τα γούστα είτε stock είτε κανένα supersport πάλι"
ακόμη και να είναι η πιο προσεγμένη δουλειά στον κόσμο αυτό το μπέρδεμα απλά δεν μου αρέσει(πέραν του ότι στις μισές δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να έχουν χρυσά καλάμια)

 

βέβαια γούστα είναι αυτά οπότε ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει μια άποψη

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.