Jump to content



Αγγελίες V.3 (ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΣΤ)


Recommended Posts

Να προτείνω κάνει στο θέμα των αξιολογήσεων?

 

Άτομα τα οποία δωρίζουν κάτι εφόσον η διαδικασία ολοκληρωθεί δεν θα ήταν δίκαιο να πάρουν θετική αξιολόγηση? Ξέρω ότι το thread δεν βρίσκεται στις αγγελίες αλλά προσωπικά πιστεύω ότι κάποιος που χαρίζει κάτι χωρίς οικονομικό όφελος και υποχρέωση δεν θα έμπαινε στην διαδικασία για κάτι τυχοδιωκτικό στις αγγελίες.

 

Και ο λόγος που το προτείνω είναι για να ξέρουμε ποια άτομα να εμπιστευτούμε από άποψη πραγματικών συναλλαγών και συμπεριφορών στο Forum. Και αναφέρομαι για τα άτομα που χαρίζουν κάτι, όχι για τα άτομα που παραλαμβάνουν καθώς αυτό δεν δείχνει τίποτα κατά την γνώμη μου.  :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 283
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

θα με πείτε γκρινιάρη αλλά παιδιά πολύ ταλαιπωρία το ξέρω αλλαγές προβλήματα αλλά ...  http://prntscr.com/58o7q2 ακόμα και μετά από ποστ στην ενότητα δοκιμών όρος απαράβατος αν κάτι δουλεύει δεν το πειράζεις !!!!

 

το παλιό τελικά και ποιο γρήγορο ήταν και δεν είχε τόσα προβλήματα μάλλον σε υποβάθμιση το κόβω από ότι σε ανανέωση το αγαπημένο μας thelab  η Σταχτοπούτα που έγινε κολοκύθα θα έλεγα αντί να γίνει το αντίθετο,εύχομαι να ξεπεραστούν γρήγορα τα προβλήματα και να στρώσει η λειτουργία του thelab,το νέο είναι ποιο δύσχρηστο και sorry αλλά δεν αντέχω να μπαίνω με τόση ταλαιπωρία ούτε τα νέα μηνύματα με ένα κλικ δεν βγάζει αλλά θέλει 2-3 κλικ 

 

 

πάντα καλοπροαίρετα και όχι για να υποβαθμίσω την δουλειά κάποιων που την σέβομαι και τους ευχαριστώ για το thelab

 

μετά το εδώ ποστ έστρωσε χαρακτήρα

Έγινε επεξεργασία από george1551
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω δυο-τρεις  διευκρινηστικές ερωτήσεις ;

 

1ον , αυτο που γινόταν παλιά που πόσταρε κάποιος και έπαιρνε σειρα για ένα προιον γινεται και τώρα ; ή είναι καθαρα στη βούληση του πωλητή σε ποιόν θα πουλήσει ; Γιατι άν καταλαβα καλά η επικοινωνία γίνεται μόνο μεσω pm και αναφορά στην αγγελία γίνεται μόνο για κάποια ερώτηση του αγοραστή. Και αν ισχύει το δευτερο , δεν υπάρχει κίνδυνος ο πωλητής να βομβαρδίζεται με ασκοπα pm ; Το λέω αυτό γιατι όταν εγω εβλεπα μια αγγελία που με ενδιέφερε να έχουν πάρει σειρά 10 ατομα , δεν έκανα καν το κόπο να δηλώσω σειρά μιας και πάντα θα είχε πουληθεί μέσα στους τρεις πρώτους ενδιαφερόμενους .

 

2ον,   Οταν   ολοκληρωθεί η πώληση .Μετά αν θέλει όχι ο αγοραστής αλλα  ο πωλητής να αξιολογήσει τον αγοραστή και να αναφέρει κάποιο πρόβλημα που είχε  ,υπάρχει κάπου να το αναφέρει στο section των αγγελιών ; ή απλά αφήνει σχόλιο στο κουμπι αξιολόγηση στο προφίλ του μέλους ;

         Και για να επεκτείνω την ερώτηση : Εστω οτι έχουμε τον μικρό Γιαννάκη που δέχεται αρνητικό σχόλιο στην αγορα ή την πώληση για τον Χ ,Ψ λόγο . Οταν ο μικρός Γιαννάκης δηλώσει ενδιαφέρον για το προιον μου , μπορώ να τον απορρίψω γιατι δεν τον εμπιστευομαι και να συνεχίσω να έχω ενεργή την αγγελία αλλα όσο και να μου δηλώνει ενδιαφέρον ο μικρός Γιαννάκης , να τρώωει άκυρο απο εμένα ;

 

3ον γιατι σας κούρασα . Αυτο που αναφέρθηκε προηγουμένως περι bump της αγγελίας ; πως θα γίνεται τώρα ώστε να την ξεθάβουμε ; ή μηπως θα έχουν οι αγγελίες χρονικό όριο ζωής;  και μετά θα λήγουν ;

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων ....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια προτείνω να βάλετε στις αγγελίες σαν sticky τους καινούργιους κανόνες, έτσι ώστε όλοι να είναι ενημερωμένοι και να μην ψάχνονται απο 'δω κι' απο κει!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης όταν μπαίνω στο φόρουμ των αγγελιών τις δείχνει όλες με έντονα γράμματα (οκ με αυτό) αλλά μόλις τις διαβάσω και ξαναμπώ αντί να τις δείχνει με αχνά γράμματα όπως όλα τα φόρουμ όταν τα διαβάσεις, τις ξαναδείχνει με έντονα γράμματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Χωρις δυνατοτητα bump οι 2 αγγελιες ανα 1 μηνα ειναι παρα πολυ λιγες.

Το λεω εχοντας ολοκληρωσει παμπολλες συναλλαγες και εδω, και "διπλα" που εχουν μεταβει στη νεα πλατφορμα εδω και καιρο.

 

Το μονο που θα μπορουσε να σωσει καπως την κατασταση για να μη θαφτει η αγγελια του εκαστοτε πωλητη μεσα σε λιγες μερες (ή και ωρες!) ειναι η δημιουργια αναλυτικοτατων κατηγοριων, ετσι ωστε σε συνδυασμο με το (σωστα κατ εμε) αυστηρο οριο των 200 ποστ με στενο moderation στην περιπτωση παρεκτροπης, να μην οδηγει στο "θαψιμο" μιας αγγελιας αμεσα και αρα στο να μην κοιτιεται ο πωλητης με το αντικειμενο περιμενοντας τον επομενο.... μηνα για να το ξαναβαλει σε προσφορα.

 

Επισης χρειαζονται πολλες διευκρινησεις σχετικα με πότε πρεπει να μπει η αξιολογηση. Αν δηλαδη χρειαζεται να εχει ολοκληρωθει η συναλλαγη ή οχι.

Ειναι δικοπο μαχαιρι, γιατι απο τη μια αν εχει κανονιστει ραντεβου αλλα καποιο απο τα 2 μερη δεν εμφανιστει ποτέ δεν θεωρειται πως ολοκληρωθηκε η συναλλαγη, αλλα θα επρεπε να αξιολογηθει αρνητικα κατα την ταπεινη μου αποψη το μελος που δεν εμφανιστηκε.

Απο την αλλη ομως, σιγουρα μπορουν να βρεθουν παραδειγματα μη ολοκληρωσης συναλλαγης που δεν πρεπει να μπει καποια αξιολογηση... (πχ να βρηκε ο πωλητης αγοραστη απο πολυ κοντινοτερο μερος και 1002 αλλα).

 

Τελος, η εμφανιση της λεξης "αγγελιες" 6 φορες μεσα σε ενα ευρος 600x200 pixels ειναι κουραστικοτατη και ειδικα το Αγγελιες > Αγγελιες > Αγγελιες Πωλησης βγαζει ματι βρε παιδια :)

 

post-36551-0-43244400-1416701765.png

post-36551-0-43244400-1416701765_thumb.p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη σειρά προτεραιότητας που ρωτά ο φίλος παραπάνω είναι και δική μου απορία. Θα φαίνεται κάπως τώρα ή εγκαταλείπεται ο προηγούμενος κανόνας;

Εγω πάντως πρότεινα και παραπάνω να αναρτηθούν στο φόρουμ ''αγγελίες'' οι καινούργιοι κανόνες ώστε όλοι να ξέρουμε τι ισχύει και να μην σπάμε τα α.....ά των admin, επίσης ξαναπροτείνω αυτοί οι καινούργιοι κανόνες να ισχύσουν για τα καινούργια μέλη με ημερομηνία εγγραφής μετα τις 14-11-2014, και όλοι οι άλλοι να μπορούν όπως πρίν να ποστάρουν αγγελίες σύμφωνα με το καινούργιο status κανόνων αλλά χωρίς τον περιορισμό των 200 ποστ που και εσείς παραδέχεσται οτι δεν είναι ουσιαστικός αφου μετράνε και τα ποστ στο offtopic, ανέκδοτα κλπ.

Παρακαλώ ας απαντήσει κάποιος σε αυτό θετικά ή αρνητικά ωστε να ξέρουμε τι γίνεται γιατί τώρα νομίζω οτι είναι ''φλού'' το θέμα. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ότι δεν απαντάμε δε σημαίνει ότι σας έχουμε γράψει :)

Απλά πρέπει να συζητήσουμε λίγο μεταξύ μας για να υπάρξει μία κοινή γραμμή απο τη Δ.Ο.

 

Υπομονή λίγο μιας και είναι Σ/Κ και δεν είμαστε όλοι online :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.