Jump to content



Αγορά ψυγείου


karmen1983

Recommended Posts

Εδω περα ουτε για πλακα τετοιες τιμες , teka ψυγειο :p 

 

Θα πρεπει να παμε να δουμε μερικα απο κοντα, γιατι αποφασιζει και η γυναικα κυριως, συνεπως πρεπει να τα δει. Κανω μια αναζητηση παντως και κραταω "στο ραφι" και το pitsos το οποιο φαινεται μια χαρα για την τιμη του (σε σκρουτζομαγαζο το εχει και φτηνοτερα με μεταφορικα ομως βγαινει στα ιδια πανω-κατω )

Link to comment
Share on other sites

To teka έτσι όπως το έγραψες ελπίζω να μη το υποτιμάς λολ

Οχι , εχω ακουσει οτι ειναι απο τα καλυτερα, γι'αυτο μου κανει εντυπωση η τιμη στα 250€ :p

 

Και για beko ακουσα καλα πραγματα αλλα ενω βρηκα κανα δυο καλα στα λεφτα που κοιταζω, 2 χρονια εγγυηση ομως.. Η πεθερα εχει ενα siemens 19 χρονια , απλα εχει καταφερει να χαλασει τον καταψυκτη με καποιο τροπο. 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/261891/Morris-S87213DAP.html παιδες αυτο τι λεει; Γενικα τα morris δεν; Για πλυντηρια τους ξερω περισσοτερο :p

 

Ακυρο . δε βλεπω αυτοματη αποψυξη ενω υπαρχει στα περισσοτερα. Εχω μπερδευτει με τα τοσα πολλα. Θα κοιταξω και απο κοντα μερικα, οπου βρω εδω περα δηλαδη..

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Να κανω ενα update στο θεμα, εδω περα εχουμε μονο ηλεκτρονικη (πανακριβη) και welcome stores, (και 2-3 ακομη καταστηματα) και μαλλον θα αναγκαστουμε να περιοριστουμε σε οτι βρουμε εδω. Καθως και υπαρχει και στο υψος του ψυγειου περιορισμος (1.55μ) , ετσι μειωνονται κατα πολυ οι επιλογες μας! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Το ξεθάβω με την σειρά μου το θέμα. "Ντύνω" καινούριο σπίτι τις δύσκολες μέρες που διανύουμε και εκτος απο κουζίνα και πλυντήριο πρέπει να πάρω και ψυγείο.
Το Budget μου κατέληξα ότι είναι 500-700€. 
Η επιλογή που φαίνεται να καταλήξω είναι το εξής Lg που με την προσφορά που τρέχει μέχρι αύριο στον Κωτσόβολο βγαίνει στα 550€ (έχει 100€ δωροεπιταγή που για μένα που φτιάχνω σπίτι ισοδυναμεί στην κυριολεξία με cash).
Καμιά πληροφορία για το service της υπάρχει? Δε μπορώ να βρώ κάπου μια προσωπική εμπειρία να μας πει αν ειναι αντίστοιχη με το service της εταιρείας αναφορικά με τα ηλεκτρονικά προιόντα απο το οποίο είμαι υπέρικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εκμεταλευόμενη τη παραπάνω προσφορά πήρα τελικά νέο ψυγείο to LG που λέγαμε και με τη δωροεπιταγή, δώρο σε μία φίλη για τη πρωτοχρονιά. Πρώτες εντυπώσεις άριστες!

Αθόρυβο, όμορφο, ευρύχωρο. Το μόνο μείον που του βρίσκω είναι ότι δεν έχει πολλές επιλογές όπως είχε το Miele στο που να τοποθετήσεις τα ράφια. Είναι όμως τόσο μεγάλο που δε μου δημιουργεί κάποιο πρόβλημα προς το παρόν αυτό. Τα πράγματα που έχει τώρα μέσα είχαν τιγκάρει το miele.

Στα επίσης θετικά η μεγάλη κατάψυξη με το χώρο για παγάκια να βολεύει και η κάτω κλούβα της συντήρησης που είναι ενιαία και όχι σπαστή ή με διαχωριστικό. Οπότε δε θα διαολιζομαι κάθε φορά που θα αγοράζω πράσα για παράδειγμα. ^_^

 

 

post-33144-0-67707400-1450792738_thumb.jpost-33144-0-22985500-1450792740_thumb.jpost-33144-0-61892900-1450792741_thumb.j

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

*Προτιμησε τις Green Cola , ειναι καλυτερες :p 

 

Μεγεια, πολυ ωραιο! Εγω δεν ειχα χωρο , και περιοριζομουν σε υψος , οποτε προχωρησα στην αγορα ενος beko ds227020

Για αυτα που ριχνουμε μεσα, αριστο. Το μοναδικο που βρηκα ετοιμοπαραδοτο σε αυτο το υψος.

 

Δυστυχως ειχα βρει πολυ ανωτερο με κανα κατοσταρικο παραπανω αλλα δε χωρουσε με τιποτα και πουθενα στο σπιτι που ειμαστε ! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καμιά πληροφορία για το service της υπάρχει? Δε μπορώ να βρώ κάπου μια προσωπική εμπειρία να μας πει αν ειναι αντίστοιχη με το service της εταιρείας αναφορικά με τα ηλεκτρονικά προιόντα απο το οποίο είμαι υπέρικανοποιημένος.

Δεν είχα ποτέ θέμα με LG, ούτε γνωρίζω κάποιον και γνωρίζω αρκετούς που είχαν. Κάτι πλαστικά που μας έσπασαν από δικό μας λάθος, υπήρχαν σε ανταλλακτικά και σε πολύ λογική τιμή (25€). Γενικά έχουν πολύ καλό after sales support.

 

 

@karmen1983, καλοδούλεφτο! Ένα από τα πράγματα που μου λείπει εδώ, είναι το LG μας και ιδιαίτερα το ότι έβγαζε παγάκια...

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και μια φωτό από την Ζκατάψυξη ( :p )? 

 

ΥΓ: Όσον αφορά τις κοκακόλες. Όταν ήμουν Αθήνα είχε χαλάσει ο νεροχύτης και όταν πήγαν τον βγάλουν δεν μπορούσαν γιατί είχε σκουριάσει. Μου ρωτάει τότε ο μάστορας. Έχεις κοκακολα? Ναι του λέω και του δίνω. Ρίχνει στην σουριά και μετά από 3-4 λεπτά ξεβίδωσε τον νεροχύτη. Από τότε (εδώ και 7 χρόνια) δεν ξανά ήπια κοκα και δεν πρόκειται.

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: Όσον αφορά τις κοκακόλες. Όταν ήμουν Αθήνα είχε χαλάσει ο νεροχύτης και όταν πήγαν τον βγάλουν δεν μπορούσαν γιατί είχε σκουριάσει. Μου ρωτάει τότε ο μάστορας. Έχεις κοκακολα? Ναι του λέω και του δίνω. Ρίχνει στην σουριά και μετά από 3-4 λεπτά ξεβίδωσε τον νεροχύτη. Από τότε (εδώ και 7 χρόνια) δεν ξανά ήπια κοκα και δεν πρόκειται.

Γίνεται το ίδιο με μαγειρική σόδα και ξύδι. Μην τα χρησιμοποιήσεις ούτε αυτά ποτέ ξανά. :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παίδες εύχομαι να κρατήσει χρόνια. Μιας και λέμε για κοκα κόλες αμα σκουριάσει καμια βίδα ή ένα παξιμάδι και δε λέει να ξεβιδώσει κάνει καλύτερη δουλειά απο άλλα επώνυμα αντισκοριακά εντιτ εδω όπως αναφέρθηκε  (γρρρρρρ με τα εντιτ σας άργησα να το δω)  :p

 

 

Φωτο απο τη κατάψυξη μόλις τη γεμίσω 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται το ίδιο με μαγειρική σόδα και ξύδι. Μην τα χρησιμοποιήσεις ούτε αυτά ποτέ ξανά. :)

Ούτε σόδα έχω πει ποτέ. Αλλα το ξυδάκι στις σαλατούλες το θέλω  :D Άλλωσε η ποσότητα είναι πολύ μικρή.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λες ε...; Κουραμπιέδες έχεις φάει τελευταία; Μελομακάρονα; Γιατί και τα δύο έχουν σόδα μέσα :p

 

2166 συνταγές για να δοκιμάσεις: http://www.sintagoulis.gr/search/σόδα

Νταξ μωρέ λίγο σοδούλα έχουν. Λέμε ότι δεν πίνουμε με τα λίτρα  :D

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω μπερδευεις την μαγειρικη σοδα με την αλλη , που πινεται :p

H μαγειρική σόδα είναι Όξινο ανθρακικό Νάτριο (ή διττανθρακική σόδα, ή διττανθρακικό νάτριο).

Το ποτό σόδα, είναι ουσιαστικά νερό με διττανθρακική σόδα.

Μην το μπερδεύουμε με τα ανθρακούχα νερά που περιέχουν μόνο αέριο CO2

Γενικά η σόδα σε μικρές ποσότητες βοηθάει τον οργανισμό, δεν τον βλάπτει.

http://drsircus.com/medicine/sodium-bicarbonate-baking-soda/uses-in-daily-health

 

(το σταματάω εδώ, γιατί θα μας φέρει η Μαρίκα το ψυγείο στο κεφάλι και είναι και γεμάτο :hehe: )

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.