Jump to content



Αγορά gtx970 Asus-Msi


Recommended Posts

Πρόκειται να αγοράσω την 970 (μιας και η amd αργεί προς το παρόν να βγάλει κάτι, και  σ'αυτήν την κατηγορία θα είναι rebrands).

Οθόνη 1920χ1080, παιχνίδια gta V - dead island (αν βγάλει κανένα καινούργιο) - dying light κτλ. (φίλτρα τέρμα max δεν μ'απασχολούν).

 

Είμαι ανάμεσα στις εξής:

 

1) Msi 970 OC από msystems και δώρο το παιχνίδι στα 395€ (με την πώληση του game θα μου βγει 365-375€) αλλά μου 

φαίνεται πλαστικούρα...

 

οπότε είμαι 50/50 ανάμεσα στις παρακάτω και περισσότερο προς asus

2) Msi 970 gaming από eshop στα 399€ 

 

3) Asus 970 Black (δεν είναι η Strix) από mgmanager στα 420€

 

 

*Όταν είχαν πρωτοβγεί, είχα πάρει 970 strix και μετά από 2 κομμάτια με coil whine έγινε επιστροφή και πήρα τα χρήματα πίσω.

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής απ'αυτά που έχω διαβάσει εδώ και σε ξένα φόρουμ οι υλοποιήσεις της gigabyte ( g1) και msi (gaming) είναι απ'τις καλύτερες.

Αλλά gigabyte hardware (γενικά είναι απ'τις τελευταίες μου επιλογές, όπως και sapphire από πλευράς amd) δεν αγοράζω λόγω θεμάτων

που είχα παλαιότερα.

 

Η Msi λόγω τιμής μου έχει ''μπει'' στο μάτι αλλά χάθηκε να βάλουν ένα backplate! 

*Cyberdyne η συσκευασία της είχε ταινία ασφαλείας ή ζελατίνα?

 

H asus είναι κατά 20€ ακριβότερη, έχει backplate, δεν είναι η strix έκδοση (έχει το παλιό σύστημα ψύξης όπως την 780), θα έχει λογικά και 

καλύτερο οverclock (10 phase) ως προς την strix.

*αρνητικά 

- δεν έχει 0db (απ'όσο έχω καταλάβει)

- δεν υπάρχει κάποιο review, ελάχιστες πληροφορίες που βρήκα εδώ και εδώ

 

Γενικά ακόμα να πέσει η τιμή της (θα μου πείτε για την ισοτιμία, οκ αλλά..) λόγω του ότι και η amd έχει αργήσει να βγάλει κάποια κάρτα.

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

 

Η Msi λόγω τιμής μου έχει ''μπει'' στο μάτι αλλά χάθηκε να βάλουν ένα backplate! 

*Cyberdyne η συσκευασία της είχε ταινία ασφαλείας ή ζελατίνα?

 

 

Η κάρτα μέσα στο κουτί της, είναι και μέσα σε αντιστατική ζελατίνα η οποία είναι κλειστή με αυτοκόλλητο.

 

Ορίστε και φώτο της συσκευασίας-κάρτας-ζελατίνας.

 

Πάντως πραγματικά δεν ακούγεται καθόλου. Για το backplate έχεις απόλυτο δικιο....

post-50599-0-90962700-1428342023_thumb.j

post-50599-0-84487300-1428342054_thumb.j

post-50599-0-34173900-1428342095_thumb.j

post-50599-0-23134800-1428342152_thumb.j

post-50599-0-71274500-1428342207_thumb.j

post-50599-0-11407800-1428343024_thumb.j

Έγινε επεξεργασία από cyberdyne
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα μέσα στο κουτί της, είναι και μέσα σε αντιστατική ζελατίνα η οποία είναι κλειστή με αυτοκόλλητο.

 

Ορίστε και φώτο της συσκευασίας-κάρτας-ζελατίνας.

 

Πάντως πραγματικά δεν ακούγεται καθόλου. Για το backplate έχεις απόλυτο δικιο....

Καλοριζικιά :D  :D  ,απο το e-shop την πήρες;Εχει κουπονι για το witcher; 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα μέσα στο κουτί της, είναι και μέσα σε αντιστατική ζελατίνα η οποία είναι κλειστή με αυτοκόλλητο.   Ορίστε και φώτο της συσκευασίας-κάρτας-ζελατίνας.   Πάντως πραγματικά δεν ακούγεται καθόλου. Για το backplate έχεις απόλυτο δικιο....

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες :)  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.