Jump to content



Nvidia GTX 980 Ti


Recommended Posts

πριν 8 λεπτά, το μέλος Blinky έγραψε:

I see...

Μια που ειχες την 980ti και πηγες σε 1070 , ποιες οι εντυπωσεις σου? Τα ιδια πραγματα ειναι ? (για σημερα)

H 1070 ειναι απιστευτα δροσερη, πολυ πιο δροσερη απο την 980ti , msi gaming ητανε η υλοποιηση και στις 2 καρτες.

Ou of the box (με τα ρολογια της msi gaming και στις 2 περιπτωσεις)  ειτανε παρομοιες.

Σε καταστασεις ενος τυπικου oc (1070@2000-2050mhz και η ti@1450mhz) ειναι ελαφρως ταχυτερη η 980ti, απο 5 εως 10% αναλογα το game.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ρε τι ti και βλακειες λετε εδω?

Εδω υπαρχει msi gaming 980 oc(απλη 980)που εχει απόδοση σαν 980τι επειδη ειναι golden chip. (Asic 80+ ΟΟΥΥ)

Κοιτάξτε αγγελία δίπλα φορουμ.

Μου πεσαν τα @@ μόλις ειδα την περιγραφή της αγγελιας.

Καλα ο τυπος πρεπει να είναι μεγας μ@ λακας η να ψάχνει πιο μεγα απο αυτον να την πουλήσει.

Και εσεις ασχολείστε με 980τι και 1070 προβατάκια:hehe:.

Τι αλλο θα δούμε θεε μου.

**Φιλαρακο εαν εισαι και εδω μέλος (με αλλο nick)ντροπη σου να παιζεις με την νοοτροπία η την άγνοια καποιον ανθρώπων.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος azazil1190 έγραψε:

Ρε τι ti και βλακειες λετε εδω?

Εδω υπαρχει msi gaming 980 oc(απλη 980)που εχει απόδοση σαν 980τι επειδη ειναι golden chip. (Asic 80+ ΟΟΥΥ)

Κοιτάξτε αγγελία δίπλα φορουμ.

Μου πεσαν τα @@ μόλις ειδα την περιγραφή της αγγελιας.

Καλα ο τυπος πρεπει να είναι μεγας μ@ λακας η να ψάχνει πιο μεγα απο αυτον να την πουλήσει.

Και εσεις ασχολείστε με 980τι και 1070 προβατάκια:hehe:.

Τι αλλο θα δούμε θεε μου.

**Φιλαρακο εαν εισαι και εδω μέλος (με αλλο nick)ντροπη σου να παιζεις με την νοοτροπία η την άγνοια καποιον ανθρώπων.

Τι αλλο θα δουμε-ακουσουμε....Μολις διαβασα και εγω την αγγελια και δεν ξερω αν θελω να κλαψω ή να γελασω...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εδω πουλανε την 770 στα 170€ , τι να λεμε τωρα... Ιερο και οσιο δεν εχουν ορισμενοι... Σε τεχνολογικα φορουμ , τετοιες τιμες... Αντι να πανε σε καμμια χρυση ευκαιρια , μπας και βρουν κοροιδα :p 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι το θεμα το ποσο την πουλαει αλλα οι μ@λακιες που γραφει.

Ο καθενας πουλαει οσο θελει και οπως θελει.Τοσα του λειπουν τοσα ζηταει αλλα οχι να γραφει αυτες τις @@ριες λιγο ντροπη.

Οκ η δικια μου 980τι ειναι asic 82,7% (super gold chip medal limited edition only for me κλτπ)και ειναι σταθερη στα παιχνιδια στα 1576πυρηνα αυτο δεν σημαινει οτι φτανει την 1080 που εχω.

Ελα να δω και καμια τετοια βλακεια και θα βαλω την φωτογραφια μου μετα στο backplate της :hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

H 770 μου (της palit) που εχω στο 2ο μηχανημα,  ειναι 87.5% ASIC. Σοβαρα.. Και ειναι καρακλειδωμενη απο την Palit, αρα το ASIC παει ακλαυτο. GOLDEN ASIC καρακλειδωμενο , παρτε την παιδες 150€ χωρις εγγυηση, κουτι :hehe: 

 

Οντως ο καθενας πουλαει οσο θελει... Απλως νταξει , ορισμενες φορες καποιες τιμες ειναι προκλητικες... Οπως προκλητικα ειναι και τα υπερτατα λογια του παιδιου που πουλαει την 980 :p 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

H 770 μου (της palit) που εχω στο 2ο μηχανημα,  ειναι 87.5% ASIC. Σοβαρα.. Και ειναι καρακλειδωμενη απο την Palit, αρα το ASIC παει ακλαυτο. GOLDEN ASIC καρακλειδωμενο , παρτε την παιδες 150€ χωρις εγγυηση, κουτι :hehe: 

 

Οντως ο καθενας πουλαει οσο θελει... Απλως νταξει , ορισμενες φορες καποιες τιμες ειναι προκλητικες... Οπως προκλητικα ειναι και τα υπερτατα λογια του παιδιου που πουλαει την 980 :p 

Την θελω για 3ο συστημα :p 

Εχε χαρη που δεν θελω να του κανω την αγγελια σκ@τα αλλιως θα σου λεγα τι θα του εγγραφα.

Ελπιζω να μην βρει θυμα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος azazil1190 έγραψε:

Την θελω για 3ο συστημα :p 

Εχε χαρη που δεν θελω να του κανω την αγγελια σκ@τα αλλιως θα σου λεγα τι θα του εγγραφα.

Ελπιζω να μην βρει θυμα

Και η κοπελα μου τι θα εχει για να παιζει; :p χαχαχα! Λες να της παρω καμμια 750ti  για να μην εχει το μπουρι την 770; :p 

 

Στο μεταξυ παρολα τα λογια του τυπου, η τιμη του ειναι νορμαλ , αν σκεφτεις οτι σε αλλη αγγελια βλεπεις την reference asus 980 , στα 400€... Ομως ειπαμε, ο καθενας οσο θελει. 

Πραγματικα ντρεπομαι να πουλησω μια καρτα χωρις κουτι και εγγυηση! (το κουτι το πεταξε η πεθερα, καθως η καρτα αρχικα ηταν στης κοπελας μου το pc, απο αυτην αγοραστηκε!! - golden παραγγελιά εριξε :hehe: )

 

Ξεφυγαμε "λιγο" εκτος θεματος παιδια, κανιβαλισαμε λιγο το 980ti thread. 

Απολαυστε τις καρταρες :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για πάμε... @PANOSMAMBAX νομίζω οτι μπορείς να παίξεις τώρα το deus ex :hehe::sarcastic: 

Όποιος θέλει μετρήσεις παρακαλώ ας ποστάρει τι θα ήθελε να μετρήσουμε (benchmarks/games κτλ..)

Έπεται συνέχεια και με άλλες κάρτες...

CPU i7 5960X

GTX 980Ti SLI

Master GTX980Ti XTREME GAMING

Slave GTX980Ti MSI GAMING 6G

fei96q.jpg

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος azazil1190 έγραψε:

Την θελω για 3ο συστημα :p 

Εχε χαρη που δεν θελω να του κανω την αγγελια σκ@τα αλλιως θα σου λεγα τι θα του εγγραφα.

Ελπιζω να μην βρει θυμα

Αυτο που ακριβως λες ρε @azazil1190 ....Τι παπαντζιλικια γραφει και ο Θεος και η ψυχη του στον αμοιρο και που θα του τα σκασει για να παρει την 980....Πραγματικα οι αγγελιες εκει μεσα ειναι να κοπανας το κεφαλι σου στον τοιχο μεχρι να γινει ρωγμη.... :hehe::hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος PANOSMAMBAX έγραψε:

Εγω με την EXTREME GAMING GYGABYTE ΕΧΩ 81.5

Screenshot_2.png

Η  extreme της giga ειναι καρταρα.

Αυτη εχω :hehe:

Με μαμα bios ουτε μαιμουδιες ουτε τιποτα.

Καποια στιγμη με custom bios εφτασε μεχρι 1610 core αλλα μονο σε bench σταθερη.

Για καθε  παιχνιδια παιζω 1565 με 1550.Βεβαια πιο πολύ την εχω να την καμαρωνω μεσα στο pc  παρα παιζω αλλα Τεσπα ζήτημα να εχει παιξει 10ωρες παιχνιδι.

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κανα Deus Ex παραγγελιά special δώσε μαέστρο @Dj_ALeX

Και τώρα με το DX12 θέλω να δω τι θα γίνει. Αν θα έχει καλό scaling το παίγνιο. 

 

 

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 24/8/2016 at 10:16 ΜΜ, το μέλος Blinky έγραψε:

μαλιστα.... οποτε μαζι θα τις ψαξουμε απο βδομαδα :D Ελπιζω να μη βγουν μπανανακια...

 

Θα κανεις SLI? Γιατι πως εχω την αισθηση οτι ειχες ηδη 980ti...

Hρθε...η γρια :hehe:

20160829_201913.jpg

 

20160830_015305.jpg

 

Η καρτα εχει θηριωδης διαστασεις, απο τις φωτο δεν μπορει να κατανοηθει το μεγεθος της.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος PANOSMAMBAX έγραψε:

Γιατι Omega edition?και οχι extreme μεγιες πηγα να παρω την extreme αλλα ετυχε και πηρα την Gygabyte extreme gaming

Γιατι ητανε σε προσφορα.

H xtreme την μονη διαφορα που εχει ειναι οτι το Logo της zotac στα πλαγια ειναι φωτιζωμενο, και τα υψηλοτερα ρολογια by default, τιποτε αλλο, ιδιες καρτες ειναι.

Αν την φλασαρω με το Bios της xtreme, ουσιαστικα xtreme γινεται και η Omega:p

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Γινεται?χμμμμμμμ ναι εχουν ιδια Pcb ολα.Απο asic τι εχει?ΜΕΓΙΕΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΧΩΣΕΕΕΕ απο αυριο ενα φιλαρακι μου θα εχει 2 zotac amp extreme εγω εχω μια Msi gaming 6G Και μια extreme της εχω sli.για πες μας εντυπωσεις και θεμοκρασιες και ολα

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος PANOSMAMBAX έγραψε:

Γινεται?χμμμμμμμ ναι εχουν ιδια Pcb ολα.Απο asic τι εχει?ΜΕΓΙΕΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΧΩΣΕΕΕΕ απο αυριο ενα φιλαρακι μου θα εχει 2 zotac amp extreme εγω εχω μια Msi gaming 6G Και μια extreme της εχω sli.για πες μας εντυπωσεις και θεμοκρασιες και ολα

Σαβως και γινετε, ιδιες καρτες ειναι,ιδιο pcb καμια διαφορα!

Για το asic:

gpuz.jpg

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, 9000+rpm said:

Hρθε...η γρια :hehe:

20160829_201913.jpg

 

20160830_015305.jpg

 

Η καρτα εχει θηριωδης διαστασεις, απο τις φωτο δεν μπορει να κατανοηθει το μεγεθος της.

 

Μεγεια!!! Τουμπανο φαινεται!

Εμενα δυστυχως δε με ηθελε, δεν ξηγηθηκαν σωστα οι Γερμανοι...

 

Βλεπω καλουτσικο ASIC....για πες μας ποσο τραβαει!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.