Jump to content


Nvidia GTX 980 Ti


Recommended Posts

 

Καλωσηλθα και εγω στο club :D

 

 

 

Βρε καλως τον και ας αργησε.. :)  Καλοδουλευτο το καρτονι και ευχομαι να το ευχαριστηθεις, πιστευω οτι θα σου κανει τα γουστα σου. :T:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...και επισημα πια η Nvidia κατεβαζει ρολα! Κριμα! 

 

http://wccftech.com/nvidia-graphics-card-shortages/

 

Nvidia’s high-end graphics cards are reportedly suffering shortages worldwide which have led to a 15% increase in prices. 

Digitimes reports that these shortages have hit China especially hard following strong demand for high-end Nvidia GeForce graphics cards in the Chinese market.

 

:D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D

 

Ψιλοάσχετο με το τόπικ, όμως είπα να μην ξεθάψω παλιά θρεντ.

 

http://wccftech.com/nvidia-geforce-gtx-970-steam-survey/

 

Πιο πάνω και από ενσωματωμένη ιντελ η 970 σε μερίδιο αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Ψιλοάσχετο με το τόπικ, όμως είπα να μην ξεθάψω παλιά θρεντ.

 

http://wccftech.com/nvidia-geforce-gtx-970-steam-survey/

 

Πιο πάνω και από ενσωματωμένη ιντελ η 970 σε μερίδιο αγοράς.

 

 

H 970 gtx ? Αυτη η πατατα ?  :D Καρτα χωρις αντιπαλο σε πραγματικες συνθηκες στα λεφτα της! 

 

970 GTX ΚΑΝΕΙ ΑΓΡΙΟ ΣΕΞ πανω στις θερμοσομπες 290Χ και 390Χ και με κουτσή ram.

 

Αφηστε τα review που προσπαθούν να περισώσουν κατι απο το μπακαλικο της AMD.

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Η nvidia η apple και η microsoft πρέπει να μην πουλάνε για 10 χρόνια μέχρι να φτάσουν στο σημείο να πούνε :

"Ρε παιδια , σαν να μένουμε απο μετρητο,προσέξτε λίγο, 100bn dollars μείνανε..."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σε ολη την παρεα. Αυτα ειναι και τα δικα μου scores με την classified στα 1500 για καθε μερα με το default bios  :D.

Με ι7 6700Κ στα 4.7 σταθερος. :D

post-65356-0-13793100-1453822789_thumb.j

post-65356-0-72741500-1453823551_thumb.p

Έγινε επεξεργασία από johnysg7
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nα γράψω και γω τις εντυπώσεις μου απο την 980ti, η κάρτα που αντι κατέστησε ήταν η 980 4G της msi επίσης, τώρα πραγματικά έμεινα ευχαριστημένος απο την αγορά αυτή σε αντίθεση με την 980 όπου είχα ανοίξει και σχετικό θέμα όπου δεν ειχα μείνει ευχαριστημένος απο το επίπεδο της απόδοσης της αντίθετα με την 980ti μου άφησε εξαιρετικές εντυπώσεις πραγματικά τρομερη διαφορά δεν περίμενα κατι τέτοιο anyway ακριβή αλλα αξίζει

Link to comment
Share on other sites

Χθες ολοκληρώθηκε η ολική αναβάθμιση του ήδη δυνατού PC που είχα στην κατοχή μου.  Άλλαξα και την 980Ti της MSI με αυτή της Asus, την MatrixPlatinum η οποία θεωρείται αν όχι η καλύτερη στις 3 καλύτερες μαζί με την Classified και την Lighting της MSI, αλλά προτιμήθηκε καθαρά για οπτικούς λόγους. Παραθέτω μερικές φωτό μαζί και ένα σκοράκι στο Firestrike. Η κάρτα έχει ASIC 75.6% και το σκορ είναι χωρίς εξτρά τάση ούτε με LN2 Bios, είναι το μαμά με Power Target 110%. Οι μνήμες είναι Samsung και πάνε 2100 πολύ εύκολα, μου κανε μεγάλη εντύπωση, μάλιστα έχουν βγάλει και σκορ στα 2150 MHz χωρίς Artifacts!!! Αυτό που με εντυπωσίασε πιο πολύ όμως είναι τα Temps, μπορεί να μην έχει 0db λειτουργία όμως η κάρτα δεν περνάει ποτέ τους 65 βαθμούς με 22 βαθμούς περιβάλλον, όταν στο ίδιο περιβάλλον η MSI άγκιζε τους 75-76. Η κάρτα στα Stock της boostαρει στα 1431 (ουαου!!) και οι μνήμες είναι στα 1800MHz. Λογικά με Windows 10 το σκορ θα ναι ακόμη μεγαλύτερο, σκοπός μου τα 19Κ

20160107_140118.jpg

20160107_140816.jpg

20160213_132716.jpg

Untitled1.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Και στην δικια μου την Inno 3D με default ρολογια 1355mhz / 1800mhz, οι μνημες της τρεχουν τα 2150mhz  ευκολα....

Ο πυρηνας της σταματησε στα 1475Mhz με 69 asic και ενα τελικο gpu score 21.425  

Γενικα απο μνημες ολες μα ολες πανε, στο core υπαρχουν διακυμανσεις....

 

Στα 1520Mhz το εβγαλε ?

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι ένα βήμα πριν πάρω  την κάρτα απο amazon http://www.amazon.com/gp/product/B013XFK0SK/ref=s9_simh_gw_g147_i3_r?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=desktop-2&pf_rd_r=0DHP0X1PFS58NZKQH41E&pf_rd_t=36701&pf_rd_p=2091268722&pf_rd_i=desktop .

Κατα την γνωμη σας αξιζει η αγορα; υπαρχει κατι καλυτερο στα ιδια χρηματα περιπου?Επειδη ειμαι χανια εχω φιλο στην αμερικανικη βαση ο οποιος θα την αγορασει αυτο για εμενα οποτε θα γλυτωσω οτιδηποτε φορους κτλ δεν γνωριζω ακομα μεταφορικα.Ευχαριστω για το χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

17 λεπτά πριν, το μέλος astrolabos έγραψε:

Το link το έβαλες για να δούμε το μοντέλο ή σκοπεύεις να την αγοράσεις; Γιατί ο συγκεκριμένος πωλητής δε στέλνει Ελλάδα.

ναι για να δειτε το μοντελο για αρχη και ναι σκοπευω μεσα στην εβδομαδα να την αγορασω. Επειδη θα σταλει σ αμερικανικη βαση θεωρειται αμερικανικο εδαφος ετσι μου ειπε θα δειξει μολις γινει η παραγγελια.

Έγινε επεξεργασία από jmakro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.