Jump to content


Φουσκωμα λογ. τηλεφωνου


Recommended Posts

Ηρθε της γιαγιας ο λογαριασμος , εμ ...πολυ !!! 

 

41 κλησεις σε εναν αριθμο 14544 (εψαξα νετ αλλα το μονο που βρισκω ως περιγραφη ειναι Audiotek , αλλα οχι σε που πραγματικα ανηκει ) 

 

Διακρινω ενα μοτιβο στις κλησεις , σχεδον ανα 1 βδομαδα μεταξυ τους , ενω σε πληθος ειναι 5-6 με διαφορα 2 λεπτα η μια απο την αλλη . 

Ο χρονος της καθε κλησης ειναι παντα ελαχιστος μεταξυ 27 και 30 δευτερολεπτων 

Η ωρα που γινονταν ολες τους , ειναι μεταξυ 13.50 εως 14.10

 

Μαλιστα , υπαρχει και μια καταχωρηση οπου σε μια μερα μονο , εγιναν 15 κλησεις σε αυτον τον αριθμο μεσα σε μιση ωρα !!!! 

 

 

Και τωρα λεω εγω ..... η γιαγια μπορει να εχει χαζεψει τελειως , αλλα δεν μπορει να καθεται πανω απο το σταθερο και να παιρνει 15 φορες τηλεφωνο 

Κοιταζοντας λιγο δεξια και αριστερα , διαβασα πως οταν [ΜΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ] στελνεις μηνυμα σε τετοιες βλακειες , τοτε αμα σου στειλουν κατι αυτοι , το χρεωνεσε εσυ .........   ελα ομως που εδω ειναι σταθερο τηλεφωνο 

 

Καμια ιδεα?

 

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ τί χρήση έχει αυτός ο αριθμός (Ctrl+F):
https://diavgeia.gov.gr/doc/%CE%92%CE%952%CE%A0%CE%99%CE%9C%CE%95-%CE%9A%CE%94%CE%A3

 

Η γιαγιά (ή η γιαγιά έχει κάποιον που την βοηθάει στην καθημερινότητα) που ελπίζει πως θα κερδίσει.

 

Είτε η εκπομπή είναι εβδομαδιαία, ή αυτός/η που την βοηθάει είναι εκεί μία φορά την εβδομάδα (ή έχει κλειδιά του σπιτιού, και τις εν λόγω ημέρες/ώρες δεν είναι κανείς σπίτι).

 

Καλή επιτυχία και οπλίσου με υπομονή και κατανόηση.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Κλειδια σπιτιου μονο η γιαγια και ο πατερας μου ...

Οποτε μαλλον πιο πιθανο ειναι να πηγαινει για παρεα καμια αλλη γρια , η ακομα και μικροτερης ηλικιας και να κανει τηλεφωνηματα , πραμα που δεν μπορει κανεις να επιβεβαιωσει

 

Στον ΟΤΕ ειπαν πως απο την στιγμη που οι κλησεις εχουν γινει , το ποσο πρεπει να πληρωθει ...ευτυχος που ειναι μολις 60τοσα ευρο παραπανω 

(Ειναι δυνατον να γινει μπλοκαρισμα των αριθμων αυτων? ) 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ρωταω , αμα γινεται να τα μπλοκαρουμε  Ο-Λ-Α , εκτος σταθερων και κινητων .

Μη σου πω να επιτρεπεται μοναχα μια λιστα απο αριθμους 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ρωταω , αμα γινεται να τα μπλοκαρουμε  Ο-Λ-Α , εκτος σταθερων και κινητων .

Μη σου πω να επιτρεπεται μοναχα μια λιστα απο αριθμους 

 

 

για δες αυτό

https://www.ote.gr/web/guest/help-and-support/landline/-/support/hot-topic/695769;jsessionid=7BE670B46FBF27719BA335904B2DD729.node4_1_OTEGR

 

κωδικοί 08/10/12 μάλλον κάνουν αυτό που θες

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@kpetros, τον πίνακα στο λινκ δεν τον βλέπεις? στα αριστερά είναι ο "κωδικός φραγής" απλά οι στόκοι χρησιμοποιούν αλλού το κωδικός και αλλού το κατηγορία....

πχ για την ενεργοποίηση του '12', και χρησιμοποιώντας το template "* 34 * ΚΩΔΙΚΟΣ * ΚΑΤHΓΟΡΙΑ ΦΡΑΓΗΣ #"

*34*{pin}*12# 

δηλαδή από το πίνακα το "Κωδικός Φραγής" μπαίνει στο "καητγορία φραγής" και το "κωδικός" είναι ουσιαστικά το pin/password/whatever που ορίζεις μέσω του "* 031 * παλιός κωδικός * νέος κωδικός * νέος κωδικός #" ... δεν ξέρω βέβαια που θα βρεις τον παλιό κωδικό ή τελοσπάντων τι γίνεται όταν το χρησιμοποιείς την πρώτη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ το καταλαβα αυτο, οτι εχουν κανει πατατα με την εξηγηση 

Και εχω την ιδια απορια με εσενα .... το που βρισκω αυτον τον φοβερο αρχικο κωδικο 

Το πολυ πολυ οταν παω , να δοκιμασω να δημιουργησω νεο κωδικο χωρις να του βαλω κατι αλλο πρωτα

Link to comment
Share on other sites

καλα πάρε και ένα τηλ δεν κοστίζει τίποτε :p

 

δες και αυτό https://www.ote.gr/documents/10280/38657952/PY_POLYMHLO_19_8_21_75.pdf/66ec8f37-4aed-4ef5-9bc3-bd43d5c766c1

 

η υπηρεσία μάλλον έχει και χρέωση lol

Έγινε επεξεργασία από JaguarOne
Link to comment
Share on other sites

Φραγή Εξερχόμενων Κλήσεων

Παρέχεται με αίτηση

 

Τιμή: 3,81€/μήνα

 

 

Απιστευτο ..... η γυφτια στο μεγαλειο της , αρε φιλε , θα κανω δικο μου σπιτι και θα εχω ΜΟΝΟ ιντερνετ 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.