Jump to content



Αγορά smartphone μέχρι 170


liangour

Recommended Posts

Θέλω να πάρω ένα dualsim smartphone δώρο για την κοπέλα μου μέχρι 170 ευρώ αυστηρά.

Λέω 170 γιατί αρχικά για 150 ήταν το σχέδιο αλλά λέω να κάνω την υπέρβαση στα 170 γιατί εκεί παίζουν τα lumia 730 και moto g (2014)

 

Ποιο κατά τη γνώμη και εμπειρία σας είναι καλύτερο;

Υπάρχει κάποια άλλη καλύτερη εναλλακτική;

 

Να συμπληρώσω ότι δεν με ενδιαφέρουν κινέζικα από διάφορα site μιας και η αγορά θα γίνει από ελληνικό κατάστημα.

Δεν έχω καμιά τρελή απαίτηση σε αυτά τα λεφτά εκτός από το να βγάζει άνετα τη μέρα και να μην είναι σαν το nexus 5 φίλου μου που κυκλοφορεί παντού με φορτιστή.

Έγινε επεξεργασία από liangour
Link to comment
Share on other sites

Στα χρήματα αυτά πιο πλήρης συσκευή είναι το moto g. Καλά τα windows phone αλλά ακόμη έχουν δρόμο...

Μπορείς να δεις και το lg g2 mini νομίζω 145 ευρώ έχει, ίδιο σε specs με το moto g απλά με μεγαλύτερα κατα 400 mah περίπου μπαταρία και μικρότερη ανάλυση

Link to comment
Share on other sites

Αν το τηλέφωνο ήταν μόνο για μηνύματα και τηλέφωνα δε θα γινόταν καν συζήτηση για smartphone.

 

H χρήση που το θέλει είναι να τρέχει mail,fb,viber,internet,χάρτες ικανοποιητικά και

κυρίως να ναι dual sim,να βγάζει καλές φωτογραφίες και να βγάζει άνετα τη μέρα από άποψη μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Lumia από εμένα. Ειδικά αν δεν έχει όρεξη να ασχοληθεί και πολύ. Out of the box ανώτερα τα windows phone, και κάνουν και αυτά που θέλεις.

Αν θέλει να έχει ποικιλία σε παιχνίδια, τότε android ο μόνος δρόμος. Για τις χρηστικές εφαρμογές λίγο πολύ δεν υστερούν πλέον το Wp.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ επιλέγω moto g 2ης γενιάς αλλά και της πρώτης λόγω δυνατότητας αναβάθμισης του συστηματος στην τελευταια εκδοση. Χθες, τα moto 1ης γενιάς αναβαθμίζονται κατευθείαν σε Android 5.1 lollipop. http://www.androidmagazine.gr/first-generation-moto-x-g-e-will-update-to-lollipop-5-1/

Αυτό είναι σημαντικό γιατί η τελευταια εκδοση Android συμβάλει στο να κανει το συστημα να είναι πιο γρήγορο,πιο σταθερό,καλύτερη διαχείριση πόρων,εξοικονομώντας μπαταρία. Για να μη το ξεχάσω, τα moto g τρέχουν καθαρό android χωρίς bloatware οποτε η εμπειρία χρήσης είναι εκπληκτική. Το moto g το έχω συστήσει σε κοπελα και την έχει καταβρει. Οποτε πήγαινε για αυτο

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.