Jump to content



AMD R9 3x0Χ Καθ'οδόν!


Recommended Posts

Η ώρα πλησιάζει...

 

AMD-Fiji-GPU-Powercolor-Giveaway-635x415

 

Powercolor Teases The Fiji Based Radeon R9 Graphics Card – Made For 4K Gaming
Εδώ και 2 μέρες "παίζω" με δανικό Τιτάνα (δοκιμάζω).. ελπίζω να με προλάβει προτού πάω ταμείο.. και να περιλαμβάνει στο πακέτο σωστό WHQL driver φυσικά! 

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Take a look at @FudzillaNews's Tweet:

Αυτή η σιγουριά της κόκκινης ότι θα δώσει anti-Titan Χ κάρτα λίγο πιο φθηνά και με 4gb, δεν ξέρω αν πρέπει να με κάνει να γελάσω η να κλάψω...

 

Eιναι βλακες οι ανθρωποι....

Αντι να τη βαλουν 600 ευρα να ανταγωνιστει την 980ti που θα τη φαει ζωντανη πανε να καταστραφουν μονοι τους. Ειδικοτερα απο το στιγμη που δεν εχουν καλο ονομα στην αγορα οσον αφορα την υποστηριξη Drivers για τα PC-Games. Δεν εχουν το δικαιωμα για τετοια τιμολογηση.

Link to comment
Share on other sites

Eιναι βλακες οι ανθρωποι....

Αντι να τη βαλουν 600 ευρα να ανταγωνιστει την 980ti που θα τη φαει ζωντανη πανε να καταστραφουν μονοι τους. Ειδικοτερα απο το στιγμη που δεν εχουν καλο ονομα στην αγορα οσον αφορα την υποστηριξη Drivers για τα PC-Games. Δεν εχουν το δικαιωμα για τετοια τιμολογηση.

 ότι τιμή θέλουν μπορούν να βάλουν από την στιγμή που το performance είναι αρκετό για να ανταγωνιστεί τον τιτάνα. Εδώ η Nvidia μετά το "φιάσκο " του 3.5+5GB αντί να κατεβάσει την τιμή της 970 την ανέβασε , κοροϊδευόμαστε? 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Σωστο, αλλα οταν παιζεις με 75% market share δε σε νοιαζει και πολυ. Ο αλλος ειναι στο 25% και προσπαθει πολυ οπως φαινεται για να το φτασει στο 0!

ΕΚΤΟΣ ΑΝ: Εχουν ενα λιγο μικροτερο τσιπακι στα 600 ευρω για να ανταγωνιστει με την 980ti η οποια συμφωνα με πολλους insiders θα εχει μικροτερη αποδοση απο την Titan X.

Αρα θα εχει 850 για να χτυπησει το 1000ρικο και 600 για να χτυπησει το 750αρι.

Έγινε επεξεργασία από Freak27
Link to comment
Share on other sites

 ότι τιμή θέλουν μπορούν να βάλουν από την στιγμή που το performance είναι αρκετό για να ανταγωνιστεί τον τιτάνα. Εδώ η Nvidia μετά το "φιάσκο " του 3.5+5GB αντί να κατεβάσει την τιμή της 970 την ανέβασε , κοροϊδευόμαστε? 
 

 

Κανεις δεν ανεβασε καμια τιμη. Το δολλαριο απλα εκτοξευθηκε και πηραν τα πανω τους ολες οι τιμες.. Επισης η 970 εξακολουθει να εχει αρκετο performance (οπως λες κι εσυ) ωστε να κοντραρει την 290Χ, οποτε γιατι ηταν υποχρεωμενη η nvidia να ριξει την τιμη της;

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ναι εγω παντα μιλαω by default στο κεφαλι μου για τα Ultra Settings, τα οποια ειναι και ο λογος που εχω PC. Σιγουρα αν κλεισεις features, χαμηλωσεις ΑΑ τα πραγματα ειναι καλυτερα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

sorry κιόλας αλλά τι σχέση έχει το μήκος;;

Παίζει ρόλο τελικά το μέγεθος και δεν το ξέρω;; Η νέα τεχνολογία μνημών (η μια πάνω στην άλλη σε stacks), όπως και η μικρότερη κατανάλωσή τους (λιγότερα vrm) τις κάνει πιο μικρές, άρα που είναι το πρόβλημα;; Μη reference πιο μεγάλο ΜΠΟΡΕΙ να βγει όχι άμεσα, αλλά με αρκετά διαφορετική αερόψυκτρα, κάτι extreme ή συλλεκτικό.. αφού έρχεται με νεράκι έτοιμη, ποιο το νόημα;;

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση οτι μερικοί δεν έχετε καταλάβει το θέμα που συζητάμε/σχολιάζουμε εδώ!

Τι σχέση έχουν τα όποια οικονομικά αποτελέσματα της AMD και για το εάν πρόκειται να χρεοκοπήσει τώρα ή το 2000ΠΟΤΕ με το παρόν thread?? 

Θα παρακαλέσω θερμά να παραμείνουμε στο θέμα και να κρατήσουμε στο σωστό προσανατολισμό την συζήτηση. Ευχαριστώ.

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.