Jump to content



Δημοψήφισμα 5 Ιουλίου 2015.


Αποδοχή ή Άρνηση των νέων εξοντωτικών μέτρων;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

πάρε ss ????  What is this ...

 

Επίσης δεν καταλαβαίνω για ποιο υπονοούμενο

 

 

Μιας και τα έπιασες όλα πες μου που ανήκω αριστερά - κέντρο - δεξιά ?

 

ss = screenshot.

 

Όσον αφορά το που ανήκεις μα είναι προφανές ότι είσαι κάργα Νεοδημοκράτης. Με κουκλίτσα ομοίωμα του Αδώνιδος κοιμάσαι αγκαλιά

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πάρε ss ????  What is this ...

 

Επίσης δεν καταλαβαίνω για ποιο υπονοούμενο

 

 

Μιας και τα έπιασες όλα πες μου που ανήκω αριστερά - κέντρο - δεξιά ?

screenshot

 

και είναι προφανές ότι ανήκεις στην αριστερή πτέρυγα της κεντροδεξιάς, αν και κάποιοι θεωρούν ότι στην πραγματικότητα είναι η δεξιά πτέρυγα της κεντροαριστεράς :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

H πολυφωνία είναι θεμελιώδης αρχή της δημοκρατίας.

Η πολυφωνία όταν γίνεται για κομματικούς σκοπούς, για να βολευτείς και να γίνεις πρώτο κόμμα τη στιγμή που αυτοί τα προήγουμνα χρόνια σε πολεμούσαν και τώρα κάνουν κολοτουμπες για να είναι και αυτοί στο ίδιο τραπέζι και να τρώνε από την πίτα, παύει να αποτελεί θεμελιώδης αρχή της δημοκρατίας.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά με απασχολεί και κάτι άλλο, ΠΑΣΟΚ-ΝΔ-ΣΥΡΙΖΑ δοκιμάστηκαν, το ΚΚΕ δεν θέλει. Από εδώ και πέρα τι;

Να κόψουμε τα πειράματα και τις μ@λ@κίες να υποχρεώσουμε τα κόμματα να συνεργαστούν πάνω σε αλήθειες. Να μουτζώνουμε τα καταφανέστατα προεκλογικά ψέματα και να στηρίζουμε τις ρεαλιστικές προτάσεις. Άμα δεν αλλάξουμε μυαλά εμείς κανένα κόμμα δεν μας σώζει, όπως και αν λέγεται ότι και αν πρεσβεύει.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καιρός να πεθάνουν όλες οι ζωντανές κατσίκες των γειτόνων.

Στα φανάρια δεν υπάρχουν επαίτες σήμερα, κόσμος δεν ψάχνει στα σκουπίδια, όλοι δουλεύουν. Βιάζομαι; Οι τελευταίες εξελίξεις πιστεύεις μας πάνε προς την σωστή κατεύθυνση;

Όχι όχι, δεν κατάλαβες καλα...

Κ γω βολεμένος ειμαι.

Δεν μπορώ όμως να κλείνω τα μάτια μου άλλο, όπως συνεχίζουν να κάνουν οι περισσότεροι. Οι Ελληναρες! Δεν γίνεται να μείνω άλλο Ελληναρας.

Καταντήσαμε! Γίναμε σκιά των προγόνων μας.

Ναι ρε, θα ξεβολευτω! Για κατι καλύτερο μελλοντικά! Γιατί δεν υπάρχει άλλη λύση!

Ναι, η δημοσκόπηση ειναι οτι το καλύτερο γιατί ο κόσμος θα αποφασίσει. Οτι πιο δημοκρατικό.

ΟΧΙ στα νέα ατελείωτα μέτρα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

αρχικά wrong στο που είμαι δεν με εκφράζει κανένα κόμμα !

Ναι ρε πλάκα έκανα, έβαλα και smile. Δεν έχω ιδέα που ανήκεις και ούτε με ενδιαφέρει. Αυτό που γράφει κάποιος με ενδιαφέρει, όχι το τι ρίχνει στην κάλπη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν πειράζομαι αραχτέ παίδες γιατί πολύ απλά i am a free man  !
απλά να ξεκαθαρίσω που είμαι γιατί δεν μου αρέσει να πιστεύουν τα άλλα άτομα κάτι για μένα που είναι λάθος that's all ...

 

το ss κύριοι που ζητήσατε @LL_NEO,

image.jpg

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το κορυφαιο της ολης υποθεσης ειναι οι αντιδρασεις του κοσμου. Μεχρι την παρασκευη ηταν ολοι τσολιαδες που εβαζαν τα στηθη τους απεναντι στους κακους ευρωπαιους για τσαμπουκα και σημερα μολις χηθηκε το πρωτο αιμα τρεχουν ολοι προς τα πισω να σωσουν οτι βρουν. Το σαββατο αγοραζαν μακαρονια λες και θα τη βγαλουν μεσα στα καταφυγια σημερα φουλαρουν βενζινες λες και αυριο θα τελιωσει... Οτι ναναι, ο Σπυρακος ακα ΕΛΠΕ εχει βαλει τα γελια ηδη που θα πουλησει αποθεμα 9 μηνων μεσα σε 1.5 μηνα αν συνεχιστει αυτη η ηλιθιοτητα. Απο την αλλη βεβαια αυτο μπορει να ειναι και καλο, επειδη ο φορος στα καυσιμα πληρωνεται μολις βγει το βυτιο απο την πυλη. Ελληνα μου δεν γινονται ετσι οι μαγκιες, οταν αποφασιζεις να πας κοντρα και να διεκδικησεις αυτα που θες πρεπει να εχεις και στο μυαλο σου οτι θα ειναι ανωμαλος ο δρομος αλλιως αραξε στα αυγα σου και μοκο. Πηγαινετε λοιπον την κυριακη απο εκει που θα ψηφιζατε οι 7 στους 10 οχι να ψηφισετε ναι, ξαναβγαλτε πρωθυπουργο τον αντωνη και μετα απο λιγο καιρο παλι τα ιδια. Τσαμπα μαγκες...

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι, δεν κατάλαβες καλα...

Κ γω βολεμένος ειμαι.

Δεν μπορώ όμως να κλείνω τα μάτια μου άλλο, όπως συνεχίζουν να κάνουν οι περισσότεροι. Οι Ελληναρες! Δεν γίνεται να μείνω άλλο Ελληναρας.

Καταντήσαμε! Γίναμε σκιά των προγόνων μας.

Ναι ρε, θα ξεβολευτω! Για κατι καλύτερο μελλοντικά! Γιατί δεν υπάρχει άλλη λύση!

Ναι, η δημοσκόπηση ειναι οτι το καλύτερο γιατί ο κόσμος θα αποφασίσει. Οτι πιο δημοκρατικό.

ΟΧΙ στα νέα ατελείωτα μέτρα.

Ναι, αυτό το Ελληνάρες μας έφαγε. Είναι ένας τρόπος να το ρίχνουμε στην μοιρολατρία και να αποποιούμαστε των ευθυνών μας. Να λέμε ότι αν και εμείς παλεύουμε για μια καλύτερη κοινωνία, δεν μας αφήνουν οι Ελληνάρες. Ή ότι θα παλεύαμε αν δεν ήταν μάταιο εξαιτίας των Ελληνάρων. Αυτά είναι δικαιολογίες και απλά δημιουργούν διχόνοια. Δεν είμαστε στο Gattaca, δεν παίξανε με τα γονίδιά μας πριν γεννηθούμε ώστε να βγούμε όλοι τέλειοι(αν και στο Gattaca η κοινωνική ανισότητα είναι και η βάση της ίδιας της κοινωνίας του).

 

Επίσης βλακείες είναι τα "δεν σας είδα να γράφετε για αυτά τα θέματα". Το έχω ξαναγράψει πολλές φορές. Όταν η επικαιρότητα έχει να κάνει με ένα θέμα, τα σχόλια θα έχουν να κάνουν με αυτό το θέμα. Κανείς δεν υποχρεώνεται να γράφει παράλληλα και τις απόψεις του σε άλλα 150 παρεμφερή θέματα ώστε να μην δείχνει ότι ασχολείται μόνο με ένα θέμα. Και στην τελική αν δεν μπορείς να διαβάσεις το μυαλό του άλλου, να δεις όλα του το ποστ σε όλο το ιντερνετ και να ακούσεις όλες του τις συνομιλίες, πως του λες ότι δεν ασχολήθηκε με την ανεργία, με τον κόσμο στα φανάρια, με τον κόσμο που ψάχνει στα σκουπίδια; Είσαι βέβαιος ότι δεν αδικείς κανέναν;

 

Το αν είσαι βολεμένος ή όχι λίγο με ενδιαφέρει. Αυτά που γράφεις με ενδιαφέρουν. Νιώθεις ότι αδικείται η αριστερά; Μπορεί να έχει δίκιο. Αλλά κανείς δεν είπε ότι με την κεντροδεξιά όλα ήταν φίνα. Αυτό το σχόλιο είναι σαν να μου λες ότι μέχρι εχτές δεν ζούσες στην Ελλάδα.

Στην τελική λογικό να γίνεται ο μικρός χαμός τώρα, λόγο της σοβαρότητας της κατάστασης και της ύπαρξης ενός δημοψηφίσματος μπροστά μας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η πολυφωνία όταν γίνεται για κομματικούς σκοπούς, για να βολευτείς και να γίνεις πρώτο κόμμα τη στιγμή που αυτοί τα προήγουμνα χρόνια σε πολεμούσαν και τώρα κάνουν κολοτουμπες για να είναι και αυτοί στο ίδιο τραπέζι και να τρώνε από την πίτα, παύει να αποτελεί θεμελιώδης αρχή της δημοκρατίας

 

Ρε αγόρι μου......τι δε κατάλαβες από αυτό που έγραψα?

 

Η πολυφωνία είναι στοιχείο της δημοκρατίας.

 

 

 

βλέπεις πουθενά να γράφω για την πολυφωνία του ΣΥΡΙΖΑ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχεις και στο μυαλο σου οτι θα ειναι ανωμαλος ο δρομος αλλιως αραξε στα αυγα σου και μοκο.
Ο Τσίπρας βγήκε πρωθυπουργός επειδή έταξε βελούδινο δρόμο. Βασικά ο κόσμος ψηφίζει πάντα αυτόν που υπόσχεται τον πιο ομαλό δρόμο και δωρεάν μπέργκερς κατά την διαδρομή.
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ο Τσίπρας βγήκε πρωθυπουργός επειδή έταξε βελούδινο δρόμο. Βασικά ο κόσμος ψηφίζει πάντα αυτόν που υπόσχεται τον πιο ομαλό δρόμο και δωρεάν μπέργκερς κατά την διαδρομή.

Τότε γιατί δε βγάλαμε Σαμαρα που έταξε δρόμο αναπτυξης , τέλος στο μνημόνιο και καμια περικοπή στις συντάξεις-μισθους? Ήταν καλυτερα τα μπεργκερ του Τσίπρα μαλλον

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Απλά τα πράγματα είσαι ελεύθερος αναλαμβάνεις τις ευθύνες σου αν είσαι υπό την εποπτεία άλλων κάνουν οι άλλοι κουμάντο για σένα και δεν είσαι ελεύθερος ...

 

Είμαι 22 χρονών με ένα αβέβαιο μέλλον μπροστά μου δεν έχω θέμα στο να δουλέψω σχεδόν σε όλες τις δουλείες αρκεί να πληρώνομαι σωστά και όχι να πληρώνομαι μετά από 1 μήνα 2μήνες 6μηνο κλπ κλπ . Ο καθένας λέει το κοντό του και το μακρύ του επίσης ακόμα ισχύουν τα βύσματα οι μπαρμπάδες κλπ , όπου όσα χρόνια και να περάσουν δυστηχώς θα υπάρχουν ..

 

ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ !

 

Λεφτά δεν έχω , μαγαζί δεν έχω , καβάτζα δεν έχω , γκόμενα δεν έχω , δεν έχω τίποτα από την στιγμή που δεν έχω τίποτα δεν έχω να φοβηθώ και τίποτα  ....

Αυτοί που φοβούνται είναι οι σταθεροί αυτήν την στιγμή και δεν θέλουν να αλλάξουν τα πράγματα που έχουν ως τώρα πρως οποιαδήποτε κατεύθυνση γιατί πολύ απλά έχουν φτιάξει ένα πρόγραμμα το οποίο λέει αυτό εκείνο το άλλο (στόχοι) .

 

Και αύριο να καεί ΕΛΛΑΔΑ δεν με νοιάζει ! Αν όμως μου δοθεί η ευκαιρία να την κυβερνήσω (δημιουργήσω - αναστηλώσω) κάποια στιγμή στο μέλλον θα της αλλάξω τα φώτα μπας και γίνουμε άνθρωποι με την ποιο ακραία ιδέα που δεν μπορείτε να φανταστείτε αυτή την στιγμή !

 

Με έχετε αηδιάσει οι μεγαλύτεροι με το δημιούργημα που καταφέρατε να δημιουργήσετε αυτά τα χρόνια !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Τσίπρας βγήκε πρωθυπουργός επειδή έταξε βελούδινο δρόμο. Βασικά ο κόσμος ψηφίζει πάντα αυτόν που υπόσχεται τον πιο ομαλό δρόμο και δωρεάν μπέργκερς κατά την διαδρομή.

Μα γιαυτο μιλαω για ηλιθιοτητα. Οταν παιρνεις μια αποφαση να δωσεις μαχη για κατι ειναι δεδομενο οτι θα εχεις απωλειες ασχετα απο το αποτελεσμα, οσοι πιστευουν το αντιθετο ειναι απλα βλακες. Ο ελληνας πλεον δεν ειναι για τσαμπουκαδες εχει καλομαθει φοβαται και υποχωρει πανευκολα, παμε τωρα να πουμε yes sir στην επομενη ληστεια που θα μας γινει.

Link to comment
Share on other sites

Τότε γιατί δε βγάλαμε Σαμαρα που έταξε δρόμο αναπτυξης , τέλος στο μνημόνιο και καμια περικοπή στις συντάξεις-μισθους? Ήταν καλυτερα τα μπεργκερ του Τσίπρα μαλλον

Σε έχω δει να κάνεις καλύτερα ποστς.

αρκεί να πληρώνομαι σωστά και όχι να πληρώνομαι μετά από 1 μήνα 2μήνες 6μηνο κλπ κλπ .
Το αρκεί να πληρώνομαι σωστά δεν είναι μόνο ως προς το πότε θα πληρώνεσαι. Θα πρέπει να σκεφτείς και την περίπτωση να πληρώνεσαι στην ώρα σου, αλλά να χρειάζεσαι 6 μήνες για να μαζέψεις το ποσό που βγάζεις τώρα σε ένα μήνα. Βέβαια θα ζεις σε ένα περιβάλλον(δραχμή) με φτηνότερα μακαρόνια, αλλά θα είναι πολύ σοβαρή και ακριβή υπόθεση η αναβάθμιση του υπολογιστή.
δεν έχω να φοβηθώ και τίποτα
Έχεις μέλλον. Όλοι έχουμε μέλλον και άρα όλοι έχουμε κάτι να χάσουμε.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εσυ ειπες οτι δεν σου φτανουν 60 ευρω την ημερα και αυτο γινεται γτ δεν εισαι μονος σου, δεκτο, τα 60 ευρω την ημερα ομως ειναι ταυτοχρονα 1800 το μηνα. Τα βγαζεις? Αν τα βγαζεις και βγαζεις και παραπανω και τωρα σου τα στερησαν αυτα ειμαι μαζι σου.

Τωρα αληθεια οκ δεν σκεφτεστε οτι μπορει να δημιουργηθεί μια αναγκη η οτιδήποτε, τι θα πει οτι θα ξοδευω 60ε τη μερα παντα?? μπορει να ξοδεψω 10ε μια μερα μπορει 0ε μπορει να θελω και 1000 ομως, δεν βγηκε ο συριζα για αυτο ουτε ειναι κατι φυσιολογικο να συμβαινει, καταστροφη ειναι απλα..

 

Απορω που καποιοι ακομα και αυτο που ειναι οτι χειροτερο εχουμε ζησει οι περισσοτεροι σαν οικονομικη κατασταση το αντιμετωπιζουν λες και δεν τρεχει τιποτα οκ.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν ειπε οτι δεν τρεχει τιποτα, εγω αυτο που λεω ειναι οτι αυτηη εβδομαδα θα ειναι δυσκολη και θα κρινει την καταληξη της διαπραγματευσης και πολλα αλλα.

 

Κανε λιγη υπομονη και αν χρειαστεις τα 1000ε εκτακτως, ελπιζω να μην ειναι για ιατρικο λογο

 

 

 

Απορω που καποιοι ακομα και αυτο που ειναι οτι χειροτερο εχουμε ζησει οι περισσοτεροι σαν οικονομικη κατασταση το αντιμετωπιζουν λες και δεν τρεχει τιποτα οκ..

 

Προφανως για παρα πολλους ειναι πολυ μακρια απο το "οτι χειροτερο". Για οσους δεν ξοδευουν ποτε πανω απο 60ε τη μερα και αν χρειαστουν 1000ε δεν τα εχουν ετσι και αλλιως δεν ειναι τιποτα. Και μαλλον αυτοι ειναι οι περισσοτεροι. Αν οχι περιμενουμε 2-3 χρονια και δοκιμαζουμε ξανα.

 

Με 300ε μισθο, ο περιορισμος των 60ε, για μια βδομαδα, δεν σε πολυ-αγγιζει.

 

 

Βεβαια πρεπει να δουμε αν θα μεινει το 60ε για μια μονο εβδομαδα. Λογικα δεν θα αρθει αμεσως μετα τη συμφωνια (αν υπαρξει) αλλα σταδιακα.

Έγινε επεξεργασία από oxide
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.