Jump to content



Δημοψήφισμα 5 Ιουλίου 2015.


Αποδοχή ή Άρνηση των νέων εξοντωτικών μέτρων;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

εγώ έριξα ένα ναι για να φέρω αρμονία στο γαλαξία άλλα δεν .. :hehe:

 

ήταν προφανές το οχι απλά με στεναχωρεί το ότι απο τους 100 που είδα σήμερα οι 80 που είπαν οχι είναι τεμπέληδες 25 χρονών που δεν δουλεύουν και τρώνε απο τα έτοιμα αυτός που δούλεψε ας πει οτι θέλει δικαίωμα του .

 

άντε και καλό κουράγιο σε όλους .

Εσύ πρέπει να κάνεις παρέα με αυτούς τους τιτάνες δημοσκόπους. Ντροπη!!!

Link to comment
Share on other sites

εγώ έριξα ένα ναι για να φέρω αρμονία στο γαλαξία άλλα δεν .. :hehe:

 

ήταν προφανές το οχι απλά με στεναχωρεί το ότι απο τους 100 που είδα σήμερα οι 80 που είπαν οχι είναι τεμπέληδες 25 χρονών που δεν δουλεύουν και τρώνε απο τα έτοιμα αυτός που δούλεψε ας πει οτι θέλει δικαίωμα του .

 

άντε και καλό κουράγιο σε όλους .

 

 

Δεν ξερω που μενεις  (αμα εισαι καμια εκαλη που οι βολεμενοι νεοι ακομα τρωνε απο τον μπαμπα , τοτε εχει καλος )

 

Οι δικοι μου 25αριδες ειναι χρονια ανεργοι 

Ατομα που εχουν τελειωσει μαι σχολη και ειναι ανεργοι 

Η στην καλυτερη δουλευουν σαν τα ΖΩΑ 12ωρα για 400/500ευρο 

 

 

Τεμπελιδες δεν νομιζω ν μπορεις να τους χαρακτηρισεις , απελπισμενους ισως 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ναι παίρνω και μερίδιο . 3.000 χωριό είμαστε τους ξέρω σχεδόν όλους

 

ντροπή ξεντροπη εγώ δούλεψα έστω και λίγο άλλοι δεν δουλεύουνε και δεν βλέπω γιατί είναι ντροπή που είπα το ψήφισα όχι σαν κάτι αλλους που ρίξανε ναι και λένε οτι ρίξανε όχι.

Link to comment
Share on other sites

Η Ιταλία όχι. Έτσι και αλλιώς παλεύει ακόμα με τους δανεισμούς της στις Αγορές. Δεν είναι στο ΔΝΤ.

 

Το τι θα γίνει στο εξωτερικό θα δούμε. Πάντως το εύρω έπεσε ήδη στις αγορές.

 

H Αυστρια βεβαια (εστω και κουφιο) συζητειται

 

http://rt.com/news/271279-austria-petition-eu-exit/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγώ έριξα ένα ναι για να φέρω αρμονία στο γαλαξία άλλα δεν .. :hehe:

 

ήταν προφανές το οχι απλά με στεναχωρεί το ότι απο τους 100 που είδα σήμερα οι 80 που είπαν οχι είναι τεμπέληδες 25 χρονών που δεν δουλεύουν και τρώνε απο τα έτοιμα αυτός που δούλεψε ας πει οτι θέλει δικαίωμα του .

 

άντε και καλό κουράγιο σε όλους .

 

Δηλαδή ποιούς είδες; Ήταν με ταμπέλες έξω από τα εκλογικά κέντρα και όταν έμπαιναν κράταγαν τα πλακάτ ακόμα;

Τον τεμπέλη εσύ πως τον βλέπεις; Με τηλεπάθεια;

 

Πραγματικά μερικούς δε τους καταλαβαίνω. Μήπως είχε και Αθηναϊκές πινακίδες και πρέπει να το σπάσουμε;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο μοναδικός που διχάστηκε από το δημοψήφισμα ήταν η ΝΔ lol.

 

To ΠΑΣΟΚ εξαφανίστηκε. Ακολουθεί η ΝΔ. Οι ψηφοφόροι όμως; Εξαφανίστηκαν; Όταν φορολογηθούν όλοι οι Έλληνες ανεξαρτήτως επαγγέλματος με βάση τα κέρδη τους, όταν εφαρμοστεί και γίνει καθημερινότητα ο έλεγχος σε οτιδήποτε δημοσιονομικό, όταν η τροχαία θα γράφει τα τρύπια παπιά για ηχορύπανση τότε θα δεχτώ και γω ότι ο Σύριζα και η επόμενη ΝΔ δεν έχουν καμιά σχέση με τους προκατόχους τους.

Link to comment
Share on other sites

Σόι Μητσοτάκηδων ----> Χανιά 73,63 ΟΧΙ - 26,37 ΝΑΙ.

Η Κρήτη ήταν ανέκαθεν ΠΑΣΟΚ/ΣΥΡΙΖΑ. Ποτέ δεν έπιανε εκεί ποσοστά η ΝΔ, ούτε επί Μητσοτάκη. Το είχε νομίζω και παράπονο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω που μενεις  (αμα εισαι καμια εκαλη που οι βολεμενοι νεοι ακομα τρωνε απο τον μπαμπα , τοτε εχει καλος )

 

Οι δικοι μου 25αριδες ειναι χρονια ανεργοι 

Ατομα που εχουν τελειωσει μαι σχολη και ειναι ανεργοι 

Η στην καλυτερη δουλευουν σαν τα ΖΩΑ 12ωρα για 400/500ευρο 

 

 

Τεμπελιδες δεν νομιζω ν μπορεις να τους χαρακτηρισεις , απελπισμενους ισως 

στην κω είμαι και λεφτά δεν έχω και αυτοί που σου λέω είναι τεμπέληδες είναι απλο οταν σε ενα νησί δεν ψάχνεις να βρεις δουλειά με τόσα ξενοδοχεία και κάθεσαι όλη μέρα τι είσαι ?

 

δεν είπα οτι οσοι έριξαν οχι είναι τεμπέληδες είπα αυτούς που ξέρω προσωπικά.

 

και γιατί καίγεστε δεν μπορώ να καταλάβω? οτι έγινε έγινε.

Link to comment
Share on other sites

Η Κρήτη ήταν ανέκαθεν ΠΑΣΟΚ/ΣΥΡΙΖΑ. Ποτέ δεν έπιανε εκεί ποσοστά η ΝΔ, ούτε επί Μητσοτάκη. Το είχε νομίζω και παράπονο.

 

 

Ισχυει. Εξάλλου το είχα πει σε γνωστούς, αν η Κρήτη πάει πάνω απο 55% με το ΟΧΙ θα βγάλει το αποτέλεσμα.

Δεν είναι τυχαίο το ότι όποτε πρασίνιζε είχαμε ΠΑΣΟΚ και όποτε έχανε οριακά το ΠΑΣΟΚ έστω και έναν νομό είχαμε μπλε κυβέρνηση

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ποιούς είδες; Ήταν με ταμπέλες έξω από τα εκλογικά κέντρα και όταν έμπαιναν κράταγαν τα πλακάτ ακόμα;

Τον τεμπέλη εσύ πως τον βλέπεις; Με τηλεπάθεια;

 

Πραγματικά μερικούς δε τους καταλαβαίνω. Μήπως είχε και Αθηναϊκές πινακίδες και πρέπει να το σπάσουμε;

 

λέω για άτομα που γνωρίζω  όταν κάποιον τον ξέρεις 15 χρόνια νομίζω μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο Τσίπρας εχει πολιτικη ευγένεια.

 

Αν ηταν στην θεση του Σαμαρας, Βαγγέλης θα είχανε βγάλει την πολιτικη τσουτσου τους εξω και θα την ανεμιζαν προς πασα κατεύθυνση.

 

Και συγκληση πολιτκων αρχηγων στο τελος. Νταξ, το παιδι το εχει. Αυτος, οι συμβουλοι του δεν ξερω αλλα το γουστάρω.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

στην κω είμαι και λεφτά δεν έχω και αυτοί που σου λέω είναι τεμπέληδες είναι απλο οταν σε ενα νησί δεν ψάχνεις να βρεις δουλειά με τόσα ξενοδοχεία και κάθεσαι όλη μέρα τι είσαι ?

 

δεν είπα οτι οσοι έριξαν οχι είναι τεμπέληδες είπα αυτούς που ξέρω προσωπικά.

 

και γιατί καίγεστε δεν μπορώ να καταλάβω? οτι έγινε έγινε.

 

 

λέω για άτομα που γνωρίζω  όταν κάποιον τον ξέρεις 15 χρόνια νομίζω μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα.

 

Τέτοιες δηλώσεις δεν είναι ωραίες όπως και να έχει. Δεν είναι το θέμα τεμπέληδες ή όχι. Τεμπέληδες ξέρω και που ψηφίσαν ΝΑΙ. Επίσης ξέρω από άτομα που ψήφισαν ΝΑΙ και όταν ρώτησα τα παιδιά τους που θα σπουδάσουν μου είπαν εξωτερικό.

Μη κάνουμε κόντρες τώρα. Η Δημοκρατία είναι για όλους. Όλοι θα τον τρώγαμε έτσι και αλλιώς ότι είναι και αυτό. Αγγούρι θα μας μπεί έτσι και αλλιώς. Το να αρχίσουμε τον διχασμό δεν προσφέρει σε τίποτα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

.

Ο Αλέξης -που τους τελευταίους 5 μήνες έχει δείξει ότι ΔΕΝ παίρνει ΚΑΝΕΝΑ ρίσκο που εμπεριέχει πολιτικό κόστος

Αν το δημοψήφισμα δεν ήταν τρελό πολιτικό ρισκο , δεν ξέρω τι ήταν.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.