Jump to content



Nvidia GTX Titan - X


Recommended Posts

Καπου πηρε το ματι μου οτι η 390Χ θα βγει με 8gb vram. Οποτε μονο κ μονο απο αυτο θεωρω οτι καρτα θα πωλειται κανενα 700αρι ανετα..

 

Εδώ το είχα αναφέρει και γώ για 700άρι στην "καλύτερη". Βέβαια μετά απο λίγο παραπάνω ψάξιμο που έκανα το βλέπω για 750+ στην "καλύτερη" πάλι!

Όσο για τα 8GB vram μήπως το είδες απο δώ? :p  Προσωπικά το ελπίζω να έρθει με 8 αντί για 4 που ειπώθηκε αρχικά! Θα είναι κρίμα να πετάει η κάρτα και να ξεμείνει ξαφνικά απο μνήμη..

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι θα εμφανιστεί άμεσα με την κυκλοφορία της τατιανας, αφού πρώτα θα έχει πουλήσει τις 970 (ε seb την μια την θέλω εγώ! :) ), για να πάρει 980ti sli, και ταυτόχρονα θα χτυπά με μένος την 390Χ! 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι θα εμφανιστεί άμεσα με την κυκλοφορία της τατιανας, αφού πρώτα θα έχει πουλήσει τις 970 (ε seb την μια την θέλω εγώ! :) ), για να πάρει 980ti sli, και ταυτόχρονα θα χτυπά με μένος την 390Χ! 

 

H 980ti αργει αρκετα ακομη και για τατιανα δεν τον κοβω μιας και ειναι σιγουρο οτι 970sli>τατιανα, θα μεινουν καμποσο ακομη οι 970 στο συστημα του :p

 

Επι του θεματος αντε να δουμε αυριο τα review της τατιανας :p

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη για να καταλαβω

 

η titan z ειναι ακομη στα 3 χιλιαρικα και τωρα θα βγαλουν μια αλλη στα 1300? και οι ανθρωποι ακομη θα αγορασουν κατι απο την nvidia?

 

Η τιμη της titan Ζ φιλε ηταν γελειοτητα, αν καποιος ηθελε να "μπλεξει"  με dual gpu και ηθελε nvidia επαιρνε 2Χ 780τι τοτε, στο 1/3 της τιμης της titanZ και την πατουσε κατω σε επιδοσεις , την -παρολογα- υψηλη τιμη της titan Z ποτε δεν μπορεσα να την καταλάβω.

 

Οn topic για την ΤΙΤΑΝ Χ τωρα, τελευταιες "φημες" κανουν λογο για 999$ και οχι για 1300.

Κλασσικη τιμη Titan αν βγει εκει, δεν νομιζω να την περιμενε και κανεις κατω απο χιλιαρικο :p

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Χλωμο το κοβω να δωσει καρτα με 12gbram η nvidia στο χιλιαρικο.

 

που θα πάει, το εφάπαξ θα φτάσει? Να μπορούμε να κάνουμε και τον προγραμματισμό, σπίτι, αυτοκίνητο,λογαριασμούς, παιδιά... nvidia.

Link to comment
Share on other sites

Καιρο ειχα να γραψω! Πριν λιγο ανακοινωθηκε λοιπον η τιμη της Τατιανας, στα 1000 ευρω. Εχοντας την Titan Black μπορω να πω  οτι δε θα αναβαθμισω για ενα 35% αποδοσης. Αν κοστιζε στο 700αρι ισως το εκανα, αλλα με την καταντια των PC-Games πλεον(επαιξα Dragon Age 1080p 50fps), δεν υπαρχει λογος για τοσα χρηματα - τουλαχιστον οσον αφορα το Gaming

 

Link:
http://www.pcgamer.com/the-nvidia-gtx-titan-x-costs-999/

Έγινε επεξεργασία από Freak27
Link to comment
Share on other sites

Απο τις φημες και μονο και εγω πιστευω οτι η 390Χ θα ειναι εστω και οριακα πανω απο Titan X σε μικροτερη τιμη(ισως 800 ευρω?)

Μενει να το δουμε και στην πραξη βεβαια, μακαρι να ειναι πιο δυνατη η καρτα της μπας και συμμορφωθει με τη σφαλιαρα η Ενβίδια

Link to comment
Share on other sites

Ναι και δεν το περιμενα με τπτ να πω την αληθεια.

Σχεδον χαριζει η nvidia :p

Ξερει λογικα οτι θα υπαρχει ανταγωνισμος και ειπε να κρατησει την τιμη σε "λογικα" πλαισια

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και το πρωτο Review. Οντως τελικα 35% πιο γρηγορη. Not impressed, οπως ειπα και πριν για τετοια βελτιωση δεν εδινα πανω απο 700 ευρα

Review Link:
http://www.techspot.com/review/977-nvidia-geforce-gtx-titan-x/

Έγινε επεξεργασία από Freak27
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.