Jump to content



Δεν παίζει το League of Legends


xartokouti

Recommended Posts

Γεια σε όλους!

Παίζω lol εδώ και πολύ καιρό και ποτέ δεν μου εμφανίστηκε αυτό το error!

Το παιχνίδι ανοίγει κανονικά, όλα είναι οκ. Το πρόβλημα αρχίζει όταν πάω να κάνς spectate ή να παίξω ένα game. τότε όταν είναι να μπω στην οθόνη που όλοι οι παίκτες φορτώνουν, μου βγάζει αυτό: 

 

"An unknown DirectX error has occured and League of Legends cannot start. Please make sure your video card is using the latest video drivers form the manufacturer."

 

BTW, ενώ κανονικά παίζω με την gtx 770, αυτήν την στιγμή δεν την έχω συνδεδεμένη και προσπαθώ να παίξω με τα onboard γραφικά του i5 μου. Επίσης για κάποιον λόγο αναγκάστηκα προσωρινά να αλλάξω οθόνη και αυτήν την στιγμή έχω μια samsung 20" η οποία ειναι περίπου 6-7 χρονών.

 

Εδώ να σας πω τι έχω προσπαθήσει έως τώρα αφού έχω ψάξει πάρα πολυ στο youtube:

1) έχω κάνει update τα windows παρόλο που γνωρίζω πως δεν είναι αγορασμένα, και πάλι δεν δούλεψε!

2) έχω κάνει search for undates στα γραφικά απο το device manager

3) έχω απενεργοποιήσει και ενεργοποιήσει ξανά τα γραφικά απο το device manager.

 

Γενικά έχω κάνει τα πάντα από αυτα που έχω δει στο youtube  και τιποτα δεν λειτουργει! 

 

 

Παρακαλω βοηθήστε με!!!!!!!

Έγινε επεξεργασία από xartokouti
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να κανεις uninstall τους nvidia drivers αν δε το εχεις κανει ακομα...με αυτο εδω.

http://www.wagnardmobile.com/DDU/ddudownload.htm

 

διαλεξε ποιον I5 εχεις και κατεβασε τους graphics drivers.. απο εδω

http://www.intel.com/support/processors/corei5/sb/CS-032273.htm

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.