Jump to content



Δημοψήφισμα 5 Ιουλίου 2015.


Αποδοχή ή Άρνηση των νέων εξοντωτικών μέτρων;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Και τι θα κερδισουν? Αυτό που κέρδισαν ειναι ένα bank run για όλους. Ζώα κανονικότατα. Δεν μπορούσαν να πληρώσουν με τις κάρτες τους; Μπορούσαν.

 

Αν δεν το έχεις καταλάβει οι Τράπεζες αντιμετωπίζουν θέμα επιβίωσης με αυτά και με αυτά. Που σημαίνει ότι αν ο ΧΨ μπορεί να πάρει 3χ800=2400 ευρώ για το στρώμα του, τότε είναι 2400 παραπάνω απο αυτά που θα έπαιρνε ΑΝ δεν είχε πάει στην τράπεζα. 

Αν τα τζιμάνια ήθελαν να κάνουν το κατιτι τους για να μη φτάσουμε σε τέτοια κατάσταση, τότε ας μην έπεφταν σε τόσες πολλές αντιφάσεις. Ο Φλαμπουράρης δεν έλεγε ότι ΠΡΟΦΑΝΩΣ και θα πάρουμε επέκταση του προγράμματος; Τι πιστεύεις ότι νοιώθει ο Κακομοίρης Κακομοίρογλου όταν διαπιστώνει ότι το προφανώς του Φλαμπουράρη έχει τόση επαφή με την πραγματικότητα όση και το πουλί μου με το πιπί της Μόνικα Μπελούτσι; (δυστυχώς καμία);

Link to comment
Share on other sites

Το μεσημερι ο βαρουφακης ειπε οτι δεν ειναι αληθεια αυτα που ειπε το bbc. Το βραδυ το ειδαμε.

Ολοι αυτοι λοιπον θες να πιστεψουν οτι οι καταθεσεις ειναι εξασφαλισμενες εδω που φτασαμε;

Και οχι δε φτανουν τα 60 ευρω ουτε τα 100 τη μερα. Να σου πω το γιατι; Γιατι οπως τα δέχτηκε η τραπεζα οταν τα εβαλε καποιος θελει και αυτος ο κάποιος να μπορει να παρει οσα θελει και να μη πηγαινει καθε μερα σα ***** στις ουρες να παιρνει οσο του επιτρέπουν.

Δε φταιει το οριο σα νουμερο αν καταλαβες που φοβησε το κοσμο αλλα οτι μπηκε οριο και τις κλεισανε.

 

αχ Κάρμεν Κάρμεν η λύση είναι απλή ποτέ δεν εμπιστεύεσαι τα λεφτά σου σε τράπεζα  ;) γενικά σε τρίτους !

Τ

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω ΝΑΙ γιατί δεν πιστεύω ότι το όχι θα με κρατήσει εντός ευρώ. Ψηφίζω ΝΑΙ γνωρίζοντας ότι θα με γ@μήσουν για μια ακόμη φορά στους φόρους. Ψηφίζω ΝΑΙ όχι από δουλοπρέπεια αλλά γιατί το ΟΧΙ θα υποτιμήσει την αξία όσων αποταμίευσα τα 10 εργασιακά μου χρόνια στο μισό. Ουσιαστικά ψηφίζω ΝΑΙ για να μην χάσω 5 χρόνια από τη ζωή μου στην οποία φρόντιζα κάθε μήνα να κρατάω κάτι στην άκρη. Εγώ ο μ@λάκας ο νοικοκυραίος αυτού του τόπου που ανήκω στον ιδιωτικό τομέα, που έμεινα άνεργος και ξαναβρήκα δουλειά, που πληρώνω φόρους από την πρώτη στιγμή που προσλήφθηκα, που δεν δανείστηκα ποτέ, που περιμένω το πρώτο μου παιδί τον Αύγουστο, που ακόμη δεν ξέρω αν θα μπορώ να του προσφέρω αυτά που ονειρεύτηκα, θα αναγκαστώ να ψηφίσω να με γ@μήσουν για μια ακόμη φορά στους φόρους επειδή αυτός ο δήθεν υπερήφανος λαός ψηφίζει εξαπανέκαθεν αυτόν που θα του χαιδέψει τα αυτιά με περισσότερη στοργή.

Η συνταγή για την Κυριακή είναι απλή. Κάντε τα μαθηματικά και δείτε αν βγαίνουν. Αν δεν βγαίνουν αφήστε τα παραμύθια που μας πουλάνε, σκύψτε το κεφάλι με ταπείνωση -δεν θα σας το κόψει κανείς- , αναθεωρήστε το θεώρημα που μάθαμε από παιδιά -ότι δηλαδή είμαστε ο πιο έξυπνος λαός του πλανήτη- , παραδεχτείτε ότι για μια ακόμη φορά ΜΑΣ ΕΠΙΑΣΑΝ ΟΜΑΔΙΚΑ ΚΟΡΟΙΔΟ και δουλέψτε για να μπορούμε να κοιτάμε τα παιδιά μας στα μάτια όταν θα διαβάζουν την Νέα Ελληνική ιστορία και θα φτάνουν στο κεφάλαιο "Ελληνική Κρίση Χρέους 2010".

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Βασικά κλείστε τα αυτιά σας στο συναίσθημα και ψηφίστε με τη λογική. Αυτό μόνο. Διαβάστε, αποκτήστε άποψη και μετά ψηφίστε. Μην ακούτε τους άλλους και να εμπιστεύεστε μόνο ό,τι διαβάζετε εσείς.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα τωρα?? Το παίζετε τρελιτσα μου φαινεται..

Εσυ ειπες οτι δεν σου φτανουν 60 ευρω την ημερα και αυτο γινεται γτ δεν εισαι μονος σου, δεκτο, τα 60 ευρω την ημερα ομως ειναι ταυτοχρονα 1800 το μηνα. Τα βγαζεις? Αν τα βγαζεις και βγαζεις και παραπανω και τωρα σου τα στερησαν αυτα ειμαι μαζι σου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι θα αλλάξει αν πάμε στη δραχμή?

 

Θα αλλάξει το νομικό καθεστώς που με τόσα παραθύρια μπάζει από παντού?

Θα βάλουν τους εμπόρους ναρκωτικών στη φυλακή?

Θα βάλουν τον ΓΑΠ, τον Σημίτη, Τον Βενιζέλο, τον Σαμαρά κλπ στη φυλακή που μας ήφεραν μέχρι εδώ?

Θα πάρουμε πίσω τα κλεμένα από αυτούς?

Θα εππιστρέψει ο Παπούλιας και ο κάθε Πρόεδρος της υποτιθέμενης Δημοκρατίας τόσα εκατομύρια που πήρε σε μισθούς και τα οποία ποσά αποτελούν κατάχρηση Δημοσίου Χρήματος?

Θα κάνουν το ίδιο και οι βουλευτές και οι Υπουργοί?

Θα καταργήσουν τα συνδικάτα που διοικούνται από λαμόγια και τσιράκια των παραπάνω?

Θα κλείσουν τα κανάλια που το μόνο που κάνουν είναι να ασκούν πολιτική και να παραπλανούν τον λαοτζίκο?

Θα σταματήσει το διπλοπαρκάρισμα?

Θα σταματήσει η λαθρομετανάστευση?

Θα ......

Θα ......

Θα .....

.................................

Θα γίνουμε ΧΩΡΑ?

Link to comment
Share on other sites

Καλή η καρτούλα, δε λέω, αλλά ήδη κάποιοι απ'οτι ειδα ο ίδιος (βενζινάδικα) δεν δέχονται κάρτες πάρα μόνο μετρητά.

 

Δοκίμασες το επόμενο βενζινάδικο? Και σε εμένα, το βενζιναδικο πάνω από το σπίτι μου δεν δεχεται κάρτα, το άλλο στα 3 στενά δεν εχει θέμα..

 

Αν δεν το έχεις καταλάβει οι Τράπεζες αντιμετωπίζουν θέμα επιβίωσης με αυτά και με αυτά. Που σημαίνει ότι αν ο ΧΨ μπορεί να πάρει 3χ800=2400 ευρώ για το στρώμα του, τότε είναι 2400 παραπάνω απο αυτά που θα έπαιρνε ΑΝ δεν είχε πάει στην τράπεζα.

Εσένα περίμενα να μου πεις οτι οι τραπεζες που στεινουμε ποπο να αναχρηματοδοτήσουμε δεν μπορούν να καλύψουν το κενο ρευστοτητας που θα επρεπε να μπορούν  να καλύψουν για να αποφύγουμε το bank run

Link to comment
Share on other sites

Θα σταματήσει η λαθρομετανάστευση?

 

 

 

Βίζα σενγκεν με πληρωμή παροβολου δημοσίου σε οποιον μπαίνει μεσα στη χώρα.

Αυτοι που πολεμανε και τα κανουν π0υταν@ σε όλο τον κοσμο ας αντιμετωπίσουν και τις συνέπειες.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες το επόμενο βενζινάδικο? Και σε εμένα, το βενζιναδικο πάνω από το σπίτι μου δεν δεχεται κάρτα, το άλλο στα 3 στενά δεν εχει θέμα..

 

Εσένα περίμενα να μου πεις οτι οι τραπεζες που στεινουμε ποπο να αναχρηματοδοτήσουμε δεν μπορούν να καλύψουν το κενο ρευστοτητας που θα επρεπε να μπορούν  να καλύψουν για να αποφύγουμε το bank run

 

Ε τότε για ποιο διάολο λόγο αναρωτιέσαι γιατί σηκώνει χρήματα ο κόσμος;

Βασικά αν πάμε στη δραχμή ο LL_Neo έλεγε οτι θα τα σκάει κάθε βράδυ στα μπουζούκια του Σφακιανάκη.....

 

το θέμα είναι...θα υπάρχουν μπουζούκια να τα σκας? :hehe:

 

Χεχε και σε ποια πόλη θα ρθουνε για να αρχίσουν τις αρπαχτές; Με κόβω να παραιτούμαι απο την τράπεζα και να πιάσω δουλειά ως μαιτρ εδώ. Με τέτοιο know how που έχω στο θέμα ανάρπαστος θα γίνω

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δε φταιει το οριο σα νουμερο αν καταλαβες που φοβησε το κοσμο αλλα οτι μπηκε οριο και τις κλεισανε.

To oποίο δεν θα εμπαινε αν ο κοσμος δεν αντιδρουσε σαν τρομοκρατημένη αγέλη εγωκεντρικών ζώων

Link to comment
Share on other sites

To oποίο δεν θα εμπαινε αν ο κοσμος δεν αντιδρουσε σαν τρομοκρατημένη αγέλη εγωκεντρικών ζώων

 

Δε μας γ@μάς ρε Μύραλη; Θα κάτσει ο κόσμος να ρισκάρει τις οικονομίες του για να μη χαλάσει τη μόστρα της καλύτερης κυβέρνησης όλων των εποχών; 

Έλα σου χω λύση. Αύριο λοιπόν πρωι πρωι να πάει η Βαλαβάνη, ο Τσουκαλάς, ο Σταθάκης, ο Τσακαλώτος, ο Μάρδας και ο Λαζόπουλος να ρίξουν εντολή μεταφοράς των χρημάτων τους απο το εξωτερικό εδώ, σε ελληνικές τράπεζες και τότε και γω μαζί σου. 

 

Εγωκεντρικό ζώο λέει. Φίρι φιρί το πας για να φάω ban

Έγινε επεξεργασία από LL_NEO
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα, το βενζιναδικο πάνω από το σπίτι μου δεν δεχεται κάρτα
Να πας να τους βάλεις χέρι διότι σε εκθέτουν. Πως θα με πείσεις εμένα μετά με τα παραδείγματα για την χρεωστική ε; Δεν σε σκέφτονται; :hehe:
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οι μισοί θεωρούμε τους άλλους μισούς ζώα και τούμπαλιν, οπότε με απλά μαθηματικά είμαστε όλοι ζώα. Ε ας μπούμε σε ένα μαντρί να βρούμε ένα τσοπάνη να μας πάει βόλτα, η ανθρωποφαγία έχει αρχίσει να με κουράζει. Μαμήθηκε το σύμπαν 2 μερες τώρα με τις ουρές στα ΑΤΜ, τις ουρές στα συσσίτια εδώ 5 χρόνια στα μπομπόλια μας, για τα λεφτά πρώτοι είμαστε. Ζώα λοιπόν, καλύτερα εκεί.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To oποίο δεν θα εμπαινε αν ο κοσμος δεν αντιδρουσε σαν τρομοκρατημένη αγέλη εγωκεντρικών ζώων

Χαχχαχαα καποτε ο μπαρουφακης τα ειχε προβλεψει, θες να μου πεις οτι τωρα δε τα περιμενε? Καλες οι θεωρίες αγορι αλλα και λιγη λογικη δε βλαπτει.

Θες να κανω και αλλες αναδρομες. Δε θα χρειαστει να παω μακριά. Μονο ρο γεγονος οτι ενημερωθηκαμε απο bbc τι θα γινει το απογευμα στη χωρα μας φτανει. Μονο οτι μαθαμε απο τον μακαρονα οτι δε ζητησαμε ενα μηνα παραταση αλλα δυο τρεις μερες φτανει.

Φτανει πια και κρατηστε μια γραμμη σα παραταξη για να σας πιστεψει ο κοσμος. Σας φοβαται πλεον, τουλαχιστον ο σκεπτομενος και οχι ο πολομενος.

Εντιτ. Και μη ξεχασρω ε; Αυτα τα ζωα οπως τα ειπες θα ψηφίσουν :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.