Jump to content



Χάσαμε την Nvidia FX 5200


htanso21

Recommended Posts

Σάββατο 10 Ιουλίου 2004…

Χάσαμε την Nvidia FX 5200.

Πλέων η κάρτα τούτη κείτεται εν τόπο χλοερό, εν ειρήνη, μέσα στο κουτί της.

Η ταφή της θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 12 Ιουλίου 2004 στον τόπο αγοράς της, όπου αμέσως μετά θα πραγματοποιηθεί το πρώτο σκέλος του RMA, το δεύτερο σκέλος θα πραγματοποιηθεί μερικές μέρες αργότερα, καιρού θέλοντας και Θεού επιτρέποντος… φυσικά και μαγαζάτορα επιτρέποντος για να μην τα ακούσει κανονικότατα.

Για να μην μακρηγορώ…

Η κάρτα αυτή αγοράστηκε πριν κανένα 6μηνο, πριν μερικές μέρες άρχισε να μου κάνει τα τρελά της…

Έσβηνε ξαφνικά η οθόνη, πέταξε τρελά πράγματα, έκανε reset… χχμμμ λέω για τα δυο πρώτα μπορεί να φταίει και η οθόνη που βρίσκετε ήδη στα 10 χρόνια της, αλλά για το τρίτο; Τι μπορεί να φταίει;

Σήμερα λοιπόν, κατά το βραδάκι αυτό ήταν… ο υπολογιστής να μην ανοίγει… να κάνει αυτό το χαρακτηριστικό μπιπ που κάνει όταν υπάρχει κάποιο πρόβλημα…

Βρε να βγάζω από εδώ, να βγάζω από εκεί, πουθενά η λύση… να κουμπώνω την κάρτα γραφικών καλύτερα, τίποτα… τελικά δοκιμάζω μια ΤΝΤ32 που είχα στην ντουλάπα, όλα οκ! Ξαναβάζω την 5200 τίποτα…

Το βρήκαμε λέω το πρόβλημα, αλλά θα βρούμε και την λύση… σε μερικές μέρες θα ξέρω.

Τώρα αυτό από τι μπορεί να το έχει πάθει;

Έχει κανένας καμιά υποψία;

Overclocking και τα λοιπά δεν είχε κάνει, ήταν απολύτως μαμά.

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι αυτα τυχερα ! απο που την πηρες ?

Την πήρα από έναν γνωστό μου, που πουλάει και υπολογιστές.

Τώρα δεν μου έδωσε απόδειξη αλλά βασίζομαι στο ότι ήμαστε φίλοι.

Αν μου κάνει καμιά λαδιά, δεν πειράζει, αν είναι να χάνεις έναν φίλο για 70 βρομόεβρόπουλα τι να πω χαλάλι του.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.