Jump to content



Recommended Posts

ακόμα τα βάζεις ? :hehe: να δούμε και μεις με τις rtm τι θα γίνει .

Στο 10% είναι ακόμα.

Έχουν πατώσει οι server της MS.

 

Το μόνο μου μέλημα είναι να παίζει το Fallout 3 :hehe:

Το 4 θα το παίζει σίγουρα πάντως.

 

Link to comment
Share on other sites

Στο Dreamspark (της σχολής) δεν έχει εμφανιστεί ακόμα τπτ πάντως :/

 

To ISO το κατεβάζω από εδώ με full speed.

 

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
Link to comment
Share on other sites

Εμενα τα κατεβασε και μετα ειχε error. Εκανα κατι κολπα με το bootmanager και προχωρησε... και με τα το restart παλι 8. Κατεβάζω και εγω το ISO να κανω ενα φρεσκο install. Αμα βάλω το win8.1 key το παιρνει ε;

 

εννοω δεν χρειαζεται να κανω πρωτα το αυτοματο update.

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

Και γω με full speed κατεβαζω μεσω του tool

@GeorgeVasil απλα θα βαλεις το ιδιο key της προηγουμενης εκδοσης. Και εγω απο εκει τα χω τα 8.1.

Θα τα ανεβασουν σε μερικες μερες υποθετω.

Έγινε επεξεργασία από Dr_Nikiforos
Link to comment
Share on other sites

Εμενα τα κατεβασε και μετα ειχε error. Εκανα κατι κολπα με το bootmanager και προχωρησε... και με τα το restart παλι 8. Κατεβάζω και εγω το ISO να κανω ενα φρεσκο install. Αμα βάλω το win8.1 key το παιρνει ε;

 

εννοω δεν χρειαζεται να κανω πρωτα το αυτοματο update.

 

Απο οτι διαβασα με 7,8 και 8.1 key ειναι δωρεαν για 1 χρονο.

 

Και γω με full speed κατεβαζω μεσω του tool

@GeorgeVasil απλα θα βαλεις το ιδιο key της προηγουμενης εκδοσης. Και εγω απο εκει τα χω τα 8.1.

Θα τα ανεβασουν σε μερικες μερες υποθετω.

Μακαρι γιατι μεθαυριο παιρνω πτυχιο χαχαχαχ

 

Full speed;

Πως;

Μην φαντασεις με 1.7 κατεβαζω σπιτι. :p

Link to comment
Share on other sites

Από τα έως τώρα δεδομένα, μόνο στην έκδοση Enterprise μπορεί να απενεργοποιηθεί εντελώς το telemetry. Στην Professional μόνο να μειωθεί το επίπεδο reporting σε basic.

 

Σύμφωνα με την Microsoft:

 

  • Basic information is data that is vital to the operation of Windows. This data helps keep Windows and apps running properly by letting Microsoft know the capabilities of your device, what is installed, and whether Windows is operating correctly. This option also turns on basic error reporting back to Microsoft. If you select this option, we’ll be able to provide updates to Windows (through Windows Update, including malicious software protection by the Malicious Software Removal Tool), but some apps and features may not work correctly or at all.

  • Enhanced data includes all Basic data plus data about how you use Windows, such as how frequently or how long you use certain features or apps and which apps you use most often. This option also lets us collect enhanced diagnostic information, such as the memory state of your device when a system or app crash occurs, as well as measure reliability of devices, the operating system, and apps. If you select this option, we’ll be able to provide you with an enhanced and personalized Windows experience.

  • Full data includes all Basic and Enhanced data, and also turns on advanced diagnostic features that collect additional data from your device, such as system files or memory snapshots, which may unintentionally include parts of a document you were working on when a problem occurred. This information helps us further troubleshoot and fix problems. If an error report contains personal data, we won’t use that information to identify, contact, or target advertising to you. This is the recommended option for the best Windows experience and the most effective troubleshooting.

Έγινε επεξεργασία από zaxos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζετε αν καποιος, εγω π.χ., που εχω τα 7αρια original, αν εγκαταστησω τα 10 σε ξεχωριστο partition, θα μπορω να εχω  και τα 2 λειτουργικα ενεργοποιημενα νομιμα, η απο την στιγμη που ενεργοποιησεις τα 10 με το product key των 7, θα μπορεις να εχεις νομιμα, μονο 1 απο τα 2 λειτουργικα, (δηλ, θα πρεπει να διαγραψω τα 7αρια), εχει γινει γνωστο τι ισχυει στην συγκεκριμενη περιπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες. Έχω αγοράσει ένα μίνι λάπτοπ δεύτερο χέρι και έλεγα να βάλω σ' αυτό πρώτα τα win10. To θέμα είναι ότι τα win7 δεν τα έχω αυθεντικά. Θέλω λοιπόν να ρωτήσω αν μπορώ να βάλω το serial των win7 από ένα λάπτοπ το οποίο έκαψα στο μίνι έτσι ώστε να μπορέσω να κατεβάσω τα 10. Έψαξα λίγο και διάβασα ότι license OEM δεν μπορεί να μεταφερθούν σε άλλη συσκευή, αλλά δεν έχω ιδέα τι ακριβώς συμβαίνει.

Πέραν αυτού, υπάρχει τρόπος να βάλω τα win10;

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες. Έχω αγοράσει ένα μίνι λάπτοπ δεύτερο χέρι και έλεγα να βάλω σ' αυτό πρώτα τα win10. To θέμα είναι ότι τα win7 δεν τα έχω αυθεντικά. Θέλω λοιπόν να ρωτήσω αν μπορώ να βάλω το serial των win7 από ένα λάπτοπ το οποίο έκαψα στο μίνι έτσι ώστε να μπορέσω να κατεβάσω τα 10. Έψαξα λίγο και διάβασα ότι license OEM δεν μπορεί να μεταφερθούν σε άλλη συσκευή, αλλά δεν έχω ιδέα τι ακριβώς συμβαίνει.

Πέραν αυτού, υπάρχει τρόπος να βάλω τα win10;

Ναι, πρέπει να τα αγοράσεις. :/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικα οποιος εκανε upgrade τι γινεται μετα? Σου δινουν κλειδι η μονο με το παρον os εγκατεστημενο γινεται αναβαθμιση? Με clean install εχει ακουσει κανεις τπτ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα οποιος εκανε upgrade τι γινεται μετα? Σου δινουν κλειδι η μονο με το παρον os εγκατεστημενο γινεται αναβαθμιση? Με clean install εχει ακουσει κανεις τπτ?

 

Δεν σου δίνει κανένας κλειδί. Εφόσον έχεις γνήσια 7 ή 8 και κάνεις upgrade δεν χρειάζεται να βάλεις κλειδί.

Αν θέλεις να κάνει clean install χρησιμοποιείς το κλειδί των 7 ή 8 που είχες πριν στο ίδιο μηχάνημα. Αν δεν ξέρεις το κλειδί τότε κατεβάζεις το free προγραμματάκι KeyFinder πριν κάνεις format και το βρίσκεις ώστε να μπορέσεις να κάνεις εγκατάσταση τα 10.

Έγινε επεξεργασία από honda22
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.