Jump to content


Πρόβλημα κατά την εκκίνηση των 7 (64Β)


Recommended Posts

Αγαπητοι φίλοι  καλημέρα ...έχω διαπιστώσει  ότι  μερικές φορές κολλάει στην εκκίνηση  των 7 ( μου  κολλάει  στην σημαιούλα  -λογότυπο 7) προσπαθει  να  μπεί  ...και  βλέπω  το  φωτάκι  του  δίσκου  αναμένο  συνεχώς ( 2 intel ssd RAID ). Παρατήρησα  ότι μου  το  είχε  κανει  μετά  από  ενημερώσεις  των 7 .

Μιλάμε  για  γνήσια  7ρια (64Β) και  με  χωρο  στο  δισκο  και  να  εκκινούνται  μόνο  τα  απαραίτητα  προγράμματα  στην  αρχή  ...

ΚΑΜΙΑ  ΓΝΩΜΗ ???

 

Υ.Γ και   κάτι  κουφό  βλέπω  πολλές  φορές στις συσκευές ότι μου  χάνει  στα  windows το  2ο  DVD που  έχω ...ενω  είναι ο.κ  απο  ΒΙΟΣ

 

Link to comment
Share on other sites

Το βλέπω χλωμό να κάνουν τέτοια πράγματα οι ενημερώσεις.

 

Για αρxή άλλαξε τα καλώδια sata. Βάλε κάποια που να ξέρεις ότι είναι εντάξει. Επίσης κοίταξε για malware με ένα καλό antivirus και το malwarebyte.

Link to comment
Share on other sites

Στη θέση σου θα έκανα ένα reset το Bios της μητρικής για να βεβαιωθώ ότι δε φταίει κάποιο κόλλημα από εκεί.

Μετά έλεγξε αν υπάρχουν Firmware Updates και κάντα.

 

Επίσης... (και λίγο κουλό) καθάρισε temp folders κυρίως από browsers! 

Δε φαντάζεσαι τι διαφορά κάνει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το βλέπω χλωμό να κάνουν τέτοια πράγματα οι ενημερώσεις.

 

Για αρxή άλλαξε τα καλώδια sata. Βάλε κάποια που να ξέρεις ότι είναι εντάξει. Επίσης κοίταξε για malware με ένα καλό antivirus και το malwarebyte.

Να  αλλάξεις  τα  sata στο  Corsair το  κουτί  ....ασω-εξω  και  επι  τα  αυτά  ....??? antivirus έχω  το NOD32 (8) και  τρέχει  ο.κ.

Ενημέρωση  ...οτι  σήμερα  δεν  είχα  προβλήματα  και  μπάινει  ...μια  χαρά ...έκανα  καποια  ψαξίματα  χθες  ααα!!  και  έβγαλα  και  το  DAEMON ...

Αυτά !!

Στη θέση σου θα έκανα ένα reset το Bios της μητρικής για να βεβαιωθώ ότι δε φταίει κάποιο κόλλημα από εκεί.

Μετά έλεγξε αν υπάρχουν Firmware Updates και κάντα.

 

Επίσης... (και λίγο κουλό) καθάρισε temp folders κυρίως από browsers! 

Δε φαντάζεσαι τι διαφορά κάνει!!!!

 

 

temp folders ------>>>>  από  που  το  κάνω  ...ψάχνοντας  το  δίσκο  τα  αρχεία  και  τα  σβήνω

 

 

Έγινε επεξεργασία από velipsi
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.