Jump to content


Δημοψήφισμα 5 Ιουλίου 2015.


Αποδοχή ή Άρνηση των νέων εξοντωτικών μέτρων;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Δεν ξοδευεις ολα τα πυρομαχικα στην πρωτη μαχη. 

 

Η τρομοκρατία δεν θα σταματησει ακαριαία. Θα συνεχιστει. Μεχρι να παρει την αποφαση ο κ. Παπας και αρχισει να κοβει δημοκρατικα ρουφιανόκωλους

Την ώρα που θα "πεσει" το σημα του Μεγκα λόγω χρεών προς το δημόσιο θα πάω να ανάψω ενα κερακι,..

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

για να μην ξεχνιομαστε, η αποχη ητανε μεγαλυτερη και απο τις βουλευτικες  ( 38% )  τα ακυρα 5% και τα λευκα 0.75 για τον ρεντσι δεν μου απαντησε κανεις παντως,  τον ενοχλησε το αποτελεσμα του δημοψηφισματος ή παιζει κατι αλλο ? ωραιες οι μαγκιες αλλα με ποιανου λευτα θα κουναμε κωλο παλι ? :p 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Την ώρα που θα "πεσει" το σημα του Μεγκα λόγω χρεών προς το δημόσιο θα πάω να ανάψω ενα κερακι,..

 

Κακώς, Θα έπρεπε να έχουμε θεσμούς που να τραβάνε αυτιά των όποιων τσοντοκαναλαρχοδιαπλεκομένων. Το "μαυρο" δεν τιμά ούτε μεν ούτε τους δεν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

για να μην ξεχνιομαστε, η αποχη ητανε μεγαλυτερη και απο τις βουλευτικες  ( 38% )  τα ακυρα 5% και τα λευκα 0.75 για τον ρεντσι δεν μου απαντησε κανεις παντως,  τον ενοχλησε το αποτελεσμα του δημοψηφισματος ή παιζει κατι αλλο ? ωραιες οι μαγκιες αλλα με ποιανου λευτα θα κουναμε κωλο παλι ? :p

Τι λες μωρέ και συ. Η αποχή είναι 1,41% μεγαλύτερη μόνο . Με τα 60ευρα τι περίμενες?

 

Και μιας και το ανέφερες να μας ζήσουν ακόμια φορά οι τιτάνες δημοσκόποι που στην αρχή έλεγαν ότι η συμμετοχή θα είναι 50% και κάτι.

 

edit: 36,13% ήταν η αποχή στις βουλευτικές

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
Link to comment
Share on other sites

Καλά θα ήταν να τα κλείσουν όλα αύριο το πρωί αλλά λείπαμε τους εργαζόμενους, κανένα άλλο τους!
 
Παρεμπιπτόντως δείτε και το σχετικό βίντεο, αν δεν το έχετε δει...

Έγινε επεξεργασία από UltraB
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όμως διορίστηκε ή όχι ο ανιψιός του Κουρουμπλή;

Είχα δει το κείμενο της 16/5 και είχε διοριστεί. Αν ειναι ανιψιός του δεν ξέρω.

Αλλά αν λέω αν. Ήταν όντως ή σειρά του ή επιλαχωντας όντως να διοριστεί τι να έκανε; Να έμενε πχ άνεργος γιατί ο θείος του ή μπορεί συνονόματος είναι στο υπουργείο να έλεγε όχι;

Έτσι και αλλιώς με περιορισμένη σύμβαση μπήκε. Αν γίνει αορίστου βέβαια δε το ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Την ώρα που θα "πεσει" το σημα του Μεγκα λόγω χρεών προς το δημόσιο θα πάω να ανάψω ενα κερακι,..

 

Δεν θα μπορείς. Θα έχει πέσει ο τρούλος ''την ίδια ώρα''.

 

Αλλά αυτό δεν γίνεται. Βλέπεις, ''οι μηχανικοί'' κάνουν θαύματα αρχιτεκτονικής τη σήμερον ημέρα...

Link to comment
Share on other sites

Είχα δει το κείμενο της 16/5 και είχε διοριστεί. Αν ειναι ανιψιός του δεν ξέρω.

Αλλά αν λέω αν. Ήταν όντως ή σειρά του ή επιλαχωντας όντως να διοριστεί τι να έκανε; Να έμενε πχ άνεργος γιατί ο θείος του ή μπορεί συνονόματος είναι στο υπουργείο να έλεγε όχι;

Έτσι και αλλιώς με περιορισμένη σύμβαση μπήκε. Αν γίνει αορίστου βέβαια δε το ξέρω.

Αν δεν ήταν ανιψιός του, ο Κουρουπλής θα έλεγε "Απλή συνωνυμία" ή αν είχε μπει αξιοκρατικά επίσης θα το ανέφερε και αν συνέχιζαν θα τους έλεγε πολύ απλά "Αύριο το πρωί μηνυσούλα". Όλα αυτά τα περί άθλιων και υποτίμησης νοημοσύνης είναι ενδείξεις ότι είναι όντως ανιψιός του και η τοποθέτηση βυσματική. Σύμβαση με υπουργό μπάρμπα είναι αορίστου. Απλά θα ανανεώνεται και θα γίνει αορίστου μια μέρα πριν κάποιες μελλοντικές εκλογές όπου τα γκάλοπ δείχνουν ήττα του ΣΥΡΙΖΑ.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Είχα δει το κείμενο της 16/5 και είχε διοριστεί. Αν ειναι ανιψιός του δεν ξέρω.

Αλλά αν λέω αν. Ήταν όντως ή σειρά του ή επιλαχωντας όντως να διοριστεί τι να έκανε; Να έμενε πχ άνεργος γιατί ο θείος του ή μπορεί συνονόματος είναι στο υπουργείο να έλεγε όχι;

Έτσι και αλλιώς με περιορισμένη σύμβαση μπήκε. Αν γίνει αορίστου βέβαια δε το ξέρω.

 

Ε καλά τώρα. Επιλαχόντες ανιψιοί κλπ. Τεσπα. Ρητορική ήταν η ερώτηση. Προσωπικά δεν με ενοχλεί ακόμα και να

συμβαίνει, επειδή αυτό το φαινόμενο δεν πρόκειται να σταματήσει ποτέ. Γίνεται και έξω μια χαρά. Τουλάχιστον να περιοριστεί. Θα είναι μια βελτίωση.

_________________________

 

 

Στο 2:10 αν ήμουν ο Κατρούγκαλος το μόνο που θα έκανα ήταν να της έκλεινα ραντεβού, να της έδινα το τηλέφωνο, να της χάριζα λουλούδια κλπ.

Τέτοιο βλέμα δεν το αφήνεις έτσι ρε ούνε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ας βαλουν και ολοκληρη την οικογενεια τους , μικρη η ζημια μπροστα στα λεφτα που εχουν φαει οι προηγουμενοι ,ΜΑΚΑΡΙ να ειναι μονο αυτη η ατιμια τους 

(μπορει να ειναι καταχρηση της εξουσιας , αλλα ας μην κοροιδευομαστε , το ιδιο συμβαινει και στο μπακαλικο ,και στο ηλεκτρολογειο, και στο φανοβαφειο etc της γειτονιας)

 

 

Αυτο που δε καταλαβαινω ρε παιδια , ειμαι 23 , ποτε δεν εχω κατσει να τσακωθω για μαλακιες , οταν καποιος μου την λεει , παντα το περνω στο χαβαλε και δεν καθομαι να σκασω . 

Πως ειναι δυνατον , ατομα 40-50-60 χρονων , υποτιθεται οριμοι ενηλικες να συμπεριφερονται σαν παιδακια του δημοτικου 

Ειναι τελειως ντροπη και εξευτελιστικο στο προσωπο τους , κατι τετοιοι χαρακτηρες ουτε σε βοθρους δεν αξιζουν 

 

 

"αν θα χουμε συμφωνια σε 48 η 58 ωρες"  .... λες και εχει σημασια αμα θα γινει το απογευμα ή το πρωι 

Έγινε επεξεργασία από kpetros
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν λίγο εδώ στη γειτονιά πατέρας τσακώθηκε με το γιο του ετών 27 μισή ώρα φώναζαν :hehe:

 

πατέρας ναι λόγο φόβου ο γιος όχι επειδή έτσι του ήρθε ξύπνησε στραβά δεν ήταν καλός ο καφές μάλλον. ρε δεν πάμε καλά βραδιάτικα 

παίζει να χώρισαν και ζευγάρια σήμερα :hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ας βαλουν και ολοκληρη την οικογενεια τους , μικρη η ζημια μπροστα στα λεφτα που εχουν φαει οι προηγουμενοι ,ΜΑΚΑΡΙ να ειναι μονο αυτη η ατιμια τους 

(μπορει να ειναι καταχρηση της εξουσιας , αλλα ας μην κοροιδευομαστε , το ιδιο συμβαινει και στο μπακαλικο ,και στο ηλεκτρολογειο, και στο φανοβαφειο etc της γειτονιας)

 

 

Αυτο που δε καταλαβαινω ρε παιδια , ειμαι 23 , ποτε δεν εχω κατσει να τσακωθω για μαλακιες , οταν καποιος μου την λεει , παντα το περνω στο χαβαλε και δεν καθομαι να σκασω . 

Πως ειναι δυνατον , ατομα 40-50-60 χρονων , υποτιθεται οριμοι ενηλικες να συμπεριφερονται σαν παιδακια του δημοτικου 

Ειναι τελειως ντροπη και εξευτελιστικο στο προσωπο τους , κατι τετοιοι χαρακτηρες ουτε σε βοθρους δεν αξιζουν 

 

 

"αν θα χουμε συμφωνια σε 48 η 58 ωρες"  .... λες και εχει σημασια αμα θα γινει το απογευμα ή το πρωι

Μονος σου το ειπες, εσυ που εισαι 23 τα παιρνεις ολα στο χαβαλε και καλα κανεις ειναι η ηλικια σου ετσι. Ο 40 50 60αρης δεν μπορει να το παρει στο χαβαλε γτ τοσα χρονια εχει βαρεθει να ακουει ο ενας τις βλακειες του αλλου. Το βλεπω και εγω σε μενα πραγματα που γελουσα η δεν εδινα σημασια οταν ημουν μικροτερος τωρα μπορει να σου την πω ασχημα η να φας κατακεφαλο αναλογα τι ειπες η τι εκανες. Οσο μεγαλωνεις χανεις τον ελεγχο θολωνειςνπιο ευκολα και τα σχετικα.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.