Jump to content



Προβλημα αποστολης e-mail απο gmail


Recommended Posts

Καλημερα,

 

αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το μαιλ μου το οποίο είναι και επαγγελματικό.

 

δεν μπορω να στείλω μαιλ, μου γυρίζει σαν απάντηση αυτο:

This is an automatically generated Delivery Status Notification.Delivery to the following recipients failed.

τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

ερώτηση μιας και έπεσα σε ένα topic. Στο κάνει σε μαζική αποστολή ή ακόμα και στη περίπτωση που το στείλεις σε ένα μόνο άτομο.

επίσης χρησιμοποιείς κάποιο πρόγραμμα για να στείλεις email. Όπως outlook, thunderbird κλπ ή το κάνεις μέσω browser απευθείας απο το email σου? Αν στέλνεις μέσω outlook πχ δοκίμασε να κάνεις αποστολή μέσω browser κάνοντας login στο email σου και δες τι θα γίνει.

Την περίπτωση να είναι λάθος η διεύθυνση δε την παίρνω υπόψιν και δε ρωτάω :p

Link to comment
Share on other sites

Μέσω browser στέλνω. Ένα ένα τα στέλνω. Δεν νομίζω να είναι λάθος η διεύθυνση Γιατί γίνεται copy paste.

Επίσης πολλές φορές όταν ανοίγω το μαιλ το πρωί, αριστερά κάτω από τις επιλογές μου ββγάζει ένα μηνυμΑ (κάτι δεν πάει καλά.)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι λάθος η διεύθυνση Γιατί γίνεται copy paste.

Το πρόβλημα είναι γενικό όπως κατάλαβα στην αρχή ή μόνο με ένα email ενός πελάτη σου;

Αρχισε να δίνεις περισσότερες πληροφορίες. Πότε άρχισε? Αν άλλαξες κάτι. Αν αυτό το gmail το έχεις σε κάποιο κινητό συνδεδεμένο. Αν μπορείς πχ να στείλεις mail στον εαυτό σου κλπ. Και βασικό το πρόβλημα το αντιμετωπίζεις απο το pc της δουλειάς ή και απο το σπίτι σου; 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι γενικό όπως κατάλαβα στην αρχή ή μόνο με ένα email ενός πελάτη σου;

Αρχισε να δίνεις περισσότερες πληροφορίες. Πότε άρχισε? Αν άλλαξες κάτι. Αν αυτό το gmail το έχεις σε κάποιο κινητό συνδεδεμένο. Αν μπορείς πχ να στείλεις mail στον εαυτό σου κλπ. Και βασικό το πρόβλημα το αντιμετωπίζεις απο το pc της δουλειάς ή και απο το σπίτι σου; 

 

 

Είναι υπολογιστής της δουλείας και είναι μουσείο.... με ΧΡ και κομμάτια του '90.... κολλάει ο ΔΙΑΣ. το πότε άρχισε δεν το γνωρίζω,(2 βδομάδες σίγουρα) αυτο που ξέρω είναι ότι σε κάθε αποστολή μαιλ, μου βγάζει μήνυμα (το μαιλ εστάλη, κάποιο πρόβλημα υπάρχει). σε μερικά πάει σε μερικά δεν πάει. δόκιμασα να στείλω στο προσωπικό μου μαιλ μου έβγαλε το ιδιο μηνυμα αλλα το μαιλ ήρθε. αλλα δεν μπορω να έχω το φόβο αν πάει ή δεν πάει...........

 

 

τα περισσότερα μαιλ που στέλνω είναι κυρίως εξωτερικό. δεν ξέρω αν αυτό παίζει ρόλο

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε μάτια μου αν πας να στείλεις απο άλλο δίκτυο πχ απο το σπίτι σου με αυτόν τον λογαριασμό email, το στέλνει; Ή εχεις πρόβλημα ΜΟΝΟ απο το pc της δουλειάς (ίσως το δίκτυο) ανεξάρτητα αν ειναι μουσείο ή όχι το pc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.