Jump to content



Εύκολος oδηγός για εγκατάσταση Mac σε pc. (Video)


tsakali

Recommended Posts

Βαλθηκα να με διαψευσω.. :D

 

Διαπιστωσα οτι ειχα συμβατο hardware στη διαθεση μου (mitx build) και σκεφτηκα what the hell, τοσα εχουμε δοκιμασει, αυτο θα αφησω απ εξω?!

Ακολουθησα κατα γραμμα τον οδηγο, γενικως ειναι ευκολη η εγκατασταση μεχρι να φτασεις στην επιφανεια εργασιας του hackintosh.

Αυτο που θελω να επισημανω ειναι οτι ουτε κατα διανοια δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα. Μετα θελει ρυθμισεις, ρυθμισεις, διαβασμα, δοκιμες και ρυθμισεις. Αυτες οι λιγες επιλογες που εχει το multibeast μπορουν να κανουν μεγαλη διαφορα απο το να δουλευει κατι μεχρι να εχεις πολλα προβληματα και γενικα ενα ασταθες (οσο δεν παει αλλο!) συστημα. Ακομη και οι ρυμισεις στο bios παιζουν ρολο (δεν μπορεις ουτε installation να κανεις αν καποια δεν ειναι καταλληλη). Και μπορει το συστημα να μην κανει shutdown, να μη δινει ηχο απο την hdmi (οπως σε εμενα φερ ειπειν), να χανεις την ethernet, και αλλα που απλα δε μου ετυχαν. Και ολα αυτα μεσα σε μια βδομαδα με ΠΛΗΡΩΣ συμβατο hardware (ασους ζ97ι και 4790Κ). Ακομη και το προφιλ που επιλεξεις (mac mini, imac, etc) κανει διαφορα. Το συστημα αναγνωριζει κατι ενω χανει κατι αλλο κανοντας μια αλλαγη.

Με στεναχωρείς τώρα.. 

Δεν μπορώ να πάρω θέση μιας και το έκανα μόνο στο υπάρχων μηχάνημα και το μόνο που δεν δοκίμασα είναι το hdmi... Σε όλα τα υπόλοιπα ήταν 100% λειτουργικό..

Ενδεχομένως να μπορείς να βάλεις και ανεξάρτητα πακέτα. Δεν θυμάμαι να σου πω που το διάβασα, ρίξε μια μάτια στον γουγλη!!!

Έγινε επεξεργασία από tsakali
Link to comment
Share on other sites

Με παρεξηγησες.. Δεν κατακρινω τον οδηγο σου, σωστα ολα ειναι. Απλα μιας και το δοκιμασα, αναφερω στους επιδοξους hackintomac-αδες να μη θεωρουν οτι ολα ειναι 20 λεπτα διαδικασια και μετα ολα παιζουν σα να εκαναν εγκατασταση Windows 7 64bit.

 

Ολα τα παραπανω προβληματα που αναφερω μου ετυχαν και χρειαστηκε να ψαξω και να πειραμαστιστω για διαστημα καποιων ημερων, αρχης γενομενης Το θεμα με τον ηχο over hdmi κανοντας χρηση μονο της igpu ηταν το μοναδικο που δεν ελυσα, αλλα χωρις να φαω τα λυσσακα μου για βδομαδες.. Αφου επαιξε μεσω του jack στο home cinema το αφησα γιατι πραγματικα φοβαμαι οτι μπορει να χαλασω κατι αλλο και πραγματικα δεν εχω το χρονο να καω τοσο πολυ. 

 

Mε αυτο που λες για την εγκατασταση ανεξαρτητων πακετων..ηδη εχει χαθει η απλοτητα της εγκαταστασης για τον average Joe..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Με παρεξηγησες.. Δεν κατακρινω τον οδηγο σου, σωστα ολα ειναι. Απλα μιας και το δοκιμασα, αναφερω στους επιδοξους hackintomac-αδες να μη θεωρουν οτι ολα ειναι 20 λεπτα διαδικασια και μετα ολα παιζουν σα να εκαναν εγκατασταση Windows 7 64bit.

 

Ολα τα παραπανω προβληματα που αναφερω μου ετυχαν και χρειαστηκε να ψαξω και να πειραμαστιστω για διαστημα καποιων ημερων, αρχης γενομενης Το θεμα με τον ηχο over hdmi κανοντας χρηση μονο της igpu ηταν το μοναδικο που δεν ελυσα, αλλα χωρις να φαω τα λυσσακα μου για βδομαδες.. Αφου επαιξε μεσω του jack στο home cinema το αφησα γιατι πραγματικα φοβαμαι οτι μπορει να χαλασω κατι αλλο και πραγματικα δεν εχω το χρονο να καω τοσο πολυ. 

 

Mε αυτο που λες για την εγκατασταση ανεξαρτητων πακετων..ηδη εχει χαθει η απλοτητα της εγκαταστασης για τον average Joe..

Όχι χτύπα θα τ'αντεξω!! κατάλαβα πως το είπες  ;)  !! *είναι ίσως ένα από τα λίγα forum που υπάρχει φιλική διάθεση  :) !!!

Ισα ισα καλά έκανες για να ξέρουμε πως υπάρχει και αυτή η εκδοχή!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.