Jump to content



Lg G3, Samsung S5 ή κατι αλλο;


Recommended Posts

Σκεφτομαι να αλλαξω το G2 32GB που εχω και ψαχνω το επομενο βημα. Θελω κατι παρομοιο, με καλυτερες δυνατοτητες και ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ. Βαρεθηκα να ακουω, αυτο λαγγαρει, αυτο παιρνει φωτια, αυτο κιτρινιζει η οθονη, αυτο κολλαει η καμερα, αυτο κλεινει απο μπαταρια σε 2 ωρες κτλ (δεν ξερω αν ειναι εφικτο αυτο το πραγμα με τα ρημαδια τα smartphones :-P ). Μπατζετ κοντα στα 300 με 350.Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Τα καλύτερα (lumia 930 και iphone 5) απορρίπτονται λόγω έλλειψης sd, blackberry φαντάζομαι δε θες, g2 έχεις, τι μένει; Δες το sony z3 μήπως σε καλύπτει, κινεζιά δεν μπορώ να προτείνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλό, αλλά έχει 2 μείον: Μέτρια κάμερα, ειδικά σε χαμηλό φωτισμό, καθώς και ένα "θεματάκι" με τη μπαταρία, ειδικά στην 4 Gb έκδοση.

Τώρα αν θα το φτιάξουν με κάποιο update δε γνωρίζω, πάντως τα 2 προηγούμενα updates βελτίωσαν λίγο ως καθόλου την κατάσταση.

Στα λεφτά που το αγοράζεις εδώ (~420€ για την 4Gb έκδοση) νομίζω οτί είναι σαφώς υποδεέστερο του Ζ3 στα ίδια πάντα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Αφού θέλεις να πας σε κάτι κοντά στο G2, το G3 είναι καλή επιλογή! Έχει κάποιες παραπάνω λειτουργίες από το G2, πολύ καλύτερο interface (πράγμα στο οποίο υστερεί το S5) και πιο λειτουργικές συντομεύσεις

Link to comment
Share on other sites

Αφού θέλεις να πας σε κάτι κοντά στο G2, το G3 είναι καλή επιλογή! Έχει κάποιες παραπάνω λειτουργίες από το G2, πολύ καλύτερο interface (πράγμα στο οποίο υστερεί το S5) και πιο λειτουργικές συντομεύσεις

 

G3 έχω. Του εβαλα custom rom μονο και μονο για το oversharpening. Βολικο κινητο .

Link to comment
Share on other sites

Θερμοκρασίες νορμαλ μου φαινονται. Αν και του έχω βαλει κατι mod και ειμαι με CM12.1

 

αναβοσβηματα, καμια φορα δε ξυπναει απο double tap (νομιζω θεμα της CM12.1, τελευταια δε το κανει)

 

Μπαταρία με νορμαλ φωτεινότητα μια χαρά. Εμένα γύρω στις 3 ωρες oθονη.

 

 

*Πάντως δεν εχω κανενα απο τα θεματα που ειχα με το oneplus (ακουστικά, gps, ανοιχτή ακρόαση)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αποψη μου μείνε με το G2 και βάλε μία meenova για micro sd 

Προσωπικά δεν μου λείπει κάτι από το G2 ( και γω το έχω και η έλλειψη μνήμης - 16αρι - μου τη σπάει αλλά είναι συνήθεια. ) κι με τόσα μοντάκια custom roms κλπ δε θα το δώσω ούτε φέτος που έγινε 2 ετών. Με καλύπτει μια χαρά με custom rom - kernel - volume boost

Link to comment
Share on other sites

Εγώ (κλασσικά :p ) θα σου προτείνω κινεζιά. Σε λίγες μέρες σταματάει το pre-sale του elephone P7000.

 

Συνοπτικά: 3Gb ram,16Gb rom,13Mp IMX214 sony camera, 3450mAh μπαταρία, FHD οθόνη με δύο χρόνια εγγύηση καλής λειτουργίας.

Αν το πάρεις από Ελλάδα θα σου βγεί κάπου στα 250-280 ευρώ (όταν κυκλοφορίσει) από κίνα τώρα σε pre-sale το βρίσκεις  από 140-180 ευρώ.

 

Περιμένω να το έχω στα χέρια μου σε 20 μέρες για να σας πω εντυπώσεις :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ (κλασσικά :p ) θα σου προτείνω κινεζιά. Σε λίγες μέρες σταματάει το pre-sale του elephone P7000.

 

Συνοπτικά: 3Gb ram,16Gb rom,13Mp IMX214 sony camera, 3450mAh μπαταρία, FHD οθόνη με δύο χρόνια εγγύηση καλής λειτουργίας.

Αν το πάρεις από Ελλάδα θα σου βγεί κάπου στα 250-280 ευρώ (όταν κυκλοφορίσει) από κίνα τώρα σε pre-sale το βρίσκεις  από 140-180 ευρώ.

 

Περιμένω να το έχω στα χέρια μου σε 20 μέρες για να σας πω εντυπώσεις :)

Ένα πολύ πρόχειρο υπολογισμό για το πότε θα μπορείς να το πάρεις από Ελλάδα έχουμε? 

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ πρόχειρο υπολογισμό για το πότε θα μπορείς να το πάρεις από Ελλάδα έχουμε? 

Μπορείς να ρωτήσεις κατευθείαν την Ελληνική αντιπροσωπία για να σου πουν ακριβώς πότε θα το φέρουν :)

https://www.facebook.com/pages/Elephone-Hellas/1571467616398507

Αν σου απαντήσουν κάτι σοβαρό πες το και εδώ για να το δουν περισσότεροι.

 

Edit: Πρόχειρα λένε 10-15 Ιουνίου 

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Υπόψιν μόνο η μπαταρία του G3 είναι χειρότερη από του G2, και πολλοί προτείνουν καλύτερα το G2 από το G3 για αγορά. Οπότε εάν είναι να πας για G3, καλύτερα μείνε σε αυτό που έχεις. Σε αυτά τα λεφτά μπορείς να χτυπήσεις HUAWEI HONOR 6 32G που έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά και παίρνει και εξωτερική κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Υπόψιν μόνο η μπαταρία του G3 είναι χειρότερη από του G2, και πολλοί προτείνουν καλύτερα το G2 από το G3 για αγορά. Οπότε εάν είναι να πας για G3, καλύτερα μείνε σε αυτό που έχεις. Σε αυτά τα λεφτά μπορείς να χτυπήσεις HUAWEI HONOR 6 32G που έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά και παίρνει και εξωτερική κάρτα.

 

Ισχυει οτι η μπαταρία του G3 ειναι μέτρια. Φαντάζομαι φταίει η "αχρείαστη" ανάλυση.

 

Επίσης το oversharpening effect ειναι ενοχλητικό και θέλεις ειτε να περασεις mod ή να βαλεις αλλη ROM (Cyanogen).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.