Jump to content


AMD R9 3x0Χ Καθ'οδόν!


Recommended Posts

Εξαρταται ποσα θες να δωσεις.. αν εχεις στην τσεπη 700 ευρω τοτε περιμενεις... αν εχεις κανενα 350αρι και τωρα να παρεις μια 290/290Χ/970 χαμενος δεν θα βγεις. Μην ξεχνας οτι η 380/380Χ που θα βγει θα ειναι rebranded 290/290Χ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται ποσα θες να δωσεις.. αν εχεις στην τσεπη 700 ευρω τοτε περιμενεις... αν εχεις κανενα 350αρι και τωρα να παρεις μια 290/290Χ/970 χαμενος δεν θα βγεις. Μην ξεχνας οτι η 380/380Χ που θα βγει θα ειναι rebranded 290/290Χ.

μέχρι 700 το ανώτερο

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Φήμες θέλουν την amd να φέρνει τον Ιούνιο τουλάχιστον 2 κάρτες από το γενικό lineup τους.

Η μια θα'χει κωδική ονομασία Fiji XT και η άλλη με ονομασία Fiji VR.

Στην ουσία το πρώτο θα'ναι ένα chip υπερ-υψηλών επιδόσεων, ενώ το άλλο μια κάρτα με 2 απλά chip Fiji στο ίδιο pcb.

Φήμες θέλουν το Fiji XT να'ναι πιο δυνατό από μια 980, μα δύσκολα από την Titan X. Επίσης η ίδια φήμη φέρει τη nvidia έτοιμη να απαντήσει με νέο driver που θα την επαναφέρει στο πρώτο σκαλί του βάθρου.

 

πηγή

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα συμφωνήσω περί κακούς drivers, θεωρώ πως είναι απλώς μια καραμέλα εδώ και πάρα πολλά χρόνια. Όταν η Nvidia είχε βγάλει drivers που έκαιγαν κάρτες, γιατί δεν της έμεινε το όνομα;

 

Anyway, για να μην αερολογώ, ξέρει κανείς αν κάρτες όπως η 360/360x θα είναι rebrand ή θα στοχεύσουν σε low power επίπεδα των 750/750 Ti; Θα μου φανεί περίεργο η 360/360x να αποδειχτεί rebrand των 270/270x. Δηλαδή πόσο ακόμα θα την πουσάρουν την κακόμοιρη 7870; :p

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα συμφωνήσω περί κακούς drivers, θεωρώ πως είναι απλώς μια καραμέλα εδώ και πάρα πολλά χρόνια. Όταν η Nvidia είχε βγάλει drivers που έκαιγαν κάρτες, γιατί δεν της έμεινε το όνομα;

 

Anyway, για να μην αερολογώ, ξέρει κανείς αν κάρτες όπως η 360/360x θα είναι rebrand ή θα στοχεύσουν σε low power επίπεδα των 750/750 Ti; Θα μου φανεί περίεργο η 360/360x να αποδειχτεί rebrand των 270/270x. Δηλαδή πόσο ακόμα θα την πουσάρουν την κακόμοιρη 7870; :p

 

Διοτι η nvidia εμαθε απο την μ@λ@κι@ που εκανε τοτε και δεν ξαναπασσαρε σαβουροdriver.Αυτο που λες εσυ ειναι απο εποχη 8800 αν θυμαμαι καλα και ειναι ισως και το μοναδικο fail της πρασινης στο κομματι των driver και καποιοι αναφερονται ακομη σε αυτο.

Αυτη την στιγμη, η amd εχει να βγαλει wqhl driver απο αρχες Δεκεμβρη του 2014(!) και το μονο που εχει δωσει απο τοτε ειναι δυο betodrivers που εχουν ουκ ολιγα bugs, software suport σχεδον μηδενικο το τελευταιο 5μηνο.

 

Η nvidia εχει  πολυ καλυτερο software support και οι καρτες τις ειναι πολυ πιο απροβληματιστες σε αυτο το κομματι, οσοι δεν το βλεπουν αυτο ειτε εθελοτυφλουν, ειτε δεν εχουν δοκιμασει ποτε κατι διαφορετικο περαν κοκκινης καρτας.

 

Η amd οφειλει να βελτιωθει σημαντικα στο κομματι του software support, ως κατοχος κοκκινης καρτας αυτη την στιγμη δεν ειμαι καθολου ικανοποιημενος οσο αφορα το κομματι των driver, θα επιθυμουσα καλυτερο και σωστοτερο support.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είσαι τουλάχιστον υπερβολικός, αλλά ας τα δούμε ένα ένα.

 

Η αλήθεια είναι πως η AMD έχει πιο πολύ αργά driver releases πλέον. Αυτό μάλλον έχει γίνει λόγω budget, είναι σε δύσκολη οικονομική κατάσταση, αυτό είναι γνωστό σε όλους νομίζω. Παρόλ' αυτά, δεν έχει καμία σχέση αυτό με "κακούς drivers".

 

Δεν ξέρω πόσο συχνά βγάζει η Nvidia drivers (πάνε χρόνια που αγόρασα κάρτα από Nvidia για σύστημα μου, συγκεκριμένα από την 7600GS Golden Sample της Gainward με GDDR3 μνήμη :D), αλλά όπως το βλέπω εγώ, ο μόνος λόγος για να έχεις drivers κάθε μήνα είναι για να λύσεις προβλήματα με συγκεκριμένες, νέες κυκλοφορίες. Οπότε, δεν καταλαβαίνω γιατί οι hotfix και οι beta drivers είναι κακή λύση, από μεριάς AMD. Άλλωστε, αν το εκάστοτε παιχνίδι τρέχει σκατά σε κάποια κάρτα, σπανίως λύνεται με drivers η κατάσταση, οποιαδήποτε κάρτα και να χεις. Ελπίζεις σε patches για το ίδιο το παιχνίδι (εκτός και αν το έχει η Ubisoft xD).

 

Έχουν όντως τόσα bugs όσα λες οι beta; Συνήθως μένω στους stable και δεν ψάχνομαι πολύ περισσότερο, αλλά όσες φορές έχω περάσει beta δεν είχα κάποιο θέμα. Αντιμετώπισες θέματα εσύ ο ίδιος ή διάβασες κάπου παράπονα;

 

Γενικά, καμία εταιρία από τις δύο δεν έχει πραγματικά κακούς drivers, πέραν ελάχιστων εξαιρέσεων. Αυτό είναι το point μου, γιατί πρέπει δηλαδή εδώ και μια 20ετία κοντά, να συγκαταλέγουμε στα αρνητικά ένα γενικό και αόριστο "Κακοί Drivers" όταν μιλάμε για κάρτες της AMD;

 

Νομίζω πως το όλο ζήτημα έχει δημιουργηθεί από εποχές Rage 1, 2, Pro, 128 και Fury Maxx και θα σου εξηγήσω γιατί. Ειδικά για τις πρώτες δύο κάρτες, συνήθως η υποστήριξη Direct3D ήταν πενιχρή, καθώς ακόμα τα πράγματα ήταν πολύ θολά στην βιομηχανία. Η κάθε εταιρία (Nvidia, Rendition, 3Dfx, Matrox, S3, ATi) είχε το δικό της API και με κάθε driver release, κάποιο παιχνίδι γινόταν broken, ειδικά όσον αφορούσε τις κάρτες της ATi. 

Παράδειγμα εδώ : http://gona.mactar.hu/ATI_3D_CIF/

 

Έπειτα που τα πράγματα έδεσαν κάπως περισσότερο με την έλευση του Direct3D 5 και 6 και με το OpenGL, η Rage 128 είχε εκπληκτικά άσχημο banding και dithering σε 16bit χρώμα, που χρησιμοποιούνταν κατά κόρον τότε, διότι η χρήση 32bit σήμαινε ~50% μείωση επιδόσεων. Μέγα φάουλ και εκεί, διορθώθηκε με την Rage 128 Pro. Έπειτα προέκυψε η Rage Fury Maxx, που ήταν ουσιαστικά δύο Rage 128 Pro σε ένα PCB. Έλα μου όμως που δούλευε μόνο σε Win9x, ενώ τα 2000 είχαν ήδη κυκλοφορήσει ή ήταν στο τσακ να κυκλοφορήσουν...

 

Όλα αυτά, σε συνδυασμό με το γεγονός ότι η Nvidia είχε για πολλά χρόνια πολύ πολύ καλύτερο performance σε OpenGL, μεταφέρθηκαν σιγά σιγά, γενιά με γενιά, από τις πρώτες Radeon μέχρι και σήμερα. Δηλαδή, θυμάμαι εποχές Radeon 9700 που γινόταν χαμός ότι έχουν χάλια drivers. Δεν νομίζω ότι ίσχυε πραγματικά κάτι τέτοιο.

Αλλά όποιος προσπάθησε να παίξει Knights of The Old Republic, είχε σίγουρα πολύ καλύτερα framerates με Ti 4200 παρά με 9700 Pro!

 

Αυτά, ελπίζω να μην σας ζάλισα-κούρασα με την ιστορική αναδρομή!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είσαι τουλάχιστον υπερβολικός, αλλά ας τα δούμε ένα ένα.

 

Η αλήθεια είναι πως η AMD έχει πιο πολύ αργά driver releases πλέον. Αυτό μάλλον έχει γίνει λόγω budget, είναι σε δύσκολη οικονομική κατάσταση, αυτό είναι γνωστό σε όλους νομίζω. Παρόλ' αυτά, δεν έχει καμία σχέση αυτό με "κακούς drivers".

 

Εμενα σαν καταναλωτη δεν με νοιαζει ουτε ψαχνω να βρω τον λογο που η amd εχει να βγαλει whql driver σχεδον 5 μηνες πλεον,αυτο ειναι προβλημα της,  το μονο που με ενδιαφερει ειναι οτι δεν εβγαλε, οποτε και δεν ειχα αυτο το διαστημα το support που θα επιθυμουσα.

 

 

Δεν ξέρω πόσο συχνά βγάζει η Nvidia drivers 

 

Μηνιαιως βγαζει.Το τελευταιο 5μηνο που η amd εχει δωσει ενα wqhl driver, η nvidia εχει δωσει 5-6 εκδοσεις.

 

 

 

Έχουν όντως τόσα bugs όσα λες οι beta; Συνήθως μένω στους stable και δεν ψάχνομαι πολύ περισσότερο, αλλά όσες φορές έχω περάσει beta δεν είχα κάποιο θέμα. Αντιμετώπισες θέματα εσύ ο ίδιος ή διάβασες κάπου παράπονα;

 

 

 

Αναφερομαι σε προβληματα που αντιμετωπισα εγω ο ιδιος φυσικα με τον 15,4.

 

Αλλα και αλλο μελος του φορου ειχε θεματα με τους 15,4.

 

Anyway εχοντας δοκιμασει την τελευταια 5ετια καμια 10αρια καρτες συνολικα και απο τις 2 πλευρες, βλεπω οτι η nvidia παρχει καλυτεrη υποστηριξη οσο αφορα τους οδηγους.

Η amd πρπει να βελτιωθει και να σοβαρευτει σημαντικα σε αυτο το κομματι.

Ας μην συνεχισουμε την αναλυση περι οδηγων γιατι τσαμπα θα χαλασουμε τον νημα των νεων καρτων.

Οσοι πιστευουν οτι η amd παρεχει software support ιδιου επιπεδου με την πρασινη καλα κανουν και το πιστευουν, εγω δεν συμφωνω, απλα.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστα αυτα που διαβαζω(αν και σπεκουλες). Μακαρι να βγει και σε καλη τιμη. Οδηγους μετα τους omega σταματησα να ασχολουμαι και αν δεν διαβαζα εδω για τους beta ουτε που θα το εψαχνα. Διαμάντι βγηκε η 290 :kiss2:

 

 

Οσον αφορα τωρα την nvidia και την καλυτερη υποστηριξη στους οδηγους που διαβαζω, εχω να πω οτι και γω εχθες εκανα βολτα με ενα μονοκερο :hehe: :hehe:

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

τα beta drivers ειναι BETA
οποτε οτι κ να προκυψει εκει ειναι με δικια σου ευθυνη

απο εκει κ περα εγω μεχρι στιγμης δεν εχω δει καποιο προβλημα με drivers (7870 - 280X - 290X)

αν ομως μιλας για drivers που θα ανεβασουν λιγα fps τοτε ναι ισως εκει να εχει μεινει πισω η εταιρια
αλλα ισως μπορει κ να μην ενδιαφερεται να δωσει οδηγους αν δν εχουν ενα μεγαλο ποσοστο διαφορας απο τους προηγουμενους

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστα αυτα που διαβαζω(αν και σπεκουλες). Μακαρι να βγει και σε καλη τιμη. Οδηγους μετα τους omega σταματησα να ασχολουμαι και αν δεν διαβαζα εδω για τους beta ουτε που θα το εψαχνα. Διαμάντι βγηκε η 290 :kiss2:

 

 

Οσον αφορα τωρα την nvidia και την καλυτερη υποστηριξη στους οδηγους που διαβαζω, εχω να πω οτι και γω εχθες εκανα βολτα με ενα μονοκερο :hehe: :hehe:

 

Kαλα ναι σιγουρα, παιξε εσυ αναγκαστικα με drivers Δεκεμβριου 2014 επειδη ειναι και οι τελευταιοι stable driver της amd, την στιγμη που η αντιπαλη εταιρεια κανει update μηνιαιως βελτιστοποιωντας την αποδοση στα νεα games.

Κατα τα αλλα το software support  και των δυο ειναι στα ιδια επιπεδα.

 

 

τα beta drivers ειναι BETA

οποτε οτι κ να προκυψει εκει ειναι με δικια σου ευθυνη

 

 

Δεν λεω κατι διαφορετικο.

Οσoι ειναι διατεθημενοι να γινουν beta testers της amd, καλα κανουν.

Εγω ουτε ειμαι διατεθημμενος να γινω beta tester κανενος, ουτε ειμαι διατεθημμενος να περιμενω να μου βγαζουν  ανα εξαμηνο σωστο driver update(wqhl).

Ο καθενας με τις επιλογες του λοιπον.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μεγαλη συζητηση σε λαθος τοπικ

τεσπα

περι του θεματος τωρα
πολυ καθυστερουν με τις καινουργιες καρτες..
οπως ειπα κ αλλου αυτοι η κατι καλο ετοιμαζουν η τους βγηκε μπανανα κ τρεχουν να τα μπαλωσουν

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Διοτι η nvidia εμαθε απο την μ@λ@κι@ που εκανε τοτε και δεν ξαναπασσαρε σαβουροdriver.Αυτο που λες εσυ ειναι απο εποχη 8800 αν θυμαμαι καλα και ειναι ισως και το μοναδικο fail της πρασινης στο κομματι των driver και καποιοι αναφερονται ακομη σε αυτο.

Αυτη την στιγμη, η amd εχει να βγαλει wqhl driver απο αρχες Δεκεμβρη του 2014(!) και το μονο που εχει δωσει απο τοτε ειναι δυο betodrivers που εχουν ουκ ολιγα bugs, software suport σχεδον μηδενικο το τελευταιο 5μηνο.

 

Η nvidia εχει  πολυ καλυτερο software support και οι καρτες τις ειναι πολυ πιο απροβληματιστες σε αυτο το κομματι, οσοι δεν το βλεπουν αυτο ειτε εθελοτυφλουν, ειτε δεν εχουν δοκιμασει ποτε κατι διαφορετικο περαν κοκκινης καρτας.

 

Η amd οφειλει να βελτιωθει σημαντικα στο κομματι του software support, ως κατοχος κοκκινης καρτας αυτη την στιγμη δεν ειμαι καθολου ικανοποιημενος οσο αφορα το κομματι των driver, θα επιθυμουσα καλυτερο και σωστοτερο support.

 

Και για τις 3 υπογραμμισμένες προτάσεις σου ξέρεις την αποψή μου! Συμφωνώ στο 101%! Τα έχουμε πεί στο αντίστοιχο thread!

 

Απο κεί και πέρα εγώ ΕΝΑ θα ΠΩ! Περιμένω για να παίξω το καινούργιο GTA V καθαρά λόγω των οδηγών της AMD!!!

Όσοι κάνουν τα κορόϊδα (ξέρουν ποιοί είναι), ας δούν το παρακάτω βίντεο στο οποίο ο άνθρωπος ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ να πάιξει GTA V με την καλύτερη single core κάρτα της AMD την R9 290Χ TriX Sapphire 8GB edition με τους κατά τα άλλα φοβερούς και τρομερούς catalyst 15.4 Beta!!!)

 

Enjoy!

 

Τώρα ας πάμε στο θέμα του thread και σε αυτό το σημείο θέλω να παρακαλέσω θερμά να μην ξανά ειπωθούν/ποσταριστούν πράγματα που ΔΕΝ έχουν σχέση με το παρόν thread! Για συζήτηση περί οδηγών δόξα τω θεώ υπάρχει αντίστοιχο θέμα!

 

Έχουμε και λέμε... πρίν 11 ώρες!

Θεωρητικός υπολογισμός ισχύος της R9 390X aka FijiXT σύμφωνα με τα specs που έχουν διαρρεύσει εδώ και αρκετό διάστημα σε περίπτωση που τα τελευταία είναι αληθινά ΠΑΝΤΑ και σε σχέση με το αντίπαλο δέος την Titan X!

 

graph_13.png

 

Πηγή

 

Προσωπική μου γνώμη και πεποίθηση είναι οτι όντως η R9 390X θα κοντράρει τον νέο τιτάνα και ίσως να είναι και καλύτερη overall ΑΛΛΑ, πάντα υπάρχει ένα ΑΛΛΑ! Το θέμα εδώ δεν είναι αποκλειστικά το HW και οι νεές τεχνολογίες.. η AMD ΠΡΕΠΕΙ να σοβαρευτεί με το software support αλλιώς δεν έχει τύχη απένταντι στην Nvidia ακόμα και με ποιό προηγμένο τεχνολικά προϊόν.

Τέλος νεές πληροφορίες κάνουν λόγο για έναν ΝΕΟ performance boost driver που ετοιμάζει η Nvidia για να "χτυπήσει" την άφιξη της νέας R9 390X! Αυτό με απλή λογική σημαίνει οτι το παραπάνω γράφημα θεωρητικής απόδοσης της R9 390X ίσως και να είναι μέσα στα πλαίσια της πραγματικότητας! Απο την άλλη η Nvidia ετοιμάζει και την GTX 980Ti με 6GB VRAM αλλά με το GM200 FULL ENABLED! Τα συμπεράσματα δικά σας!

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

Και για τις 3 υπογραμμισμένες προτάσεις σου ξέρεις την αποψή μου! Συμφωνώ στο 101%! Τα έχουμε πεί στο αντίστοιχο thread!

 

Απο κεί και πέρα εγώ ΕΝΑ θα ΠΩ! Περιμένω για να παίξω το καινούργιο GTA V καθαρά λόγω των οδηγών της AMD!!!

Όσοι κάνουν τα κορόϊδα (ξέρουν ποιοί είναι), ας δούν το παρακάτω βίντεο στο οποίο ο άνθρωπος ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ να πάιξει GTA V με την καλύτερη single core κάρτα της AMD την R9 290Χ TriX Sapphire 8GB edition με τους κατά τα άλλα φοβερούς και τρομερούς catalyst 15.4 Beta!!!)

 

Enjoy!

 

Τώρα ας πάμε στο θέμα του thread και σε αυτό το σημείο θέλω να παρακαλέσω θερμά να μην ξανά ειπωθούν/ποσταριστούν πράγματα που ΔΕΝ έχουν σχέση με το παρόν thread! Για συζήτηση περί οδηγών δόξα τω θεώ υπάρχει αντίστοιχο θέμα!

 

Έχουμε και λέμε... πρίν 11 ώρες!

Θεωρητικός υπολογισμός ισχύος της R9 390X aka FijiXT σύμφωνα με τα specs που έχουν διαρρεύσει εδώ και αρκετό διάστημα σε περίπτωση που τα τελευταία είναι αληθινά ΠΑΝΤΑ και σε σχέση με το αντίπαλο δέος την Titan X!

 

graph_13.png

 

Πηγή

 

Προσωπική μου γνώμη και πεποίθηση είναι οτι όντως η R9 390X θα κοντράρει τον νέο τιτάνα και ίσως να είναι και καλύτερη overall ΑΛΛΑ, πάντα υπάρχει ένα ΑΛΛΑ! Το θέμα εδώ δεν είναι αποκλειστικά το HW και οι νεές τεχνολογίες.. η AMD ΠΡΕΠΕΙ να σοβαρευτεί με το software support αλλιώς δεν έχει τύχη απένταντι στην Nvidia ακόμα και με ποιό προηγμένο τεχνολικά προϊόν.

Ε αντε ποτε θα βγει??? σημερα εβλεπα evga site και ο Τιτανας Χ ειναι διαθεσιμος για παραγγελια.....και να πω με ετρωγε αλλα θα περιμενω να δω 390Χ και αν αντεξω μηπως και 980ΤΙ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το παραπανω γραφημα δλδ θελει να μας πει οτι η 280x μπορει να παρει 19 τιτλους παιχνιδιων και σαν μεση αποδοση να εχει 50fps? Δλδ αν θεωρησουμε οτι στα 40 fps ενα παιχνιδι θεωρειται playable, μπορει καποιος να παρει αυριο μια οθονη 4k και μια 280x και να παιξει παιχνιδια με 40-50 fps? Και αυτο με τη σειρα του σημαινει οτι ολες οι ανωτερες καρτες της 280x μπορουν ας πουμε να παιξουν παιχνιδια στα 4k και να βγαζουν ακομα και 60αρια σταθερα fps?

Δεν ξερω γιατι, αλλα αρνουμαι να πιστεψω-συμφωνησω οπως θελετε πειτε το, το παραπανω γραφημα και επομενως και οτι αλλο γραφει το αρθρο. Εκτος και αν εχω καταλαβει κατι λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Το παραπανω γραφημα δλδ θελει να μας πει οτι η 280x μπορει να παρει 19 τιτλους παιχνιδιων και σαν μεση αποδοση να εχει 50fps? Δλδ αν θεωρησουμε οτι στα 40 fps ενα παιχνιδι θεωρειται playable, μπορει καποιος να παρει αυριο μια οθονη 4k και μια 280x και να παιξει παιχνιδια με 40-50 fps? Και αυτο με τη σειρα του σημαινει οτι ολες οι ανωτερες καρτες της 280x μπορουν ας πουμε να παιξουν παιχνιδια στα 4k και να βγαζουν ακομα και 60αρια σταθερα fps?

Δεν ξερω γιατι, αλλα αρνουμαι να πιστεψω-συμφωνησω οπως θελετε πειτε το, το παραπανω γραφημα και επομενως και οτι αλλο γραφει το αρθρο. Εκτος και αν εχω καταλαβει κατι λαθος.

Εαν ειναι με dx12 το μετρημα ισως :p 

Εαν ειναι ετσι μενω και με την 980 αυτο που με νοιαζει  και εμενα και αλλους ειναι να βγαλει η κοκκινη μια καρτα που θα χτυπαει τον τιτανα με λιγοτερα χρηματα πιστευω τα 700-800 ευρω ειναι λογικα σε σχεση με την λογικη του τιτανα και το βασικο να εχει υποστηριξη οδηγων! γιατι αλλιως δεν θα δουμε τα νουμερα που λενε τα διαφορα σαιτ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.