Jump to content



Δημοψήφισμα 5 Ιουλίου 2015.


Αποδοχή ή Άρνηση των νέων εξοντωτικών μέτρων;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

φαντάζομαι να μπούμε στην πραγματική κρίση τι έχει να γίνει. Ο εμφύλιος είναι κοντά.

 

ο αγαπητός φίλος Γιώργος μας αφήνει για κάποιο διάστημα. Το ποιος την έχει μακρύτερη τη... μπουνια εδω μέσα δε μου λέει κάτι.

Το ποιον γνωρίζω προσωπικά ή όχι δε μου λέει κάτι.

 

Λυπάμαι ειλικρινά πολύ

 

Επεσε και το μπουκάλι η μπύρα απο το ζόρι μου να παώ στο πισι

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ξεκαθαρο ερωτημα. Συμφωνείτε ή οχι με αυτο The resource cannot be displayed
Ξεκάθαρο ερώτημα. Ο πολίτης το γνωρίζει αυτό; Τι ρωτάω, ούτε εγώ δεν ξέρω τι πόσταρες μόλις τώρα. Αν είναι η πρόταση των απέξω, ισχύει ακόμα;
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο, αλλα επειδη ανοιχτηκε το θεμα των διακοπων-->

Δε θελω να κανω το δικηγορο του διαβολου, αλλα αν πας με τα ρεστα σου διακοπες αρχες Ιουλη και δεν εχεις 50€ να γυρισεις νωριτερα (γιατι τα 50 τα εχεις ηδη δωσει για να πας :p) σε περιπτωση αναγκης (απο σπασμενο ποδι μεχρι δημοψηφισμα) τοτε κατι κανεις λαθος. Τροφη για σκεψη.

 

Επισης το thread εχει καταντησει σαν φοιτητικη συνελευση, αφηστε λιγο τα ποστ επι προσωπικου και τα σου 'πα μου 'πες γιατι αποθαρρυνετε αυτους που εχουν να πουν κατι επι της ουσιας.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκάθαρο ερώτημα. Ο πολίτης το γνωρίζει αυτό; Τι ρωτάω, ούτε εγώ δεν ξέρω τι πόσταρες μόλις τώρα. Αν είναι η πρόταση των απέξω, ισχύει ακόμα;

 

Γραμματα ξέρεις διαβασε.

 

Αν δεν ξερεις μετα το διαβασμα, μην πας να ψηφισεις ή ριξτο ζάρια.

 

Επιλογες εχεις.

 

Επελεξε.

Link to comment
Share on other sites

Αν δε μπορείτε να συζητήσετε ήρεμα θα πάρω τον Μυραλη και θα πάμε να τα λέμε μόνοι μας

Αλήθεια που είναι αυτό το παιδί σήμερα;

Δουλειά, διαδήλωση, ολομέλεια, έκανα ποστ το πρωί και το μεσημέρι, πόσα θες ποια;

Υ.γ. Και ενώ ο κόσμος καίγεται, το δέλτα Φαλήρου είναι τώρα γεμάτο κοσμο και πιτσιρικαρια , είχε λέει mad music awards ή κάτι τέτοιο.

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Γραμματα ξέρεις διαβασε.

 

Αν δεν ξερεις μετα το διαβασμα, μην πας να ψηφισεις ή ριξτο ζάρια.

 

Επιλογες εχεις.

 

Επελεξε.

Πάλι αποφεύγεις να απαντήσεις επι της ουσίας, πάλι σπόντες, ΠΑΛΙ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΤΙΠΟΤΑ.

Niceeeee.............

Link to comment
Share on other sites

Για πες ρε παιδι επειδή εμείς στο χουριο δώθε με ebanking κάναμε κάτι εσωτερικές μεταφορες, μισθοδοσίας και οι παπαριτσες ξένοι που δεν έχουμε και πολλά πάρε δωσε κάτι μικροποσα σε ανοιχτο υπόλοιπο απλά είπανε το περιμένουν όταν ανοίξουν οι συναλλαγές, πως το αντεξε αυτό όλος ο επιχειρηματικος κόσμος;

Ρε δεν κόβετε την πλάκα πίστωση από εξωτερικό έχουν μετρημένοι στο ενα χέρι και οι τρεις είναι ναυτιλιακές. Άμα είχανε πίστωση μέχρι την Παρασκευή ειχαν και σήμερα λόγο εγγυητικών ξενων τραπεζών που ειχαν στα χέρια τους οι προμηθευτές

Το μοναδικο υπολογίσιμο εξοδο που γυρισε απολύτως μετρητοίς είναι το πετρέλαιο.

Ότι του φανεί του λολοστεφανη εδώ μέσα

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο τόπος έχει αρχίσει να βρωμάει τόσο μίσος.... Το βλέπεις παντού, στην τηλεόραση, στη βουλή, στο δρόμο, εδώ μέσα. Δεν μας ενώνει πλέον τίποτα, οι όποιες αρετές μας πήγαν στο δι@ολο και τελικά όσα θα πάθουμε δεν θα μας γίνουν μάθημα αλλά ένας ακόμη λόγος για να λένε οι μεν στους δε "στα λεγα".

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο τόπος έχει αρχίσει να βρωμάει τόσο μίσος.... Το βλέπεις παντού, στην τηλεόραση, στη βουλή, στο δρόμο, εδώ μέσα. Δεν μας ενώνει πλέον τίποτα, οι όποιες αρετές μας πήγαν στο δι@ολο και τελικά όσα θα πάθουμε δεν θα μας γίνουν μάθημα αλλά ένας ακόμη λόγος για να λένε οι μεν στους δε "στα λεγα".

Θα μας σώσει ο Τζιμερος

Αλήθεια που χάθηκε αυτό το παλικάρι; Αδειασε το κουτάκι με τις ...... που είχε μαζί του και ψαχνει να βρει καινούριες;

Link to comment
Share on other sites

Telegragh: Προσφυγή της Ελλάδας στο Ανώτατο Δικαστήριο εναντίον της Ε.Ε. | naftemporiki.gr

 

 

Η Ελλάδα απειλεί να προσφύγει στα ανώτατα ευρωπαϊκά δικαστήρια εναντίον των θεσμών της Ευρωπαϊκής Ένωσης, προκειμένου να «μπλοκάρει» την έξοδο της χώρας από την Ευρωζώνη και να σταματήσει την «ασφυξία» του τραπεζικού συστήματος, αποκαλύπτει η βρετανική εφημερίδα The Telegraph, σε αποκλειστικό της δημοσίευμα.

 

 

Έλα όλοι μαζί

"Δεν μπορούν να μας βγάλουν από το ευρώ. Την Κυριακή δεν ψηφίζουμε ΟΧΙ ή ΝΑΙ (με αυτή τη σειρά) στο Ευρώ".

 

 

Βήμα βήμα μας πάνε αυτοί εδώ στην έξοδο.

Link to comment
Share on other sites

Θα μας σώσει ο Τζιμερος

Αλήθεια που χάθηκε αυτό το παλικάρι; Αδειασε το κουτάκι με τις ...... που είχε μαζί του και ψαχνει να βρει καινούριες;

 

Σόρρυ, δε σε έχω γνωρίσει από κοντά αλλά ώρες ώρες μου θυμίζεις σε πολλά σημεία τη Ζωή.

Link to comment
Share on other sites

Για πες ρε παιδι επειδή εμείς στο χουριο δώθε με ebanking κάναμε κάτι εσωτερικές μεταφορες, μισθοδοσίας και οι παπαριτσες ξένοι που δεν έχουμε και πολλά πάρε δωσε κάτι μικροποσα σε ανοιχτο υπόλοιπο απλά είπανε το περιμένουν όταν ανοίξουν οι συναλλαγές, πως το αντεξε αυτό όλος ο επιχειρηματικος κόσμος;

Ρε δεν κόβετε την πλάκα πίστωση από εξωτερικό έχουν μετρημένοι στο ενα χέρι και οι τρεις είναι ναυτιλιακές. Άμα είχανε πίστωση μέχρι την Παρασκευή ειχαν και σήμερα λόγο εγγυητικών ξενων τραπεζών που ειχαν στα χέρια τους οι προμηθευτές

Το μοναδικο υπολογίσιμο εξοδο που γυρισε απολύτως μετρητοίς είναι το πετρέλαιο.

Ότι του φανεί του λολοστεφανη εδώ μέσα

 

Επειδή προφανώς αναφέρεσαι σε μένα και μάλλον δεν έχεις επαφή με την πραγματική αγορά και το εμπόριο, ΝΑΙ, είχαμε σήμερα web-banking κανονικά,αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν αναγκαστήκαμε να πληρώσουμε μετρητοίς, τιμολόγια που  θα είχαν πίστωση 90-120 ημερών.Τα αποτελέσματα θα τα δεις προσεχώς, στα άδεια ράφια των super market, αφού κι εμείς με τη σειρά μας "αδειάσαμε" κολοσσούς απαιτώντας κατάθεση   (πχ Colgate-Palmolive & Motor Oil)

 

Επίσης, παρά την ύφεση και την οικονομική κρίση, οι πιστώσεις σε τακτικούς και κυρίως συνεπείς πελάτες, ποτέ δεν σταμάτησαν με πρώτους και καλύτερους τους ...Γερμανούς (όπως κι αν το ερμηνεύσετε)

 

Κι επειδή πολλά λέγονται χωρίς αποδέιξεις και έχουμε χορτάσει μπουρδολογία, νταηλίκι και τζάμπα αξιοπρέπεια, δεσμεύομαι για τα γραφόμενα μου, με παραστατικά τα οποία και θα παραθέσω στη ΔΟ αν αυτό ζητηθεί

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

http://www.naftemporiki.gr/finance/story/972336/telegragh-prosfugi-tis-elladas-sto-anotato-dikastirio-enantion-tis-ee

 

Telegragh: Προσφυγή της Ελλάδας στο Ανώτατο Δικαστήριο εναντίον της Ε.Ε. | naftemporiki.gr

 

 

 

Έλα όλοι μαζί

"Δεν μπορούν να μας βγάλουν από το ευρώ. Την Κυριακή δεν ψηφίζουμε ΟΧΙ ή ΝΑΙ (με αυτή τη σειρά) στο Ευρώ".

 

 

Βήμα βήμα μας πάνε αυτοί εδώ στην έξοδο.

Άρα τώρα παραδέχονται και την περίπτωση Grexit; Nice...

Link to comment
Share on other sites

 

Κυκλοφορεί ότι ο Γιούνκερ καλεί τον Τσίπρα σε Eurogroup σήμερα, για παράταση του προγράμματος για έναν μήνα. Ακόμη δεν έχει επιβεβαιωθεί.

 

Μήπως δεν τα έχουν κάνει πάνω τους μόνο μερικά εκατομύρια Ελληνες?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.