Jump to content



Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands


wolves

Recommended Posts

Εχει θεμα το site της ubi, δεν με αφηνει να κανω log in για να κανω invite...

Δεν εχω παιξει καθολου αλλα αν τα γραφικα του παιχνιδιου ειναι σαν αυτα του benchmark... κλαφτα.

Link to comment
Share on other sites

2 run απο το Ingame bench του Ghost Recon Wildlands  closed Beta

 

Fx 8320 @ 4.5

2x 290 @ 1050 /1250 το cf  εδω δεν δουλεψε ουτε σε AFR 

drivers 17.1.2

 

very high preset

GRW_2017_02_03_18_59_19_745.jpg

 

high preset

GRW_2017_02_03_18_56_16_085.jpg

Έγινε επεξεργασία από ultraex2005
Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζω μερικές photo απο χθές που παίξαμε με τα παιδιά @SpirosKGR @PanosXidis

Απο τις δοκιμές που έκανα καταλήγω να πώ οτι η closed beta έχει πολλά προβλήματα στο performance/optimization με εμφανή σημάδια stuttering κατά την διάρκεια του παιχνιδιού!

Τα GFX σε γενικές γραμμές ήταν ικανοποιητικά και το gameplay αρκετά καλό! Το concept του παιχνιδιού φαίνεται υποσχόμενο αλλά η ubi θα πρέπει να ασχοληθεί ΣΟΒΑΡΑ με το optimization στο PC διότι βλέπω να το παίζουν μονάχα οι consolάδες! Φυσικά να αναφέρω οτι είναι Nvidia Optimized μέχρι το κόκκαλο με features όπως HBAO+, Godrays κτλ...

Tom Clancy's Ghost Recon  Wildlands 02.04.2017 - 00.49.10.22.pngTom Clancy's Ghost Recon  Wildlands 02.03.2017 - 23.38.55.13.pngTom Clancy's Ghost Recon  Wildlands 02.04.2017 - 00.42.05.20.pngTom Clancy's Ghost Recon  Wildlands 02.04.2017 - 02.19.37.30.png

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω ότι το game ήταν τέλειο.. Χάλια optimization, χάλια performance μέτρια γραφικά (ακούστικε και βαρετό επαναλαμβανόμενο gameplay). Αλλά επειδή ξέρω πως οι περισσοότεροι εδώ παίζουν division..θα έπρεπε να σας πω και να θυμίσω πόσο χάλια ήταν η beta του division... αν την έπαιξε κανέις σας (από εποχές alpha μέχρι κ Open beta). Με ούτε την εμφάνιση Driver από nvidia(άντε βάζω κ AMD) δεν μπορώ να κρίνω το performance. Από gameplay άμα δεν σου αρέσουν τα farcry δεν θα σου αρέσει και αυτό. Στο Co-Op Με παρεά μερικά side και main quests αν δν έκανες σωστό teamwork δεν βγαίναν με τίποτα. Φανταστείτε ότι είναι και η πρώτη "εύκολη" περιοχή. Το map το οποιο πάιζει να είναι από τα μεγαλύτερα που υπάρχουν στα games. θέλει τρομερή βελτίωση και για αυτό βγάλαν την close beta 40-45μέρες πριν βγεί το game για να προλάβουν όσο γίνεται να τα μαζέψουν... Βλέποντας και κάνοντας δηλαδή και όχι καταδικάζοντας.

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος Nemesis89 έγραψε:

Δεν λέω ότι το game ήταν τέλειο.. Χάλια optimization, χάλια performance μέτρια γραφικά (ακούστικε και βαρετό επαναλαμβανόμενο gameplay). Αλλά επειδή ξέρω πως οι περισσοότεροι εδώ παίζουν division..θα έπρεπε να σας πω και να θυμίσω πόσο χάλια ήταν η beta του division... αν την έπαιξε κανέις σας (από εποχές alpha μέχρι κ Open beta). Με ούτε την εμφάνιση Driver από nvidia(άντε βάζω κ AMD) δεν μπορώ να κρίνω το performance. Από gameplay άμα δεν σου αρέσουν τα farcry δεν θα σου αρέσει και αυτό. Στο Co-Op Με παρεά μερικά side και main quests αν δν έκανες σωστό teamwork δεν βγαίναν με τίποτα. Φανταστείτε ότι είναι και η πρώτη "εύκολη" περιοχή. Το map το οποιο πάιζει να είναι από τα μεγαλύτερα που υπάρχουν στα games. θέλει τρομερή βελτίωση και για αυτό βγάλαν την close beta 40-45μέρες πριν βγεί το game για να προλάβουν όσο γίνεται να τα μαζέψουν... Βλέποντας και κάνοντας δηλαδή και όχι καταδικάζοντας.

Ασχετα απο το performance το παιχνιδι δεν εχει νοημα.

Να μαζευτω με τους φιλους μου να κανω τι? Να τριγυρναω δεξια αριστερα κανοντας το ιδιο πραγμα για να παρω τι? Το far cry εχει ενα στορυ αυτο δεν εχει τιποτα...

Τα haste στο gtav τα κανεις για παρεις λεφτα και να αγορασεις οτι παιζει, αυτο εδω γτ να το κανω???

Το παιχνιδι χωλαινει στο κυριοτερο θεμα, το κινητρο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, fatalara said:

Ασχετα απο το performance το παιχνιδι δεν εχει νοημα.

Να μαζευτω με τους φιλους μου να κανω τι? Να τριγυρναω δεξια αριστερα κανοντας το ιδιο πραγμα για να παρω τι? Το far cry εχει ενα στορυ αυτο δεν εχει τιποτα...

Τα haste στο gtav τα κανεις για παρεις λεφτα και να αγορασεις οτι παιζει, αυτο εδω γτ να το κανω???

Το παιχνιδι χωλαινει στο κυριοτερο θεμα, το κινητρο.

Διερευνείς όλα τα άτομα που σχετίζονται με το cartel- Εμποδίζεις την διακίνηση ναρκωτικών και σε οδηγούνε στο μεγάλο boss. Ενα "single" player game είναι μόνο που έχει και Co-Op για παρέα. Στο division στην beta να δείς που τριγυρνούσες χωρίς νόημα. Αν έφτασε κανείς στο πρώτο boss θα δεί ότι πέρνεις τα όπλα τους τα οποία είναι "special" + ότι με τα side quest παίρνεις νεα όπλα , mods στα όπλα, skill points, supplies για τα skill σου. Άρα τι έχεις να κάνεις? questing, gearing, improving your skills. Ότι δίνουν όλα τα games δηλαδή. Δεν αλλάζω κανενός την γνώμη ούτε την λεώ σε κανέναν αλλά βλέπω ενά γενικό κακό στο σήμερα.. σε κανέναν δεν αρέσει σχεδόν τίποτα (δεν μιλαω για τα άτομα εδώ αλλα μιλάω για παγκόσμια). Δηλαδή σκεφτείτε που έχουμε φτάσει. Τα games που αρέσουν και έχουν τον περισσότερο κόσμο να είναι η DOTA , το LOL και το OVERWATCH (μην βάλω και κανένα H1Ζ1). Την Full άποψη μου θα την έχω αφού τελέιωσω το game. Μπορεί τελικά να ισχύουν τα παραπάνω αλλά με 25 bosses και ένα map που μεγαλύτερο είχα δεί μόνο στο wow θέλω να ελπίζω ότι και δύσκολα quest θα έχει και το team σου θα χρειάζεται να νιώσει.

 

Έγινε επεξεργασία από Nemesis89
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

έπαιξε κανείς την open beta;;

 

μου πήρε 8 ώρες και κάτι να καθαρίσω 100%  τις 2 περιοχές που είχε, οπότε αν κρίνουμε ότι το final game θαχει 21 περιοχές, καλή ένδειξη αυτή νομίζω για τη διάρκεια του.

 

Από performance 1920χ1080 στα High τσούλησε μόστλυ στα 55-60 fps.. φαίνετε ότι θέλει optimization ακόμη γιατί δεν ειναι κρέμα, κάνει κάτι micro-stuttering κλπ.

 

Το διασκέδασα. Σίγουρα ειναι κλασσικό open world, με επαναλαμβανόμενα πράγματα, αλλά ο χάρτης φαίνετε προσεγμένος, το gameplay διασκεδαστικό (αυτή η arcadey tactical αίσθηση), και ψήνομαι χοντρά να το τσιμπήσω. Είναι πολύ περισσότερo Single & PvE oriented απ' το Division. Δηλαδή σε όσους άρεσε στο FarCry πχ. να καθαρίζουν βάσεις χωρίς να χτυπάνε τα alarms, νομίζω και το Wildlands θα το καταδιασκεδάσουν.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Επαιξα την open beta. Συμφωνω λιγο-πολυ @kavadias Απλα εχω να προσθεσω κατι ψιλα :p 

Και εμενα κανα 8ωρο μου πηρε, συν κανα 2ωρο που επαιξα coop ενω το ειχα τελειωσει.

 

Το παιχνιδι ,to begin with, μονο online δεν ειναι (οπως ακριβως ειπες, single & pve oriented). Το co-op εχει νοημα μονο αν παιζεις με δικους σου , οι οποιοι ομως ΔΕΝ εχουν τελειωσει το παιχνιδι (ή να το παιζετε παρεα για να το τελειωσετε παρεα). Μπες σε public co op και βγαλε ακρη αν θες :p 

 

Και μετα τι; Αν δεν προστεθει πολυυυυυυυ υλικο  (και ας ειναι αρκετες ωρες gameplay- καποτε θα τελειωσει), το παιχνιδι θα ειναι dead σε λιγους μηνες. Κανενα replayability , imho. Επαναλαμβανομενο σιγουρα, γι'αυτο θελει να εισαι με δικο σου ατομο για να το διασκεδασεις. Αλλιως παιζεις μονος και πιστευω το τελειωνεις σε μερικες μερες.

 

Απο αποψη gameplay , εχει λιγο stealth προσεγγιση σε καποια missions. Καλο αυτο , αλλα η ΑΙ ειναι πραγματικα για τα σκουπιδια. With that being said, οτιδηποτε tactical μπορει να περιειχαν τα παλαιοτερα ghost recon (οχι το future soldier παντως), εδω παει περιπατο. Σιγουρα το "ντου" δεν ειναι λυση, αλλα δεν "απαγορευεται" κιολας. Εδω καναμε ντου αρκετες φορες 2 ατομα. Βεβαια αν σε περικυκλωσουν , εισαι dead. Καλο θα ειναι να πηγαινεις ψευτοtactical. 

Το παραπανω, δε με χαλασε για να πω την αληθεια. Αν θελουμε τελειως tactical shooters, εχει καποια εκει εξω.

Παρολα αυτα , γελασα πολυ στο single, οπου το team μου πηγαινε γυρω γυρω απο τους εχθρους σα να μη τρεχει τιποτα (αν δεν εβλεπαν εμενα, το team μου ηταν σαν...ghosts ), εκανα sync shot, engage, και τους καθαριζαν (ενω φαινομενικα δεν ειχαν clear shot). 

 

Το πιστολιδι ειναι average, το ιδιο και η ιστορια  του (χιλιοειπωμενη- θυμισε λιγο jc , χωρις το χιουμορ).

Ο χαρτης φαινεται τεραστιος, το μονο θετικο.

 

Τα γραφικα του ειναι ομορφα στα δικα μου ματια. Καλα textures , ομορφα τοπια. 

Με τα παντα ultra (1080p) το performance ηταν acceptable, ομως θελει δυνατο συστημα, και ειχε παρολα αυτα framedrops με το current setup. Οχι ενοχλητικα though. Το "κολπο" , σε οσους εχουν ~60Hz οθονες, ειναι να εχεις framelimit απο το παιχνιδι στα 60. Αν μπει vsync γινεται του stuttering το καγκελο. Αν παλι δεν βαλετε τιποτα, το tearing κανει παρτυ. Οσοι εχετε 120-144Hz ...Brace yourselves :hehe: 

 

To driving ειναι αστειο πραγματικα. Κακιστα controls στα chopper. Τα physics των αυτοκινητων ειναι για γελια. Κατεβαινεις λοφους για πλακα. Απο χειρισμο τωρα , μετρια πραγματα. Θελει συνηθεια το δηθεν cover system (απουσιαζει proper cover). 

 

Bugs, αρκετα μεσα στο παιχνιδι. Στο co op κολλουσε το chat αρκετες φορες. Επισης ειδα μια φορα ενα ελικοπτερο που εριξα, να παιρνει φωτια και στη συνεχεια να χοροπηδαει μπροστα μου σα να εκανε τραμπολινο :rofl: . Κατι που μου προκαλεσε απορια ειναι , το οτι , αν αφησεις πισω το team σου (στο single κομματι) , και μπεις σε ενα αμαξι και φυγεις, το team σου εμφανιζεται μαγικα μεσα στο αυτοκινητο!! Οκ, πρεπει να ερθουν , αλλα γιατι ρε φιλε; Οπως και μαγικα εμφανιζονται , αν παρεις μια μηχανη και πας οπου ειναι να πας.

Στο co op δλδ θα τηλεμεταφερθει ο συμπαικτης σου; Τελος παντων.

Το παιχνιδι μπορει να φαει σκαλωμα στα καλα καθουμενα (για 2-3 sec) , και δε φταιει το setup μου, ισως ομως να φταιει οτι το εβαλα σε HDD (εξου και τα μεγαλα σχετικα loading times). 

 

OVERALL , η γνωμη μου ειναι οτι δε θα παει για αγορα. Θα πρεπει να γινει ενα ΠΟΛΥ γενναιο price drop, να το παρουν 2-3 ατομα και να μπορω να πω οτι θα το τελειωσω μαζι τους, για να βγαλουμε λιγο γελιο με τις μλκιες που θα κανουμε. ΟΤΑΝ το τελειωσουμε, μετα τι θα κανουμε; Θα περιφερομαστε για τα side missions? ΚΑι οταν τελειωσουμε αυτα, παρουμε ολα τα documents and so on , μετα θα καθαριζουμε το χαρτη απο το καρτελ; Και οταν τελειωσει και αυτο; Δε ξερω... 

 

Δε μπορω να πω οτι δε το διασκεδασα, οσο κρατησε η ΒΕΤΑ, αλλα θα πρεπει να γινει σουπερ price drop για να το παρω. Και οταν το παρω, οσοι το παρουν απο εδω μεσα ή καποιοι φιλοι μου, θα το εχουν ηδη τελειωσει , και θα παιζω μονος μου :p 

Πρεπει να εμπλουτιστει πολυ για να εχει νοημα η αγορα του. 

Αυτη ειναι η γνωμη μου :) 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το παιχνίδι μου άρεσε. Ωραία ατμόσφαιρα σε γενικά πλαίσια, προσεγμένο περιβάλλον, ωραία γραφικά κλπ.

Story δεν δίνω σημασία οπότε δεν εκφέρω γνώμη.

 

Αν είναι το βρω σε καλή τιμή θα το αγοράσω, φαίνεται ενδιαφέρον, πόσο μάλλον αν βρεθούν άτομα για co-op.

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος UltraB έγραψε:

Εμένα το παιχνίδι μου άρεσε. Ωραία ατμόσφαιρα σε γενικά πλαίσια, προσεγμένο περιβάλλον, ωραία γραφικά κλπ.

Story δεν δίνω σημασία οπότε δεν εκφέρω γνώμη.

 

Αν είναι το βρω σε καλή τιμή θα το αγοράσω, φαίνεται ενδιαφέρον, πόσο μάλλον αν βρεθούν άτομα για co-op.

Για το στορυ ασχολιαστο, την ξερεις τη γνωμη μου , αλλα στο συγκεκριμενο παιχνιδι ΙΣΩΣ να μη παιζει και τοοοσο ρολο. Ανουσιο  μπαμ μπουμ, αλλα αν διασκεδαζεις, δε δινεις σημασια στο στορυ.

Να το αγορασεις στα 40+ που εχει στα κλειδαδικα, θεωρω τσαμπα φραγκα. Να το αγορασεις στα 15-20 και GOTY, ισως να αξιζει. Γιατι δε ξερω τι DLC + Expansions θα βγουν, ποσα απο οοολα αυτα θα ειναι δωρεαν κλπ κλπ. Το κακο ειναι οτι δεν υπαρχει κανενα replayabilitiy, φανταζομαι το καταλαβαινεις αυτο. Θα παιζεις co op με καποιο team για ποσο καιρο; Καναδυο μηνες; Μετα θα το παρατησεις. Στοιχημα οτι θες :p Και δε θα εχεις και αδικο. 

Και οταν θα πεσει η τιμη του, κανεις πλεον δε θα παιζει ή θα γινει καποιο "μπαμ" και θα παιζει αρκετος κοσμος , με το παιχνιδι πλεον σε χαμηλοτερη τιμη.

Overall και εγω δε θα ειχα προβλημα, αρκει να επεφτε η τιμη του , και αρκετα.

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Στα όσα είπες, δεν αναφέρομαι στην τιμή που έχει τώρα.

Άμα κρατήσει 2 μήνες είναι καλά, άλλα τα πήραμε στα διπλάσια και δε τα παίξαμε δύο βδομάδες :p

 

Γενικά έχω αρχίσει και το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να περνάω καλά σε ένα παιχνίδι όσο ώρα παίζω, δε πα να χει την καλύτερη ιστορία, τα καλύτερα γραφικά ή δε ξέρω και εγώ τι, άμα δεν το "ευχαριστιέμαι" όση ώρα παίζω, νοπ, cyaa

Link to comment
Share on other sites

Αφου we both know οτι αν δεν εχει ωραια γραφικα δε το παιζεις :p 

Το θεμα ειναι η διασκεδαση ;) Εγω επαιζα μια βλακεια (σαπιλα) , αλλα διασκεδαζα και ειχαμε μεγαλο community. Το παρατησα 5 χρονια μετα. Το καλυτερο; Ηταν free to play :p 

Τωρα αν παιξεις μαζικα το GRW , σε 1 βδομαδα το'χεις τελειωσει. Σε ακομη μια βδομαδα (αντε 10 μερες) , εχεις παρει τα παντα θεωρω (με ενα νορμαλ team σε co op). Και μετα τελος. Οποτε τσουπ...Παει η θεωρια των 2 μηνων :hehe: 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@tommybertsen απ αυτα που βλεπω και εξω αλλα διαβαζω και εδω, δεν απευθυνετε στην κατηγορία κοσμου που παιζει division & MMO το γκειμ. Δηλαδη για μενα που μ αρεσαν πολυ τα GRAW και να παιζω αυτο το ψευτο-τακτικάλ με 1 η κανενα φιλο και το ΑΙ το να το παρω και να βγαλω 60-80 ωρες σε ενα οπεν world περιβαλλον δεν μ χαλαει καθολου το 40αρι.

Αν αλλος θελει να παιζει 40 ωρες τη βδομαδα με παρεα προφανως θελει end game η raids κατι τελος παντων να του κρατησει το ενδιαφερον μετα τη 2η βδομαδα απλα δεν νομιζω οτι ειναι αυτο το κοινο τους.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος kavadias έγραψε:

@tommybertsen απ αυτα που βλεπω και εξω αλλα διαβαζω και εδω, δεν απευθυνετε στην κατηγορία κοσμου που παιζει division & MMO το γκειμ. Δηλαδη για μενα που μ αρεσαν πολυ τα GRAW και να παιζω αυτο το ψευτο-τακτικάλ με 1 η κανενα φιλο και το ΑΙ το να το παρω και να βγαλω 60-80 ωρες σε ενα οπεν world περιβαλλον δεν μ χαλαει καθολου το 40αρι.

Αν αλλος θελει να παιζει 40 ωρες τη βδομαδα με παρεα προφανως θελει end game η raids κατι τελος παντων να του κρατησει το ενδιαφερον μετα τη 2η βδομαδα απλα δεν νομιζω οτι ειναι αυτο το κοινο τους.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

To θεμα ειναι οτι πολυς κοσμος μιλαει για το γεγονος οτι το παιχνιδι "εστιαζει" στο co op, ενω δεν ειναι ετσι. Πολλοι το πιστευουν αυτο. 

Με χαλαει το 40ρι , γιατι , τριγυρναω γυρω-γυρω και με το Far Cry ξερω γω, και με το Shadow of Μordor που πηρα 5€ ας πουμε, και ειναι αμφοτερα, επαναλαμβανομενα παιχνιδια. Τι να το κανω που για 60 ωρες θα κανω τα ιδια; 

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνιδι δεν εστιαζει στο co op και αν καποιος το αγορασει για το co op κυριως θα φαει φολα.

Επιμενω ομως οτι ειναι θεμα προτιμήσεων in the end of the day. Το Mad Max με τις μετριες κριτικες του, το πηρα 13ε και σε 64 ωρες το πηγα 100% και το καταλατρεψα. Το FarCry primal το σιχαθηκα στο 3ωρο. Και μη συγκρινεις το χαρτη του wildlands με τον χαρτη του shadow of mordor τωρα μην τρελαθουμε..

Γενικως το παιχνιδι ειναι single κυριως με στοιχεια απο GRAW, GTA, FarCry, και κλασσικα open world mechanics της Ubi. Για καποιον που δεν παιζει 40 ωρες τη βδομαδα δεν θα "καει" το γκειμ τοσο γρηγορα. Οταν επαιξα το division μ αρεσε ο χαρτης και το shooting με χαλασαν ολα μα ολα τα ΜΜΟ mechanics. Υπαρχει και κοσμος που βαριετε να φαρμαρει για να βρει το σωστο ιτεμ για το PvP ξερω γω οποτε.. Εχει το κοινο του αυτο εννοω.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.