Jump to content



Αγορά windows 8.1 key


Recommended Posts

Σε διπλανό φόρουμ με αγγελίες πουλάνε κλειδιά για windows 7/8/8.1 σε άκρως δελεαστικές τιμές (20€) και σκέφτομαι να τσιμπήσω μια άδεια για 5 υπολογιστές.

Η τιμή σε σχέση με τα ράφια γνωστών καταστημάτων είναι άκρως ελκυστική και αναρωτιέμαι where is the catch.

Ισχυρίζονται κιόλας ότι είναι retail εκδόσεις όχι oem και όχι dreamspark φοιτητικά.

Να προχωρήσω άφοβα?

Έχει κανένας συμφορουμίτης εμπειρία ?

 

 

P.S παρόμοιο κλειδί για win 8 είχα και πιο παλιά (κερασμένο όχι αγορασμένο) λειτουργούσε μόνο με τηλεφωνική ενεργοποίηση αλλά μετά από κάποιο καιρό έληξε / σταμάτησε να λειτουργεί, και επειδή όταν σου χαρίζουν ένα γάιδαρο δεν τον κοιτάς στα δόντια δεν το έψαξα παραπάνω.  

Link to comment
Share on other sites

Άραγε αν πάρεις ενα τέτοιο κλειδί, αν δεν προλαβει να κλειδώσει για οποιοδήποτε λόγο, παίρνεις το δωρεάν upgrade σε 10ρια ή αυτό αφορά μόνο τα retail κλειδιά;;

Σε έναν HDD έχω τέτοιο κλειδί σε 7άρια. Το update το κατέβασα κανονικά. Στην συνέχεια μου έβγαλε μήνυμα να ενεργοποιήσω τα Windows (αυτό που σου δίνει 3 ημέρες). Έκανα την ενεργοποίηση ξανά και δεν είχα πρόβλημα. Ελέγχεται και η γνησιότητα των Win με το update.

Τώρα αν θα έχω πρόβλημα με τα 10άρια, θα σου πω σε 2 μήνες.  :)

Link to comment
Share on other sites

Και γω την ειχα πατήσει. Το αγόρασα ταχα μου για αυθεντικό retail και οταν πήγα μετά απο καιρό να κατεβάσω το media center (η κάπως έτσι λέγεται) στα 8.1 δεν με άφηνε, προφανώς γιατί ήταν VL κλειδί εν τέλει. Άσε που όταν έκανα κ φόρματ μετα απο καιρό δεν το ξαναδεχτηκε. Μάλλον είχε πουληθεί πολλές φορές το ίδιο κλειδί κ έφτασε στο όριο των ενεργοποιησεων του. Νομίζω τα VL έχουν μεχρι 10 ενεργοποιησεις. Μέχρι τότε πάντως ναι, περνας όλους τους ελεγχους κανονικα και έχεις όλα τα updates.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είχα αγοράσει κανονικά τα win με το κουτί τους σαν να ήταν καινούργιο? Μετά 4-5 μήνες πάπαλα. Επικοινώνησα με την Microsoft Hellas και μου απάντησε ότι το εν λόγω κλειδί είναι για προγραμματιστές και από τις πολλές ενεργοποιήσεις κλείδωσε.  :angry:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει αυτή που αγοράζετε "windows"-ότι-να'-ναι απο αναξιόπιστες πηγές.

 

Έτρεχε προσφορά από την ίδια την Μ$ όταν βγήκαν τα win8 για κλειδιά κανονικά με 15-30 Ευρώ (δεν θυμάμαι ακριβώς)  Πολλοί πήραν από εδώ μέσα χωρίς να έχουν αντιμετωπίσει πρόβλημα.

 

Ακόμα και να είχα καμιά +300αριά κλειδιά από win7/8/8.1 από MSDN συνδρομές, ούτε το έχω παίξει έξυπνος να τα πουλήσω 10Ε, 20Ε το κομμάτι, ούτε "καλός" να τα χαρίζω σαν κάποιους άλλους που βλέπετε σε διάφορες αγγελίες.

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα προϊόντα πωλουνται προς καποια συγκεκριμενη τιμη απο την εταιρια τους.

Εαν βλεπεις τιμες κατω απο 70% (δεν θα ασχοληθω καν με αυτες τις σουπερ-προσφορες που αγοραζεις στο 10-15% της αρχικης τιμης ) και δεν ειναι απο καποιο επισημο/γνωστο/αξιοπιστο μαγαζι/site τοτε προφανως καποιο λακο εχει η φαβα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Όποιος ενδιαφέρετε για φτηνά κλειδιά (που να δουλεύουν 100%) μπορεί να αγοράσει από εδώ:

http://www.softwarebilliger.de/betriebssysteme/

 

Είναι OEM τα κλειδιά και δουλεύουν κανονικότατα.Σας στέλνουν και το αυτοκόλλητο μαζί.

Αγοράζετε το πιο φτηνό win 7 το αναβαθμίζετε σε win 10 αν θέλετε και είστε κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Όποιος ενδιαφέρετε για φτηνά κλειδιά (που να δουλεύουν 100%) μπορεί να αγοράσει από εδώ:

http://www.softwarebilliger.de/betriebssysteme/

 

Είναι OEM τα κλειδιά και δουλεύουν κανονικότατα.Σας στέλνουν και το αυτοκόλλητο μαζί.

Αγοράζετε το πιο φτηνό win 7 το αναβαθμίζετε σε win 10 αν θέλετε και είστε κομπλέ.

Το έχεις χρησιμοποιήσει; Πολυ δελεαστικές τιμές έχει....

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω χρησιμοποήσει. Έχω πάρει καμιά 10αριά λειτουργικά συνολικά και όλα ήταν μια χαρά.

 

Σου στέλνουν το CD και ένα αυτοκόλλητο ξεκολλημένο από παλιό μηχάνημα (το καταλαβαίνεις ότι είναι ξεκολλημένο). Από ότι κατάλαβα μαζεύουν κλειδιά από χαλασμένα λάπτοπ και pc που είναι για πέταμα η ανταλλακτικά και τα πουλάνε μετά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Οι περισσότεροι από αυτούς κάνουν κάποια "κομπίνα".

Ή όπως ειπώθηκε, παίρνουν S/Ν από χαλασμένα μηχανήματα, ή τίποτα φοιτητικές άδειες, ή (το έχουμε δει κι αυτό), Volume License από μεγάλες εταιρίες που δουλεύουν και τα πουλάνε, μέχρι να το πάρει χαμπάρι η εταιρία ή η Μ$ και να τους τα κόψει.

Για αυτό, όταν βλέπετε μεγάλη διαφορά τιμής, να είστε πολύ επιφυλακτικοί και αγορά ΜΟΝΟ με paypal ώστε να μπορείτε να κάνετε εύκολα dispute.

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι από αυτούς κάνουν κάποια "κομπίνα".

Ή όπως ειπώθηκε, παίρνουν S/Ν από χαλασμένα μηχανήματα, ή τίποτα φοιτητικές άδειες, ή (το έχουμε δει κι αυτό), Volume License από μεγάλες εταιρίες που δουλεύουν και τα πουλάνε, μέχρι να το πάρει χαμπάρι η εταιρία ή η Μ$ και να τους τα κόψει.

Για αυτό, όταν βλέπετε μεγάλη διαφορά τιμής, να είστε πολύ επιφυλακτικοί και αγορά ΜΟΝΟ με paypal ώστε να μπορείτε να κάνετε εύκολα dispute.

Το dispute δεν έχει κάποιο χρονικό όριο? Να τ κάνεις π.χ. μέσα σε ένα μήνα?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.