Jump to content



Nova ή ΟΤΕ tv ?


Recommended Posts

Εγω ειμαι με ΟΤΕ τιβι 2 χρονια.

Τα παιδικά καναλια σωζουν ζωες :hehe:

Baby tv για τον διχρονο junior23 και Disney Junior για τον 4χρονο junior22 :hehe:

Θα πληρωνα συνδρομη μονο κ μονο γιαυτο δλδ.

Οκ ναι παιζει αρκετη επαναληψη αλλα σε αυτη την ηλικια δεν τους πολυαπασχολει.

Βασικα νομιζω οτι οταν ερθει η ωρα της Σούπερ Λιγδας θα την χτυπησει σιγουρα κ αυτη ο ΟΤΕ και θα μαζεψει ολο το μαρουλι. Ηδη απο Μαιο πολλοι φιλοι μου θα πανε απο forthnet σε οτε μονο κ μονο για τα αθλητικά. Συνοψιζοντας, νομιζω ειναι μια χαρα ειναι για 21,90.

Πριν το ΟΤΕ ΤΙΒΙ ανοιγα τηλεόραση μονο κ μονο για να δω υλικο απο το htpc. Εδω και δυο χρονια εχω και αλλη επιλογη τουλάχιστον. Η ελεύθερη τηλεόραση δεν παλευεται με τπτ.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι με ΟΤΕ τιβι 2 χρονια.

Τα παιδικά καναλια σωζουν ζωες :hehe:

Baby tv για τον διχρονο junior23 και Disney Junior για τον 4χρονο junior22 :hehe:

Θα πληρωνα συνδρομη μονο κ μονο γιαυτο δλδ.

Οκ ναι παιζει αρκετη επαναληψη αλλα σε αυτη την ηλικια δεν τους πολυαπασχολει.

Βασικα νομιζω οτι οταν ερθει η ωρα της Σούπερ Λιγδας θα την χτυπησει σιγουρα κ αυτη ο ΟΤΕ και θα μαζεψει ολο το μαρουλι. Ηδη απο Μαιο πολλοι φιλοι μου θα πανε απο forthnet σε οτε μονο κ μονο για τα αθλητικά. Συνοψιζοντας, νομιζω ειναι μια χαρα ειναι για 21,90.

Πριν το ΟΤΕ ΤΙΒΙ ανοιγα τηλεόραση μονο κ μονο για να δω υλικο απο το htpc. Εδω και δυο χρονια εχω και αλλη επιλογη τουλάχιστον. Η ελεύθερη τηλεόραση δεν παλευεται με τπτ.

 

Έψαχνα και εγώ για Triple Play αλλά νομίζω πως ο ΟΤΕ βγαίνει πάρα πολύ ακριβά σε σχέση με nova. Εκτός και αν παίζει καμια προσφορά κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα και εγώ για Triple Play αλλά νομίζω πως ο ΟΤΕ βγαίνει πάρα πολύ ακριβά σε σχέση με nova. Εκτός και αν παίζει καμια προσφορά κτλ.

28€ εχει ο οτε το full pack αν δεν εισαι κατοχος τηλ οτε. Δεν νομιζω να ειναι η νοβα πιο φθηνη απ οσο ειχα κοιταξει.. μπορει και να κανω λαθος ομως...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η nova είχε βγάλει για τις γιορτές 29 ευρώ 3play?

Και πάλι 28 ευρώ χωρίς dsl πολλά δεν είναι? Πρόσθεσε σε αυτό και το κόστος της γραμμής και νομίζω ανεβαίνει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η nova είχε βγάλει για τις γιορτές 29 ευρώ 3play?

Και πάλι 28 ευρώ χωρίς dsl πολλά δεν είναι? Πρόσθεσε σε αυτό και το κόστος της γραμμής και νομίζω ανεβαίνει πολύ.

Σωστα αλλα στο 3play εχει μονο απο θεμα tv μονο τα ντοκιμαντερ.. αμα θες να βλεπεις αθλητικα κ ταινιες το συνολο παει πανω απο 50€..
Link to comment
Share on other sites

Σωστα αλλα στο 3play εχει μονο απο θεμα tv μονο τα ντοκιμαντερ.. αμα θες να βλεπεις αθλητικα κ ταινιες το συνολο παει πανω απο 50€..

 

30 € είναι το tripleplay με το βασικό πακέτο δορυφορικών

+10 € για novasports ή novacinema

+15 € για novasports & novacinema

 

και τηλεφωνικά σου δίνουν δώρο και το HD.

άρα φουλ πακ τα πάντα όλα πάει στα 45.

 

Είναι απλά τα πράγματα. Η νόβα έχει σίγουρα καλύτερες τιμές. Και η συμφωνία τιμής που θα κάνεις είναι για πάντα και όχι για 1-2 χρόνια που σου λέει ο ΟΤΕ. Και έχεις και "απεριόριστα" κινητά, ενώ στον ΟΤΕ μόνο μισή ώρα. Το μεγάλο πλήγμα είναι ότι έχασε το champions league από του χρόνου. Ο ΟΤΕ από την άλλη, έχει περισσότερα κανάλια σε HD, αισθητά πιο ποιοτικό αθλητικό περιεχόμενο.

Προσωπικά, θα παραμείνω στη Νόβα μέχρι το καλοκαίρι και μετά μόνο αν μου κάνουν μία εξωφρενικά καλή προσφορά. Αλλιώς ξήλωμα δορυφορικής και μόνο netflix :p

Link to comment
Share on other sites

30 € είναι το tripleplay με το βασικό πακέτο δορυφορικών

+10 € για novasports ή novacinema

+15 € για novasports & novacinema

και τηλεφωνικά σου δίνουν δώρο και το HD.

άρα φουλ πακ τα πάντα όλα πάει στα 45.

Είναι απλά τα πράγματα. Η νόβα έχει σίγουρα καλύτερες τιμές. Και η συμφωνία τιμής που θα κάνεις είναι για πάντα και όχι για 1-2 χρόνια που σου λέει ο ΟΤΕ. Και έχεις και "απεριόριστα" κινητά, ενώ στον ΟΤΕ μόνο μισή ώρα. Το μεγάλο πλήγμα είναι ότι έχασε το champions league από του χρόνου. Ο ΟΤΕ από την άλλη, έχει περισσότερα κανάλια σε HD, αισθητά πιο ποιοτικό αθλητικό περιεχόμενο.

Προσωπικά, θα παραμείνω στη Νόβα μέχρι το καλοκαίρι και μετά μόνο αν μου κάνουν μία εξωφρενικά καλή προσφορά. Αλλιώς ξήλωμα δορυφορικής και μόνο netflix [emoji14]

Mαλλον δεν τα ειδες καλα.. φιλε μου..

Novasports +19.90 /μηνα

Novacinema +15 /μηνα

Συνολο 54.90 / μηνα (adsl γραμμη)

Αυτα που ειδες εσυ ειναι μονο για novasports1 & novacinema1.

Και εγω στον οτε μαζι με τηλεφωνο (vdsl) 55€ πληρωνω αλλα τουλαχιστον εχω και παραπανω hd καναλια και στα αθλητικα εχω περισσοτερες επιλογες.. και απο του χρονου περισσοτερες..

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε κανένα link γιατί οι τιμές που λέτε δεν παίζουν...

Εκτός αν σας χρωστάνε προσωπική χάρη...

 

 

 

Θεωρώ την Forthnet πολύ φθηνότερη όχι καλύτερη...

Όποιος θέλει μπάλα και μπορεί πάει σε ΟΤΕ...

Έγινε επεξεργασία από TZANNSPY
Link to comment
Share on other sites

Περισσότερο με τις τιμές του ΟΤΕ έχω θέμα...

Είμαι κάτοχος 3play της Forthnet...

Απο 114 εως 125 πληρωνω το διμηνο.. αναλογα με τα κινητα που εχω παρει...

Δεν εχω λογο να σου πω ψεμματα ουτε παιρνω ποσοστα..

Και για να τελειωνει... γιατι θα εχουμε κουρασει κοσμο...

Για καποιον ο οποιος δεν θελει να εχει σταθερο... η νοβα του κοστιζει 61.92 full pack & ο οτε tv 27.38..

Ο καθενας ας βγαλει τα συμπερασματα του..

Link to comment
Share on other sites

Την ημέρα που έβαλα νόβα, το πακέτο που μου πρόσφεραν είχε στο κατάλογο 55 € (απεριόριστα σταθερα-κινητά, ίντερνετ, νοβασπορτς, HD), παρόλα αυτά η τηλεφωνική προσφορά ήταν στα 40.

Δεν αναφέρθηκα σε τιμές καταλόγου, αλλά σε τηλεφωνική προσφορά όταν είσαι σε άλλο πάροχο. Πολύ πρόσφατα με πήρε ο ΟΤΕ και μου είπε 35 φουλ-πακ (απεριόριστα σταθερα, 30' κινητά). Αλλά με χάλαγε ότι σε υποχρέωνε σε 2ετή σύμβαση και μετά η τιμή θα πήγαινε σε αυτή του καταλόγου.

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τα συνδιαστικά πακέτα που αναφέρετε υπάρχει κατι πιο σημαντικό που με προβληματίζει.

 

Ο ΟΤΕ δίνει δωρεάν τον αποκωδικοποιητή και χρεώνει 99 ευρώ το πιάτο με την τοποθέτηση σου.

Η nova χρεώνει 60ευρώ το πιάτο με την τοποθέτηση και 49 ευρώ τον αποκωδικοποιητή.

Φυσικά και οι δυο χρεώνουν το καλώδιο που θα χρειαστεί με το μέτρο.

 

Η δικιά μου λογική λέει να αγοράσω πιάτο,καλώδια κτλ και να στήσω μόνος μου που σίγουρα θα μου πάει πιο φτηνά.

Από εκεί και πέρα αν δεν καταφέρω να κεντράρω δορυφόρο με ένα μεροκάματο κάποιος τεχνικός θα το κάνει.

 

Οπότε σαν να με βολεύει η λύση του ΟΤΕ αφού και για τα πακέτα που πρόκειται να αγοράσω μου έρχεται και ένα

2ευρω φθηνότερα ανά μήνα .

 

Υπό σκέψην όμως . . .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι το φτηνό 3-play της Nova είναι πιό ολοκληρωμένο σαν πακέτο.

 

Επίσης , (επειδή το διάβασα λίγο παραπάνω) , το θέμα συγχώνευσης της Nova με τον OTE , δέν είναι σενάριο επιστημονικής φαντασίας.

Βρίσκονται , όντως εδώ και καιρό σε διαπραγματεύσεις.

Υπάρχουν ήδη , 2 μή δεσμευτικές προσφορές και λέγεται ότι είναι σε εξέλιξη οικονομικός έλεγχος.

 

Λογικά ο OTE θα προχωρήσει σε εξαγορά της Nova.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Φυσικά και οι δυο χρεώνουν το καλώδιο που θα χρειαστεί με το μέτρο.

 

 

 

Από ότι ξέρω το πακέτο με το πιάτο του OΤΕ περιλαμβάνει 30 μέτρα καλώδιο. Η χρέωση είναι για πάνω από 30 μέτρα καλώδιο.

 

Αυτό που θέλω να συμπληρώσω είναι ότι τα τελευταία 3 καλοκαίρια που το παρακολουθώ, ο ΟΤΕ βάζει δωρεάν τον εξοπλισμό και χρεώνει μόνο την εργασία 50€. Αν θυμάμαι καλά το ίδιο είχε κάνει και το Πάσχα. Οπότε αν δεν βιάζεσαι, περιμένεις. Αν και ταπεινή μου άποψη είναι ότι δεν αξίζει να μιζεριάσεις για 50€. Η εμπειρία που σου προσφέρει με τα τόσα κανάλια δεν συγκρίνεται με την ελεύθερη τηλεόραση. Πέρα από την απασχόληση των παιδιών με τα disney channel (τα οποία είναι ποιοτικά, όχι σαν τα σκουπίδια του nikelodeon), ότι ώρα και να ανοίξεις τηλεόραση όλο και κάτι θα βρεις να δεις. Ακόμα και για τα αθλητικά (που και εμένα λέω ότι δεν με ενδιαφέρουν), οι λίγοι αγώνες NBA που βλέπω με αποζημιώνουν, το δε Moto Gp απλά μαμάει. 

Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω το πακέτο με το πιάτο του OΤΕ περιλαμβάνει 30 μέτρα καλώδιο. Η χρέωση είναι για πάνω από 30 μέτρα καλώδιο.

 

Αυτό που θέλω να συμπληρώσω είναι ότι τα τελευταία 3 καλοκαίρια που το παρακολουθώ, ο ΟΤΕ βάζει δωρεάν τον εξοπλισμό και χρεώνει μόνο την εργασία 50€. Αν θυμάμαι καλά το ίδιο είχε κάνει και το Πάσχα. Οπότε αν δεν βιάζεσαι, περιμένεις. Αν και ταπεινή μου άποψη είναι ότι δεν αξίζει να μιζεριάσεις για 50€. Η εμπειρία που σου προσφέρει με τα τόσα κανάλια δεν συγκρίνεται με την ελεύθερη τηλεόραση. Πέρα από την απασχόληση των παιδιών με τα disney channel (τα οποία είναι ποιοτικά, όχι σαν τα σκουπίδια του nikelodeon), ότι ώρα και να ανοίξεις τηλεόραση όλο και κάτι θα βρεις να δεις. Ακόμα και για τα αθλητικά (που και εμένα λέω ότι δεν με ενδιαφέρουν), οι λίγοι αγώνες NBA που βλέπω με αποζημιώνουν, το δε Moto Gp απλά μαμάει. 

 

 

μην ξεχνας και την f1 :)

μηδεν διαφημισεις, συν δοκιμαστικα και ελευθερες δοκιμες!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ψάξει πολύ, αλλά σύμφωνα με ότι βλέπω στα websites η Nova αξίζει στο χαμηλό πακέτο και ο ΟΤΕ στο ακριβό.

 

post-34357-0-30803200-1422112891_thumb.j

 

post-34357-0-16866400-1422112912_thumb.j

 

Δεν ξέρω πόσο διαφορά έχει ο OTE με τη Nova στις ταινίες γιατί έχω το απλό triple play, αλλά προσωπικά βλέπω κυρίως ντοκυμαντέρ, κι εκεί ο ΟΤΕ κερδίζει λόγω Discovery Science.

 

Επίσης, τα HD το έχει έξτρα νομίζω η Nova, ενώ ο OTE τα δίνει standard.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.