Jump to content



Επιλογή "High End" τροφοδοτικού...


Recommended Posts

Είχες το ίδιο?

 

Θέλω να ρωτήσω κάτι το οποίο και δεν βρήκα στα review που διάβασα έως τώρα.

 

Το ανεμιστηράκι του διαχειρίζετε μόνο ανάλογα με το load ή και με την θερμοκρασία?

 

Γιατί το κουτί που έχω όπως προαναφέρθηκα και πριν, είναι κάπως "δύσχερο" στην ψύξη του τροφοδοτικού γιατί είναι κλειστό.

Link to comment
Share on other sites

The best of the best ,efficiency τερμα ,θόρυβος μηδεν (ειμαι άρρωστος μέ το θόρυβο ) http://www.skroutz.gr/s/4055483/Seasonic-Platinum-Series-660W.html

Μεγεια.

Lol ,μαλλον ειναι το ίδιο που είπατε πιο πάνω ,απλα δεν ανοίγουν links απο το tapatalk γιατί τα περνάει μαλλον απο σερβερ του tapatalk και τα πιάνει σα διαφημίσεις.

Η ψυξη εχει και επιλογή hybrid ,οποτε στο μόνιμα ανοιχτό ,δε νομιζω οτι θα εχεις ποτε θέμα ,platinum ειναι ,δε βγαζει τρελές θερμοκρασίες .

Εχω noctua ανεμιστηρια στην ψυχτρα και το θρόισμα του αερα ακούγεται πιο πολυ απο το psu

Έγινε επεξεργασία από das
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα πολύ ωραίο μου φένετε...

 

Είναι κανείς που ξέρει τίποτα κακό γιαυτό εδώ το psu και δέν το λέει???

 

Να το πεί τώρα παρακαλώ προτού είναι αργά και το έχω αγοράσει:p

Link to comment
Share on other sites

To be quite! straight power 400w σε σχέση με το corsair TX850V2 παιδιά που το μέτρησα με την συσκευή στην πρίζα δίχνει να έχει καλύτερο efficiency απο 10% εως 20%.

Επίσης τα 3.3v, 5v, 12v, που το μέτρησα με software δείχνουν πολύ καλύτερα. το 12v για παράδειγμα στο be quite! είναι 12.1v και στο ΤΧ850 είναι 12.9v.

Καλά...για το ανεμιστηράκι ούτε συζήτηση, στο ένα είναι σαν να μην υπάρχει και στο άλλο είναι σαv κομπρεσέρ:p

 

Μου φένετε πολύ μάπα το TX850:P

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα πολύ ωραίο μου φένετε...

 

Είναι κανείς που ξέρει τίποτα κακό γιαυτό εδώ το psu και δέν το λέει???

 

Να το πεί τώρα παρακαλώ προτού είναι αργά και το έχω αγοράσει :p

 

Κάποια units έχουν θέμα με coil whine, πρόβλημα για το οποίο όμως καλύπτεσαι από την εγγύηση. Εγώ πχ. έχω το μεγαλύτερο αδελφάκι του (Corsair AX860 το οποίο είναι rebranded Seasonic) και δεν έχει θέμα με coil whine και δεν ακούγεται κιχ πραγματικά στο pc της υπογραφής μου σε hybrid mode.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.