Jump to content


Αγορά ψυγείου


karmen1983

Recommended Posts

όχι όχι λάθος λέξη απο αγγλικά σε ελληνικά. Για το smart diagnosis μιλάω. Κάνει έναν προ-έλεγχο να το πω έτσι για να δει τι παίζει μέχρι να ερθει τεχνικός να το δει.

Link to comment
Share on other sites

@karmen1983

Μιας και ειμαι και εγω σε αναζητηση καινουργιου ψυγειου αυτες τις ημερες,

εχω βρει αυτο https://www.skroutz.gr/s/3284940/Siemens-KG57NVI20.html?keyphrase=SIEMENS+KG57NVI20 για ριξτου μια ματια μηπως και σου κανει, ειναι κοντα σ αυτα που κοιτας.

Έγινε επεξεργασία από takis-pa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απο τιμή και μόνο κέρδισε το ενδιαφέρον μου :p

Αρχίζω να το ψάχνω. Ευχαριστώ :)

 

 

edit: Αχχχχχχ με πόνεσε ο μικρός χώρος στη κατάψυξη :(

86lt το Siemens και 120lt το LG...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αντιθέτως , ο πατερας μου εχει 9 χρονια LG και δεν εχει παθει απολυτως τιποτα.. Μοντελο δε ξερω , αλλα δουλευει χωρις προβληματα... 

 

Εαν ειναι να σου τυχει στραβη, θα σου τυχει.. 

Link to comment
Share on other sites

Ρε μη μου λετε τετοια πραγματα αυτη την ωρα :p

Ειμαι που ειμαι γκαντεμο. Ψυγειο, πλυντηριο και αμαξι αυτες τις μερες μη μου κατσει και στραβη αγορα θα τρελαθω :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πλυντήριο Miele ψυγείο Liebherr αλλά να μας πει λεπτομέρειες για την αρνητική εμπειρία ο rastafari. Στο ψυγείο συμφωνώ με Lakiss, όχι πολλά φρου φρου, το καλύτερο είναι να έχει διπλό compressor για ψύξη και κατάψυξη χωριστά. Με γεια το LG.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα τροφιμα που ειχε στο προηγουμενο ψυγειο ειναι σε ασφαλες μερος τουλαχιστον; 

 

Με γεια οποιο και αν τελικα παρεις. Εγω ριχνω vote για LG. Ελπιζω το οποιοδηποτε support (να μη σου χρειαστει πρωτιστως αλλα αν σου χρειαστει) να ειναι το καλυτερο δυνατο.

Link to comment
Share on other sites

@salde,

Δύο στις δυο περιπτώσεις που γνωρίζω τα ψυγεία βγήκαν off.Τους καλοκαιρινούς μήνες δεν δούλευε σωστά η απόψυξη

με αποτέλεσμα να κόβει συχνά το μοτέρ.

Πραγματικά και εγώ τα είχα για πολύ δυνατά ψυγεία αλλά μετά από αυτά που είδα δεν θα τα προτιμούσα .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το LG δεν είναι διαθέσιμο άμεσα σε κανένα μαγαζί της Αθήνας. Η Ηλεκτρονική που το έχει το έχει στο ηράκλειο.

Δε θέλω να κάνω παραγγελία ψυγείο χωρίς να το δω απο κοντά γμτ....

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα μετά της συζύγου στο Media Markt στη Συγγρού να δω αυτο το Siemens που έλεγα χτες. Απο κοντα δεν ηταν κατι το ιδιαίτερο και το απέρριψα 

Μεγα συμπερασμα αν δεν δεις απο κοντα, να το ψαξεις, μόνο απο φωτο, δεν αγοραζεις.

Μας εντυπωσιασε αυτο, https://www.skroutz.gr/s/2806600/Samsung-RL4353FBASL.html Οι φωτο το αδικουν.

@karmen1983,Ριξτου μια ματια, το συκεκριμενο πολυκαταστημα τοχει  να το δεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Thanks για το feedback. Θα πεταχτώ σε μερικά μεγάλα μαγαζιά να δω από κοντά τι παίζει. 

Φυσικά αν καταλήξω σε αυτό που λες (αν και θέλω να αποφύγω τα samsung) δε θα το πάρω απο εκεί γιατί η διαφορά τιμής όπως βλέπω είναι ένας καλός καταψύκτης μπαούλο :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειχε μία γνωστή μου και όταν χάλασε (εντός εγγύησης) έκανε αμαν και πως να συνενοηθεί με την αντιπροσωπία. Τότε της είχα φιλοξενήσει εγώ τα κατεψυγμένα της και τώρα φιλοξενεί τα δικά μου :p

 

btw το LG δεν υπάρχει ΠΟΥΘΕΝΑ για να το δω. Το έψαξα το Σάββατο. Κάτι μου λέει όμως ότι στο Μάκρο θα υπάρχει μιας και τη τελευταία φορά που πήγα είχε πολλά LG και σε ψυγεία και σε πλυντήρια. Μένει να βρω λίγο χρόνο μέσα στη βδομάδα να πάω και να δω τι παιζει.

Δε τα αποκλείω τα samsung απλά διστάζω λόγω του περιστατικού που ανέφερα. Αν έχει κάποιος άλλο εμπειρία ας μου πει πλζ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.