Jump to content


Nvidia GTX 980 Ti


Recommended Posts

Ύφεση, ύφεση το 980ti παει σύννεφο στο thelab για ακομα μια φορα...

Καλοριζικη, περιμενουμε ASIC, και δες αμα πιάνεις/ξεπερνας τα 1.500mhz στον πυρηνα και ποσο πανε οι μνημες...

Link to comment
Share on other sites

Eιναι ωραία η Giga...ελπιζω να παιζει σωστα!  :D

Το φιάσκο με τις πουσαριμενες 780Ti της GIGA το πήρατε είδηση περσι ? Γυρναγανε πισω σε τελαρα απο artifacts...

Περασε μια απο τα χερια μου πριν παει για RMA. Εσπερνε το καρτονι αλλα με artifacts.  :p

 

Για παιξε ρε με την καρτα! Πετα ενα + 130Μhz να δουμε....

 

Η δικια μου με 69 ASIC βρήκε τοιχο νωρις στα 1475Mhz με τις μνημες ομως να δινουν ρεσιταλ και να βαρανε 8.500Mhz. Μιλαμε ομως για reference pcb με 3ωροφο cooler. Βεβαια στο oc.net βγηκαν evga class να μην μπορουν να παιξουν σταθερα τα 1430Mhz.

 

Απο ταση τα Maxwell μην περιμενεις....

 

Aσχετο: Αυτο το χρωμα των ανεμιστήρων της Noctua δεν παλεύεται! Εχω την U14S που φοραει το συγκεκριμενο....

Έγινε επεξεργασία από sebastian
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@sebastian, Θα δοκιμασω μολις βρω χρονο...

 

Παντως ρε Ορεστη τι να το κανω το OC? Η αποδοση της σε 1080(144Hz) αγγιζει τα ορια του "σταματα μλκα να παιζεις σε 1080 και παρε ενα 27ρι με αναλυση της προκοπης" :neo::hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@sebastian, Θα δοκιμασω μολις βρω χρονο...

 

Παντως ρε Ορεστη τι να το κανω το OC? Η αποδοση της σε 1080(144Hz) αγγιζει τα ορια του "σταματα μλκα να παιζεις σε 1080 και παρε ενα 27ρι με αναλυση της προκοπης" :neo::hehe:

 

Ε θα αγορασεις ενα τωρα τα Χριστούγεννα.  :D

Έγινε επεξεργασία από sebastian
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Aσχετο: Αυτο το χρωμα των ανεμιστήρων της Noctua δεν παλεύεται! Εχω την U14S που φοραει το συγκεκριμενο....

 

@sebastian, Και γω καθε φορα που το κοιταω αυτο σκεφτομαι...Αλλά αφου περασα ΟΛΕΣ τις aio υδροψυξεις και δεν καταφερα να βρω μια με ησυχη αντλια και επειδη δεν προκειται να τα σκασω για full water κυκλωμα, η noctua ηταν μονοδρομος.

 

Οι μονοι ανεμιστηρες που κανουν δουλεια(εκτος των εργοστασιακων) ειναι οι 14ρηδες της cryorig και της Phanteks...Αλλά ειναι λιγο πιο θορυβωδεις...

 

σορρυ για το off-topic

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάποιος που να το χει ψάξει ένας driver της προκοπής υπάρχει? Χρήστης 980 Ti. 355.82 σκουπίδια, 355.98 το ίδιο από 358 και πάνω δεν έχω δοκιμάσει. Ειδικά το G-Sync κάνει ότι να ναι. Ο τελευταίος είναι καλός ο 358.91 δοκίμασε κανείς? Μόνο με τον 353.62 δούλευε αξιοπρεπώς η κάρτα

Link to comment
Share on other sites

358.87 χρησιμοποιω , και ολα κομπλε. Δε ξερω για τον .91 . Ο τελευταιος, πριν τον .87, ηταν ο 353.62 και εμενα.

 

Δε ξερω αν παρουσιαζονται πιο πολλα θεματα σε maxwell απ'οτι σε kepler παντως..

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση 1:

 

αυτή η Zotac λέει τίποτα; http://www.guru3d.com/articles-pages/zotac-geforce-gtx-980-ti-amp-extreme-review,36.html

 

ή να βρω καμμιά G1 Gaming και να την κλοκάρω όσο δεν πάει;;;

 

Ερώτηση 2:

 

Αδερφός πάει αμέρικα για xmas, αγοράζει κάρτούλα, την ξεσφραγίζει την βάζει πάλι στο κουτί της, την βάζει στην βαλίτσα πέρνει αεροπλάνο μου τη φέρνει σπίτι. Παίζει κανά θέμα με τελωνεία; Υπάρχει περίπτωση να φάει κανά άκυρο;;

 

θενκς

Link to comment
Share on other sites

Βασική ερώτηση! Ποιος είναι ο καλύτερος driver για windows 10 για την 980Τι? είχα βάλει τους 358.50 αλλά είχα artifacts στο 3d mark 11 σε συγκεκριμένο σημείο χωρίς κανένα πρόβλημα σε κανένα παιχνίδι έκανα καθαρό install με DDU και πέρασα τους 355.98 χωρίς κανένα θέμα..στα πάντα και φύγαν τα artifacts και όλα..διαβάζω σε forums και το βλέπω και εγώ, πως αν είσαι σε game και πατήσεις alt+tab εμφανίζεται μαύρη οθόνη για κάποια Sec μέχρι να πραγματοποιηθεί.. κανένας με παρόμοιο θέμα? οι 358.91 λένε τίποτα ή τα ίδια;

Link to comment
Share on other sites

Johnny το score σου στο 3d mark firestrike performance το βρίσκω χαμηλό για τα ρολογια που εχεις. Σκεψου οτι με την Inno 3d στα 1.475/8400 ειχα 21.540 gpu score.

 

Εχεις κοψει το Turbo clock ? Χανεις τουλ 750 ποντους απο αυτο βρε συ! 

 

Βαλε να πιανεις 1500Mhz με Turbo.

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Johnny το score σου στο 3d mark firestrike performance το βρίσκω χαμηλό για τα ρολογια που εχεις. Σκεψου οτι με την Inno 3d στα 1.475/8400 ειχα 21.540 gpu score.

 

Εχεις κοψει το Turbo clock ? Χανεις τουλ 750 ποντους απο αυτο βρε συ! 

 

Βαλε να πιανεις 1500Mhz με Turbo.

Απο οτι θυμαμαι με turbo ηταν ακομα χειροτερο το σκορ γιαυτο και το εκλεισα....Σε 10αρια εβγαζες τοσο?το δικο μου ειναι σε 10αρια.Θα δοκιμασω αυριο αμα ειναι με turbo on να δουμε. 

 

Ενα μικρο φρεσκαρισμα,60κ vantage!  :boxed:

Vantage%2060.669k%20980ti%206700k_zpsbel

 

11%2023.225%20980TI_zpswvn7xhar.jpg

 

11%20X%2010.127%20980TI_zpsq5hcg2es.jpg

Link to comment
Share on other sites

Johhny σε εχει κοψει το turbo 1000%. To score μου ηταν σε 10αρια...

 

Σε υπολογιζω για 22αρι...

 

Καλα θυμαμαι!Η καρτα παει χειροτερα με μαμα boost.20548 στα ιδια ρολογια.

 

Στο hwbot βλεπω κι αλλους με τετοιο gpu σκορ και πιο δυνατη vram οπως πχ εδω

 

 http://hwbot.org/submission/3019719_loreago89_3dmark___fire_strike_geforce_gtx_980_ti_17872_marks 

 

και εδω  http://hwbot.org/submission/2965651_spectre__3dmark___fire_strike_geforce_gtx_980_ti_18274_marks

 

αλλα ειναι και καποιοι με 22κ οπως λες εδω  http://hwbot.org/submission/2994145_dirgeth_3dmark___fire_strike_geforce_gtx_980_ti_18320_marks

 

Θα κανω ενα rework το power management μηπως κοβει κατι απο εκει αλλα δεν νομιζω.Με εχεις βαλει σε πριζες τωρα  :hmm:

 

fr%20for%20seb_zpstsuwfn1i.jpg

Link to comment
Share on other sites

γενικά πιστεύω ότι τίποτα δεν είναι περιττό, εξαρτάται από τις εκάστοτε ανάγκες του καθένα. Άλλος πχ είναι οκ με high και 60fps άλλος απαιτεί ultra και 120fps

 

απο εκεί και πέρα (με βάση το σύστημα της υπογραφής πάντα)

 

αν πχ θέλεις τώρα να αγοράσεις κάρτα και θα ξανααλλάξεις σε 3-4 χρόνια(ειδικά αν την βάλεις στο custom w/c loop) την αγοράζεις(εφόσον δεν σε ζορίζει οικονομικά πάντα)

 

αν όμως κάθε χρόνο αλλάζεις gpu θεωρώ πως για 1080p ακόμη και 980 είναι υπερβολή

 

σε κάθε περίπτωση καλές αγορές εύχομαι

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.