Jump to content


Δημοψήφισμα 5 Ιουλίου 2015.


Αποδοχή ή Άρνηση των νέων εξοντωτικών μέτρων;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

 

 Από την μία παραδέχεσαι, αλλά ολίγον, ότι όντως είχε κίνηση στα ΑΤΜ, από την άλλη επιμένεις σε αυτό που ούτε εσύ πιστεύεις. Ότι υπάρχει σήμερα ΑΤΜ με λεφτά και 0-1 άτομο στην ουρά (όπου το 1 άτομο είναι μάλλον για εφέ - δεν έχει φάει ακόμα το άκυρο).

 

Παραδέχομαι ότι είχε κίνηση, δεν παραδέχομαι ότι 10.000.000 Ελληνες έτρεξαν στα ΑΤΜ. Να πάω να τραβήξω βίντεο να σηκώνω λεφτά αυριο να δούμε αν έχουν ή δεν έχουν χρήμα τα ΑΤΜ?

 

 Όσον αφορά την χρεωστική το δύσκολο είναι ότι στην Ελλάδα έχουμε μάθει με μετρητά. Χώρια ότι πολλοί ΔΕΝ έχουν χρεωστικές για τα σούπερ μαρκετ. Αν είναι κόλπο του Βαρουφάκη ώστε να μάθει ο κόσμος να χρησιμοποιεί χρεωστικές, ε εντάξει, είναι πολύ μπροστά ο τύπος.Και θα σου έλεγα αν δεν έχεις παιδιά να μην ειρωνεύεσαι τον απλό οικογενειάρχη για τον οποίο πάλευες με θεούς και δαίμονες στα σχόλια για χάρη του, όσο είχαμε κεντροδεξιά κυβέρνηση. Εκτίθεσαι.

 

Τι εννοείς δεν έχουν χρεωστικές για τα super market? Η κάρτα που μπαίνει στο ΑΤΜ μπαίνει και στα super market, χρεωστική (debit) κάρτα δεν ονομάζεται?

Πέρα λοιπόν από το "εχουμε μάθει αλλιώς", που είναι το πρακτκό πρόβλημα? Αντί να τραβήξεις λεφτά, να δημιουργείς bank run και να κινδυνευεις και να στα κλέψουν, πληρώνεις ακριβώς όσα χρειάζεται χωρίς ρευστό.

 

Φυσικά και θα ειρωνευτώ όποιον θέλω, εσύ δεν σταμάτησες να με λες κομματόσκυλο επειδή στηρίζω ΣΥΡΙΖΑ, εγώ γιατί να μην αποκαλέσω ζώα τους ραγιάδες που την μία λένε ναι στην συμφωνία και την αλλη σηκώνουν τα λεφτά τους προκαλώντας πρόβλημα ρευστότητας? Ο πατέρας μου και η μητέρα μου , και πολλοί φίλοι τους και πολλοί γνωστοί μου οικογενειάρχες άνθρωποι είναι, δεν έτρεξαν στα ΑΤΜ.

Link to comment
Share on other sites

Να κανουμε και ενα δημοψήφισμα αν θελουμε τον Messi στον Ολυμπιακο αν βγει "ΝΑΙ" η μπαρτσα πρεπει να μας τον δωσει αλλιως "δεν σέβεται την λαϊκή εντολή" Αφηστε που θα εχει και μεγαλύτερη συμμετοχή. :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πάντως θα ήταν ακόμα πιο δημοκρατικό να ψηφίζαμε εμείς πρώτα αν θέλαμε να κάνουμε δημοψήφισμα ή όχι. 

Και ακόμα καλύτερα να ψηφίζαμε εμείς αν θέλαμε δημοψήφισμα και όχι η βουλή, και μετά η βουλή να ψήφιζε ναι ή όχι.

Τι λες τώρα, θα μας πετάξουν 2 καυτές πατάτες.? Δε χωράνε σε μια μασχάλη δυο καρπούζια :hehe:

Έγινε επεξεργασία από 3likos
Link to comment
Share on other sites

Ε για αυτο υπαρχει προβλημα, οταν παντα θα βγαινει καποιος να υποσχεται ενα διαφορετικο δρομο ενω δεν υπαρχει τοτε παντα σε infinite loop θα ειμαστε. Δεν μιλαμε να γινουν οι αριστεροι δεξιοι η το αντιστροφο μιλαμε να συμφωνησουμε σε βασικα πρακτικα πραγματα που πρεπει να γινουν ανεξαρτητα με την ιδεολογία. Απο κει και περα δεν βλεπω κατι κακο οι δεξιοι να υιοθετούν καποια σωστα πραγματα απο την αριστερα και το αντιστροφο.

 

Εχουμε μια εταιρεια που μπαινει μεσα, πρεπει να την φτιαξουμε κανοντας οτι χρειαστει εγω αυτο υποστηριζω οχι να εκτελεσουμε τους συνταξιουχους και να απολυσουμε ολους τους δημοσιους οπως φαναζεσαι οτι θελω.

Οχι όχι, εσύ υποστηρίζεις να απολύσουμε το μισό προσωπικό της εταιρείας (ή να απολύσουμε τους μισούς ΔΥ) , να μειώσουμε τους μισθούς των εργατών (ή ΔΥ και συνταξιούχων), και να αφήσουμε τους διευθυντές όπως είναι (ή να μην φορολογηθούν επιχειρήσειε, ηλεκτρονικός τζόγος κα)

Βάστα γερά Λαγκάρντ (sic) δεν είπες? αυτές ήταν οι προτάσεις της.

 

Δεν δέχεσαι εσύ και άλλοι ότι όταν οι ιδεολογίες είναι ριζικά διαφορετικές, έτσι θα είναι και ο τρόπος επίλυσης προβλημάτων. Σε αυτή την βάση δεν θα συμφωνήσουμε σε τίποτα γιατί εγώ λέω κόκκινο, εσύ λες πρασινο.

 

υγ

Ακολουθεί μήνυμα αμφισβητούμενης αλήθειας και οξείας προπαγάνδισης.

 

11411772_1503113266645393_44711949255608

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Και εσυ πως προτεινεις να κανουμε την Ελλας Α.Ε κερδοφορα?? Ρεαλιστικα ομως οχι οπως θα ηθελες να ειναι.. Προφανως δεν θα συμφωνησουμε οταν καποιος εχει ιδεοληψιες, εγω ειμαι ανοικτος σε καθε προταση αρκει να ειναι ρεαλιστικη. Πχ εσοδα απο φρουτακια και 5g δεν ειναι κατι ρεαλιστικο, οι περικοπες ειναι διοτι ειναι ακριβως οσο κοβεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και εσυ πως προτεινεις να κανουμε την Ελλας Α.Ε κερδοφορα?? Ρεαλιστικα ομως οχι οπως θα ηθελες να ειναι.. Προφανως δεν θα συμφωνησουμε οταν καποιος εχει ιδεοληψιες, εγω ειμαι ανοικτος σε καθε προταση αρκει να ειναι ρεαλιστικη. Πχ εσοδα απο φρουτακια και 5g δεν ειναι κατι ρεαλιστικο, οι περικοπες ειναι διοτι ειναι ακριβως οσο κοβεις.

Developer είμαι, όχι business manager. Γιατί δεν είναι ρεαλιστικό τα έσοδα από φρουτάκια και από τις άδειες 4g/5g? Aν μου λες οι περικοπές είναι όσες κόβεις, σου απαντάω τότε γιατί να μην τα κόψουν από τον Μπόμπολα? Η με την ίδια λογική τότε δεν έχεις θέμα με το προκαταβολή φόρου 100% από τα νομικά πρόσωπα, ή έχεις? Γιατί και εδώ, όσο κόβεις κερδίζεις.

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Τόσα χρόνια δεν μας ρωτούσε κανείς για τίποτα, τόσους μήνες μας τα πρήζαν να κάνουμε εκλογές να βγάλουμε "αριστερά" και από αυτά που έλεγαν

τα μόνα που έκαναν ήταν να ξανανοιξουν την ΕΡΤ.

 

Βγάλαμε "αριστερά" και αφού απέτυχε στο εσωτερικό-εξωτερικό παντού πρέπει  να πάρουμε εμείς την ευθύνη και ότι ευθύνες έχουν οι τωρινοί (+πασόκοι) και όλοι προηγούμενοι περνάνε στο χρονοντούλαπο της ιστορίας.

 

Αν είναι μάγκες ας πάρουν την απόφαση να βγούμε από την ΕΕ την Ευρώπη την Γη και το Διάστημα. 

Την νωπή λαική εντολή την έχουν. 

 

Πιο g a y  αριστερά πεθαίνεις. 

Πιο στημένο έργο επίσης πεθαίνεις. 

 

και αν καταφέρουν να οργανωθούν να κάνουν δημοψήφισμα σε 5 μέρες (γελάει ο κόσμος) θα πρέπει να πέσουν ατέλειωτες φάπες

για ένα 1εκ απλά μικρά πράγματα που θα μπορούσαν κάθε ένα απο αυτά να οργανωθούν σε 1 μέρα και μας ταλαιπωρούν χρόνια στο μια ζωή αργόσυρτο Ελληνικό κράτος. 

Έγινε επεξεργασία από Dem
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Developer είμαι, όχι business manager. Γιατί δεν είναι ρεαλιστικό τα έσοδα από φρουτάκια και από τις άδειες 4g/5g? Aν μου λες οι περικοπές είναι όσες κόβεις, σου απαντάω τότε γιατί να μην τα κόψουν από τον Μπόμπολα? Η με την ίδια λογική τότε δεν έχεις θέμα με το προκαταβολή φόρου 100% από τα νομικά πρόσωπα, ή έχεις? Γιατί και εδώ, όσο κόβεις κερδίζεις.

Γιατι ελπιζεις να παρεις χρηματα τα οποια μπορει να παρεις μπορει και να μην παρεις, οι "θεσμοι" οταν αξιολογουν ενα τετοιο πλανο πρεπει να παιρνουν υποψιν τους το χειροτερο σεναριο οχι οτι ελπιζει να εισπραξει η κυβερνηση, οταν λες ομως 12% περικοπη στις συνταξεις ειναι ακριβως τοσο. Τι εννοεις να κοψουν απο τον Μπομπολα?? Να κοψουν οσο μπορουν να εισπραξουν φυσικα και νομιμα, το νουμερο ομως δεν ειναι αρκετο ουτε εξασφαλιζει μακροπροθεσμα εσοδα η την αναπτυξη της οικονομιας.

 

Το θεμα ειναι οπως σου ειπα να γινει βιωσιμη η οικονομια μακροπροθεσμα οχι να βγαλουμε το 15 και το 16 και βλεπουμε μετα. Αυτο θα γινει οταν κανεις φιλικη τη χωρα για επενδυσεις, anyway τα λεμε αλλα μαλλον gg η φαση οπως ακουω atm οποτε τζαμπα πανε.. :p

Link to comment
Share on other sites

Παραδέχομαι ότι είχε κίνηση, δεν παραδέχομαι ότι 10.000.000 Ελληνες έτρεξαν στα ΑΤΜ. Να πάω να τραβήξω βίντεο να σηκώνω λεφτά αυριο να δούμε αν έχουν ή δεν έχουν χρήμα τα ΑΤΜ?

 

 

Τι εννοείς δεν έχουν χρεωστικές για τα super market? Η κάρτα που μπαίνει στο ΑΤΜ μπαίνει και στα super market, χρεωστική (debit) κάρτα δεν ονομάζεται?

Πέρα λοιπόν από το "εχουμε μάθει αλλιώς", που είναι το πρακτκό πρόβλημα? Αντί να τραβήξεις λεφτά, να δημιουργείς bank run και να κινδυνευεις και να στα κλέψουν, πληρώνεις ακριβώς όσα χρειάζεται χωρίς ρευστό.

 

Φυσικά και θα ειρωνευτώ όποιον θέλω, εσύ δεν σταμάτησες να με λες κομματόσκυλο επειδή στηρίζω ΣΥΡΙΖΑ, εγώ γιατί να μην αποκαλέσω ζώα τους ραγιάδες που την μία λένε ναι στην συμφωνία και την αλλη σηκώνουν τα λεφτά τους προκαλώντας πρόβλημα ρευστότητας? Ο πατέρας μου και η μητέρα μου , και πολλοί φίλοι τους και πολλοί γνωστοί μου οικογενειάρχες άνθρωποι είναι, δεν έτρεξαν στα ΑΤΜ.

 

Εντάξει, ναι, όλοι οι άλλοι είπαμε ότι 10 εκατομμύρια πήγαν στα ΑΤΜ. Τα μωρά με το μπιμπερό στο ένα χέρι και την κάρτα στο άλλο μπουσούλησαν μέχρι τα ΑΤΜ. Να σε πάρω στα σοβαρά με αυτές τις γελοιότητες που διαβάζω(τα τελευταία χρόνια, αλλά δεν βαριέσαι);

 

Ωραία λύσαμε το πρόβλημα του σούπερ μάρκετ. Ο εργοδότης θα πάει στον εργαζόμενο και θα του πει "πάρε την χρεωστική μου?" Η τελικά το μόνο που θα έχουμε με αυτήν εδώ την κυβέρνηση θα είναι πρόσβαση στο σούπερ μάρκετ? Προσωπικά πάντως δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ χρεωστική σε αγορές.

 

Στήριζες ΣΥΡΙΖΑ, μην το ξεχνάς. Μετά τις εκλογές μας τόνιζες ότι διαφωνείς, μας παρέπεμπες σε ιστοσελίδα και μας έλεγες ότι δεν ευκαιρείς να απαντήσεις. Τώρα που έκατσε δημοψήφισμα, και χρόνο έχεις και σε σελίδα δεν μας παραπέμπεις και πάλι ΣΥΡΙΖΑ έγινες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, ναι, όλοι οι άλλοι είπαμε ότι 10 εκατομμύρια πήγαν στα ΑΤΜ. Τα μωρά με το μπιμπερό στο ένα χέρι και την κάρτα στο άλλο μπουσούλησαν μέχρι τα ΑΤΜ. Να σε πάρω στα σοβαρά με αυτές τις γελοιότητες που διαβάζω(τα τελευταία χρόνια, αλλά δεν βαριέσαι);

 

Ωραία λύσαμε το πρόβλημα του σούπερ μάρκετ. Ο εργοδότης θα πάει στον εργαζόμενο και θα του πει "πάρε την χρεωστική μου?" Η τελικά το μόνο που θα έχουμε με αυτήν εδώ την κυβέρνηση θα είναι πρόσβαση στο σούπερ μάρκετ? Προσωπικά πάντως δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ χρεωστική σε αγορές.

 

Στήριζες ΣΥΡΙΖΑ, μην το ξεχνάς. Μετά τις εκλογές μας τόνιζες ότι διαφωνείς, μας παρέπεμπες σε ιστοσελίδα και μας έλεγες ότι δεν ευκαιρείς να απαντήσεις. Τώρα που έκατσε δημοψήφισμα, και χρόνο έχεις και σε σελίδα δεν μας παραπέμπεις και πάλι ΣΥΡΙΖΑ έγινες.

Μην σε ξαναδώ να χρησιμοποιείς αριθμούς.. με το σταγονόμετρο θα σε πάρω.

Να την χρησιμοποιήσεις, καλό κάνει, Ολλανδία μόνο για μπάφο δεν μπορούσες να χρησιμοποιήσεις κάρτα. Η καντίνα στην γωνία είχε μηχάνημα.

Ο εργοδότης δεν έχει ακούσει για web banking?

 

Ναι, στην ιστοσελίδα του Δρόμου της Αριστεράς από την ΚΟΕ, συνιστώσα του ΣΥΡΙΖΑ. Δεν νομίζω ότι υπάρχει όρος που να λέει ότι όλα τα μέλη του ΣΥΡΙΖΑ πρέπει να έχουν την ίδια στάση. Αν είχες ασχοληθεί, θα ήξερες.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο είναι να μπορείς να το παίζεις σε δύο ταμπλό.

Μιλάει αυτός που 3-4 χρόνια δεν έχει τοποθετηθεί σαφώς ποτέ υπέρ κάποιας παράταξης.. Όχι 2, αλλά σε 52 ταμπλό παιζεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μιλάει αυτός που 3-4 χρόνια δεν έχει τοποθετηθεί σαφώς ποτέ υπέρ κάποιας παράταξης.. Όχι 2, αλλά σε 52 ταμπλό παιζεις.

αυτο ειναι εύκολο. Δεν ειναι κομματόσκυλο θα σου πει. Κλάιν

Link to comment
Share on other sites

Μιλάει αυτός που 3-4 χρόνια δεν έχει τοποθετηθεί σαφώς ποτέ υπέρ κάποιας παράταξης.. Όχι 2, αλλά σε 52 ταμπλό παιζεις.

 

αυτο ειναι εύκολο. Δεν ειναι κομματόσκυλο θα σου πει. Κλάιν

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να καταλάβετε την διαφορά ανάμεσα στο κρίνω αντικειμενικά και στο προπαγανδίζω, οπότε τι να σας εξηγήσω;

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να καταλάβετε την διαφορά ανάμεσα στο κρίνω αντικειμενικά και στο προπαγανδίζω, οπότε τι να σας εξηγήσω;

ότι εσύ ας πουμε κρίνεις αντικειμενικα. Δεν ισχύει. Όλα τα ποστ σου συντάσσονται με συγκεκρημένη τάση, άρα ειναι τόσο αντικειμενικα όσο τα δικά μου ή όσο του Myralis

Έγινε επεξεργασία από 3likos
Link to comment
Share on other sites

Αν δω κάτι σωστό το χειροκροτώ, ασχέτως του ποιος κυβερνάει. Αν δω κάτι στραβό το κατακρίνω ασχέτως το ποιος κυβερνάει.

Πολλοί όμως τρομοκρατούνται στην ιδέα να αναφέρουν κάτι σωστό για τους απέναντι, τρελαίνονται μπροστά την πιθανότητα να γράψουν κάτι αρνητικό για αυτούς που υποστηρίζουν. Επιπλέον εγώ δεν αλλάζω συμπεριφορά πριν και μετά τις εκλογές. Προσπαθώ πάντα να είμαι αντικειμενικός σε βαθμό που παλιά κάποιος με αποκαλούσε Ιντελά για να δώσω παράδειγμα εκτός πολιτικής. Σε σχόλια σε αθλητικά site με έχουν βγάλει οπαδό μισής ντουζίνας ομάδων της σουπερλιγκ.

 

Ξαναλέω, δεν μπορώ να σας δώσω να καταλάβετε την διαφορά του είμαι αντικειμενικός και του προπαγανδίζω, διότι οι απόψεις σας είναι σκαλισμένες στην πέτρα. Οι δικές μου όχι.

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Από την Σκύλλα στην Χάρυβδη δεν υπάρχουν και πολλές επιλογές. Χάλια μαύρα τόσα χρόνια με τα μνημόνια αλλά και μαύρες νύχτες αν βγούμε εκτός Ε.Ε. και επιστρέψουμε σε εθνικό νόμισμα. Πληρώνουμε την αδυναμία μας και την απληστία μας να σπαταλάμε ξένα χρήματα τόσα χρόνια και δαιμονοποιούμε τους δανειστές ως μοναδικά υπαίτιους για τις εξελίξεις.

 

Δεν συμφωνώ με τις επιλογές του δημοψηφίσματος γιατί πιστεύω πως εξωθεί τους απελπισμένους (με την αδιαλλαξία των Ευρωπαίων ηγετών) πολίτες να πάρουν μια προδιαγεγραμμένη απόφαση. Μια απόφαση που δεν κινείται προς το γενικό καλό αλλά προς το τι είναι λιγότερο κακό.

 

Πριν αποφασίσει κάποιος με ελαφρά καρδιά θα πρέπει να κατανοήσει τις συνέπειες του αποτελέσματος. Η Ελληνική κοινωνία δεν αντέχει άλλο να πληρώνει με περικοπές των μισθών και συντάξεων και με μια αναπτυξιακή ύφεση που οδηγεί τους ανθρώπους στην ανεργία και στην απελπισία. Από την άλλη, το να θεωρούμε απλό και εύκολο το να περάσουμε σε ένα καθεστώς χρεοκοπίας και επιστροφής σε εθνικό νόμισμα είναι μια αφελής απλοποίηση. Συνεχής υποτιμήσεις, μείωση αγοραστικής δύναμης και ελλείψεις ακόμα και σε βασικά αγαθά θα οδηγήσουν σε μια παρόμοια ύφεση που θα διαρκέσει πάρα πολλά χρόνια. 

 

Αν υπήρχαν σωστοί πολιτικοί θα ψήφιζα σίγουρα ΟΧΙ. Αν έτρεχε ένα "πόθεν έσχες" για τα τελευταία 30 χρόνια με κατασχέσεις και φυλακίσεις, αν έμπαινε ένας όρος περί απαγόρευσης επαναπατρισμού των χρημάτων χωρίς τεράστια πρόστιμα, αν αν αν...φρούδες ελπίδες. Θα προσπαθήσω να κατανοήσω καλύτερα τα πράγματα πριν ψηφίσω αλλά, σε κάθε περίπτωση, θα ψηφίσω. Περισσότερο απ' όλα σιχαίνομαι τον ωχαδερφισμό και την αναβλητικότητα για την ενεργή συμμετοχή στα δρώμενα που θα καθορίσουν το μέλλον μας αλλά και αυτό των παιδιών μας. Φοβάμαι για τα χειρότερα αλλά ελπίζω για τα καλύτερα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Είδα τα πάντα να χάνονται. Το πατρικό, το μαγαζί του πατέρα, τα πάντα. Είδα τον πατέρα μου να κλαίει για πρώτη φορά στη ζωή του, τον είδα να ντρέπεται που έπρεπε ο γιός του να του στείλει λεφτά για να πάρει μια φραντζόλα ψωμί. Είδα τον πατέρα να μην μπορεί να πάρει σύνταξη μετά από 42 χρόνια ασφάλισης, αν δεν πληρωθούν στο γαμοΤΕΒΕ και οι τελευταίοι μήνες ασφάλισης. Τον είδα στο αστυνομικό τμήμα να του παίρνουν αποτυπώματα, να τον τρέχουν στη σήμανση, για έξι γαμημένους μήνες ποινή ερήμην από δικαστήριο για "χρέος". Έναν άνθρωπο 77 χρονών, που δεν ξέρει τι θα πει "βγαίνω έξω".

Είδα τη μάνα μου να πνίγεται επειδή δεν μπορούσε να δώσει στο εγγόνι ούτε 10 ευρώ για ένα παιχνίδι

Είδα τους δικούς μου ανθρώπους να προσπαθούν να ζήσουν 4μελή οικογένεια με μια δουλειά part- time. Είδα κομμένη τη ΔΕΗ. Βρέθηκα απέναντι σε κάποιους που μου μιλούσαν για "προβλήματα" που για μένα ήταν λύσεις. Έμεινα μέρες με τα ψιλά στην τσέπη περιμένοντας να πληρωθώ έναντι από τον μισθό που έπρεπε να πληρωθεί πριν από 4-5 μήνες. 

Είδα πολλά, αγαπητέ σκατόφλωρε, τιμητή των πάντων. Και μου λες ότι τώρα θα φοβηθώ ένα ...δημοψήφισμα;;;; Χαχαχα! Ένα δημοψήφισμα;

Ούτε που έχεις διανοηθεί τι σημαίνει φόβος και αγωνία. Γι αυτό άντε και ***** που θα μου κάνεις μαθήματα ζωής και ψυχραιμίας.

 

 

από fb. ( αν και θα μπορούσα να το γράφω και ο ίδιος με κάποιες μικροδιαφορές)

Έγινε επεξεργασία από greekfragma
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

από fb. ( αν και θα μπορούσα να το γράφω και ο ίδιος με κάποιες μικροδιαφορές)

Του χρόνου θα διαβάζεις πολλαπλάσια σαν αυτό, αλλά δεν θα έχεις δημοψήφισμα μπροστά σου να ελπίζεις σε κάτι. Δεν θα έχεις τίποτα, δεν θα ελπίζεις σε τίποτα.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.