Jump to content


Αποχώρηση Απο ΟΤΕ TV χωρίς πέναλτι;


karamelakiS

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα! 

 

Αυτοί οι τραγικοί τύποι εκεί στον ΟΤΕ TV από τον Αύγουστο αυξάνουν τις τιμές στα πακέτα 23%. Το θέμα είναι ότι αυτό θα ισχύσει και για ήδη εγγεγραμμένους πελάτης (καλή ώρα όπως εγώ). Θέλω λοιπόν να κάνω διακοπή της συνδρομής μου γιατί την κοροϊδία δεν την μπορώ! Το θέμα είναι πως δεν έχω μόνο ΟΤΕ tv έχω όλο το πακέτο. Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω; Μπορώ να αποχωρήσω χωρίς πέναλτι; 

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς να αποχωρήσεις χωρίς ποινή. Απλά όταν θα πάρεις τηλέφωνο για την κατάργηση θα επισημάνεις ότι έχω το δικαίωμα να καταργήσω δωρεάν την σύνδεσή μου επειδή αυξάνετε τις τιμές μπλα μπλά.

Μπορείς όμως αν δεν θες να το καταργήσεις, απλά να κανεις την μεταβασε στο family pack που είναι το φθηνοτερο αυτη τη στιγμή.

Φυσικά πρεπει να αποφασισεις αμεσα τι θες να κανεις, γιατι μετα απο καποιο διαστημα δεν θα σε αφησουν να φυγεις χωρις ποινη.

 

σε καθε περιπτωση συμβουλευσου το site του ote για το χρονικο περιθωριο που σου δινεται.

Link to comment
Share on other sites

Και το καλύτερο φίλε karamelaki δεν το έχεις ακούσει! 

Ο ΟΤΕ αναμένετε να έχει κέρδη 1 δισ. και με τα μέτρα που προτάθηκαν από την κυβέρνηση θα πλήρωνε έκτακτη εισφορά 120 εκατ. 

Ακούγεται λοιπόν η φήμη ότι  η Deutse Telekom ζήτησε απο Μέρκελ και Σόιμπλε (κι απ ότι φαίνεται πήρε) την υπόσχεση να μην εφαρμοστεί το μέτρο. 

Τώρα μπορείς να τους πεις ΤΡΑΓΙΚΟΥΣ! 

 

Υ.Γ: Νομίζω ότι η διακοπή χωρίς πέναλτι ισχύει μόνο για ΟΤΕ TV αλλά επειδή δεν είμαι σίγουρος καλύτερα να σου πει και κάποιος άλλος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να κάνω υποβάθμιση του πακέτου μου, αν με εξυπηρετούσε θα το είχα επιλέξει εξ αρχής. Απλώς το θέμα μου είναι ότι θέλω να αποχωρήσω συνολικά έτσι ώστε να μπορέσω να πάρω από άλλο πάροχο ολοκληρωμένη προσφορά πακέτου αλλά με τους καραγκιόζηδες που έχουμε μπλέξει έχεις πέναλτι 160€! 


Και το καλύτερο φίλε karamelaki δεν το έχεις ακούσει! 

Ο ΟΤΕ αναμένετε να έχει κέρδη 1 δισ. και με τα μέτρα που προτάθηκαν από την κυβέρνηση θα πλήρωνε έκτακτη εισφορά 120 εκατ. 

Ακούγεται λοιπόν η φήμη ότι  η Deutse Telekom ζήτησε απο Μέρκελ και Σόιμπλε (κι απ ότι φαίνεται πήρε) την υπόσχεση να μην εφαρμοστεί το μέτρο. 

Τώρα μπορείς να τους πεις ΤΡΑΓΙΚΟΥΣ! 

 

Υ.Γ: Νομίζω ότι η διακοπή χωρίς πέναλτι ισχύει μόνο για ΟΤΕ TV αλλά επειδή δεν είμαι σίγουρος καλύτερα να σου πει και κάποιος άλλος.

 

Από που προκύπτει αυτό; 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με σένα, δυστυχώς δεν γίνεται τίποτα! Ή που θα πληρώσεις τα παραπάνω λεφτά το μήνα, ή που θα κάνεις υποβάθμιση του πακέτου σου ή που θα διακόψεις μόνο OTE TV ή που θα πληρώσεις τα 160 (που μεταξύ μας δεν νομίζω πως συμφέρει).

Μην το ψάχνεις, είναι εντελώς καραγκιόζηδες εκεί στον ΟΤΕ TV. 

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον αλλά δεν ξέρουμε σε ποιο βαθμό ισχύει.

Το χειρότερο για μένα είναι ότι κάνουν και τεράστια αύξηση στα επαγγελματικά πακέτα! Σα δε ντρέπονται λιγάκι λέω εγώ, εδώ οι επιχειρήσεις στην Ελλάδα χαροπαλεύουν! 

Link to comment
Share on other sites

Ντάξει τραγικοί! Έχει μπει η Deutsche Telekom και τους κάνει ότι θέλει! Όλοι κάνουν προσφορές στον κόσμο αυτές τις δύσκολες μέρες κι αυτοί κάνουν αύξηση τιμών! Ε δεν τους αξίζει να αλλάξουμε πάροχο?? 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για τα επαγγελματικά πακέτα το άκουσα κι εγώ από ένα φίλο μου που έχει καφετέρια. Από 66€ θα δίνει 95€! Τραγικό! Φαντάζομαι ότι για να κάνει διακοπή συνδρομής ισχύει αυτό που είπατε παραπάνω; Ότι δηλαδή δεν θα πληρώσει πέναλτι για τη διακοπή του ΟΤΕ αλλά θα πληρώσει για τη διακοπή της τηλεφωνικής γραμμής;

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς! Αν και στα επαγγελματικά δεν ξέρω πόσο κοστίζει η διακοπή του ΟΤΕ, με τόσο μεγάλη αύξηση στο πάγιο ίσως και να τον συμφέρει να διακόψει (ή μόνο τον ΟΤΕ TV ή και τα 2). Εδώ δεν μιλάμε για το 5ευρω που θα πληρώνω εγώ παραπάνω αλλά για 30€ διαφορά σχεδόν το μήνα! Ας δει και τι προσφορές του κάνουν άλλες εταιρίες μόνο για δορυφορική και το αποφασίζει. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! 

 

Αυτοί οι τραγικοί τύποι εκεί στον ΟΤΕ TV από τον Αύγουστο αυξάνουν τις τιμές στα πακέτα 23%. Το θέμα είναι ότι αυτό θα ισχύσει και για ήδη εγγεγραμμένους πελάτης (καλή ώρα όπως εγώ). Θέλω λοιπόν να κάνω διακοπή της συνδρομής μου γιατί την κοροϊδία δεν την μπορώ! Το θέμα είναι πως δεν έχω μόνο ΟΤΕ tv έχω όλο το πακέτο. Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω; Μπορώ να αποχωρήσω χωρίς πέναλτι; 

Για 5 € άυξηση κάνεις έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς! Γιατί δεν είναι τόσο για τα 5€ ως ποσό αλλά κυρίως γιατί είναι η δεύτερη αύξηση που κάνει ο ΟΤΕ TV τα τελευταία 2 χρόνια. Ποιος μου εγγυάται λοιπόν ότι σύντομα δεν θα υπάρξει και τρίτη; Άσε που το θεωρώ πολύ λάθος να αυξάνεις τα πάγια σε πελάτες με υπογεγραμμένο συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς! Γιατί δεν είναι τόσο για τα 5€ ως ποσό αλλά κυρίως γιατί είναι η δεύτερη αύξηση που κάνει ο ΟΤΕ TV τα τελευταία 2 χρόνια. Ποιος μου εγγυάται λοιπόν ότι σύντομα δεν θα υπάρξει και τρίτη; Άσε που το θεωρώ πολύ λάθος να αυξάνεις τα πάγια σε πελάτες με υπογεγραμμένο συμβόλαιο.

Εχει πάρει και champions league και Europa League όμως ο ΟΤΕ TV φέτος

Link to comment
Share on other sites

Εχει πάρει και champions league και Europa League όμως ο ΟΤΕ TV φέτος

 

Δεν αντιλέγω αλλά και πάλι δεν έπρεπε να αυξηθούν οι τιμές για τους υπάρχοντες πελάτες! Μπορεί του χρόνου να πάρει κι άλλα, τι πάει να πει αυτό; Ας αύξανε τις τιμές σε καινούριους πελάτες κι ας το έβαζε με μορφή επέκτασης στους παλιούς που το επιθυμούν! Ή οποιαδήποτε άλλη λύση τέλος πάντων. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.