Jump to content



Project Cars 2


kyr..

Recommended Posts

Μία ώρα πριν, το μέλος jumaru99 έγραψε:

 

Αν σου άρεσε "χτύπα το"!
Όσο για το "πήγαινε ευθεία" η λύση είναι, "πριν στρίψω πατάω φρένο, πολύ φρένο!"

παίζω χρόνια ραλλάκια. διαβάζω και σε άλλους ότι το έχουν το πρόβλημα. κάποιοι λένε ότι επειδή είναι simulator έχει άλλη συμπεριφορά . εαν στρίβεις πολύ πριν την στροφή δεν ανταποκρίνεται. θέλει λέει λίγο στρίψιμο. 

Link to comment
Share on other sites

Αν στριψεις τερμα το τιμονι λογικο ειναι να χασει ολη την προσφηση..
Οτι ειπε ο Σωτηρης.  Αρκετο φρενο και στριψε οσο χρειαζεται.

btw, simulator δεν ειναι. Semi arcade ναι.
Αν θες simulator υπαρχουν αλλα παιχνιδια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος iseeklife έγραψε:

παίζω χρόνια ραλλάκια. διαβάζω και σε άλλους ότι το έχουν το πρόβλημα. κάποιοι λένε ότι επειδή είναι simulator έχει άλλη συμπεριφορά . εαν στρίβεις πολύ πριν την στροφή δεν ανταποκρίνεται. θέλει λέει λίγο στρίψιμο. 

Επειδή προσπαθεί να είναι "simulator" δεν είναι, αλλά είναι περισσότερο από τα GT/Forza/NFS κτλ, πρέπει η οδηγική σου συμπεριφορά να είναι κοντά όπως θα οδηγούσες και το πραγματικό σου αυτοκίνητο. Και γενικά πρώτα φρενάρουμε στα σωστά χιλιόμετρα, και μετά στρίβουμε το τιμόνι, αλλιώς πάμε καρφωτοί ευθεία!

Μόλις τώρα, το μέλος iseeklife έγραψε:

εσύ το έχεις ? το έχεις αντιμετωπίσει το θέμα ?

Το έχω, αν προσεγγίσεις σωστά την εκάστοτε στροφή στρίβει μια χαρά! Καλύτερα και από τα πραγματικά! Γι αυτό δεν είναι sim κιόλας και τείνει προς το arcade!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, iseeklife said:

εσύ το έχεις ? το έχεις αντιμετωπίσει το θέμα ?


Οχι αλλα φανταζομαι τι λες.
Αν μπορεις ανεβασε ενα youtube video.

Εκτος αν συμβαινει τπτ αλλο και δεν δινει εντολη στο gamepad για να στριψει.
Το τιμονι το βλεπεις να στριβει;

Link to comment
Share on other sites

στο f1 2017 δεν έχω πρόβλημα με στροφές . το gamepad ενώ είναι το 360 wired μου το λέει xbox one controller. και στο προηγούμενο είχα τα ίδια προβλήματα. για αυτό το παράτησα. και τώρα είμαι σε σκέψεις να το πάρω ή όχι . 

Link to comment
Share on other sites




btw, simulator δεν ειναι. Semi arcade ναι.
Αν θες simulator υπαρχουν αλλα παιχνιδια.


Φυσικά και είναι simulator.
Μάλιστα, θα έλεγα ότι είναι περισσότερο simulator από οτιδήποτε υπάρχει εκεί έξω σήμερα, μιας και κάνει ταυτόχρονα simulation σε πράγματα που τα έχουν οι άλλοι μεμονωμένα, είτε καθόλου.
Αν σε κάποια aspects του simulation , επιτυγχάνει μικρότερο ποσοστό fidelity από την πραγματικότητα, αυτό δεν πάει να το κάνει simulator.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Αν σε κάποια aspects του simulation , επιτυγχάνει μικρότερο ποσοστό fidelity από την πραγματικότητα, αυτό δεν πάει να το κάνει simulator.

Με τη λογική αυτή τότε, ΟΛΑ simulators είναι. Το θέμα δεν είναι τι προσπαθεί να εξομοιώσει, αλλά αν αυτά που κάνει τα κάνει καλά/καλύτερα από τους άλλους! Στην παρούσα χρονική περίοδο, υστερεί των άλλων και μάλιστα σημαντικά σε αυτά, ώστε να μπει στο ίδιο τσουβάλι. Αλλά ας μην αναλωθούμε σε αυτό ?

 

Ας δούμε αν είναι κάποιο βιντεάκι από το παιδί που αναφέρεται στο "πρόβλημα", να διαπιστώσουμε αν είναι σφάλμα του PC2, του controller ή οδηγικό.

 

Αλήθεια, σε στάση σου στρίβει όλο το τιμόνι; Δες και από την εξωτερική κάμερα. Αν ναι, δεν υπάρχει λόγος να μην στρίβει μετέπειτα. Εκτός κι αν παρεμβαίνει κάποιο "βοήθημα";

Link to comment
Share on other sites

ξαναέπαιξα το ντέμο . το τιμόνι στρίβει κανονικά αλλά το αυτοκίνητο δεν ανταποκρίνεται . το τιμόνι είναι κολλήμενο στις 45 μοίρες αλλά το αυτοκίνητο δεν στρίβει . και σε στροφές με λίγότερη κλίση δεν στρίβει . δεν είναι η κλίση της στροφής το πρόβλημα . είναι στον αγώνα με την 488 gt3 . δεν γνωρίζω εαν φταίει το νερό και γλιστράει . στον αγώνα με την φόρμουλα στρίβει κανονικά . σε στάση δεν το δοκίμασα εαν στρίβει ολόκληρο αλλά λίγο στην αρχή του αγώνα θυμάμαι ότι στρίβει  πολύ. για όλο δεν το έχω δοκίμάσει . 

Link to comment
Share on other sites

ξαναέπαιξα το ντέμο . το τιμόνι στρίβει κανονικά αλλά το αυτοκίνητο δεν ανταποκρίνεται . το τιμόνι είναι κολλήμενο στις 45 μοίρες αλλά το αυτοκίνητο δεν στρίβει . και σε στροφές με λίγότερη κλίση δεν στρίβει . δεν είναι η κλίση της στροφής το πρόβλημα . είναι στον αγώνα με την 488 gt3 . δεν γνωρίζω εαν φταίει το νερό και γλιστράει . στον αγώνα με την φόρμουλα στρίβει κανονικά . σε στάση δεν το δοκίμασα εαν στρίβει ολόκληρο αλλά λίγο στην αρχή του αγώνα θυμάμαι ότι στρίβει  πολύ. για όλο δεν το έχω δοκίμάσει . 
Λογικά λάθος ρυθμίσεις του pad.
Προσωπικά δεν έχω παίξει ποτέ με pad το συγκεκριμένο παιχνίδι. Με το τιμόνι είναι μια χαρά.
Ψαξου σε άλλα φόρουμ ή στο steam.
Πάντως μπορείς να αγοράσεις το παιχνίδι και έχεις 2 ώρες για evaluation μέσα στο οποίο χρονικό διάστημα έχεις δικαίωμα για refund.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Ωραίο το F355, μόνο αυτό δοκίμασα. Γαμώτο ενώ το συμπαθώ τόσο το PC2, κάποια αυτοκίνητα είναι καλά και κάποια απλώς για τα μπάζα, όσο και να λιώσεις στις ρυθμίσεις. Κρίμα. Πάντως τα replays τα βελτίωσαν αρκετά. Ακόμη να βάλουν ένα slider να μπορείς να κινηθείς ελεύθερα μέσα στο replay.

 

Τώρα που συνήθισα το AMS, το PC2 είναι λίγο φτωχός συγγενής στο χειρισμό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γεια σας παιδιά εχω xbox one s και Logitech g920 και θελω να παρω το project cars 2.Η standard εκδοση στοιχίζει 17 ευρω σε retail ενω η deluxe edition απο το xbox store 30 ευρω . Πιστεύετε οτι αξίζουν αυτα τα 13 ευρώ ενα season pass που εχει εξτρα μεσα και καποια dlc cars?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.