Jump to content



Project Cars 2


kyr..

Recommended Posts

Συμφωνώ γενικά μαζί σου.

Στο "διαχωρισμό με βάση το χρήστη" αναφερόμουν στο πως φτάνουμε στην τελική να χαρακτηρίζουμε εμείς οι χρήστες έναν τίτλο. Δεν έχουμε όλοι τις ίδιες προσλαμβάνουσες για το τι σημαίνει sim, οπότε εκεί ερχόμαστε συχνά σε αντιπαραθέσεις ως χρήστες. Γι αυτό ανέφερα και το GT, γιατί κι εκείνοι αυτοχαρακτηρίζονται "Real Driving Simulator", αλλά τελικά εμείς έχουμε άλλη γνώμη. Η εταιρία ξέρει πολύ καλά τι έχει φτιάξει. Το θέμα για μένα είναι πως πλασάρει το προϊόν της, σε από πιο βαθμό κι έπειτα παραπλανεί το κοινό, χρησιμοποιώντας την "έλλειψη" γνώσεις προς όφελός τους. Ζούμε και σε μια εποχή όπου δυστυχώς οι περισσότεροι είμαστε πρόβατα και ακολουθούμε τυφλά λεγόμενα κτλ.

 

Τώρα όλα τα sim έχουν και βοηθήματα(driving aids) σε διάφορες κλίμακες ώστε να τα καταστήσουν φιλικότερα στο ευρύτερο κοινό, με τις ανάλογες θυσίες πάντα. Δεν πιστεύω πως χρειάζεται να "νερωθούν" εκ της βάσεως τους. Όταν γίνεται αυτό, κατεβαίνει αυτομάτως για μένα κατηγορία. Πάντως στην εξομοίωση των περιβαντολλογικών αλλαγών τα πάνε καλύτερα από αυτές του αυτοκινήτου :p

 

Θα περιμένω κι εγώ να δω τι θα κάνουν, κι αν έχουν σκοπό να το βελτιώσουν επί της ουσίας :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μα δε νομίζω πως προσπαθεί να κοροϊδέψει έναν "χαρντκορά", ο ίδιος ξέρεις αν του κάνει αυτό που βλέπει. Το πιο πιθανό είναι να τσιμπήσουν πιο πολύ αυτοί που ναι μεν παίζανε GT αλλά θέλανε το κάτι παραπάνω, αλλά δεν είχαν PC ή δεν έπεσε ποτέ στην αντίληψή τους το rF ή το χ ψ ζ. Δε βλέπω πώς βγαίνει κάποιος χαμένος από κάτι τέτοιο. Το "άθλημα" κερδίζει κοινό που πριν μπορεί να μην ήξερε οτι του αρέσει κάτι πιο ρεαλιστικό και μπορεί να αναδειχτούν και ταλέντα, νέα χόμπι για κάποιους και νέοι συμπαίκτες. Δεν είναι χαζοί οι developers, ξέρουν τί παιχνίδι έχουν φτιάξει κάθε φορά και το τελευταίο που θέλουν να κάνουν είναι να κοροϊδέψουν την χαρντκορ κοινότητα των sim.

Έγινε επεξεργασία από konnos
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Η παραπλάνηση είναι μεγάλο θέμα,αλλά φταίμε κ μεις που δεν διαλέγουμε να ενημερωθούμε.

 

Εγώ πάντως μετά το iR που έφαγα τρελή φόλα,δεν μπορώ να πω οτι στους σιμ τίτλους που αγόρασα κάποιος με κορόιδεψε.Κ αν το έκανε χαλάλι του μιας κ δεν το κατάλαβα κ απόλαυσα το προιόν του έστω κ με λάθη.

Link to comment
Share on other sites

On 3/6/2017 at 7:53 ΜΜ, το μέλος konnos έγραψε:

Για gameplay με τιμόνι δείτε βιντεάκια από τον Yorkie065. Η πλειοψηφία των βίντεο που κυκλοφορεί είναι από άμπαλους σε γενικές γραμμές.

 

Οντως εχεις δικιο,σκετη πορωση αν βγει ετσι ,φαντασου σε νυχτες,βροχες κ.λ.π τι εχει να γινει και απο οτι καταλαβα απο FFB και physics ειναι σε πολυ καλο δρομο :)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mιλάμε για φοβερά γραφικά, και physics !!!

Kαι δεν μιλώ καν για τον δυναμικό καιρό, βροχή χιόνι...όπως και νύχτα...

Ίσως χτυπήσει στα physics ακόμη και το benchmark rFactor 2 !!!

 

 

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος mad_dog έγραψε:

Ίσως χτυπήσει στα physics ακόμη και το bencmark rFactor 2 !!!

31344318.jpg

 

Μακάρι να το ξεπεράσει πάντως, επιτέλους να δούμε πχ dirt pick up στα λάστιχα και ρεαλιστική γραμμή στο βρεγμένο όχι σαν το rF2 που όταν βρέχει πας στην αγωνιστική γραμμή κύριος , ενώ στην πραγματικότητα την αποφεύγεις δια ροπάλου μιας και γλιστράει από την στρωμένη γόμα....;)

 

Ας μη κρίνουμε physics από video πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Aπό γραφικά το παιχνίδι είναι απλά τέλειο και από ότι είδα όπως είπα και πρίν χτυπάει τα physics του rF2 που όπως είναι γνωστό είναι το benchmark στην αγορά αυτή την στιμγή με πολύ μεγάλη διαφορά από τα υπόλοιπα.

 

John@John ίσως πρέπει να μεταφέρουμε το πρωτάθλημα εκεί τώρα που θα έχει και βροχές, χιόνια και νύχτα !!!

 

Rod-Chong-Elizabeth-White-GRC-NYC-Global

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Aντε μπας και ξαναπιασουμε ραλακι.Ελπιζω να μην θυμιζει πολυ το προιγουμενο,γιατι οτι κυκλοφορει τα εχω βαρεθει


Πού χάθηκες ρε πουλάκι μου?

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.