Jump to content



Black Hole v2


Γεώργιος

Recommended Posts

Σημείωση: Ο συντονιστής θα ενημερωθεί για τον σύνδεσμο της σελίδας που αναφέρετε. 

Αυτή η φόρμα πρέπει να χρησιμοποιείται ΜΟΝΟ για την αναφορά του περιεχομένου, και δεν πρέπει να χρησιμοποιείται ως μέθοδος επικοινωνίας με τους συντονιστές για άλλους λόγους.

 

Κανεις αναφορα , σε ενα θεμα που εσυ οδηγησες εδω. Way too surreal...Περιμενεις να επικοινωνησουν και μαζι σου,  ενω δεν προβλεπεται συμφωνα με το παραπανω.. More surrealism

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply
μωρε ενταξει ειναι τα "λαθη υπερβολης" αλλα δεν κολλανε πουθενα με τον 3550

δύο λόγοι για στοκ και όχι χακ.

α) τα windows 7 έχουν μια λειτουργία λέγεται core parking . πάνω από τεσσερις πυρήνες σου τους βάζει για ύπνο . στο σαλονι έχω το αμδ σετ απ με τον 8350 και οι μισοί πυρήνες κοιμουνται . έκανα core unparking αλλά με δισταγμο γιατί άκουσα ότι σε κάποιους το πισι δεν δούλευε μετά . στο bf4 κυκλοφορεί ένα βίντεο με"  benchmark " προ και μετά core unparking και κερδίζει 25 frames στα 70 νομίζω. αλλά το bf4 κάνει αρκετή χρήση στους πυρήνες .

β) τα επόμενα μοντέλα ι7 με τους μουλτι threaded επεξεργαστές σε πολλά παιχνίδια δεν έχουν έξτρα απόδοση . οπότε πεταμένα τα λεφτα. έχωντας ξοδέψει ήδη 12.000. ήμουν σε στενότητα οικονομική .

για αυτούς τους λόγους δεν χρειαζόταν να πάω σε παραπανω επεξεργαστή . δεν είμαι 24 πλεον . και τα λεφτά τα έδωσα για διπλό ραιντ 0 . άσχετα που μετά έμαθα το πρόβλημα κάποιων κοντρολερ στα ασυμπίεστα και απογοητεύτηκα. σε κάποιες μετρήσεις ο σχέτος 850 προ του λειτουργικού είναι πιο γρήγορος από το raid 0 πριν .

εαν έχω όρεξη στο επόμενο built θα κάνω πάλι διπλό ραιντ 0 με 4 850 προ.

 

τον έκανα ρεπόρτ σε άλλο θρεντ αλλα΄δεν πήρα απάντηση. εγώ δεν όδηγησα τίποτα πουθενά .

Link to comment
Share on other sites

δύο λόγοι για στοκ και όχι χακ.

α) τα windows 7 έχουν μια λειτουργία λέγεται core parking . πάνω από τεσσερις πυρήνες σου τους βάζει για ύπνο . στο σαλονι έχω το αμδ σετ απ με τον 8350 και οι μισοί πυρήνες κοιμουνται . έκανα core unparking αλλά με δισταγμο γιατί άκουσα ότι σε κάποιους το πισι δεν δούλευε μετά . στο bf4 κυκλοφορεί ένα βίντεο με"  benchmark " προ και μετά core unparking και κερδίζει 25 frames στα 70 νομίζω. αλλά το bf4 κάνει αρκετή χρήση στους πυρήνες .

β) τα επόμενα μοντέλα ι7 με τους μουλτι threaded επεξεργαστές σε πολλά παιχνίδια δεν έχουν έξτρα απόδοση . οπότε πεταμένα τα λεφτα. έχωντας ξοδέψει ήδη 12.000. ήμουν σε στενότητα οικονομική .

για αυτούς τους λόγους δεν χρειαζόταν να πάω σε παραπανω επεξεργαστή . δεν είμαι 24 πλεον . και τα λεφτά τα έδωσα για διπλό ραιντ 0 . άσχετα που μετά έμαθα το πρόβλημα κάποιων κοντρολερ στα ασυμπίεστα και απογοητεύτηκα. σε κάποιες μετρήσεις ο σχέτος 850 προ του λειτουργικού είναι πιο γρήγορος από το raid 0 πριν .

εαν έχω όρεξη στο επόμενο built θα κάνω πάλι διπλό ραιντ 0 με 4 850 προ.

 

τον έκανα ρεπόρτ σε άλλο θρεντ αλλα΄δεν πήρα απάντηση. εγώ δεν όδηγησα τίποτα πουθενά .

Για το πρώτο φίλε μου ναι έχουν core parking. Υπάρχει προγραμματάκι που το χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια, unparking σε 10 δευτερόλεπτα. Ούτε προβλήματα ούτε να μη δουλέψει το pc ούτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ γιατί πετάχτηκες στο θρεντ και άρχισες τα way off-topic για τουρμπινες,στραγάλια και εγγυήσεις ?

διάβασε τα ποστ μικρέ πριν βιαστείς να απαντήσεις . τα στραγάλια τα ανέφερε ο φίλος . ψάξε πίσω και βρες τα στραγάλια του φίλου σου . για τις τουρμπίνες εννοείς τα αυτοκίνητα που ήθελα να δώσω ένα μηχανικό ανάλογο παράδειγμα .

για την εγγύηση επείδη είχε πρήξει κάποιον και τον είχε κολλήσει στον τοίχο να του πει εαν η 970 με 30/100 πάνω οβερκλοκ με ΜΟΝΟ 4 gb μνήμης και ΕΚΤΟς εγγύσης είναι πιο γρήγορη από στοκ 390 ΜΕ ΕΓΓΥΗΣΗ και 8 γιγα μνήμη την στιγμή που 2 αα παιχνίδια που έχω εγώ χρησιμοποιουν πάνω από 4 γιγα vram ήδη και είναι ενός χρόνου . με την 970 που διαφημίζει ο shogoku  να κάνει 400 ευρώ με ήδη τίγκα μνήμη .

 

και ξαναγράφω ότι έχω απαντήσει από τους πρώτους ότι όχι 100 ευρώ για 5 φραμες στα 50 για 390 σε 390 χ . εαν είχε άλλα 2 γίγα ναι .

 

και σου λέω κάτι .

δεν με ενδιαφέρει το οβερκλοκ . αυτό δεν με κάνει άσχετο .

από τα 22 την βγάζω με δικά μου 1400 ευρώ το μηνα. ακατέβατα. + το ότι μένω στους δικούς μου υπολόγισε πλασματικά αλλά υπαρκτά λεφτά 350 ενοίκιο +παγια και τροφές άλλα 500 τουλάχιστον .. πλασματικά από τα 22 την βγάζω με 2200 το μήνα .

για αυτό και έχω αγοράσει ότι θέλω από τα πισι .

παλιά δεν με ένοιαζε η εγγύηση . εαν ήμουν ο βαρδινογιάννης δεν θα με ενοιαζε καθόλου .

τώρα στα 32 με δικά μου λεφτά σου ξανα λέω μου φαίνονται πολλά 500 ευρώ ζεστα για να τα πετάξεις εκτός εγγύσης για να λες σε φόρουμ ότι είσαι πιο γρήγορος από στοκ 390 με εγγύηση .

εσύ εαν είσαι με λεφτά του μπαμπά πρέπει να τα σκέφτεσαι ακόμα περισσότερο την εγγύση .

Για το πρώτο φίλε μου ναι έχουν core parking. Υπάρχει προγραμματάκι που το χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια, unparking σε 10 δευτερόλεπτα. Ούτε προβλήματα ούτε να μη δουλέψει το pc ούτε τίποτα.

για το β? κάποιοι στο α είχαν προβλήματα ήταν 3 στους 20 . το πισι κολούσε.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια πλουσιε κυριε. Ειναι απολαυση τα ποστ σου , συνεχισε ετσι. 

ήθελα να σου γράψω με πόσα τη βγάζεις ?

να μου απαντήσεις .

και να σου απαντήσω εαν μου πεις κάτω από 500 , μπατήρι να δω εαν θα σου αρέσει .

όχι σε εσένα αλλά στον 9000+ ρπμ που με λέει άσχετο και του λέω ότι δεν ασχολούμαι .

πλούσιος δεν είμαι . αλλά ούτε φτωχός .

για να με πω πλούσιο θέλω

α) ενα μύριο στην άκρη

β) δικό μου σπίτι

γ) πάγιο εισόδημα πάνω από 1700 για ανύπαντρο μοναχό .

εχώ θεια φίλε ή οποία δεν υπάρχει πλεον, από την μεσσηνιακή μάνη , η οποία είχε 40 ακίνητα μικρά ,γκαρσονιέρες χωράφια μαγαζιά ,

την έβγαζε με πάνω από 2200 το μήνα παντρεμένη .

μόλις τελείωσε το ρευστό από τα ενοίκια . βρέθηκε σε δύσκολή θέση . σε πολυ δύσκολη θέση .

γι αυτό σου λέω πάγιο εισόδημα .

Link to comment
Share on other sites

Συνεχισε αδερφε, τα πας πολυ καλα . Πες μας την ιστορια της ζωης της θειας σου. Εγω παντως δε θα πω με ποσα την βγαζω. Λες και ενδιαφερει κανεναν ... Εγω φιλε κλεβω. Ευχαριστημενος;

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια πλουσιε κυριε. Ειναι απολαυση τα ποστ σου , συνεχισε ετσι.

Βασικα αηδια εχει καταντησει με αυτα τα πρηξιδια περι εγγυησης που χανεται επειδη του το πε ενα ζαβο στο πλαισιο αλλα τεσπα
Link to comment
Share on other sites

Συνεχισε αδερφε, τα πας πολυ καλα . Πες μας την ιστορια της ζωης της θειας σου. Εγω παντως δε θα πω με ποσα την βγαζω. Λες και ενδιαφερει κανεναν ... Εγω φιλε κλεβω. Ευχαριστημενος;

τα χρήματα στα λέω για το θέμα της εγγύησης . δεν σου κάνω επίδειξη .

παλιά ήμουν και αστυνομικός . εαν θες  πες μου πιο συγκεκριμένα .

Link to comment
Share on other sites

καρμεν ζητάω βοηθεια για το θέμα της επίσημης εγγύσης εδώ και 6 σελίδες και εμφανίζεσαι τώρα ???

μιλάμε για επίσημες εγγυησεις .

θα με κάνεις μπαν αλλα πρέπει να στο πω .

Link to comment
Share on other sites

καρμεν ζητάω βοηθεια για το θέμα της επίσημης εγγύσης εδώ και 6 σελίδες και εμφανίζεσαι τώρα ???
 

 

Συγνώμη που δε το είδα πιο νωρίς να είμαι απίκο στην ώρα μου.

 

Στο θέμα παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι επίσημη εγγυηση για καποιον που μετα βιας βγάζει 100 ευρώ στην άκρη για μια καρτα ήδη τίγκα που κάνει πεντακόσια ευρώ χωρίς επίσημη εγγύηση .

To θεμα ειναι οτι "εχεις ανοιξει" καινουργιο thread, μεσα σε ενα ηδη υπαρχον thread, που ρωταει εντελως διαφορετικο πραγμα.

Ενω σου εχουν πει ισα με 10 ατομα τι παιζει με την εγγυηση, εσυ συνεχιζεις ακαθεκτος τις φιλοσοφιες σου.

Πηγες την κουβεντα σε αμαξια, το συνεχισες με oc και εγγυηση, που ενω ξερεις τι ισχυει, ταυτοχρονα δεν ξερεις και ολας  διοτι δεν ασχολησε με oc οπως ο ιδιος λες.

Τελος  πηγες την κουβεντα στο E9 της εφοριας και στα ατομικα εισοδηματα.

Καλα κρασια και μη χειροτερα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.