Jump to content



Αξίζει HTC ONE M8 £265 μεταχειρισμένο;


Bonito

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Μετά το oneplus (έσπασε η οθονη και πήρα τα λεφτα πίσω απο ασφάλεια), δοκίμασα το Lumia 640 (τίμιο αλλα ανώριμο ακόμα), θέλω να καλό και σταθερό android σε καλή τιμή. Επειδή για την ώρα δεν σκεφτομαι να ξαναπάρω κινέζικο χαμηλου κόστους, είπα να δώ ενα μεταχειρισμένο HTC ONE M8

 

  • Ειναι πολύ ομορφο απο μπροστά
  • Εχει cyanogenmod που εχω συνηθησει απο oneplus - GPE ROM
  • Καλα χαρακτηριστικά (5'' οθονη max)
  • Aξιζει ομως στα £265 ?
Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να κάνεις μια παραχώρηση στο μέγεθος της οθόνης θα σου πρότεινα το Asus Zenfone 2 ZE551ML (την έκδοση των 4GB ram 32Gb rom) το οποίο από κίνα είναι 50-70 ευρώ φθηνότερο από αυτό που κοιτάς και από Ευρώπη ξεκινά από τα 349 ευρώ. 

 

http://www.asus.com/Phones/ZenFone_2_ZE551ML/

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

είναι σχετικά μικρότερο το g3 από το oneplus one.. είναι πολύ κρίμα να δώσεις λεφτά για ένα αρκετά χειρότερο/μεταχειρισμένο/refurbished htc εκτός ελλάδος.. πόσο μάλλον όταν το κάνεις για το μέγεθος, ενώ είναι απλά μόνο πιο στενό και πιο χοντρό από το g3.. για να μην πω για τη μικρότερη ram

 

M59BYG1.png

Έγινε επεξεργασία από Delijohn
Link to comment
Share on other sites

Το είχα δει και εγώ αυτό  αλλά δε μου άρεσαν οι αξιολογησεις του πωλητή (Recent Feedback ratings) πόσο δε μάλλον αν είναι seller refurbished. Καλό μεταχειρισμένο  θα σου είναι λαχείο αν σου τύχει γενικά.. Αλλά αν βρείς πές μας τον πωλητή να τον έχουμε υπόψιν. 

Link to comment
Share on other sites

Ακύρωσα την παραγγελία του M8. Λογικα θα μου τα επιστρεψουν συντομα (δεν ειχε γινει dispatch).

 

Τωρα βλέπω το LG G3 στο amazon στα ιδια λεφτα καινουργιο. Εχω prime λογαριασμο οποτε θα το παρω να το δοκιμασω και βλέπουμε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πρόσεξε αυτό 16 GB, 2 GB RAM/ 32 GB, 3 GB RAM

 

αντί να δώσεις 380€+ για το 16άρι από έξω... 

με 360€ παίρνεις το 32άρι από εδώ

https://www.skroutz.gr/s/5065567/LG-G3-32GB.html

 

(κυρίως για την παραπάνω ram)

πιο futureproof

 

μολις το ειχα παραγγειλει απο amazon. Αυτο που εστειλες συμφερει περισσοτερο. Αλλα ποιος θα μου το στειλει ειναι το θεμα.

Ειδα οτι μαλλον δε στελνουν εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Α πάσο.. νόμιζα ότι μένεις ελλάδα  ;)

 

 

Μολις εμαθα το θα ανεβει ενα γνωστος σε λιγες μερες. Γνωριζεις αν εχω θεμα με την εγγυηση; 

Δεχονται επιστροφες αν δεν μου αρεσει;

 

Αξιζει πιστευεις σε αυτα τα λεφτα το G3 ? (γιατι δεν μου πολυαρεσει, ειδικά απο πίσω)

 

 

Καμιά άλλη πρόταση για κινητο;

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είναι αγορά μέσω internet, λογικά μπορείς να το δώσεις πίσω εντός κάποιων ημερών. Αν κατάλαβα καλά, εσύ θα το παραγγείλεις να πάει στο γνωστό σου κι εκείνος θα στο φέρει... άρα θα'χεις κάποιο περιθώριο.. με εγγύηση δε νομίζω, μια και όλα τα κινητά έχουν πανευρωπαϊκή εγγύηση. Οπότε απλά παίζει ρόλο τι τακτική ακολουθεί η LG π.χ....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είναι αγορά μέσω internet, λογικά μπορείς να το δώσεις πίσω εντός κάποιων ημερών. Αν κατάλαβα καλά, εσύ θα το παραγγείλεις να πάει στο γνωστό σου κι εκείνος θα στο φέρει... άρα θα'χεις κάποιο περιθώριο.. με εγγύηση δε νομίζω, μια και όλα τα κινητά έχουν πανευρωπαϊκή εγγύηση. Οπότε απλά παίζει ρόλο τι τακτική ακολουθεί η LG π.χ....

 

εκανα edit μολις απαντησες.

 

Σε αυτα τα λεφτα υπαρχει

 

1) One Plus

2) LG G3

3) Μεταχειρισμενο M8,S5 ?

 

Κατι σε 5 inch ?

Link to comment
Share on other sites

βάλε προτεραιότητες στο τι θες.. 

π.χ. λες για το μέγεθος.. αλλά τι άλλο; Εμένα θα'θελα το κινητό μου να'χει 3gb ram, όχι επειδή τα χρειάζομαι, αλλά επειδή το θέλω futureproof..

Εσύ μπορεί να προτιμάς καλή camera ή να παίρνει sd card ή να αφαιρείται η μπαταρία. Μικρό μπέζελ γύρω από την οθόνη; Χαμηλό Sar;  

 

Με παρόμοια χαρακτηριστικά ίσως κοιτούσα xperia Z2/Z3 και άντε το S5.

Και τσέκαρε το phone size comparison γιατί όπως είδες, καμιά φορά το μέγεθος οθόνης δεν είναι χαρακτηριστικό ανάλογο του μεγέθους ενός κινητού.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν θες Oneplus-like και 5ιντσες πας σε nexus5,και ας ειναι παλιο.

Το lg ειναι μεν τιμιο ,ομως ψιλο-πασχει σε θεμα αποκρισης και το 2gb στοκ παιζει με 75% μνημη γεματη στο lollipop( το εχει κολλητος).

Το z3 ναι,αλλα ποτε updates και μεγεθος μεγαλο για 5.2(?).

Το m8 το μονο που με φοβιζει ειναι η καμερα.

Αν δεν σε νοιαζει πας σε m8 αλλιως το s5 ειναι πιο all around και λογικη αγορα, αλλα λογο samsung δεν θα το επαιρνα.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες Oneplus-like και 5ιντσες πας σε nexus5,και ας ειναι παλιο.

Το lg ειναι μεν τιμιο ,ομως ψιλο-πασχει σε θεμα αποκρισης και το 2gb στοκ παιζει με 75% μνημη γεματη στο lollipop( το εχει κολλητος).

Το z3 ναι,αλλα ποτε updates και μεγεθος μεγαλο για 5.2(?).

Το m8 το μονο που με φοβιζει ειναι η καμερα.

Αν δεν σε νοιαζει πας σε m8 αλλιως το s5 ειναι πιο all around και λογικη αγορα, αλλα λογο samsung δεν θα το επαιρνα.

 

Αυτο που λες για το G3 το διαβασα. Αλλα σκεφτομαι να παω κατευθειαν σε cyanogen. Και οπως μου προτεινε και ο @[member='Delijohn

']  μαλλον θα παρω το ελληνικο με 3GB RAM

 

το z3 επισης το σκεφτομαι (εχω και ps4)

το Μ8 ειχα παραγγειλει αρχικά αλλα το ακυρωσα (φοβηθηκα μην ειναι λιωμενο απο τη χρηση).

 

Μακάρι να είχε το S6 μπαταρια να το χτυπαγα να ηρεμουσα.

Link to comment
Share on other sites

To G3 32gb 350€ στο skroutz ενω το Z3 16gb 420€.

Αν και το lg ακουγεται πιο συμφερουσα αγορα,εγω ισως πηγαινα στο sony.

Καμερα, ποιοτητα κατασκευης και πιο ελαφρυ Ui(στοκ παντα).

 

ακουσα οτι ραγιζουν οι οθονες στα sony. Φήμη;

 

Επίσης τι γινεται με service στην Αγγλια σε αυτα;

 

edit:

 

Δεν με ενδιαφερουν τα stock. Μαλλον και στα 2 θα εβαζα cyanogen ( χάνω εγγυηση; )

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε το G3 απο amazon και το δοκιμαζω. @Delijohn είχες δίκιο για το μέγεθος. Αρκέτα μαζεμένο και κάθεται πολύ ωραία στο χέρι. Οτι καθυστέρηση έχει μέσα στα μενού ειναί καθαρά απο το μπουκωμένο theme της LG.

 

Θα το δοκιμάσω σήμερα και αν μου αρέσει θα το επιστρέψω και θα παραγγείλω το ελληνικο με τα 3GB RAM. ΤΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ αν μείνω stock.

 

Εχει βαλει κανεις cyanogen ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.