Jump to content



Διαφορες καλοκαιρι-χειμωνα με σε w/c


Skinny13

Recommended Posts

Γεια σας,

εγκαινιαζω την ενοτητα με αυτο το θρεντ :D

1)Λοιπον ,τι διαφορες εχετει δει σε θερμοκρασια????

2) τι εχετε κανει γι'αυτο?

1)εγω παντως απο τοτε που επισαν οι ζεστες,εχει ανεβει η θερμοκρασια 4 βαθμους :( αλλα

2)καθαρισα μια τα φινς του ψυγειου,και εχω δυναμωσει καπως τον ανεμιστηρα

offtopic:νομιω πως αυτη η ενοτητα θα πρεπει να χωριστει σε aircooling/ w/c /extreme cooling

Link to comment
Share on other sites

εγω είχα για αρκετο καιρο προβλημα με την θερμοκρασία μου στον επεξεργαστη και στο κουτί.

Στον επεξεργαστη κατα κάποιο τρόπο την έλυσα

1ον γυαλισά την ψύχτρα με ντουκόχαρτο

2ον έβαλα artic silver 5

η διαφορές που είδα ήταν τεραστίες στην εκκίνηση idle θερμοκρασίες είδα -12 (απο 50+ στους 38+)βαθμούς, και σε full load -21(απο 74+ ρεκορ 76 στους 55 κολλιμένο για δύο μέρες συνεχους λειτουργίας)

τελικα το προβλήμα που είχα ήταν η πάστα του επεξεργαστή.

αλλα με το κουτί δεν έκανα τιποτα (μαλλον δεν μπορεσα να κάνω τιποτα) 40 βαθμους και βαλε.

Link to comment
Share on other sites

1)η διαφορές που είδα ήταν τεραστίες στην εκκίνηση idle θερμοκρασίες είδα -12 (απο 50+ στους 38+)βαθμούς, και σε full load -21(απο 74+ ρεκορ 76 στους 55 κολλιμένο για δύο μέρες συνεχους λειτουργίας)

τελικα το προβλήμα που είχα ήταν η πάστα του επεξεργαστή.

2)

αλλα με το κουτί δεν έκανα τιποτα (μαλλον δεν μπορεσα να κάνω τιποτα) 40 βαθμους και βαλε.

1)το αμφισβητω να ηταν το προβλημα αποκλειστικα στην παστα του επξ.

μπορει να μην ηταν τοποθετημενη καλα και η ψυκτρα σου

2)βαλε εναν 8αρη να φυσσαει στα mosfets και θα δεις για ποτε θα πεσει η θερμοκρασια :003:

Link to comment
Share on other sites

Στο συστημα της υπογραφης .... εχω :

idle 51 και load 54 με 2637rpm cpuFan

τον χειμωνα ειχα -4 εως -5 βαθμους αλλα με τον cpuFan στις 1650rpm.

Στο κουτι εχω 2Χ8ριδες να βαζουν και 3Χ8ριδες να βγαζουν αερα .

Link to comment
Share on other sites

εγω πριν ειχα με 20 βαθμους δωματειο 40 full στα 2600με 2 vcore και 32 idle

τωρα με 30 βαθμους δωματιο και ανοιγμενο το pc βδομαδες εχω 48 full kai 40-41 idle

χαλια !!!και τωρα εχω τοσο και ειμαι στα 12χ200 μονο!!!με χαληλο vcore..!!!!

Link to comment
Share on other sites

επισης εχω 40 βαθμους κουτι!!!ολα ζεματανε τα μοφσετς πχ η μνημες vga!ασχετα αν δεν ειναι overclocked...απλα 9700 απο 9500 την εχω τωρα...olaaa

ακομα και τα ψυγεια μου ειναι ζεστα σχετικα πολυ!!!

αλλα λογικο το βλεπω αφου πριν ειχα 15-20 βαθμους δωματειο και τωρα παντα 30+ :o

Link to comment
Share on other sites

επισης εχω 40 βαθμους κουτι!!!ολα ζεματανε τα μοφσετς πχ η μνημες vga!ασχετα αν δεν ειναι overclocked...απλα 9700 απο 9500 την εχω τωρα...olaaa

ακομα και τα ψυγεια μου ειναι ζεστα σχετικα πολυ!!!

αλλα λογικο το βλεπω αφου πριν ειχα 15-20 βαθμους δωματειο και τωρα παντα 30+ :o

Πάρε prescott τότε να συνεχίσεις την παράδωση !! Γιατί να μήν έχεις μια σόμπα για τις κρύες νύχτες του χειμώνα στο δωμάτιό σου ??? :098:

Link to comment
Share on other sites

Aφού ο αέρας που βγάζουν τα ψυγεία ρε Στέλλιο είναι σαν να έχεις αερόθερμο καλοκαιριάτικα!!! Άντε για πάρε presscott να σε δώ σε πόσα λεπτά 8α είναι έτοιμα τα αυγά στο watercooling...

Υ.Γ. Εγώ τα δικά μου τα θέλω μελάτα μην σου βγούν σφιχτά.... LOL!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.